Tri temné koruny

Tri temné koruny https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378882/bmid_tri-temne-koruny-uZe-378882.jpg 4 587 131

Temné koruny série

Prvý diel novej a poriadne temnej fantasy série. Romantiku nečakajte! Na ostrove Fennbirn sa každú generáciu narodia tri výnimočné deti – trojčatá. Tri kráľovné, tri právoplatné dedičky temného trónu. Každej koluje v žilách iná mágia. Mirabella je nebojácna elementalistka, ktorá lusknutím prstov vykreše nenásytné plamene či privolá hromy a blesky. Katharine je travička, ktorá namieša akýkoľvek jed. A naturalistka Arsinoe ovláda faunu a flóru – traduje sa, že pod jej rukami rozkvitne tá najčervenšia ruža a skrotne aj najzúrivejší lev. Ktorá zasadne na temný trón? V deň svojich šestnástych narodenín sa musia sestry podujať na sériu nebezpečných skúšok na život a na smrť. Korunu získa tá, ktorá ostane nažive. V hre je totiž viac než len starodávny trón.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Three Dark Crowns , 2016

Radovan_R
01.06.2020 1 z 5

No tak to byl nářez. Královna porodí trojčata, o které se po šestém roce přestane starat (asi?) a předá je opatrovníkům, kteří je vycvičí v jejich schopnostech. A v šestnácti se koná deathmatch a kdo vyhraje, se stane novou královnou a kruh se uzavírá a jedeme další kolo. Zvláštní námět, kam na to ti spisovatelé chodí? Přijde mi to jako Hra o trůny říznutá detektivkou s přísadou Terryho Pratchetta (traviči = cech vrahů...).
Mnoho postav, že si čtenář nemůže vybrat, komu fandit (a kdo je ten kladný hrdina?). Děj skáče od jedné královny ke druhé (mimochodem, proč královny, když korunovaná bude až ta, která vyhraje? Neměly by to být princezny?), naštěstí kapitoly nejsou příliš dlouhé, takže se v tom člověk neztrácí.
Četl jsem tohle dílo jako e-knihu, která má určité chyby - uprostřed kapitoly se v novém odstavci najednou začne psát o něčem úplně jiném. Předpokládám, že v tištěném vydání je v těchto místech nějaký oddělovač, díky kterému se tyhle "záškuby" v ději vyrovnají. V e-knize taky chybí mapa (to mě dost mrzí).
A ke konci se dějí věci - každé královně hrozí v nějaké formě smrt a jelikož si všechny navzájem šláply na kuří oko, chystá se velký mazec - a konec zvonec, pokračování příště.
Román pro mládež, najmě pak dospívající dívky jak vyšitý :). Anotace ke knize nesedí, ale to je asi to nejmenší. Vůbec nevím, co čekat od dalších dílů, snad raději nic, ale ještě to zkusím.

Aurorita
20.04.2020 4 z 5

Už dlouho jsem nečetla žádnou knihu z YA žánru, ale zase jsem dostala chuť na nějaké to oddychové čtení, a tato kniha to přesně splnila. Není to nic převratného, ale určitě je to lepší průměr.
Je pravda, že začátek je trochu pomalejší, ale to mně vůbec nevadilo a ráda jsem postupně poznávala celý svět a všechny postavy (a že jich není zrovna málo). Všechny hrdinky se mi svým způsobem líbily, kniha je psaná velmi dobře a čtení vám rychle uteče.

lena.o.knihach
15.04.2020 5 z 5

Líbilo se mi to. Moc.

Přiznávám, že tam byl pomalejší rozjezd, ale autorčin styl psaní mi vážně sedl a dokázal mě u knihy udržet až do konce. A že ten konec fakt za něco stojí!

Ačkoli by kniha mohla někoho nudit, protože tam opravdu té akce tolik nebylo, i tak ji budu doporučovat. Protože já jsem nadšená. Líbilo se mi, že si tam každá postava jede to svoje a vy tak nevíte, komu vůbec můžete věřit. Pár postav bych nakopala někam, ale pár jsem si jich oblíbila. A je jenom dobře, že je každá jiná a vy máte z čeho vybírat.

Vůbec jsem nečekala, že by se mi to mohlo až tak líbit a už se těším, až se pustím do dalšího dílu.

barbb8k
10.04.2020 odpad!

Musím říct (teď mě hlavně nikdo nezačněte nenávidět, prosím), že se mi tato kniha opravdu nelíbila.
Připadala mi strašně zdlouhavá. Asi do tří čtvrtin knihy se podle mě nic nedělo, takže jsem se opravdu musela nutit tuto knihu číst.
Jediné, co je podle mě na této knize dobré, je to, že má originální děj. Nikde jinde jsem nic takového neviděla, takže to je plus.
A kdybych měla vypisovat mínusy... To bychom tu byli ještě hodně dlouho.
Závěrem je to, že mě se to nelíbilo a nedoporučuji ji.
Ale každý na ni má jiný názor.

