V pasti lží

V pasti lží https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391558/bmid_v-pasti-lzi-4wP-391558.png 4 2511 759

Neměla to dělat, vážně neměla. Aby si zkrátila cestu, vydala se Cass autem domů po neosvětlené, křivolaké a opuštěné cestě lesem. Venku navíc zuřila bouřka a ona v tom psím počasí uviděla na kraji cesty auto, v němž seděla jakási žena. Zastavila kousek před ní a počkala, jestli nevystoupí, aby si řekla o pomoc. Když se nic nedělo, vyrazila k domovu, přece po ní nikdo nemůže chtít, aby vylezla z auta na déšť! Druhý den zjistila, že právě tam, kudy jela, byla nalezena mrtvá žena v autě. Zavražděná žena. Mohla ji zachránit? Nebo už byla mrtvá? A co kdyby byla na jejím místě ona sama? Manžel by se zlobil, kdyby věděl, že tamtudy jela… A tak nikomu nic neřekla. Od té doby se jí ale začnou dít divné věci: zapomíná, kde nechala stát auto, jestli si vzala prášky, dokonce objedná kočárek, i když nemá dítě. V hlavě má jen tu mrtvou ženu a zmatek. Cítí velkou vinu, že se ji nepokusila zachránit. A také to, že ji někdo sleduje…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

The Breakdown , 2017

TerezaJágrová
15.02.2021 5 z 5

Super thriller, možná má trošku předvídatelný děj, ale v tomhle případě mi to ani nevadilo. Kniha se velmi rychle čte a je napínavá. Doporučuji

Michaluška
15.02.2021 5 z 5

Super napínavá kniha!Nedalo se odtrhnout.

janina66
10.02.2021 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Jinak nevím, zda bych četbu jinak nevzdala. Cass byla taková hloupoučká slepá ovce. Psychicky labilní a manipulativní. Začátek začal slibně, ale pak byl střed knihy zdlouhavý a ufňukaný hlavní hrdinkou. Závěr byl strhující, líbila se mi SMS konverzace. Od začátku jsem tušila, kdo za tím stojí a později i kdo je vrahem.

pety679
07.02.2021 3 z 5

Autorka opět nezklamala, skvělé počtení!

LucyBooks
05.02.2021 5 z 5

Pro mě byla kniha naprosto perfektní!
Od autorky již třetí. Nyní srovnatelná s Za zavřenými dveřmi. Dilema pro mě tak silná vyloženě nebyla, tu bych ani tak nehodnotila jako thriller. V Pasti lží byl pro mě IDEÁLNÍ THRILLER, takový mám ráda, pořádný s napětím.
Ač jsem viděla názory, že je příběh primitivní, tak pro mě měl spád a držel mě v napětí. I když jsem začala docela brzy tušit, kdo je vrahem, tak se mi líbilo počínání hlavní hrdinky.
Chvílemi jsem se ze začátku až bála.
Chválím propracované detaily.
Postavy mi byly sympatické...všechny...skoro...
A prostředí se mi krásně představovalo.

Amethyste
25.01.2021 3 z 5

Kniha má rychlý spád a čte se velmi dobře,příběh se může někomu zdát primitivní až předvídatelný, já jej řadím mezi napínavější oddechovou záležitost. Za mě super.

Starmoon
17.01.2021 2 z 5

Po strhujúcom debute „rýchlokvasená" záležitosť s predvídateľným dejom (osobne som veľmi skoro odhalila nielen vinníkov, ale aj pointu), stereotypnými postavami a plytkým vyznením. Ak by som u autorky začala touto jej knihou, tým ďalším už asi nedám šancu.

zdenaR
12.01.2021 5 z 5

Poslouchala jsem ji jako audioknihu.
Zajímavá zápletka i rozuzlení, napínavá, ale nějak jsem od začátku tušila, kdo za tím stojí. Přesto se mi líbila.

JessieEx
09.01.2021 5 z 5

Tohle bylo naprosto geniální! Jdu zařadit autorku mezi své nejoblíbenější! Neskutečně mi sedí její styl psaní a zatím mě ještě nezklamala.
Tohle bylo opět velmi silné čtení. Nebrala jsem to úplně jako thriller, spíš psychologické drama. Brečela jsem nad zoufalstvím hlavní hrdinky ale zároveň mě hrozně štvaly její lži. Fakt nesnáším, když je někdo vůči svým blízkým neupřímný.
Bylo to taky velice napínavé, samozřejmě jsem opět neodhadla, kdo je vrah a autorka mě opět překvapila.
Miluji tahle "psycha", tentokrát jsem se trochu i bála, když jsem četla v noci. Od autorky už mi zbývá přečíst jen jednu knihu a já myslím, že po ní sáhnu velmi brzy!

