Umrlčí cesta

Umrlčí cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295917/bmid_umrlci-cesta-0Y8-295917.jpg 4 822 241

Pokud byste někoho zabili, pamatovali byste si to. Nebo snad ne? Na opuštěnou pláž na hebridském ostrově Harris moře vyplaví neznámého muže. Je těžce podchlazený a sotva naživu. Neví, kdo je, ani jak se tam dostal. U sebe má mapu takzvané Umrlčí cesty. Netuší, kam ho zavede, ale ví, že se po ní musí vydat. Detektiv George Gunn vstupuje na břeh ostrůvku ležícího dvacet mil západně od Vnějších Hebrid se zlou předtuchou. Na skále tu byl nalezen muž utlučený k smrti a detektiv musí zjistit, kdo to udělal a proč. Dospívající dívka leží ve svém pokoji v Edinburghu a zoufale se snaží zjistit pravdu o smrti svého otce, průkopnického vědce. Čím víc se dozvídá o povaze jeho výzkumu, tím víc tuší, že za jeho zmizením stál někdo jiný. Umrlčí cesta sleduje tři nebezpečné cesty k šokující pravdě — a ke zjištění, že nevědomost nás může stát život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Coffin Road , 2016

Vesmich
12.11.2019 2 z 5

Na návrat na Vnější Hebridy jsem se těšila - zase bude nějaká místní specialita! Po rituálním lovu ptáků, šachových figurkách a příběhu vysidlování Vysočiny - cesta mrtvých! Začátek byl slibný, ale to bylo tak celé. Ostrov byl jen kulisou pro celkem nic,o cestě mrtvých to není. O čem to je nevím, asi o včelách (včetně výkladu, že v úlu žije dělnice, královna, trubci a popisu včelařových pomůcek...hotová včelka Mája) a o tom, jak zlé korporace lpro peníze ničí všechno a stateční jednotlivci proti nim bojují. Dost se v knize pláče nebo plakat bude, také se neustále někdo nějak cítí a má takový či onaký pocit. Postavy jsou ploché a otravné, řeč dospívajících a mladých dospělých je směsicí vulgarismů a vědeckých výkladů s dlouhými chemickými názvy - takhle nikdo nemluví, ale těžko odhadnout, nakolik je nanicovatá předloha a nakolik je otravný ten překlad. Takže za mě never more.

SuperSojka
10.11.2019 4 z 5

Na Maye je spolehnutí. Tajemná atmosféra, ostrovní prostředí, hlavní postava trpí ztrátou paměti a tajemné okolnosti tak rozplétáme společně s ní. Příběh je navíc poměrně uvěřitelný. Ja jsem byla spokojená.

ADE138
24.10.2019 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Jiřím Dvořákem. Výborná atmosféra, a načtení nemělo chybu.

wendulka321
12.10.2019 5 z 5

Nebudu to dlouze okecávat, byla skvělá, poslouchala jsem ji jako audioknihu takže zážitek ještě o level výš díky hlasu Jiřího Dvořáka.

ivana02
05.10.2019 5 z 5

Perfektní detektivka z prostředí Hebrid. Nádherné větrné a deštivé počasí. Opuštěný maják, ztráta paměti, mrtvola, schované včelí úly... Kým vlastně je hlavní hrdina?

Jitu33
02.10.2019 4 z 5

May mě vždycky uchvátí popisem rozervané skotské krajiny, a tak jako bych sama stála vedle hrdiny a pozorovala "jak déšť padá v tmavých pruzích mezi šmouhami šedomodrého světla a občasnými záblesky slunce..." A pak se dá autorovi odpustit i někdy trochu "lehké" dějové zvraty (příhodně položená pohlednice na krbové římse nabídne vodítko ze slepé uličky)...

Šungitka
28.09.2019 5 z 5

Pro mě důležitější než detektivní zápletka bylo vysoce aktuální téma vlivu lidí na včely, a včel na lidi. Jako audioknihu jsem to poslouchala jedním dechem.

pajaroh
24.09.2019 3 z 5

Přiznám se, že P. Maye čtu jen kvůli popisům skotské přírody. A je to opět to, co mě na knize nejvíce zaujalo, stejně jako zajímavé informace o včelách. Děj je však příliš překombinovaný. Stačila by polovina zvratů a tak nějak by byl příběh mnohem uvěřitelnější a čtení příjemnější.

terimila
10.09.2019 4 z 5

Od začátku perfektně napínavé. Vyplavenému chlapíkovi jsem ze všech sil přála rozpomenutí, zorientování a co nejmíň zlých zpráv... ale byla to fuška :-) Linka s Karen byla zprvu trošku otravná, ale jakmile se pustila do pátrání, začalo to být taky zajímavé. Zápletka s vědci, svět měnícím objevem a spiknutím korporací není nic nového pod sluncem, ale funguje to. Děj graduje, graduje, snaží se a vesměs to funguje (až na pár maličkostí), ale u mě to už stejně ten luxusní začátek nepřebilo. Ovšem na pěkný čtyři hvězdy to je. Oproti čínské sérii to má jednu obří výhodu - není tam žádná vlekoucí se lovestory na vedlejší lince.

