Tsunami

Tsunami https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516918/bmid_tsunami-646ce32c5837a.png 4 603 603

Den Eminých narozenin se kvapem blíží. Kromě členů její rodiny se však na oslavu chystá i jeden nezvaný host – minulost, kterou všichni považovali za dávno mrtvou. V návalu nečekaných emocí tak začnou ožívat události z jedné dovolené v Thajsku, která otřásla osudy všech zúčastněných. Polozapomenuté vzpomínky se vracejí se silou tsunami a hrozí, že rodinu plnou tajemství rozmetají na kousky.... celý text

Val
24.12.2022 5 z 5

Knížka o tom , že Tsunami může mít sílu i po letech , kdy už vzpomínky na dovolenou v Thajsku začínají pomalu blednout.
Výborná kniha, doporučuji.

xena2711
22.12.2022 4 z 5

Tsunami není jen přírodní živelná katastrofa, ale i příběh jedné velké rodiny, kde jsou mezilidské vztahy pěkně zamotané. Postupně se odmotávají a na konci přijde rozřešení.. Zajímavý román, doporučuji.

Vlaďkaa4
17.12.2022 5 z 5

Tušila jsem co je vlastně zápletka. Nic méně je pro mě kniha velké a milé překvapení. Už se sháním po další knížce od autorky.

Aaloha
15.12.2022 3 z 5

Na knihu jsem se těšila,ale nadšená z ní tedy nejsem. Četla se dobře, ale místy žádná akce, stále se řeší vztahy kdo s kým a kdo komu lže. Postavy mi byly celkem nesympatické. Až poslední třetina se rozjela, ale zase mi to přišlo až moc překombinované ten závěr. Hvězdy na cestě se mi líbily víc.

markettH
15.12.2022 2 z 5

Četla jsem od autorky i její prvně napsanou knihu a můžu říct, že Tsunami je velký posun dopředu. Autorka se vyvíjí a to je dobře, avšak kvalit Mornštajnové, Tučkové či Lukáškové nedosahuje. Zápletka knihy pro mě nebyla moc originální, i když několik momentů překvapení tam bylo.

evelýny
15.12.2022 5 z 5

Láska a nenávist jsou dvě strany jedné mince."

Osudově propletené vztahy,
I marné lásky snahy.
Opakující se chyby, manželské záhyby.
Má trojúhelník vždy jen tři strany?
Spláchne vše nakonec tsunami?

Čtěte!
Nechte se unášet dlouhou vlnou do přístavu, jehož bezpečnost nenaruší pouze tektonické pohyby litosférických desek.
Příběh rozvětvených rodinných vztahů, které zkomplikovala nejenom láska, minulost se proplétá s přítomností, ne všechno je zlato, co se třpytí a nic nevypadá tak, jak se jeví.
Čtěte pozorně. Příběh je komplikovaně propletený, bravurně zakončený.

P.S.: ,,Osud míchá karty, my hrajeme.“ — Arthur Schopenhauer

Audiokniha: v dualitě věrně, obligátně, procítěně čte Richard Krajčo.

Anahk1
05.12.2022 5 z 5

Moje první od Karin a mohu jen doporučit.. velmi čtivé, moc se mi kniha líbila..

Alena1957
03.12.2022 5 z 5

Od Babinské jsem četla první knihu a a určitě si přečtu i její další knihy. Příběh měl spád a velice se dobře četl, knihu vřele doporučuji.

Annannas
22.11.2022 5 z 5

Tato autorka zraje jako víno, každá další kniha je zralejší a čtivější. Moc mě kniha bavila. Doporučuji.

evik2710
21.11.2022 5 z 5

Moc zajímavý příběh kniha se moc pěkně čte

Mojepočteníčko
19.11.2022 4 z 5

• Český autory mám fakt ráda. A ještě raději zkouším tvorbu těch, jejichž příběhy zatím neznám. Stejně tak to bylo se spisovatelkou Karin Krajčo Babickou, od které jsem přečetla román Tsunami.

• Ema plánuje oslavit své šedesáté narozeniny v kruhu rodinném. Těší se na dceru Adélu, která žije i pracuje v zahraničí. Když se však vydá ke dveřím, aby ji přivítala, zmrzne jí úsměv na rtech. Na prahu stojí někdo, koho by nečekala ani ve snu. Poté se retrospektivně vracíme do roku 2004, abychom se zúčastnili rodinné dovolené v Thajsku. Jen díky tomu lze zjistit, jaké tajemství Ema po mnoho let skrývá a proč ji neustále pronásledují výčitky svědomí.

• Pro tenhle typ knížek vedu pracovní název: „Vztahovky.“ A čtu je moc ráda, protože o mezilidských vztazích obecně přemýšlím docela dost a často.

