Tri temné koruny

Tri temné koruny https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378882/bmid_tri-temne-koruny-uZe-378882.jpg 4 587 131

Temné koruny série

Prvý diel novej a poriadne temnej fantasy série. Romantiku nečakajte! Na ostrove Fennbirn sa každú generáciu narodia tri výnimočné deti – trojčatá. Tri kráľovné, tri právoplatné dedičky temného trónu. Každej koluje v žilách iná mágia. Mirabella je nebojácna elementalistka, ktorá lusknutím prstov vykreše nenásytné plamene či privolá hromy a blesky. Katharine je travička, ktorá namieša akýkoľvek jed. A naturalistka Arsinoe ovláda faunu a flóru – traduje sa, že pod jej rukami rozkvitne tá najčervenšia ruža a skrotne aj najzúrivejší lev. Ktorá zasadne na temný trón? V deň svojich šestnástych narodenín sa musia sestry podujať na sériu nebezpečných skúšok na život a na smrť. Korunu získa tá, ktorá ostane nažive. V hre je totiž viac než len starodávny trón.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Three Dark Crowns , 2016

Arlienen
18.03.2021 3 z 5

Na začátku mi trvalo se zorientovat. Vůbec jsem neměla přehled o tom, které sestra/královna má jaký dar a jaká je povahově. Nemluvě o kněžkách a rodinách, u kterých sestry bydlely.
Celkově ten rozjezd byl takový pomalejší a spíš jsem se do čtení nutila. Autorka píše průměrně a dělo se tam i dost nelogických věcí....
Já jsem se začetla až v polovině knihy a pak už jsem se do čtení nemusela tolik nutit.
Kdyby se mě někdo zeptal, jakou královnu bych si vybrala... Tak bych mu odpověděla, že nejspíš žádnou, protože ani jedna mě pořádně nezaujala. Autorka si mohla dát více práce s jejich povahami. Takhle mi přišel jejich popis takový neúplný, vůbec jsem si je nedokázala představit.
Takhle to zní, že se mi kniha vlastně nelíbila, jenže mně se kniha líbila, jen k ní mám výhrady. Doufám, že druhý díl bude lepší.

Kathyana
12.02.2021 4 z 5

Ze začátku takový nudný a nic neříkajíc děj, al po chvíli, kdy královny poznáte, se do nich zamilujete a nebo je budete nenávidět. Děj se cca v polovině začíná zrychlovat a gradovat, od té doby jsem malinko přestala stíhat a vlastně jsem si připadala jak na horské dráze. Občas jsem se musela zastavit a srovnat si myšlenky, abych mohla pokračovat ve čtení. A konec, je opravdu velice překvapivý.

luca125
04.02.2021 5 z 5

Knihu mám moc ráda. Občas mě štvalo přeskakování z jedné postavy na druhou, když to zrovna bylo napínavé

Alíček83
22.01.2021 4 z 5

Pěkná, čtivá, napínavá fantasy knížka. Tři královny - všechny mě byli sympatické, mají dar, proto jsou rozdělené do měst. Akorát jak ve všech románech mě štve, jak si nic nenechají vysvětlit, nemůžou spolu normálně mluvit, takže jsou zde smyšlenky. Na začátku spousta postav, kdy se to plete, kdo je kdo a kdo za koho kope. Líbí se mi, že je zde mapa, tak si to můžu hledat, kde kdo je apod. Závěr prvního dílu taky dobrý, některé královny nejsou u správného dvora. Určitě budu číst druhý díl (hned jak otevřou knihovnu). :-)

Gabika9
15.01.2021 2 z 5

Příliš chaotické... i po přečtení celé knihy nevím přesně kdo je koho matka, dcera, babička a k tomu poměrně kruté. Bavil mě až úplný závěr a to je dost málo.

MarieKnihomolka
09.01.2021 5 z 5

Skvělá fantasy, skvělé čtení :) Na začátku jsem se sice trochu ztrácela, ale mělo to spád, střídání vypravěčů bylo fajn, kniha pořád držela v napětí.

ydnac
29.12.2020 5 z 5

Nový fantasy svět, tři možné budoucí královny, tři různá nadání :-)
Autorka nás seznamuje s každou ze sester a podle mě je to skvěle rozjetá série :-)
Kniha se dobře četla no a ten konec..... :-)
Musím co nejdřív sehnat další díl :-)
Určitě doporučuji milovníkům YA fantasy.

Aya81
13.11.2020 4 z 5

Jako oodechovka nepříliš náročná na pozornost je skvělá. Fantasy světy mám ráda a tenhle je takový sympaticky naivní, jako většina z žánru YA. Těším se na pokračování.