FejKýý
07.01.2021 4 z 5

Je hrozné čeho je člověk schopen pro peníze.. Nemám slov. Vraha jsem opravdu neodhadla, ovšem zápletku ihned. Podle mě je to i předvídatelné ale hlavně to bylo strašně podobné knize Na pokraji sil, jde vidět že tady se někdo od B. A. Paris hodně inspiroval. Takže pokud plánujete číst obě knihy, stačí přečíst tuhle. Ta je zaručeně lepší! Někdy ale už to pro mě bylo zdlouhavější a hlavní hrdinka se mě už opravdu zdála často naivní a hloupá.

evik_svistik
31.12.2020 5 z 5

První polovinu knihy jsem z toho byla poněkud rozpačitá a doufala jsem, že z toho bude něco víc, no a ono skutečně bylo! Moc povedené, rozhodně stojí za přečtení.

2509
30.12.2020 4 z 5

Ráno rozhodně nebude lehké vstat,ale dočíst jsem to musela. Jsem hrozně podezřívava a tak jsem dlouhi tušila.....ale ta omáčka kolem byla super.

anebar
29.12.2020 5 z 5

Do poslední chvíle jsem byla napnutá. Konec mi k osobnosti hlavní hrdinky, jejíž osobnost byla představena na začátku, moc neseděl. Příběh to však plně vynahradil.

SueD
27.12.2020 5 z 5

Hlavní hrdinka je z jiného těsta než já, přesto jsem se do ní poměrně rychle vcítila a prožívala celý příběh prostřednictvím její perspektivy. Bavila mě, doporučuju.

KatyM.
26.12.2020 5 z 5

Opět super čtení, napínavé, četla se jedním dechem.

Bara52
25.12.2020 3 z 5

Cetla se dobre. Hlavni hrdinka ponekud naivni a nezpusobila k tomu, aby na konci predvedla velke a promyslene finale ... ale pribeh celkem uchazejici.

mcabr
17.12.2020 5 z 5

Tak tohle bylo super čtení. Skoro jedním dechem.

martina2540
14.12.2020 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem, moc se mi líbila.

maximus13
14.12.2020 4 z 5

Předchozí kniha této autorky "Za zavřenými dveřmi" se mi líbila výrazně více.
Nicméně knihu jsem poslouchal jako audio v autě a příjemné načtení knihy ženským hlasem (po dlouhé době) zvedlo hodnocení o jednu hvězdičku výše. Cesta u této nenáročné knihy dobře utíká.
***SPOILER***
Je veliká škoda, že již po pár kapitolách vám dojde, že všechno je úplně jinak, než to vypadá. Paní spisovatelka nemusela tak okatě tlačit na pilu, jak je Cass blázen s poruchou pamětí a počínající demencí.
Od prvních stran je zcela jasné

Peyka
11.12.2020 3 z 5

(SPOILER) O něco lepší než autorčina prvotina. Kniha je velmi čtivá, vzrůstající napětí nutí čtenáře obracet stránky.

Oproti první knize Za zavřenými dveřmi, kde na mě hrdinka působila rezignovaně až hloupě, tady mi Cass bylo docela líto, hlavně kvůli reakci jejího okolí. Žádná podpora, důvěra ze strany nejbližších - to bych nepřála nikomu. Jak se příběh blíží do závěru, frustrace a otupělost roste spolu s hrdinčinou "demencí."

Opět sledujeme ženu nacházející se v zoufalé situaci, kde je východisko jen jediné - vzít situaci do svých rukou a spolehnout se pouze na sebe. Trochu mi připomínala Dívku ve vlaku, když opomenu ten alkohol, taky ji přesvědčili, že je blázen.

Velmi výstižný český překlad, v originále The Breakdown neboli lidově duševní kolaps, čímž si hrdinka stoprocentně prošla, nicméně v pasti lží se ocitá každý, kdo se chce přiživit na ostatních a získat něco, co jim nepatří. Protože kdo patologicky lže, už nerozezná realitu od fikce. Takže kdo je vlastně v tomto příběhu dementní? :)