BetyN.
30.03.2020 5 z 5

Kniha Tři temné koruny je vážně pecka! Nechápu, proč má tak rozporuplné recenze. Mě nadchla od první stránky a přečetla jsem ji za pár dní. Autorka píše chytlavě a čtivě, takže mi stránky jen lítaly pod rukama. Navíc je dobře vymyšlená a originální.

Nechápu, proč všichni řeší dvou stou stranu. Čekala jsem, bůhvíco se na ní nestane, když je to tak diskutované. Přitom je tam dost zajímavý zvrat, ale nic, co by mě pobouřilo.

Původně jsem váhala mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale posledních sto stran rozhodlo, protože ty jsou opravdu nabušené zvraty a akcí a já nevěřila vlastním očím...

Hned po dočtení jsem si musela objednat pokračování! Od dalších dílů mám obrovská očekávání, protože předpokládám, že toto je teprve začátek... Moc se na ně těším a knihu Tři temné koruny všem čtenářům YA fantasy doporučuji.

ElissBooks
08.03.2020 4 z 5

Toto fantasy přináší velmi originální příběh s novým světem, který autorka zajímavě vymyslela. Je to svět se svými vlastními pravidly a zákony a moc v rukou zde drží ženy. Máme tu hned tři hlavní hrdinky a každá z nich je úplně jiná. Čtenář si tak může vybrat svojí favoritku a celou knihu jí fandit. Ze začátku je kniha velmi pomalá a děj docela stagnuje. Trvalo mi delší dobu, než jsem se začetla, ale kniha se postupně rozjíždí a ke konci je už plná akce. A ten konec!? Potřebuju nutně další díl! Ještě bych autorku chtěla pochválit za to, jak silné ženské postavy napsala. Každá je silná jiným způsobem, ale žádná z nich není ubrečená naivka a všechny jsou velké bojovnice. Rozhodně vám tuhle knihu doporučuji, ale je to pomalý rozjížděcí první díl. Anotace ke knize spíš popisuje to, co se podle mě bude dít v dalších dílech této série.

4⭐️/5⭐️ – Kniha má sice pomalý rozjezd, ale ten svět je skvělý a hlavní hrdinky také. Navíc ty zvraty na konci? Prostě tohle chcete!

Za knihu děkuji Albatros Media

Lenny.k20
07.03.2020 5 z 5

Původně jsem nevěděla, jestli si mám knihu vůbec kupovat, ale jakmile jsem uviděla mapu uvnitř, bylo rozhodnuto. :D
Je to příjemná fantasy série. Každý si určitě najde svou favoritku ze sester. Kniha mě na konci velmi překvapila, ale něco jsem tušila.
Těším se na další díl, mám spoustu nezodpovězených otázek. :D

Sixtinka144
03.03.2020 5 z 5

Konečně zas jedno originální fantasy zasazené ve skvěle promyšleném světě. Na knížce se mi líbilo snad úplně všechno... Je fajn, že se zde střídají pohledy více lidí, protože pak poznáte jaké mají plány. Každá dívka má svůj specifický dar a lid, který ji podporuje v tom, aby právě ona porazila svoje dvě sestry a stala se právoplatnou královnou. Musím říct, že jsem měla ráda Arsinoe i Katharinu, ale třetí sestra Mirabella mi z jistých důvodů hrozně lezla na nervy a neměla jsem ji ráda ( I když se z dívek jeví nejhodněji, prostě není moje favoritka :D) .Taky mám ráda Jules ,což je nejlepší kamarádka Arsinoe. Konec knížky měl být nečekaný, ale já to prostě tušila už od samotného začátku. Taky jsem podezírala ty správné lidi... Tenhle příběh má opravdu něco do sebe a proto ho hodnotím tak kladně. Doufám, že další dva díly budou ještě lepší a bude v nich ještě o moc víc zvratů. Knihu určitě doporučuji.

CampHalfBlood
19.02.2020 5 z 5

Takže má nejoblíbenější sága. Doopravdy skvělé provedení. Trojčata, každá dobrá v něčem jiném, bojují o trůn. Doopravdy jsem si užívala ty intriky a popisy... taky mě nadchlo, že jsme měli možnost nahlédnout do hlav všech tří děvčat.