Sariega
08.11.2020 4 z 5

Jedna z nejlepších knih kterou jsme kdy přečetla, předčila i Harryho Pottera.

Konfu97
28.10.2020 5 z 5

Zajímavý příběh u kterého si člověk odpočine a občas kouká, co se to děje. Hezké popisné části, seznámení s hrdinkami i jejich příběhy. Dějová linka není utahaná a konec zakončený stylem, který nedovolí dlouhý odklad dalšího dílu. Přečteno jedním dechem.

Fortuna7
26.10.2020 5 z 5

Kniha ze které jsem nadšená... postavy jsou skvěle napsané

Neminem
23.10.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, jenž mne až překvapila svou čtivostí. Vadila mi romantická linka u nejmenovaných osob a někdy se i v této knize děj sekne a bylo vcelku složité se přes některé části dostat.

Luccinda
24.08.2020 4 z 5

Knížka Tři temné koruny nám přináší nový a originální fantasy svět, který jsem si už po pár kapitolách naprosto zamilovala, a který mě bavil o to víc, že jsem měla možnost ho poznávat z pohledu hned tří hlavních hrdinek. Katharina, Arsinoe a Mirabella jsou bezpochyby hlavními tahouny celého příběhu a díky rozmanitosti a propracovanosti jejich charakterů si zde každý najde svou oblíbenkyni. Rozhodně ale nečekejte křehké princezničky s korunkami na hlavách, tyhle holky si jdou cílevědomě za svým a s ničím se příliš nemazlí!

Seznamování se s královnami a se samotným světem vám navíc umožní snáze se prokousat zdlouhavým začátkem, protože výraznější akce se v tomto díle opravdu nedočkáte. Tři temné koruny představují v podstatě takový úvod do příběhu, jehož hlavní dějová linie započne až v poslední čtvrtině celé knihy, kterou ale autorka napsala přímo bravurně. Postupné zkracování kapitol dodává knížce patřičné napětí a rychlý spád, který vyvrcholí obrovským zvratem na úplném konci. Přiznám se, že takovýhle kolosální obrat jsem opravdu nečekala a už teď se těším, jak se tato skutečnost promítne do příběhu ve druhém díle!

Áža707
23.08.2020 5 z 5

Chtěla bych pochválit autorčin styl psaní, který mě naprost uchvátil. Kniha má poměrně dost popisný začátek, jelikož se zde seznamujeme se všemi královnami a rodinami, které je vychovávají.

Celkový svět je postaven moc dobře a rozhodně vás zaujme. V průběhu celé knihy si můžete dávat dohromady celé území (velké plus kniha s mapou) a i střípky historie o nejsilnějších královnách.

Příběh si zamilujete, protože od půlky knihy vás zajímají intriky a co bude následovat po nějaké události. Jsou zde hlavní tři postavy rovnocenné dědičky trůnu, kdy každá je originální a má své vlastnosti a osobnost a díky popisu na začátku si je nemůžete splést. Každá z nich má určitý dar a je obklopená lidmi, který mají stejné vlohy. Mirabella elementárka ovládá živly, Katharina travička může pozřít nejprudší jedy a Arsinoe naturalistka zase umí vykouzlit nejrudější růži i krotit šelmy.
Kupodivu se neshodnu s většinou, ale Katharina mi nijak zvlášť nevadila. Přijde mi, že všechny její projevy jsou výsledkem toho, co jí nasadili do hlavy.
V knize můžeme sledovat jejich vývoj a proměnu na konci knihy.

Posledních 100 stránek bylo nejnapínavějších a napadne vás milion otázek, na které vám pochopitelně autora nedá odpověď a snad otevřenější konec byste nenašli. A vlastně vás napadá jen WOW, OMG, WTF a Sakra to nemůže myslet vážně!?

Doopravdy knihu všem moc doporučuji, myslím si, že jsem ji ještě plně nevstřebala :D

