Úspěšná smolařka

Úspěšná smolařka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4719/uspesna-smolarka-4719.jpg 4 179 24

Lizzie Nicholsová série

Lizzie Nichols má problém. Nejde o to, že by v nejmenším netušila, co si počít se životem, anebo že peníze určené na nájemné roztomilého bytečku na Manhattanu právě utratila za letenku do Londýna, kde hodlá navštívit svého dávného přítele Andrewa K čemu je plánovat si budoucnost, když to udělala zase? Víte, Lizzie totiž neudrží jazyk za zuby. Nejde o to, že na sebe prozradí kdeco. Ona totiž vybrebentí úplně všechno! Hrozí ji, že zničí vše, včetně šance najít si opravdovou lásku Musí se pokusit udržet jazyk za zuby, aby zachránila, co se dá.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Queen of Babble , 2006

PheobeDomi
02.10.2020 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, četla jsem ji na dovolené a zaujala mě. Upřímně nechápu všechny ty argumenty, že jiné knihy od Meg Cabot jsou lepší, protože jsem jiné nečetla, takže nemohu porovnávat. Kniha se mi tedy moc líbila, akorát mi tam vadilo jedno sexuální slovo
( nebudu jmenovat, kdo četl, ví) ale jinak byla knížka celkem fajn a mohu všem doporučit. :-)

verunka93
10.08.2020 4 z 5

Všechny knihy od této spisovatelky jsou velmi čtivé, tato nebyla výjimka. Určitě si přečtu i další díl.

katallinka
08.12.2019 3 z 5

Velmi čtivá kniha s celkem vtipnou zápletkou. Exkurze do dějin módy byla zajímavá, ale poněkud zbytečná. Konec byl nádherný, přesně takový jak má u tohoto žánru vypadat. Nicméně hlavní hrdinka a začátek knihy hrůza. Myslela jsem, že knihu odložím. Naštěstí jsem to neudělala a myslím, že celkově to byla velmi příjemná kniha. Bez dalšího dílu se, ale asi obejdu.

nycol
08.08.2018 3 z 5

K vodě dobrý, oddychovka, je fuk, jestli vám vítr otočí stránku :)

greetchen
06.09.2017 3 z 5

Romantika trochu přitažená za vlasy, ale neurazí.

nani_nka
23.08.2017 1 z 5

Knižky od Meg Cabot milujem. Vďaka jej Denníku princeznej som v 14-tich objavila čaro kníh a od vtedy sa tešila na každú jej knihu. Avšak táto séria je tak strašne zlá. Cabot je síce typická tým, že v jej knihách sú rozsiahle vnútorné monológy hlavných hrdiniek, ale pri tejto sérii toho bolo až príliš. Hlavná hrdinka Lizzie je jedno nerozhodné, totálne naivné dievča, ktorej rozumové pochody ma ubíjali. Sériu som dočítala len kvôli tomu, že ju napísala Meg.

Shui-Xian
24.07.2017 1 z 5

Nemám nic proti odpočinkovým románům -ráda je čtu, když chci něco "zhltnout" během krátké doby, nebo proložit čtení hutnějších knih- ale tohle by byla intelektuální dovolená i pro retardovaného lenochoda. Meg Cabot přitom není špatná autorka: kam se poděl její důvtip během psaní téhle série, je mi záhadou.
Ze série mi přijde nejpovedenější druhý díl, kdy se Lizzie rozjíždí ve své profesi. Jmenovitě za ten nápad s přešíváním svatebních šatů dávám hvězdičku - to je atraktivní, svěží námět. Víc chválit nemůžu.

jajaza
18.04.2017 5 z 5

Mám ráda pohádky a toto je jedna z nich. Výborná četba třeba na dovolenou.

SBH
10.03.2016 1 z 5

Miluji romantiku, jsem fanynka M. Cabot. V této knize zklamalo obojí. První třetinu jsem se neuvěřitelně trápila, absolutní propad zachránila cesta vlakem, konec ale opět "ujel". Hrdinčino IQ by sneslo srovnání s automatickou pračkou. Postrádala jsem vtipné hlášky. Nejsem si jistá, zda bych knihu doporučila, pokud byste ztroskotali na pustém ostrově a tohle bylo jediné čtivo, které se zachránilo. Bída.

Lamička
19.08.2015 3 z 5

Pohodová oddychovka, přesně jak už tady bylo zmíněno, člověk u téhle knížky nemusí přemýšlet a to je někdy fajn :) Lizzie mě ze začátku strašně rozčilovala, ale celkově se mi knížka líbila a příběh byl pěkný.

Charmedka
22.02.2015 3 z 5

Kniha je oddechová, nemusíte u ní přemýšlet, což je fajn. Čte se poměrně dobře a rychle, kapitoly odsejpají a není problém knihu přečíst během pár dní. Jen ta Lizzie mi prostě moc nesedí.

vaili
20.01.2015 4 z 5

Začátek katastrofa jsem měla chuť tu knihu zahodit....bože ty řeči a navíc mi přišla úplně blbá :) ale nakonec se z ní vyklubala celkem fajn kniha :)

aduska9561
09.11.2014 4 z 5

Vcelku pěkná kniha, musím přiznat, že jsem tam našla situace, ve kterých jsem viděla sama sebe :) Rozhodně doporučuji přečíst :)

Lennji
24.09.2014 2 z 5

Šlo to..Lizzie bych ale ve většině případů zabila..byla tak hloupoučká a naivní..psáno sice s humorem,ale mě to rozčilovalo..

PriMula
16.07.2014 3 z 5

Naprosto chaotický začátek a myslím že by se to bez toho přehnaného konce taky obešlo (SPOILER: myslíl to na tom sudu). Jinak kniha nebyla špatná ale díky nepřehlednému začátku a moh 'hrr' konci dávám 3,5 hvězdiček.

azeret92
01.05.2014 5 z 5

Tato knížka se mi velice líbila. Jsou tam komické situace. Chystám si přečíst ostatní 2 díly.

Knihomolka Rů
27.11.2013 4 z 5

Tato kniha se mi moc líbila a často mě opravdu pobavila :D příjemné čtení :)

Jane87
04.10.2013 5 z 5

Skvělá a vtipná knížka... K odpočinku jako dělaná...

Milla
22.09.2013 5 z 5

První část knihy, kdy Lizzie jede do Londýna za Andrewem a pak s ním nějakou dobu tráví čas v Londýně, mě úplně nenadchla. Asi kvůli Andrewovi.
Zato když se pak dostane do Francie na zámek Mirak, za svou kamarádkou Shari a jejím přítelem Chazem, to už je úplně o něčem jiném. To se mi četlo jedna báseň. Krásná knížka. Doporučuji.

Alisce
08.07.2013 4 z 5

Skvělá knížka, která mě dost pobavila. V hlavní hrdince jsem se totiž často viděla. :D Luke mi byl sympatický. Příjemné čtení například na léto.

Meg Cabot
americká, 1967