• Měla jsem pocit, že je román Tsunami napsaný hodně lehkou rukou. To znamená, že se výborně četl, do děje jsem zaplula raz dva a kdybych nechtěla, nemusím u něj vlastně ani moc přemýšlet. ALE!

• Kdyby to skutečně bylo tak lehký čtení, jak se na první pohled zdá, nebudu mít nejspíš po prvních padesáti stránek takový divný, stísněný pocity. Měla jsem tušení, který se později částečně vyplnilo a přimělo mě zase trochu popřemýšlet.

• Vztahy jsou pro mě strašně neuchopitelný, spletitý a náročný. To, co je pro jednoho normální, je pro jinýho tabu. Mnohdy danou situaci nejsme schopni ovlivnit – prostě se stane. Jindy můžeme, ale něco uvnitř nás pohání dál. Soudíme a odsuzujeme. Brát se navzájem takový jací jsme, je pro mě v soudobý společnosti dost ojedinělej jev. Člověk prostě musí mít kliku na lidi kolem sebe.

• Hodnotím 4 ⭐️ / 5 ⭐️

vladka321
18.11.2022 4 z 5

Kniha se mi četla celkem dobře. Hodně podobenství, krásný jazyk, zajímavá vztahově rodinná zápletka. Nicméně konec mě překvapil. Byl najednou nějaký zrychlený a celkem morbidně až překombinovaně vystupňovaný. Pouze můj názor.

A mimochodem, když tak přemýšlí, tak nemít podobnou vztahově rodinnou zápletku ve svém okolí, tak bych si také řekla, že je to snad nemožné, něco podobného udělat své dceři, svým blízkým, sama sobě...

Ivana11
16.11.2022 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, ale byla jsem zklamaná. Zdála se mi zbytečně překombinovaná, některé pasáže mi neseděly, místy zdlouhavé.

eva3992
13.11.2022 4 z 5

Příběh Emy a její rodiny. Příběh plný tajemství, která by měla zůstat uzavřená v minulosti, ale osud to chce jinak a nepříjemná minulost začne ožívat. Myšlenky se vrací na dovolenou v Thajsku, která otřásla všemi a vším. I po letech nebude jisté, zda rodina ustojí vše, co se stalo.

Jedna rodina a situace, které by se mohly stát každému z nás, můžete se v příběhu najít, ale rozhodně to nebude snadné čtení. Lidské osudy, emoce, provázané a nelehké vztahy. A hlavně tajemství a nevyřčené věci.

Postupně zde poznáváme jednotlivé členy, vypravěči se střídají, tím máme možnost nahlédnout do hlavy a do pocitů každého z nich. Dokážeme se do nich vcítit a většinou i pochopit jejich chování.

Díky knize jsem se sama vrátila do Thajska a tu krásnější část jejich dovolené jsem si užívala stejně jako celá rodinka.

Některé postavy v příběhu mě neskutečně štvaly, nechtěla jsem s nimi být a kvůli nim jsem se nechtěla ke knížce vůbec vracet. Ale jelikož u knížek mám ráda, pokud ve mně probudí emoce, tak tady se to opravdu podařilo a kniha se mnou zamávala a otřásla.

Ke knize bych měla drobné připomínky. Někdy to bylo zdlouhavější a některé situace mi úplně nesedly, ale jako celek, jsem dostala silný příběh ze života, a to v knihách vyhledávám.

attila1
12.11.2022 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka opět nezklamala. Knížka moc krásná, četla jsem jedním dechem. Těším se na další knížku.

Zrzavá_Tereza
09.11.2022 3 z 5

Já přispěju bohužel né tak nadšenou recenzí.
Karin dle mého jen tak klouže po povrchu a nejde do hloubky. Často jsem měla chuť knížku odložit, hlavně při nudných dialozích.
A možná je to tím, že máme tolik skvělých českých spisovatelů, kteří nasadili laťku opravdu vysoko a je těžké ji překonat.

monika0356
07.11.2022 5 z 5

Precteno jednim dechem, vyborna kniha, vyborny pribeh, tleskam pani spisovatelce

mailis
06.11.2022 5 z 5

Děkuji paní Krajčo - Babinské za skvěle napsanou knihu. Jak tady píší jiné, těžko se dá od knihy odpoutat

regulax
06.11.2022 5 z 5

Panoptikum lidských vztahů. Karin a její lehce čtivé příběhy, které mají hloubku a pravidelně končí lidskou tragédií. Tentokrát apokalyptická tsunami zpomalila katastrofu jedné rodiny.

Ctenar1202
06.11.2022 5 z 5

Já musím smeknout před autorkou, protože jsem netušila, že držím v ruce tak moc čtivou knihu. Od prvního písmenka si mě získala a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Vztahový propletenec a chování postav mě bavilo. Rozhodně bych takové vztahy nechtěla mít ve vlastní rodině, ale jsem naprosto přesvědčená, že se to stát může a pak se rodina otřásá v základech.