Upřímná vyprávění poutníka svému duchovnímu otci

To, co je v západním světě běžné, že se vedle Následování Krista od Kempenského čte také „ruský Poutník“, by mělo být zvykem i u nás. Nejrozšířenější duchovní svědectví „východního člověka“ je pro své moudré doprovázení na cestě duchovního života také zrcadlem tolika našich vlastních problémů. V této poutavé četbě je můžeme snadno objevit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199353/uprimna-vypraveni-poutnika-svemu-du-3qj-199353.jpg 4.722
Duchovní literatura, Náboženství

Vydáno: , Refugium Velehrad-Roma

Otkrovennyje rasskazy strannika duchovnomu svojemu otcu, 1881

Kniha Upřímná vyprávění poutníka svému duchovnímu otci

Kerolka_P.
17.06.2020

Komu "voní" východní křesťanství, tomu bude vonět tato jedinečná kniha. A to nejen papírem! :) Poutník umí takovým způsobem nadchnout pro modlitbu Ježíšovu, že s ní pak nemůžete přestat :) Stejně jako se čtením této knihy. Neznám druhou takovou.
(A jen podotýkám, že Dobrotoljubije vyšla v r. 2019 pod názvem Filokalie také v češtině - zatím první díl, v plánu jsou tuším ještě další čtyři. Už ji mám doma - hotový poklad!)

veneta
11.10.2018

Naprosto výjimečná kniha..........jen úvod má přes 40 stran, říkala jsem si, že něco přeskočím, ale pak jsem přečetla každé slovo. Kniha je vlastně o jediné krátké modlitbě, ale naučila mě dívat se na Bibli nejen jako na knihu knih, ale především jako na učebnici života. Prostá, všem otevřená učebnice ( v tom nejlepším slova smyslu ).

Kniha je plná povzbuzení a úchvatného vztahu k Bohu. Např.: " K tomu, abychom se zalíbili Bohu, není nic víc třeba než milovat."

DivnýJanko
21.03.2018

V podstate úvod do východnej mystiky a jednoduchej ale účinnej Ježišovej modlitby, za ktorú ďakujem zo srdca. Okrem živého jazyka a prekrásnych príbehov pútnika, máte možnosť nahliadnuť do múdrosti východných Starcov/Otcov z citácii, ktoré sa dochovali v Dobrotoľubji/Filokalii. Ktorú nemajú ani češi ani slováci do dnešných časov kompletne preloženú. Naviac v bohatom registri opäť nájdete minimálne zaujímavé mená mystikov, kňazov, hľadačov pravdy, ktorých knihy takisto vôbec nenájdete v prekladoch ani slovenských ani českých ;) takže knihu vrelo odporúčam, momentálne ju čítam už druhý krát /pracujem v antikvariáte a verte že mám čo čítať/ a jej energia ma mocne stále priťahuje /dosť podobná silou knihe od P.Florenského Soľ zeme/ stále sa dá do jej oživujúceho prameňa ponoriť a nechať sa omyť od hlúposti, prazdnoty a zloby dňa dneška. p.s. je obrovskou hambou pre oba národy, že preklady ani Filokalie ani už spomenutých mystikov, nie sú schopné urobiť. viem, alebo lepšie povedané tuším koho ruky nechcú otvoriť dvere, jedny sú jeruzalemské a druhé rímske... Slava Issusu Christu IC XC NI KA

Avalong
01.08.2016

Cesta pútnika, oddanosť Bohu, odovzdanosť osudu. Krásna kniha kt. učí láske a oddanosti do Božích rúk. Pekná kniha ale ku koncu mi to už všetko prišlo nezaujímavé.

lord-artoo
09.06.2014

Jestliže lze na základě "Umění války" mistra Suna napsat knihu "Mistr Sun a umění obchodu", pak lze v brzké době očekávat knihu "Upřímná vyprávění poutníka o principech reklamy". Proč? Protože vás přečtení originálních Upřímných vyprávění dožene k touze odejít z domu, toulat se po žebrotě s modlitbou na rtech a knihou Filokalie (Dobrotoljubie) v tlumoku, aniž byste zvážili všechna pro a proti.

Upřímná vyprávění jsou pro svou pestrost forem (objevují se zde vyprávění, svědectví, výňatky ze spisů Otců, heslovité rady, duchovní rozhovory) velmi nevšední knihou, jež vyžaduje někdy jen chuť k četbě, jindy plnou koncentraci duševních sil - vždy však přináší obohacení! Za pozornost rozhodně stojí i úvodní studie Richarda Čemuse (dříve vydaná samostatně s částečně odlišným obsahem, vizte "Modlitba Ježíšova - modlitba srdce"), která velmi pregnantně shrnuje základní data o Filokalii a Ježíšově modlitbě.

Drazí uživatelé databazeknih.cz, toto je kniha, kterou si chcete přečíst pro svůj duchovní růst!

dutch
03.04.2013

Povzbuzení do duchovního života s praktickými radami točícími se kolem modlitby Ježíšovi a spisu "Dobrotoljublje" (Filokalie), kde se starci a duchovní autority zabývají tím, jak dovést k naplnění přikázání modlete se neustále. Mnoho krásných příběhu lidí s kterými se poutník, jdoucí ruskou krajinou, setkává.

Bible Svatá
Bible Svatá