Tri temné koruny

Tri temné koruny https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378882/bmid_tri-temne-koruny-uZe-378882.jpg 4 587 131

Temné koruny série

Prvý diel novej a poriadne temnej fantasy série. Romantiku nečakajte! Na ostrove Fennbirn sa každú generáciu narodia tri výnimočné deti – trojčatá. Tri kráľovné, tri právoplatné dedičky temného trónu. Každej koluje v žilách iná mágia. Mirabella je nebojácna elementalistka, ktorá lusknutím prstov vykreše nenásytné plamene či privolá hromy a blesky. Katharine je travička, ktorá namieša akýkoľvek jed. A naturalistka Arsinoe ovláda faunu a flóru – traduje sa, že pod jej rukami rozkvitne tá najčervenšia ruža a skrotne aj najzúrivejší lev. Ktorá zasadne na temný trón? V deň svojich šestnástych narodenín sa musia sestry podujať na sériu nebezpečných skúšok na život a na smrť. Korunu získa tá, ktorá ostane nažive. V hre je totiž viac než len starodávny trón.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Three Dark Crowns , 2016

halfbloodgirl
28.12.2019 4 z 5

Zajímavá kniha, zápletka, postavy.. Ale potom.. nastal zlom, strana 200. Kniha mi nevadila, ale strašně se mi zhnusily dvě postavy. Nesnášela jsem je! Je to asi tím, že s tímto činem jsem se potkala ve svém životě a nesnáším to. Ale prostě ne.
Shrnutí: kniha sama o sobě je velmi dobrá, ale strana 200 - :))

Draimi
22.12.2019 3 z 5

Popis knihy mě okamžitě zaujal stejně jako její obálka. Očekávala jsem fantastický příběh, který mě usadí do křesla a s bušícím srdcem mě nechá sledovat temnou zápletku plnou napětí a očekávání.
Bohužel se tam nestalo. Příběh plynul velmi pomalu, a dlouho jsem se nedokázala zorientovat v postavách Královen. Bylo tam dost zajímavých a mnou velmi vítaných zápletek, které však skončili dřív než vlastně začali.
Až poslední věta celé knihy mě nadchla pro další díl.

Aristea
15.12.2019 4 z 5

Tři temné koruny je opravdu bombová kniha, která mě zaujala obálkou a velkým humbukem okolo. Trochu jsme se bála, protže knihy, které jsou tak moc "propagované" mi většinou nesedí.

Kniha se čte zprvu taaaak pomale, že máte chuť to zapíchnout a čas věnovat jinak. Ale to nedělejte! Když se přes tyto začátky překousáte a dostanete se do finálního vyvrcholení budete číst s otevřenou pusou. Jeden zvrat větší než druhý!

Kniha nám v anotaci slibuje boj, kterého se dočkáte až ve druhém dílu! A ten si určitě přečtu!

Garous110
14.12.2019 4 z 5

Trochu delší úvod, a
le závěr knihy byl nepopsatelný

Roscata
20.11.2019 5 z 5

Tak tohle mě bavilo. Vůbec mi nevadil delší úvod, na který si spoustu lidí stěžuje, aspoň jsem si pořádně zapamatovala postavy a pochopila fungování tohohle zvláštního světa.
Tři temné koruny jsou knihou s originálním a zajímavým nápadem. Už od začátku jsem tušila že to s Katharinou a Arsinoe nebude tak jednoduché jak by se na první pohled mohlo zdát ale takový závěr jsem nečekala. Všechny tři královny jsem si oblíbila a doufám že nakonec nebude muset umřít ani jedna.

Black54
14.11.2019 1 z 5

Tři temné koruny jsou spíše tři romantické aférky. Kniha pojednává o vztahu tři sester, které se z nějakého vyššího důvodu, musejí navzájem pozabíjet. Do toho nám vstupují jak jinak než tři mladíčci, kteří to na sestry/královny různě zkoušejí. Celá kniha je vlastně o přípravě jednotlivých sester na hromadnou sestrovraždu, která se nečekaně nekoná. Námět slibný, nicméně zpracování otřesné, nula logiky, nula příběhu, nula akce, jen hromada uhlazené, ženské romantiky. Jelikož jsem asi jediný chlap, co to četl, tak mě omluvte, ale tohle není nic pro mě. Další díl si přečtu jen proto, abych na vlastní oči viděl, jak se velmi chabá kostra příběhu, autorce sype pod rukama.

Arianne
04.11.2019 4 z 5

Za mě moc dobré. Ne tolik, abych použila všech superlativů své slovní zásoby, ale má to spád, střídání vypravěčů je velmi osvěžující, pořád jsme v napětí. Líbí sei, že svět to není nijak složitý, čtenář se v něm velmi rychle zorientuje. A těma tří čarodějek, tří sester, z nichž může přežít a vládnout jen jedna, je zdařilá kombinace. Dlouho jsem kolem této knihy kroužila a nebyla si jistá, jestli ji chci číst, ale pak přišla ta správná nota a nelituju.

