Krvavý slib

Krvavý slib https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44403/bmid_krvavy-slib-eM4-44403.jpg 5 1800 141

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Blood Promise , 2009

Kituna
03.03.2013 5 z 5

stejne dobrá knizka jako vsechny ostatní

Bet
28.01.2013 4 z 5

Opět velmi zajímavý díl.

Honey0105
05.01.2013 3 z 5

A tak já nevím.. Vždycky jsem na celou Vampýrskou akademii slyšela samou chválu a je pravda, že první díl jsem si opravdu hodně užila i ty další, ale tímhle dílem už jsem byla trochu znuděná. Příběh byl stále čtivý, ale stejně to pro mě již nebylo ono. Předchozí díly jsem četla raz dva u tohohle jsem se již pozastavila. Je to asi i tím, že celou sérii čtu víceméně najednou a už mě to asi trochu omrzelo.
Kdybych hodnotila tuto knihu v rámci série Vampýrská akademie, tak by získala cirka dvě hvězdičky. Hodnotím ale celkový dojem a snažím se nebrat na sérii takové ohledy (i když to je těžké) a myslím si, že tři hvězdy jsou zasloužené.

danca044
18.12.2012 5 z 5

Další nádherné pokračování.

Kristie-Sophi
08.12.2012 5 z 5

Ze začátku se celkem nic nedělo, to asi u většiny knih, děj se rozbíhá... Ale potom jak byla s Dimitrijem, to bylo o mnoho zajímavější a těch cca 20-30 stránek před koncem... týjo, to teda bylo něco! ;) + zachránilo to tu jednu hvězdu do plného počtu :)

zuzolo
07.12.2012 5 z 5

Ke konci také další šok .... ale možná dobrý ... :) miluju způsob jak autorka píše a ty postavy ♥

včelka
19.11.2012 5 z 5

Máte rádi knížky Vampýrská akademie a Pokrevní pouta tak hrozně jako já??? Tak se přidejte na mojí stránku na Facebooku "Pokrevní pouta (VA II)" Přidávám hodně příspěvků o VA i PP ;))

petiska
25.10.2012 5 z 5

Krvavý slib. Kdo by čekal, o co v něm půjde? To napětí a nejistota po celou dobu čtení této knihy mě nevýslovně napínala. Stále se tam objevilo cosi nového, cosi nevídaného. Něco, co bych v žádném případě nečekala. Tato série se mi čím dál více začíná líbit. Nevím, čím to může být, ale autorka této knihy má u mě veliký obdiv a respekt. Vždy, když čtu nějakou knihu, obyčejně si vytvořím svůj vlastní názor a to je tak všechno. Ale při čtení této knihy jsem dokonce začala uvažovat: proč? kde? kdy? Půjde tam? A spoustu dalších otázek se mi mihlo hlavou. Říkala jsem si, tohle přece nemůže takhle skončit! A taky neskončilo, teď už čtu pátý díl a nemůžu se dočkat toho posledního :) Určitě doporučuji všem, co se zajímají o upíry a milostné scény smíšené s napětím a láskou.

johisa
25.10.2012 4 z 5

Tento díl byl strašně napínavý, ale musím říct, že mi chybí ta bezstarostnost z předchozích dílů. Nevím proč, ale vždycky jak čtu nějakou serii knih tak mám pocit, že první dva nebo tři díly jsou naprosto krásné a ty další díly už strašně složité a někdy zvrhlé. ¨
Nicméně tato serie je moc krásná a jsem ráda že jsem ji objevila. Starý hodný a vážný Dimitrij mi ale bude moc chybět.Doufám že ho někaj zachrání.

petiska
19.09.2012 5 z 5

Na tuto knihu se právě chystám. Po přečtení prvních 3 dílů jsem si hlavní hrdinku zamilovala a navíc jsem si zvykla na způsob psaní autorky celé série. Hrozně se těším, jak si bude Rose počínat. Určitě doporučuji!

DarkFireflies
10.06.2012 5 z 5

Tahle knižní série mě bere stále víc a víc. V tomhle dílu autorka ukázala, že dokáže s grácií napsat jakoukoliv scénu - romantickou i napínavou, klidnou i děsivou.
Tenhle díl se sice hodně lišil od dílů předchozích, nejen že to byl první z dílů, který se neodehrával na Akademii, ale poprvé jsme také měli možnost setkat se s Dimitrijem jakožto Strigojem. je zvláštní, když ho člověk nevidí jako toho vždy okouzlujícího a elegantního gentlemana, přitom ale stále vidí, že v něm něco z jeho osobnosti zbylo.
Překrásný díl! :)

Rose18
26.04.2012 5 z 5

Po 3. dílu mi to přišlo takové nudné. Trochu mě tento díl zklamal, ale nemůžu říct, že mě to nebavilo. Knížka měla opět skvělý děj, ale byly tam i takové pasáže, které bych nejradši přeskočila. Hlavně Dimitrij jako Strigoj mě opravdu překvapil .. Jdu si přečíst další díl. ;)

xxiixxi
26.04.2012 5 z 5

Posledních 50 stránek bylo pro mě docela nečekaných, bylo zde plno zajímavých zvratů. A tenhle díl se mi líbil možná i víc než ten předchozí.

KatChiss
04.04.2012 5 z 5

Tento díl byl velmi zajímavý :)

Lucie249
03.04.2012 5 z 5

Hodně mě bavilo jak se Dimitrij snažil Rose přemluvit, aby se stala strigojem:)

netty.vanity
21.10.2011 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupila a dočetla v tentýž den. Opravdu poutavé, Dimitrij jako strigoj byl hodně zajímavý nápad, i když mi tam některé pasáže moc neseděly.. Občas maličko zdlouhavé, ale jinak super čtení.

Miila
23.08.2011 3 z 5

Kniha byla celkem zajímavá, i když některé pasáže mi přišly zbytečně dlouhé. Je sice škoda, že tento díl celkem naznačuje, jak to zřejmě celé dopadne, ale třeba se pletu, mám před sebou ještě dva díly :-)

Vendulik
10.04.2011 5 z 5

Knížka byla ze záčetku velmi nudná, ale pak jak se to rozelo stalo to zato:D

Aria85
06.04.2011 5 z 5

Podle me nejslabsi dil.. i kdyz porad skvely, ale v porovnani s ostatnimi.. velke minus - Dimitrij jako strigoj

Alinore
26.01.2011 4 z 5

Krása, ale po úžasném díle "Stínem políbená" se mi zdál tenhle trochu zklamáním.... Tím nechci říct, že by byla tahle kniha špatná, jen se mi zná trochu horší než "Stínem políbená", "Mrazivý polibek" i "Spoutáni magií"..Trochu méně zajímavější....