Rostica
05.09.2019 4 z 5

Čtivé, poutavý příběh, každý si v příběhu najde svou dávku napětí. ????

azazel1
27.08.2019 2 z 5

Knihy tohoto autora mám rád, ale tato konkrétní pro mě osobně byla zklamáním.

akdar72
24.08.2019 5 z 5

Čtivé, napínavé a navíc poučné.

milena8281
12.06.2019 5 z 5

Skvělý román od vynikajícího autora. Napínavé od začátku až do konce, velmi čtivé. Asi se budu opakovat, ale Peter May mě baví.

Simstr
10.06.2019 5 z 5

Pan May je PAN SPISOVATEL, má neuvěřitelné vypravěčské schopnosti. Čtenáři naloží už od první stránky a nemůžete se odtrhnout a jedete a jedete a jedete... Mám od něj načteno skoro úplně všechno co u nás vyšlo. Prostě bomba největší :-)

leona223
28.05.2019 5 z 5

Pěkná, čtivá, zkrátka skvělá!

Monika_cz
27.05.2019 5 z 5

Napínavé! Musím říct, že jsem dlouho netušila, kdo vlastně vypravěč ve skutečnosti je. Karen mi tedy skutečně lezla na nervy, ví, že ohrožuje něčí život a přesto jde dál a rozhlašuje to kde může. Ale zase to dodalo knize jiný pohled. Úžasná kniha, těším se na další díla tohoto autora.

princesse
24.05.2019 5 z 5

Nemohu jinak než dát opět plný počet hvězd a opět pět chválu. Kniha se mi skvěle četla a jsem nadšená. Kromě čínských mám přečteno vše od tohoto autora a možná dojde i na Čínu, ale k ní mám trochu specifický vztah, tak se tomu nějak podvědomě bráním. Ale nikdy neříkej nikdy ... Rozhodně jsem ráda, že jsem se s panem Mayem seznámila, i když pouze jako čtenářka a doporučuji vřele.

kap66
20.05.2019 5 z 5

Po trilogii z ostrova Lewis (a Skále obzvlášť) asi Mayovi trochu nadržuji – ale nemůžu si pomoct. BAVÍ MĚ ČÍST. Umí psát přitažlivě a napínavě, umí zachytit atmosféru; skvěle se doplňují temné a chladné, popř. bouřlivé ostrovní počasí a tytéž stránky případu. Mám ráda způsob, jakým popisuje duševní svět postav. Jsem si vědoma toho, že kvůli tomu mu odpouštím nějakou kostrbatost v zápletce, ale opakující se momenty (stejné prostředí, ztrátu paměti, provázanost s minulostí) naopak vítám. Ne, nebudu ubírat ani ťuk, zase to byl zážitek z výborně vyprávěného příběhu.

tereza1198
12.05.2019 3 z 5

První setkání s autorem. I jeho jméno mi bylo neznámé a teď koukám, že je docela v kurzu. Kniha byla zajímavá. Musím přiznat, že jednání hlavního hrdiny mě štvalo. To jak tajil amnézii a nešel do nemocnice, ani na policii. Karen byla psycho a začala jsem jí trochu fandit až na konci. Chudák její matka. Ta toho v životě musela vydržet dost. A říkám si, co je to za konspiraci, když vás najde puberťačka? Největší frajeři knihy jsou včely. Kéž by se jim v našem světě dařilo.
Jo a ne po každé ráně do hlavy upadne osoba do černé mrákoty. To jen ve filmech a knihách.

ArwenAragorn
08.05.2019 5 z 5

Vynikající! Je zvláštní, že mě knihy Petera Maye dosud míjely i přes pochvalné komentáře oblíbených uživatelů a dalších čtenářů tady na databázi. Velice čtivý, napínavý a tajemný příběh se skvělou zápletkou a atmosférou a s poutavými popisy ostrovů Vnějších Hebrid. Navíc jsem se dozvěděla dost zajímavého o včelách (vůbec nic nudného).
Knihu doporučuji a další od autora vyhledám.