Zrada

Zrada https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324320/bmid_zrada-phJ-324320.jpg 4 550 89

Cie se podařilo zvládnout náročné zkoušky a prožívá své první dny na univerzitě v Tosu. Vzpomínky na brutální testování, při kterém umírali lidé, ji však děsí ze spaní. Ostatní studenti, kterým vymazali paměť, žijí v blahé nevědomosti. Cia však ví své. Ve snaze odhalit odpornou pravdu o vražedných praktikách nejvyšších vládních úředníků vystavuje sebe i své blízké velkému nebezpečí. Zrádci, kteří usilují o moc, a nehodlají se jen tak vzdát, už totiž tuší, že Cia ví víc, než by měla…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Independent Study , 2014

Holumar
28.07.2017 3 z 5

První díl byl lepší

teer.h
26.07.2017 5 z 5

Opět skvělý díl, který jsem opět přečetla jedním dechem!
Je zde spoustu nových postav, u kterých čekáme, co z nich vyleze. Jako například Ian a mnoho jiných postav.
Nevím proč, ale v tomto díle jsem si potvrdila, že mi prostě Tomas k srdci nepřirostl, nevím proč.
Damona bych asi zabila hned na začátku, protože to byl opravdu rozmazlený spratek, který si nic nezasloužil :D
Michal se mi líbil od prvního dílu a fandila jsem mu, ale to co se stane na konci knížky mě fakt šokovalo, myslím, že to nikdo ze čtenářů nečekal.
Rozhodně se těším na další díl (škoda že musíme ještě čekat :D). Za mě 5 hvězdiček, určitě doporučuji!

Dakarianna
07.07.2017 5 z 5

První díl jsem si zamilovala, ale bála jsem druhého – druhé díly série bývají většinou bohužel nejslabší... Nicméně to se zde nekonalo – byla jsem snad více nadšená než už prvníhu dílu. Zase spousta akce, napínavý děj i šokující překvapení. Už se nemohu dočkat třetího dílu.

PinkAlicorn
29.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha, tuhle sérii zbožňuju! Jsem vážně moc ráda, že jsem se do ní pustila i přes název, který mě opravdu nezaujal. Táta ji tak dlouho doporučoval, že jsem ji přečíst musela. A nelituju ani trochu.
Už začátek a zasvěcování mě pohltily a dál to bylo zajímavější a zajímavější.
Autorka je opravdu geniální a příběh má promyšlený do posledního detailu, zápletky jsou neskutečně neočekávané a pokaždé mě naprosto zaskočí. A když se na konci ukázala ta zrada, zůstala jsem se zatajeným dechem. Celé to dává dokonalý smysl, přitom by člověka něco takového ani nenapadlo. Smekám. A nemůžu se dočkat, až přeloží poslední díl, něco mi říká, že to bude ještě větší pecka! :)

JustWomen
22.06.2017 2 z 5

Méně akční než první díl, mnohem víc politiky, děj jakoby pořád dokola, Cia až moc dokonalá, nesmyslné zabíjení, na třetí díl se nechystám.

LynnWeiLi
26.05.2017 5 z 5

Naprosto skvělá, znovu přečteno téměř jedním dechem. Moc se mi líbí námět i zpracování. Měla jsem strach, že zde bude po Testování mnohem míň akce, ale kniha nezklamala. Další zajímavé nástrahy a zvraty, jsem moc zvědavá, jak se jim povede dál.

warca
24.05.2017 5 z 5

Nemám, co vytknout. Kniha byla čtivá a přestože jako všechny druhé díly byla jakýmsi přechodníkem celé série, nenudila mě.
Moc nechápu, proč ji pořád přirovnávají k Hunger games... Tohle je totiž úplně jiný svět!

pink_ivy
08.05.2017 4 z 5

První knížka byla zajímavá, a jak to v YA většinou bývá, prostřední knížky jsou nejslabším mostem mezi zajímavou jedničkou a velkou bitvou na konci. Tady se ale musím přiznat, že jsem byla velmi příjemně překvapená, dokonce si i trumfnu tvrdit, že se mi dvojka líbila o fous víc než jednička. Nejvíc jsem si asi užila tu "soutěž" co byla hned v začátku. Moc se mi nelíbilo, že se najednou na scéně objevilo spoustu nových postav, spoustu jmen a člověk si některé (ty méně podstatné) prostě v té záplavě nezapamatoval. To ale ničemu nevadilo, stejně tak jako mi nevadilo upozadění některých postav, které byli pro první díl klíčové.