⭐ 5/5

Petkona
10.08.2020 5 z 5

Ke knize sem se dostala vlastně úplně náhodou a po přečtení anotace, která mě hodně navnadila, jsem se do knihy pustila. I když, jak jsem zjistila po dočtení knihy, vám anotace slibuje spíš děj celé série, než prvního dílu ale nenechte se tím odradit. Četla jsem ji dvakrát po sobě. Po druhé se mi to četlo líp, protože napoprvé tam bylo na mě trochu moc postav a vždycky mi chvilku trvalo, než jsem si uvědomila, které postavy jsou u které královny. Jinak se to četlo neskutečně rychle, autorka má neskutečně čtivý styl psaní, že jsem se do toho na začátku začetla a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Bylo tam hodně nečekaných zvratů a celé to bylo hrozně napínavé. Ale ten konec? Tu poslední větu jsem vůbec nečekala. Jsou tam dobře vykreslené postavy a všechny jsou svým způsobem sympatické, takže si určitě oblíbíte i nějaké vedlejší postavy kromě královen. Líbilo se mi, že si vlastně na začátku vlastně můžete vybrat které královně budete fandit. Já jsem od začátku fandila Katharině, ovšem v dalších dílech se to trochu pozměnilo. Není to nějak moc složitě napsané, že byste se v tom děi i postavách ztráceli. Je to hrozně dobře napsaná fantasy bez nějakých moc popisných scén. V této knize mi přišlo nejlepší z celé série vyvážení romantické linky s tou normální. V dalších dílech už té romantické linky moc nebylo.

Rozhodně ale stojí za přečtení i s dalšími díly. Určitě si to někdy ráda přečtu znovu =)
5⭐/5⭐

Nuray
06.08.2020 2 z 5

Taktéž jsem čekala nějaké "wow". Pokud čekáte tak, jako já, budete zklamaní.
Kniha nebyla špatná, ale trvalo mi se začíst. Valnou část se nic neděje, opět (poslední dobou mám nějakou smůlu na výběr). Až během části samotného obřadu vdechla autorka knize dušičku. Maličkatou, rozvíjející se, která nese příslib zvratu, děje. Když v ten moment kniha skončí, takže si říkáte, že stačilo ji dostat na 50 stran a vyšlo by to na stejno.
Ale jako oddychová četba (i když mě hrozně vytáčelo chování postav) se to dá. Četla jsem horší :-)

Eleanor-ka
20.07.2020 2 z 5

Nerada knihy odkládám, ale tady jsem jinak nemohla. Od knihy jsem hodně očekávala, ale bohužel docela zklamání.

Kniha má opravdu potenciální námět, který láká jak dějem, tak obálkou. Ve skutečnosti je však příliš zdlouhavá, neskutečně moc postav, nevýrazné hlavní postavy a pomalý rozjezd. Plno blábolů okolo, když už si říkáte, že teď to přijde, tak opět čtěte jen bezduché pasáže, kde se nic neděje.

Do poloviny jsem se nemohla začíst a poté jsem to vzdala. Je to škoda, protože se do podobných knih vždy ráda ponořím a nejsem s to se od nich odtrhnout.

dominika2585
01.07.2020 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst. Každá kapitola z pohledu jiné královny, a spousta postav okolo. Po zhruba asi 60 stránkách jsem knihu odložila a skoro měsíc se jí nedotkla. Pak jsem se ale odhodlala pokračovat, protože nemám ve zvyku knihy nedočítat. Jsem ráda, že jsem knize dala šanci, protože pak už jsem se nemohla odtrhnout. Královny začínaly nabývat na obraze a já si konečně dovedla představit celý příběh. Nejvíce jsem si oblíbila postavu Jules, sympatickou, věrnou a nejsilnější naturalistku. Hvězdičku strhávám za začátek knihy, ale jinak doporučuji.

Medasek
27.06.2020 4 z 5

Kniha byla skvělá. Originální příběh. Ale přišlo mi, že jak tam byla spousta postav, že pořádně nevynikli rozdíly v charakterech postav. Všechny mi přišli téměř totožné.

JessieEx
24.06.2020 5 z 5

Tak tohle bylo jakože mega wow! Možná nejlepší fantasy, co jsem četla. Byla napsána neuvěřitelně čtivě a příběh byl originální a drsný. Neměla jsem z toho pocit, že čtu pohádku.
Ještě jsem asi nezažila při čtení fantasy takové pocity jako napětí a to, že nemůžu knížku pustit z hlavy... Tuhle posedlost jsem zažila asi jedině u Holubice a hada, ale tyhle dvě se nedají srovnávat. Ty zvraty byly prostě fantastické!
Samozřejmě mám i výtky, ale nic mi tady nevadilo natolik, že bych kvůli tomu snížila hodnocení. Dlouho jsem měla pocit, že ty zvraty, které se tady odehrávají, jsou v knize jen tak "pro nic za nic", zbytečně a že k ničemu nevedou. Nakonec se ale ukázalo, že všechno, co tady autorka napsala, mělo smysl. Úplný konec... u toho mi spadla brada, no a nutně potřebuju další díl! Rychle!!!
P. S. Doufám, že zůstane jen u trilogie...
P. P. S. Proč mohli být nápadníci pouze z pevniny??
P. P. P. S. Elementalové+naturalisti super, ale ti traviči se mi k tomu moc nehodí... Je to něco úplně jiného...
Ale jinak bomba!