Zimoděj

Zimoděj https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1809/bmid_uzasna-zemeplocha-knihy-o-tonicce-b-I4O-1809.jpg 5 657 53

V devíti Tonička Bolavá porazila krutou Královnu víl. V jedenácti bojovala se starodávným zlem kradoucím těla. Ve třinácti Tonička musí čelit nové výzvě: chlapci. A chlapci mohou být trochu problém, když je vám třináct... Ale Zimoděj není doopravdy chlapec. Je to samotná zima – sníh, vichřice, rampouchy – to všechno dohromady. Když se zamiluje do Toničky, může jí udělat růže z ledu, ale jeho přirozeností jsou vánice a laviny. A chce, aby Tonička zůstala v jeho lesknoucím se zmrzlém světě. Navždy. Tonička bude potřebovat všechnu svou prohnanost, aby přežila do jara. Bude také potřebovat pomoc všech svých přátel, od mladých čarodějek až po legendární Bábi Zlopočasnou. A ještě - Svobodnej národ! Ty nejodvážnější, nejhouževnatější a nejsmradlavější piktmužíky, jací kdy byli vyhnáni ze Země víl – ať už se jí to líbí nebo ne. Vypadá to na velmi chladné období, protože jestli Tonička nepřežije do jara – jaro už nepřijde. Úžasná Zeměplocha - 3. kniha o Toničce Bolavé, přeložil Jan Kantůrek.... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

Wintersmith , 2006

lucie0951
16.07.2018 5 z 5

Úchvatná kniha, opět lituji, že mohu dát jen 5*

jaroiva
16.06.2018 4 z 5

Tonička opět ve formě. Ale já stejně nejvíc žeru Fígly. Ti mě prostě vážně baví. Jdu na další knihu.

Sněžková
28.03.2018 5 z 5

V této knize mě Tonička opravdu nadchla. Ano, měla co dělat, aby se srovnala jak sama se sebou, tak se Zimodějem, ale zvládla to opět mistrně. A musím říci, že je to pro mě zatím asi nejlepší Fíglovská knížka. Nechám se překvapit, co bude v těch dalších.

Ookmalej
26.03.2018 3 z 5

Sice trošku slabší, ale pořád je to sir Pratchett a jeho čarodějky z Lancre. Těším se na další knihu o Toničce Bolavé.

niki-chan
25.09.2017 5 z 5

Toničku mám příběhu od příběhu radši, stejně jako humor kořenící celou knihu. Kdo by se také ale nesmál, když jsou nablízku Fíglové

petgona
17.09.2017 5 z 5

Pratchettove knihy mam velmi rada. Jeho suchy humor mi je velmi blizky a na jeho vtipoch sa uprimne smejem. Postavy su mi snad vsetky sympaticke, kazda ma svoje miesto v pribehu, ci uz ako pozitivnejsi ci negativnejsi charakter.

petrarka72
29.07.2017 5 z 5

Nějak si na tento díl Toničky Bolavé potrpím... Ona představa Zimoděje, jak tančí s Letní dámou, je takový kýč, že zásah velké malé bosorbaby je skoro žádoucí... :-D

Eridan
19.07.2017 5 z 5

Zatímco Svobodný národ byl o touze ovládat, Klobouk s oblohou o tom, co to je být člověkem, Zimoděj je o moci příběhu, či chcete-li o síle pověsti. Motiv opět Pratchett vypráví několikrát jen s jinými postavami. Příběh o ročním cyklu, příběh o bimbu a moci pověsti čarodějky. Také ožívají dřívější nápěvy o lidskosti (zájem o lidi, ne o předměty) a touha být někým (Anagramina a Toniččina touha být dobrou čarodějkou) a hrátky s mocí (alias Bábi Zlopočasná jako šedá eminence v pozadí všeho). Také zaznívá myšlenka o tom, co je to být člověkem (Zimodějovo hledání). Kniha je lehce pohádkovější než předchozí dva díly (ledová královna a říše věčného ledu) a mytologičtější (výborné hrátky s podsvětím i s artefakty). "Toničce se začínají zapalovat lejtka, kapíro? Nae?" Příběh má mnoho rovin a každý si tam může najít, co jeho jest.

