Zrada

Zrada https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324320/bmid_zrada-phJ-324320.jpg 4 550 89

Cie se podařilo zvládnout náročné zkoušky a prožívá své první dny na univerzitě v Tosu. Vzpomínky na brutální testování, při kterém umírali lidé, ji však děsí ze spaní. Ostatní studenti, kterým vymazali paměť, žijí v blahé nevědomosti. Cia však ví své. Ve snaze odhalit odpornou pravdu o vražedných praktikách nejvyšších vládních úředníků vystavuje sebe i své blízké velkému nebezpečí. Zrádci, kteří usilují o moc, a nehodlají se jen tak vzdát, už totiž tuší, že Cia ví víc, než by měla…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Independent Study , 2014

Bezkyne9
19.07.2020 4 z 5

YA okoukane dystopie jsou pro me tak trochu guilty pleassure, ale kdyz me to tak bavilo cist :D ... neprinasi nic noveho, to priznavam, ale je to nesmirne ctive a i ta vata mi nevadi... nic jsem neocekavala a dostala jsem odpocinkovou zabavnou jednohubku :)

kindlova42
01.07.2020 5 z 5

Druhý díl navazuje s menším časovým odstupem na první. Představuje prostředí univerzity a nové zajímavé postavy. Člověka stále drží v napětí a nutí k různým teoriím o tom, komu vlastně lze věřit. Poskytuje odpovědi jen na některé otázky z prvního dílu, za to přináší mnoho dalších. Okamžitě po dočtení jsem musela začít číst třetí (poslední) díl, protože dvojka je zakončena velmi dramaticky. Jsem zvědavá, jak se to vyvine a jak to celé autorka zakončí.

Knihomolka97
25.05.2020 5 z 5

Přečteno na jeden zátah, četla jsem skoro do půlnoci, nemohla jsem přestat.
Bylo to opět napínavé, plné intrik a odhalování tajemství. Už jsem ani nevěděla komu věřit. Akce bylo méně, ale to se dalo čekat. I v tomto díle autorka vyvraždila dost postav, obzvlášť jedna smrt mě docela zasáhla, nečekala jsem to a chvilku ani nechtěla uvěřit.
Romantická linka, i když jen nepatrná, pokračovala, ovšem upřímně bych ji klidně i vymazala. Tomas je fajn kluk, ale nevidím u něj žádný vývoj a začíná mě spíš štvát. Ciu bych raději viděla s někým jiným nebo vůbec s nikým. Hodnocení ale snižovat nebudu. Těším se na závěr!

venacava
09.05.2020 3 z 5

Ten Tomas mě štve.. Raději bych byla kdyby Cia kluka ani neměla.
Kniha se četla svižně, ale už to bylo takove prodloužení 1 dílu.. Jsem zvědavá na 3.

books_lover006
15.03.2020 2 z 5

Dost průměrná, líbila se mi více než první díl. Přidávám hvězdičku za akčnost.

Ailee
23.02.2020 3 z 5

Taková vyplň mezi prvním a třetím dílem řekla bych. Zas tak moc se tam nestalo. Mini "testování" trocha zabíjení, hodně pochybností, minimum akce a napětí. Četlo se to celkem rychle, ale ne kvůli tomu, že by se člověk nedokázal odtrhnout.

knihomolka27
01.02.2020 5 z 5

Zase super, knížka neměla tolik akce jako jednička. Ale byla v hodně věcech překvapivější. Tuhle sérii strašně doporučuji.

Spoilery:
Líbilo se mi, že tady Cia ukázala, že není jenom dokonalá ve všem co dělá, což už bylo chvílemi otravné......ale , že i ona má chvíle kdy přemýšlí jako každý normální člověk když mu selžou nervy. Tomas tu naštěstí byl mín což mi udělalo radost ještě větší. Bohužel moje naděje , že Michael a Cia skončí spolu se velmi tragicky rozplynuly. Ve chvíli Michalovy smrti sem nejřív nemohla uvěřit , že je to pravda. Oblíbila jsem si ho daleko víc než Tomase, měl něco co Tomas hodně postrádá......charisma, vyspělost, velkou odvahu, zápal pro věc. Je to strašný když nějaká postava zemře takhle zbytečně, chce aby skončilo krveprolití a sám se stane obětí. Nejhorší na tom, je že obětí lidí , kterým věřil .Mám dojem , že trojka už nebude tak dobrá, už kvůli tomu , že tam Michal nebude. Jinak určitě super za nový zajímavý postavy a celkově Tos a zasvěcování.

nikiss76
30.01.2020 4 z 5

Řekla bych, že druhý díl byl o něco lepší než díl předchozí. Trošku se začalo pletichařit a konečně vzrůstalo napětí. Závěr mě navnadil na přečtení závěrečné knihy. Jsem opravdu zvědavá, jak to celé dopadne.

Aprilek
27.01.2020 5 z 5

Zajímavý děj, od knihy jsem se nemohla odtrhnout :-)

Barbarka_CZ
07.01.2020 4 z 5

Za mě lepší než první díl, přišlo mi to dotaženější, promyšlenější, uvěřitelnější.