A konec byl opravdu impozantní. Do dokonalosti mi ale přeci jen něco scházelo, 4*

rm
01.05.2017 5 z 5

Super!
Těším se na třetí díl, nějak vázne překlad.

Vampirosa
28.04.2017 5 z 5

I 2. díl Univerzity výjimečných jsem smlsla jako malinu a po dočtení poslední stránky jsem posmutněla, jelikož na 3. díl si budu muset ještě chvíli počkat.
Cia po úspěšném projití testováním si sotva stihla oddechnout a už jde zase do tuhého. Nejenže má hlavu plnou otázek týkajících se zapomenuté minulosti, ale musí řešit překážky, které pro ni připravili učitelé i studenti. Opět se musí potýkat s tím, komu může věřit a zda se jí to v budoucnu nevymstí.
Během příběhu se Tomas posune trochu do pozadí a ani nevím proč, ale přestal mi být tolik sympatický. Ano, Cia ho má sice plnou hlavu, ale teď jsou na řadě věci důležitější než mu viset kolem krku. Nová postava jménem Damon mě naprosto iritoval a svůj tragický osud si zasloužil víc, než kdokoliv jiný. Jak příběh se pomalu chýlil ke konci, usilovně jsem přemýšlela, kdo je tím velkým zrádcem..? Už už jsem myslela, že mě zklame některý oblíbenec, ale naštěstí se tak nestalo a z vysvětlitelných důvodů se zrádcem stal člověk, kterého jsem si většinu příběhu moc nevšímala.
Ačkoliv se teď zdá situace nepříznivá, věřím v Ciu a v dobrý konec. :)

Lokina
22.04.2017 4 z 5

Druhý díl trošičku pokulhává za prvním dílem, který se mi o fous líbil více. Ale i přesto tento druhý díl je čtivý, ze začátku pro mě trochu nezáživný, ale od poloviny se to zlepší. Jak jsem napsala i u prvního dílu, jistá podobnost s jinými díly tam je, ale určitě to knihu nijak nepoškozuje. Jak napovídá název - Zrada, zrada tam je a to dost velká, i kdybych chtěla, zaručeně bych na to nepřišla, to se autorce povedlo, i když mě hodně mrzelo, co se na konci stalo. Jak už to bývá i u jiných knih, druhé díly většinou bývají horší, ale tenhle se povedl. A já chci vědět, jak to dopadne, tak honem rychle sem se třetím dílem.

lulu28501
22.04.2017 5 z 5

Jako ze začátku mě to moc nebavilo ,ale ke konci jsem to hltala.
Dost jsem byla překvapená z Iena a nechápala proč Cie pomáhá,co se stalo Michalovi -ani nevíte jak jsem byla překvapená z toho co se stalo, Tomase moc v lásce nemam-nwm proč (moc často se mi nestává že bych neměla v lásce toho kterého hlavní hrdinka miluje),byla jsem překvapená když se tak objevil zeen..
Jako celou dobu jsem si myslela že Symon je ten dobrý ale po tom co udělal Michalovi,myslela jsem že ho třeba Cia zastřelí ale nic,no škoda .
A Damon ? Chudák Cia ,kdybi ho nezachránila možná by udělala dobře .
Mám v hlavě plno otazek.,snad se je dozvím v dalším díle.
Doufám že​ další díl vyjde co nejdřív.
Nechápu proč to všichni srovnávají s jinými knihami ,ano nějaké podobnosti tam jsou,ale všechny tyhle knihy na tenhle žánr jsou si podobné .
Jinak doporučuji přečíst.

Lincoln
21.04.2017 5 z 5

Jak první, tak druhý díl této série jsem četla jedním dechem. Vůbec bych se nebránila delšímu podání:) Nemůžu se dočkat na vydání posledního dílu. Moc se mi líbil příběh i styl psaní, takže za mě určitě pět hvězdiček.

kulihrasek
15.04.2017 5 z 5

Další skvělá knížka ze série!! Rozhodně stojí za přečtení, je ještě lepší než první díl!

