Noční hlídka

Noční hlídka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478/bmid_uzasna-zemeplocha-nocni-hlidka-es0-478.jpg 5 1324 104

Kapitán Elánius z ankh-morporské Noční hlídky měl všechno. Ale nyní je zpět ve své vlastní drsné, nesnadné minulosti, pouze v šatech, které měl právě na sobě, když se Zablesklo. Žít v minulosti je těžké. Umřít v minulosti je neuvěřitelně snadné. Ale on musí přežít, protože má velmi důležitý úkol. Musí vystopovat a chytit vraha, naučit sama sebe mladšího, jak být dobrým poldou, a změnit výsledek krvavé rebelie. Je tu ale problém: když vyhraje, nebude mít ani ženu, ani dítě, ani žádnou budoucnost. Zeměplošský příběh Jednoho města, s kompletním sborem pouličních výrostků, dam pochybné pověsti, rebelů, tajných policistů a dětí revoluce. „Pravda! Spravedlnost! Svoboda! A vejce natvrdo!“.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Night Watch , 2002

macekd
23.02.2014 4 z 5

Tak jsem asi čekala víc, kniha mne moc nezaujala. Liší se od ostatní Zeměplochy, mám raději ty víc humorné.

vinge
25.11.2013 5 z 5

Tenhle díl mám asi nejraději. Veselý i vážný. Spíš vážný :o)

Jennkie
19.11.2013 5 z 5

Jeden z nejepších dílů Zeměplochy, který jsem četla :-)

BooksLucyKing
31.10.2013 4 z 5

Další bezvadná zeměplocha, dost jsem se nasmála na některých momentech a hláškách. A i když zápletka mi nepřišla nějak moc vystavěná, jednotlivé scény byli tak výborně propracované hezky tím pratchettovským stylem, že jsem prostě nedokázala knihu odložit.

SimonaZ
01.10.2013 5 z 5

Pratchett opět předvedl své mistrovství - knihy o hlídce jsou pro mě obecně nejlepší, tahle však hraje prim :)

Liina
07.09.2013 5 z 5

Pro mě je to jedna z nejlepších Pratchettovek. Sice míň legrace, ale o to silnější příběh.

Kostka kulatá
28.08.2013 5 z 5

Moje oblíbená Elániovka - a vlastně asi i oblíbená zeměplošina :) Kromě vážně dobrého příběhu zaklapne spousta skládaček na své místo :) Je to možná trochu jiný druh humoru, je to ten hořce Elániovský styl, ale to je na tom právě to kouzelné :)

Takže, až půjdeme okolo šeříku, vzpomeneme si?

Weiler
18.07.2013 5 z 5

Noční hlídka je drsný návrat ke kořenům - do dob, kdy v hlídce ještě nesloužili Navážka, Karotka a vlastně ani Noby, jejichž často i pouhá přítomnost vyvolává úsměv na tváři. Tohle je pro Elánia hledání sebe samého v době, kdy se ideály nedají pohřbívat, jelikož se žádné ani nenarodily. Tohle je stará hlídka bez valného smyslu pro humor, ale ze začátku hlavně beze cti. A potřebuje Elánia z budoucnosti, tu přirozenou vůdčí autoritu, která je nakonec schopná vytáhnout kus charakteru z každého. Krom Karcera. Ten je naopak nejzlověstnějším padouchem Zeměplošské série od dob Trémona. Méně humorné ladění dává prostor pro vážnější psaní a ta změna, byť pro mě celkem nepatrná, jelikož Pratchetta čtu od plně směšných počátků až po zadumanější díla, rozhodně není ke škodě. Jako obvykle vás kniha vtáhne do děje hned od začátku a na konci to trochu uspěchá, ale stále dokáže příjemně překvapit.

Dorothea
29.05.2013

Jako všechny Pratchettovky je naprosto užasná :D.

helmiczka
17.03.2013 2 z 5

Príbeh ma bohužiaľ nevtiahol :( A to mám rád Elánia, mám rád cesty v čase... ale tu sa mi nepodarilo nájsť nič, čo by ma naozaj upútalo. Možno nie som ten správny revolucionár? Alebo naopak som?

Terry Pratchett je omnoho silnejší a prirodzenejší v humorne ladených knihách. Tu sa mi to všetko zdalo byť také nedôveryhodné, neisté, príliš politické.

hoopoo
17.02.2013 5 z 5

Tato kniha není tak typická jako ostatní Zeměplochy, děj je komplikovaný a trochu vážnější. Elánius a padouch Kancer se dostanou do minulosti, kde doposud není Noční hlídka takov uznávaná instituce jako v budoucnosti.
Krásný komplexní příběh.

KKK
03.02.2013

je to první knížka od Pratchetta,ktarou jsem přečetla.Čekala jsem od ní mnohem víc,jsem zvyklá na jiný žánr a tak jsem byla zklamaná.Zkusím ještě něco a když tak odložím.

lanusinka
08.12.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších Pratchettovek... Sice je v ní mnohem míň střelenýho humoru než obvykle, ale oproti tomu je posílen příběh... A ten za to stojí...

Fuksinka
23.11.2012 5 z 5

Myslím, že mám novou nejoblíbenější Pratchettovku. O hodně míň humoru, ale jízda od začátku až dokonce.

vhumanik
19.09.2012 5 z 5

Kdo by to řekl, že se s Lu Tzem setkáme hned v další knize znovu...
A mladý Vetinari, Noby, Tračník a nebo dokonce Kolík jsou bezkonkurenční...

nier
19.05.2012 5 z 5

Stejně jako u ostatních dílů jsem se bavila nejen u knihy samotné, ale i u poznámek autora a překladatele...trochu mě mrzela změna stylu na přebalu...

IamTaiPan
13.03.2012 1 z 5

Pratchett má lepší knihy, má výborné a vtipné knihy, tato je ale celkem tragická.

st.me
24.01.2012 5 z 5

Opět pan Pratchett, opět jsem si dobře početla. Příběhy s kapitánem Elániem mám moc ráda. Je to taková sázka na jistotu.
V této knize není začátek tak zdlouhavý, jak tomu je u ostatních, kde se stále opakuje vysvětlení s želvou a slony. Tady je to od první stránky nabité akcí, která Vás okamžitě vtáhne do děje.
Překvapilo mě, že pan P. přitvrzuje a nevyhíbá se popisům násilí páchaného v Ankh Morporku dřívější doby. Že by reakce na dobu dnešní?

Karoleenah
02.11.2011 3 z 5

Miluju Zeměplochu, ale tohle čtení bylo neustálé čekání na humor, který se nedostavil.

Mayanea
23.04.2011 5 z 5

„Mládenci, vy jenom tak žvaníte. Vždyť se bojovalo, a vy tady teď sedíte a máte všechny ruce a nohy a povalujete se na tom nádherném božím sluníčku. To je to skutečné vítězství. Vyhráli jste, je vám to jasné ? Ten zbytek, to už je jenom taková omáčka.“