Adél784
16.02.2020 4 z 5

Oblíbila jsem si všechny tři královny, ale nejvíce jsem měla ráda Arsinoe:)))ty poslední dvě stránky mě opravdu překvapily a nalákaly mě na další díl:)
Možná by bylo lepší, kdyby tam bylo méně postav:))
doporučuji 3,5/5

wotana
07.02.2020 3 z 5

Hvězdu ubírám za strašně moc postav ve kterých jsem se zorientovala zhruba v polovině knihy. Druhá půlka knihy měla konečně i nějaký spád a dočetla jsem během chvilky, takže se skutečně těším na druhý díl.
A půl hvězdy dávám dolů kvůli neskutečně blbě napsané anotci, protože od skutečného příběhu je dost mimo - viz. "Katharina může pozřít nejprudší jedy, aniž by ji zabolelo břicho" a "Arsinoe zase umí vykouzlit nejrudější růži i krotit šelmy", když skutek utek :-(
Za mě 3,5*/5*

NicaCola
06.02.2020 4 z 5

Jednu hvězdičku ubírám za trošku zmatený začátek. Než jsem si v hlavě urovnala všechny postavy, které se v knize vyskytovaly, byla jsem skoro v polovině. Ale pak mě kniha začala hrozně bavit a už se moc těším, až si přečtu další díl.

zazinka2
03.02.2020 4 z 5

Nápad knihy vážně super. Celou knihu se více méně nic neděje, ale pořád vás to nutí číst dál. Napsáno dost jednoduše, ale po to, co se stalo na závěr se hrozně těším na druhý díl :)

SknihouVrukách
02.02.2020 3 z 5

Úprimne neviem, čo si mám k tejto knihe myslieť. Do knihy som sa nevedela vôbec začítať. Trvalo asi 160 strán, kým sa v knihe niečo začalo diať. Očakávala som dej plný akcie a namiesto toho bola kniha nudná a nezáživná. Hlavné hrdinky boli fajn, ja som si najviac obľúbila Katherine. Autorka dobre popísala svet, ale toto bol aj dôvod prečo sa mi kniha nepáčila. Na mňa tam bola veľa popisov postáv a sveta. V knihe bolo neskutočne veľa postáv a celú knihu som mala guláš kto je kto. Čo ma, ale najviac vytočilo bolo to, že to čo sľúbi anotácia sa v knihe vôbec nedeje. Čakala som na to celú knihu a nakoniec sa to tam aj tak nestalo. Posledná veta bola super, akurát kniha skončila v tom najlepšom. Knihu hodnotím ako priemer, pretože miestami ma to dosť bavilo a inokedy zase nie. 3⭐/5⭐

MisakiNezumi
29.01.2020 5 z 5

Do knížky jsem se okamžitě začetla. Napínavý děj, několik zvratů. Můj problém je, že mě Arsinoe nudí a Mirabellu nemám ráda, takže tyhle dvě jsou pro mě trochu utrpení. Ale rozhodně doporučuji.

Pitbullka
21.01.2020 4 z 5

Čtivé, napínavé a nečekané zvraty. Hvězdu ubírám za velké množství postav a za to, že občas to bylo trošku zmatečné. Ale doufám, že druhý díl bude ještě lepší.

bookworm_plants
10.01.2020 3 z 5

Nebylo to dobré ani špatné. Námět každopádně originální, ale celé se to tak táhlo...neorientovala jsem se, která z královen je která a co dělá pořádně. Pak ty jejich vztahy a kněžky.
Kněžky, to je kapitola sama o sobě. Já je tak nenáviděla. To co chtěly provést bylo hrozné.
A ty milostné scény, nechápu proč vždycky skončily tak usekle, jo jasně nemůžou být všude milostné scény jako u S. J. Maasové. :D
Po tom konci si říkám, jak to autorka rychle ukončila. Jestli vůbec sáhnu po druhém díle?? Ale je pravda, že mě to bavilo a navnadilo.

DeathHarmony
04.01.2020 4 z 5

Neuvěřitelně mě upoutal námět. Nápad byl skutečně dobrý! Ale... problém byl, že jsem hrozně chtěla vědět, CO se děje, a CO se dít bude. Ale když jsem už hodnou chvíli četla, tak jsem došla k závěru, že se NIC neděje. Prostě se 3/4 knihy stlalo prostředí pro příběh, který se začal, opakuji začal, odehrávat až ke konci knihy. Většinu času jsem se musela přemlouvat, abych pokračovala ve čtení dál. Neřekla bych, že by tato část nebyla zajímavá, jen se nic moc nedělo. Bylo to takové utahané a pořád jsem marně čekala ne nějakou BUM akci, no...
Ale konec se docela dost rozjel a už to bylo napínavé. Teď už rozhodně směřuji k dalšímu dílu této asi už pět knih dlouhé ságy. Na druhý díl jsem od pár lidí slyšela celkem dobré recenze, takže doufám, že nekecali:D

Kulivlad
03.01.2020 5 z 5

Kniha byla naprosto úžasná. Hltala jsem každou stránku a byla napnuta jak to dopadne. Nemůžu se dočkat až si přečtu druhý díl.

EleanorJane
30.12.2019 3 z 5

No, tak tohle bylo zvláštní. Nic podobného jsem zatím nečetla. Knihu jsem začala číst jen ze zvědavosti a z nudy. No a dopadlo to tak, že se nemůžu dočkat až budu mít v ruce 2. díl. Nicméně nemůžu říct, že by to byla nějaká super bomba. Vhodné pro milovníky fantasy, kteří se ale drží spíše při zemi. Je to celkově takové zvláštní, ale zároveň dobré.