PerfectionistKa
22.10.2019 3 z 5

Ach bože... ta “romantická linka”, která nemá s romantikou absolutně nic společnýho, je fakticky naprosto zbytečná. Souhlasím s komentářem, že víc chemie měla Cia skoro s každým týpkem, kromě Tomase :D
Díl o dost slabší, než-li ten předchozí. V podstatě se tam nic nestalo - nechápu, že to bylo opravdu tolik stran, ještě k tomu takhle v celku o ničem, ani že jsem to přečetla tak rychle - no a navíc ta otřesná (ne)milostná zápletka... jsem zvědavá na poslední díl, ale že bych si tuto trilogii někdy přečetla znovu, to pochybuju.

Lucas.94
16.03.2019 3 z 5

Musím uznat, že mě knížka trochu zklamala. Aspoň oproti prvnímu dílu. Přišlo mi totiž, že se skoro celou knihu omývá jedno a to samé dokola. Sice to má skoro 300 stran, ale připadá mi, jak kdybych jich přečetl třeba 50. Určitě by se do nich příběh druhého dílu vešel. Co ale zase musím knize nechat je to, že i když to bylo 300 stran skoro o ničem, četla se dobře. No.. Doufám, že to bylo tak zaseknuté jen z důvodu nějakého napětí. Na třetí díl se těším.

Dolik13
11.03.2019 3 z 5

Mírné zklamání. Po prvním dílu, který mě bavil, byl napínavý až do konce tu máme druhou část, ve které se příběh zasekne na jednom bodě a nějaká změna nastane až v posledních třech stránkách, tudíž většina knihy je stále o tom samém, děj se nijak neposouvá, takže musím říct, že první díl mě bavil o dost víc. Nicméně jsem zvědavý, s čím přijde třetí díl.

Ronnie68
05.03.2019 5 z 5

Pokračování, které mě nezklamalo ...

Tenebien
28.11.2018 3 z 5

No, dost se nám to tu opakuje. Takže vlastně půlka knížky byla tak trochu zbytečná.
Pak mám pocit, že to nebylo promyšlené předem. Autorka nám představí novou postavu a v půlce knížky ji prakticky opustí, aby ji nahradila jinou novou postavou...
A ta milostná zápletka je čím dál tím blbější. Cia má na papíře mnohem víc chemie s jakoukoliv mužskou postavou (Michal, Will, Raffe a snad i ten Ian :D) než s Tomasem. :D (čteno v originále)

Reniee
06.11.2018 5 z 5

Prostě super. I když první díl byl asi opravdu o něco lepší, ale i tak se mi dvojka líbila. Přelouskala jsem velice rychle a hned se vrhla na třetí díl.

Denisa153
21.09.2018 5 z 5

První díl byl o trošku lepší, ale rozhodně je to super. Jediné co bych asi vyškrkla je milostná linka mezi Ciou a Tomasem - podle mě nemá žádný smysl. A ještě ten konec je hrozně useknutý. Jdu na třetí díl...

werush
17.09.2018 5 z 5

Trochu slabší od prvního dílu ale zvědavost mi nedá ale přečtu i třetí díl

Kyta
24.07.2018 3 z 5

Z knihy jsem mírně zklamaná. Četla se sice stejně dobře jako předchozí díl, za což dávám velké plus, ale děj zkrátka trochu pokulhával. Zkouška Zasvěcování byl zajímavý nápad a rozhodně to knihu trochu oživilo, na rozdíl od zbytku knihy, kdy se tam už tolik zajímavých událostí nedělo. Na jednu stranu je fajn, že se nic zbytečně neprodlužovalo, na druhou stranu pár zvratů by na škodu nebylo. Milostná zápletka mezi Ciou a Tomasem byla taková zazděná, už od prvního dílu mám pocit, že by nejspíš vyšlo nastejno, kdyby tam vůbec nebyla. Ke konci knihy se konečně začalo něco dít, ale přesto to bylo takové ploché a nezáživné. Závěr mě zklamal asi nejvíc - byl hrozně useknutý. Autorka opět nechala otevřený konec, čímž navnadila na další díl. Celkově mi ale v knize něco chybělo.
Nové postavy knize jen prospěly, ačkoliv je škoda, že nebyla možnost poznat je nějak více zblízka. Celkem jsem si oblíbila Willa, jenž má být sice "bad guy", ale v tomhle díle se tak rozhodně neprojevoval. Další zajímavá postava byl Raffe, o kterém dosud nevím, zda je na Ciině straně nebo ne. Jinak jsou všechny postavy takové nemastné neslané. Cia opět zazářila svou chytrostí a schopností uvažovat logicky a všichni jí znenadání pomáhají.

Fanouškem téhle série asi úplně nebudu. Nicméně jsem zvědavá na poslední díl, jak to celé dopadne..

marketa3910
18.07.2018 4 z 5

První díl určitě lepší!! Ze začátku mě kniha neoslovila a Michala jsem měla ráda