Ankavi
12.04.2017 5 z 5

Skvělá, pro mě rozhodně lepší než první díl. Četly jsme zároveň s dcerou a obě nadšené. Napětí, promyšlenost, intriky, psychologie postav, do děje přicházejí další osoby - prostě vás to pohltí a chcete spolu s Ciou přijít na to, proč se některé věci dějí. Do poslední chvíle myslíte, že se děj vyvíjí jasným směrem, ale v závěru přichází obrat. Otevřený konec korunuje dílo. Opravdu výborná série s gradací. Už aby vyšel třetí díl.

Princezna22
09.04.2017 5 z 5

Příběh mě pohltil, stejně jako první díl tohle bylo skvělé od začátku do konce. Četla jsem knihu dlouho do noci,protože mě nechala jít spát.. A teď mám jistý pocit,že o ní musím furt přemýšlet... Sakra, je to prostě Hunger games ale to že to říkám není vůbec špatně.. Spíše naopak. Kniha se příběhem inspirovala... Za mě palec na horu. Doporučuju a zuby nehty vydržet do dalšího dílu.

markulka
29.03.2017 5 z 5

Mně se kniha vážně moc líbila. Doslova mě pohltila a měla jsem ji hned přečtenou. Příběh mi přišel promyšlený, napínavý a s dobrou, sice ne zrovna originální, ale přesto dobrou hlavní myšlenkou. Cia mi neskutečně přirostla k srdci a přála bych si být tak inteligentní a odvážná jako ona :D Nutně potřebuji další díl!

Denisa.knizky
21.03.2017 3 z 5

Kdyz jsem knihu hledala v knihkupectvi, pani prodavacka mi zduraznila, ze v scifi sekci hledam spatne, ze je to kniha pro mladez a ze mam hledat tam:) A druhy dil to trosicku dokazuje. Ctu vsechna mozna scifi a fantasy nehlede na to, jestli jsou pro mladez nebo ne, protoze ne vzdycky tomu kniha odpovida, ale na tento druhy dil to sedi. Coz neznamena nic negativniho. Jen se do deje zapletlo na muj vkus trochu moc milych pohledu s tomasem a hlavne neustale se opakujici pocity ohledne strachu a obav hlavni protagonistky. Prvni dil byl pro me lepsi, mel vetsi spad, byl to dobry start. Druhy dil urcite neni spatny, kdyz ctenar vi co od nej ocekavat. Jsem rada, ze jsem si jej precetla a urcite si prectu i dil nasledujici. Jen prosim nesrovnavat s hunger games ani labyrintem a snad ani s divergenci, cemuz je to podle me nejbliz, ale je to trochu vic teen. Pekne pocteni, urcite to neni ztrata casu. Tak jako prvni dil, precteno za dva dny na dovolene:)

DragonLover
12.03.2017 5 z 5

Může mi někdo říct, proč se mi tahle kniha do ruky dostala AŽ TEĎ?

První díl jsem si zamilovala (i přes ty neustálé kecy že "je to úplně jako Hunger Games a Labyrint!"). Doufám, že tato kniha tyhle průpovídky zažene, stejně tak jako všeobecné mínění "prostřední díly trilogií nestojí za nic".

Zrada je skvělá kniha. Jak říkám, první díl jsem si zamilovala. Teď přemýšlím, kterým slovem svoji lásku ještě vystupňuji. Svět plný intrik a podrazů, který tato kniha ukazuje, mi zase jednou snížil sebevědomí ohledně mé inteligence. (O to víc hlavní hrdince fandím.) Taky super, že se konečně našla autorka, která čtenářům ukazuje, že napsat poutavou knihu pro mládež jde i bez milostných mnohoúhelníků, když umí člověk vymyslet silný příběh. Ode mě velký palec nahoru a nemůžu se dočkat dalšího dílu!

(A příště mě sakra někdo uvědomte, že vyšlo pokračování!)

hlina
12.03.2017 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsme se vrhla na druhý a ten také nezklamal, naopak.