Válečník

Válečník https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488601/bmid_valecnik-uCu-488601.jpg 4 151 43

Veterán série

< 3. díl

Stará tajemství vyplula na povrch a přinesla s sebou zkázu pro celý lidský svět. Max Bronštejn se svou tankovou rotou v poslední chvíli opouští krvavou řež bratrovražedného boje dříve spřátelených armád a snaží se probít zpět do civilizace, aby přinesl záchranu, nebo alespoň naději na ni. Jediná cesta vede oblastmi, kde magie proměnila vše živé i neživé, kde člověk bez ochrany masivního pancíře nemá nejmenší šanci přežít. V zádech má tisíce pronásledovatelů vedených čaroději – pohrobky dávné minulosti. Na hrstce odhodlaných závisí osud světa lidí.... celý text

Lmslaver
10.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Max se svou jednotkou prchá před nepřítelem nehostinnou, magickou pustinou, odhalují další záhady i pradávnou historii lidstva, které se nacházelo pod nadvládou krutých čarodějů. Útoky nepřátel se střídají s překonáváním problémů způsobené magií zakořeněnou v neznámé krajině.
Poutavý příběh, pozoruhodný svět, zajímavý styl boje vytvořený kombinací magie a konvenčních zbraní, jediné zklamání mi přinesl překotný, zhuštěný závěr a cítil jsem se tak trochu ošizen. Miroslav Žamboch při psaní Seržantova pokračování vložil do příběhu spoustu nápadů, aby čtenářům představil komplexní funkční svět, bohužel na úkor dramatičtějšího finále. Tenhle příběh by si zasloužil závěrečný čtvrtý díl, nebo důstojnější zakončení, byť na úkor Maxových večerních dýchánků nad kalíškem alkoholu s úvahami o smyslu existence magie v pustině.
Velkým plusem knížky jsou skvělé vnitřní ilustrace Petra Vyorala.
Celá tankistická trilogie s Maxem Bronštejnem patří mezi klasické žambochovky, vtáhne do děje akcí i originálními nápady a ačkoli mám jako čtenář pár výhrad, zůstávám u maximálního hodnocení, protože jsem se celým příběhem prohnal jedním dechem.

orson
31.01.2022 5 z 5

Sice jsem už trochu pozapomínal o co přesně šlo v předchozích dílech, ale postupně se mi to vybavilo a musím uznat, že tato trilogie se povedla - každý díl je o něčem trochu jiném, ale celkově to do sebe v posledním díle hezky zapadne a ten závěr je dosti strhující a dobře gradující. Už se těším, až si to po pár letech znovu přečtu!

Planin
25.01.2022 5 z 5

Tak jsem zdolal, super a další invence v hledání nových nápadů, za mě plný počet, trochu ten konec uspěchaný :-)