Teron
12.03.2017 5 z 5

Další prakticko magická sonda do života a myšlení čarodějek...
Kurz maskování
Praktické útrapy letu na koštěti
Jak zacházet s artefaktem - lekce pro začátečníky
Teritoriální souboj mezi kocourem jedné čarodějky a kotětem druhé
Nac Mac Fíglové v Podsvětí (a převozník je z nich na prášky)
A samozřejmě, co se stane, když zaujmete elementála...

Jen ten Roland mi tam přišel trošinku vnucenej nebo co

MC87
29.01.2017 5 z 5

Nevím proč, ale myslel jsem si, že Toničku (Tonička je úplně na stejné úrovni jako např. Magráta - tzn. čistokrevná Zeměplocha) zajme Zimoděj a bude to bitva o přežití...místo toho jsou 3/4 knížky o životě čarodějky a Zimoděj se spíš mihne....nicméně knížce to na kvalitě rozhodně neubírá, poslední čtvrtina splnila i moje původní očekávání.

Jediná věc, že mi narozdíl od ostatních nepřijde tak supervtipný, když Fíglové mluví takovým mixem moravštiny, ale sám nevím, jak bych si s tím, jako překladatel, poradil.

dpxcz
18.07.2016 5 z 5

Velmi dobře čitelná kniha. Příběhy s Toničkou Bolavou mě baví čím dál tím více.

BLeeCraleek
25.05.2016 3 z 5

Kniha mi přišla docela fajn, až na to že mě Tonička fakt irituje, stejně jako v Klobouku s oblohou(je malá ale působí jak by jí bylo tak 40-nejsem si jistá jestli to byl Pratchettův záměr nebo ne ale mě se to tam prostě nelíbí).

sassylibrarian
02.02.2016 5 z 5

výborná kniha! podľa môjho názoru je Zimoděj najlepší príbeh o Toničke. zaujímavá zápletka, obľúbené postavy (Bábi Zlopočasná, Stařenka Oggová), úžasní Fíglové, desivá Slečna Velezradná... pri čítaní tejto knihy som mala rovnako nadšené pocity ako pri prvých Pratchettových knihách.

Jolana.b
16.01.2016

Svého j11tiletého syna jsem vzala do knihkupectví, aby si vybral nějakou knihu od tohoto báječného autora. Sáhl po této. Sama jsem na ni byla zvědavá. Musím přiznat, že i na mě byla trochu náročnější, ale měla své kouzlo. Fíglové byli dokonalí a i falešné pavučiny měly své kouzlo. Určitě stojí za přečtení. Je jen věčná škoda, že tento úžasný autor nás už neobohatí dalším dílem.

Kluvo
26.11.2015 5 z 5

Tak Tonicka nakoniec Zimodeja zvladla aj bez pohlavného styku, ktory vsetky carodejky ocakavali, takze uz sa teda nemusi bat ani puberty, hormonov ci iných zenskych veci.

Evik30
05.10.2015 3 z 5

Celkově se knížka číst dala, i když byly místa kde se u ní muselo hodně přemýšlet a proto se četla pomaleji. Není to moje nejlepší kniha od Pratchetta, ale stojí za přečtení. Jsou to takové pohádky pro dospělé!! :o)) Fíglové jsou pořádní raraši!! .o)) Tentokrát v knize pořádně mrazilo!! .o))

PokiCz
09.08.2015 3 z 5

Zatím nejslabší díl série Čarodějek. Postava Zimoděje je úžasná, ale zbytek mě tolik nebral. Těším se na další díl. :)

Turmee
01.07.2015 5 z 5

Terry opět nezklamal. Vtipné, poutavé, úžasně oddechové do horkého léta.

hildegardaA
29.05.2015 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha od Prattcheta ... chci být Fíííggglllllllll

314tr
25.01.2015 4 z 5

Ďalšia z mnohých skvelých kníh od Terryho Pratchetta. Príbeh a Toničkyn boj je napínavý od začiatku až do konca a samozrejme nechýba ani množstvo vtipných častí.
Rozhodne odporúčam a už teraz sa teším na ďalšiu knihu zo Zeměplochy.