Tridenti
02.11.2019 4 z 5

Viděla jsem jméno Kendare Blake a hned jsem věděla, že si knihu musím přečíst. Kniha se rozhodně liší od autorčiných předchozích knih. Jak příběhem, tak i prostředím, nadpřirozenem, stylem a v neposlední řadě i formátem knihy.
Musím říct, že na začátku jsem četla dál jen proto, že jsem chtěla vědět, jak to dopadne, protože reálie mi neseděly a celkově z hlediska politického nebo vládního systému se mi ostrovní svět nezamlouval. No a potom se to všechno nějak zamotalo a já pořád chtěla vědět, jak to skončí. Napětí se mě drželo celou dobu a když už jsem si na poslední straně myslela, že vše vím, objevilo se další překvapení!
I teď mám z knihy smíšené pocity, protože ten systém ostrovního vládnutí se mi stále nelíbí a přijde mi to jako blbost. Ale je to originální blbost obalená v překvapivé náloži zvratů a se třemi královničkami coby třešničkami na dortu, z nichž každá má něco do sebe a vy si do poslední chvíle nemůžete vybrat, která je pro vás ta pravá.
No... pořád chci vědět, jak to dopadne. :D

Tara_Wolf
28.10.2019 5 z 5

Sice mi chvilku trvalo než jsem se začetla, ale když se mi to povedlo, naskytl se mi neuvěřitelný obsah této knížky. Postavy, děj, prostředí i nadpřirozené schopnosti jsou prostě úžasné.

kristynacer
23.10.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Musím říct že jsem ji četla trošku déle než normálně, ale jen proto že jsem ji četla ve slovenštině... v knížce jsem si nejvíc oblíbila Arsinoe, byla prostě tak drzá a vtipná a měla odhodlání i když se jí stala nehoda ( nechci dělat spoilery). Taky jsem měla moc ráda Jule s její Camden byly obě fajn. Njevíce jsem asi nesnášela Mirabellu protože přiběhla jako velká voda a myslela si že jí všechno patří a proto mě štval i Joshep. Katharine s Piyetsem jsem měla taky docela ráda a moc se těším na další díl.

Holkabezbot
15.10.2019 5 z 5

Skvělá

katka639
14.10.2019 4 z 5

Pěkná kniha. Trochu pomalejší rozjezd, chvíli mi trvalo, než jsem se začetla ale pak super. Skvělý nápad. Těším se na další díl.

SarahRoyalAss
11.10.2019 4 z 5

Z knihy jsem nadšená a spadá do mých nejoblíbenějších sérií tohoto roku.
Nečekala jsem, že si knihu tak zamiluji, ale četlo se to naprosto samo. A i když jsem si myslela, že bude jednoduché si oblíbit a fandit jedné ze sester... šeredně jsem se mýlila, ale nakonec se přeci jen favoritka našla (team Arsione!!).
Každá má svůj příběh, své problémy, charaktery jsou skvěle vystavěné a zajímavé. Nápad je také velmi zajímavý a dobře zpracovaný. Bavilo mě střídaní kapitol sester a vedlejších charakterů. Bože, bavilo mi tam všechno!! Malinkaté zklamání přišlo v průběhu knihy, kdy jsem odhadla/čekala, co se stane, bylo to trochu předvídatelné. Ale čekám od této série skvělý nářez!!

Morgaine07
06.10.2019 4 z 5

Víc jak jednu hvězdičku nedám. Kniha je nudná a nějak mi je úplně jedno kdo z těch 3 bude vládnout. Navíc me štve už samotná obálka, která je proti světlu naprosto flekata a nejde s tím nic udělat

andrejci
13.09.2019 5 z 5

Začátek byl trošku pomalejší. A od půlky se to začalo rozjíždět a konec byl prostě super. Čekala jsme to trošku jiné. Doslova jsem čekala že se tam budou vraždit hned ze začátku.Každou královnu si nějakým způsobem
zamilujete. Buď kvůli schopnostem nebo kvůli její povaze. Nejvíc jsme si asi oblíbila Mirabellu a Arsione. A ten konec byl prostě super. Těším se na další díl. Dala bych tak 4,5 hvězdiček, ale 5 je tak akorát.

izfnp
23.08.2019 4 z 5

Zaujímavý vstup do série. S autorkou som sa zoznámila v príbehu Anny, ktorý bol zvláštnou jednohubkou pre staršie mladšie publikum. V tejto sérii je autorkin štýl veľmi podobný, avšak pre mňa akosi neprístupnejší. Zmätok medzi postavami som napokon nemala až taký, skôr som mala problém komukoľvek fandiť - asi preto, že v príbehu sa toho deje veľa a niektoré veci je potreba budovať, na čo mnohokrát nie je čas. Nutno však uznať, že autorka i na malom priestore dokáže črtať motivácie postáv a ich rozostavenie na šachovnici je zaujímavé. Plus celý svet ostrova sa mi páčil, je to niečo nové, feelingom rozprávkové, ale bacha, hovorím o rozprávke na štýl Grimmovcov :) V druhej polovici ma to začalo baviť výrazne viac a napokon musím povedať, že táto knižka stojí za ten pomalý štart - skrátka stojí za to. 70 %

cloudyyy
17.08.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila! Zaujala mě originální zápletka s třemi královnami (elementárka, travička a naturalistka). Fandím Arsinoe a ostatním naturalistům. Určitě si přečtu i další díly.

saimon3
09.08.2019 3 z 5

Do knihy jsem se vůbec nemohl začíst. Příběh se nejdříve dost vlekl, ale naštěstí se to v druhé polovině rozjelo a nakonec se i díky zajímavému zvratu událostí těším na další díl a jsem zvědavý, jak to skončí.

1259
06.08.2019 5 z 5

Co na to říct? Knížka se četla dobře a rychle a celkově příběh byl pro mě až příliš rychlí, ale jinak naprosto super a těším se na druhý díl.

Katie46
20.07.2019 4 z 5

Velmi čtivá, zajímavá kniha. Rozhodně zaujme, je trochu morbidní řekla bych a opravdu temná ale za to poutavá a rozhodně originální nápad. Líbila se mi.