Údolí

Údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459629/bmid_udoli-xb7-459629.jpg 4 952 238

Martin Servaz série

Šestý případ bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Malá vesnice v srdci Pyrenejí je po sesuvu půdy naprosto odříznutá od okolního světa a zdejší obyvatele navíc děsí sériový vrah, který za sebou nechává znetvořené oběti. Kriminalista Martin Servaz čelí disciplinárnímu řízení, přesto se do případu pouští. Nemůže jinak – v izolovaném údolí uvízla i jeho bývalá partnerka Marianne. Dokáže vyšetřovatel najít pachatele dřív, než dojde k dalšímu neštěstí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

La Vallée , 2020

clarkens
28.08.2021 3 z 5

Mě knížka příliš nepohltila, až ke konci to začalo mít spád a závěr byl překvapivý. Nečetla jsem ale úplně všechny předchozí díly, tak to možná bude důvod.

AlbionFoxyFox
24.08.2021 5 z 5

Naprostá většina knihy skvělá - drsný případ, výborné pozadí, nesmírně sympatický hrdina. Byť byla kniha objemná, četla se sama. Trošku, ale ne tolik, abych dala jen 4 hvězdy, mi jednak vadily některé obraty v překladu (to není tedy chyba autora) a jednak až moc rychlý a takový hollywoodský konec.

SimonaM86
23.08.2021 4 z 5

Martin Servaz zase zabodoval !

Mája873
16.08.2021 5 z 5

Příběh mě úplně pohtil a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Děj měl spád a nebyla tam taková ta zbytečná omáčka, která pak jenom brzdí. Je pravda, že jsem od tohoto autora ještě nic nečetla, tak nemám srovnání s jinými jeho díly, ale určitě to do budoucna napravím...musím přiznat, že v určitých pasážích mě doslova mrazilo...knížku můžu jen a jen doporučit

Jessie_K
12.08.2021 5 z 5

Stále stejně dobrý. Konec byl na rozdíl od předchozích dílů takový jako uzavřený, tak doufám, že se s detektivem Servazem ještě setkáme.

katka134
10.08.2021 4 z 5

Tenhle díl mi moc neseděl.
Tak jako se Martinovi dělalo špatně při pohledu na mrtvé, tak i mě bylo zle při odhalení odporných vrahů.
Napravil to Martinův optimistický pohled do budoucnosti.

martin3554
07.08.2021 5 z 5

Další případ Martina Servaze..

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Skvělé čtení.

marara
26.07.2021 4 z 5

Minier je asi poslední autor thrilerů, kterého jsem ochotná si přečíst. Koncetrace násilí a zla, která je v současných thrilerech obsažená je děsivá a autoři se předhánějí, kdo vymyslí větší zvěrstva. I tady to samozřejmě je přítomné. Ale u tohoto autora se mi líbí jeho úvahy o policii, o náboženství, víře, o měnícím se světě, o hudbě... Je to chytře napsané a zajímavě rámované suspendováním a disciplinárním řízením Martina Servaze.

"Myslel na všechny sociální, geografické, generační a ideologické změny, které zmítaly touto zemí a hrozily zbořit všechno, co lidé odvážnější, protíravější a hlavně odpovědnější postavili. Nové šílenství se dalo do pohybu. Všechno muselo být černé, nebo bílé. Žádné nuance. Žádná šeď. Jako kdyby na jedné straně existovaly lidské bytosti schopné absolutně jakékoliv špatnosti a na druhé absolutně čisté, beze skvrny na svém morálním profilu."

"Oba sdíleli absolutní jistotu, že končí jedna epocha. Otvírala se před nimi nová éra, v níž někteří upadnou do iracionality a násilí. Do éry chaosu a destrukce."

jan37
24.07.2021 3 z 5

Je to strašně prekombinovany. Vlastne díl od dílu cimdal víc přehnaný ale k moři idealni. Dobre se to cte. 540 stránek za 2 dny (teda při normálním radkovani a velikosti písma by to bylo na 250 stran :)

marketa7
24.07.2021 4 z 5

Kniha se četla sama, příběh byl napínavý, možná o něco méně děsivý než uváděla obálka. Neohrožený Servaz opět nezklamal, jen jsem si už nedokázala plně vzpomenout, co a jak kdy bylo např. s Marianne. A hlavního pachatele jsem podezřívala poměrně brzy.

polednice1705
16.07.2021 5 z 5

Skvělé, nezklamalo. potěšilo.

čef
15.07.2021 5 z 5

Krásně nám pan spisovatel popsal současnou situaci ve Francii, hlavně tedy rozklad policie a konec její prestiže. Nějaké homo také nechybí, o současné rodině a výchově dětí ani nemluvě. Příběh samotný a předestřený život Servaze s hromadami mrtvol je v tomto i v předcházejících románech této série asi tak pravděpodobný jako, že zítra bude po covidu a všichni budeme zdraví a šťastní. To určitě nebudeme, ale další fantazie pana Miniera si zase rádi přečteme.

kubule
07.07.2021 4 z 5

...nemohu napsat wau...bylo to sice bravurní, nečekané a překvapivé...ale mám pocit, že každým dílem je to slabší, nicméně, sérii s Martinem S. mám moc ráda, knihy jsou fakt dobře napsané, čtou se dobře.

Hana62
07.07.2021 5 z 5

za mě dost dobré. Čte se to úplně samo... stojí za to číst všechny díly. Snad můžeme čekat pokračování?!

Ulala
06.07.2021 5 z 5

Má to švih, je to čtivé a jako obvykle dobrá zápletka. Ty, kteří patří mezi fandy Martina Servaze, kniha určitě nezklamala.

koubin007
25.06.2021

Nastoupil jsem sice do rozjetého vlaku a začal 6. dílem v audio provedení, což nepovažuji za šťastné. Možná také proto mě kniha příliš nenadchla. Změť postav a jejich plytký psychologický rozklad mi nějak nevtáhnul do děje. Určitě ale pro fandy série to bude o něčem jiném. Jinak ale detektivka taková ta klasická nastavovaná kaše a děj celkem o ničem.
Podivoval jsem se nad směsicí cizích jmen, která nevypadala ani trochu francouzsky, ačkoliv děj se odehrával poblíž Toulouse. Bydlí tam samí Švéďáci, Dánové a já nevím co - Irene Cíglerová, Dragomanová, Martial Osieh, Grégory Bosher, Engeard...?

dagsvob
25.06.2021 5 z 5

Opět skvělé čtení.

PetK
23.06.2021 4 z 5

Sezvaze jsem si prostě oblíbila. Tahle série má v sobě jistou temnotu, mrazivost. První díly namluvil Jiří Žák a jeho horečnatý šepotavý hlas tomu dodával ještě další skvělé koření. Údolí načetl Dušan Sitek a i když je to profík, Žák byl pro mě prostě lepší.
Každopádně příběh Servaze a jeho případy se stále tak nějak točí okolo šíleného Švýcara, hned jsem si vzpomněla na předešlé díly (a samozřejmě, jak to v sériích bývá, autor je připomněl).
Až na 4. díl o astronautech, který byl trochu úlet, si série drží velmi dobrou kvalitu. Bude pokračovat?

Dandulka
23.06.2021 5 z 5

Moje první přečtená kniha tohoto autora. Jak to tak vypadá, budu muset začít číst i ty předešlé. Sice se jednalo o uzavřený příběh, ale odkazy na minulé knihy byly často patrné.