Tri temné koruny

Tri temné koruny https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378882/bmid_tri-temne-koruny-uZe-378882.jpg 4 587 131

Temné koruny série

Prvý diel novej a poriadne temnej fantasy série. Romantiku nečakajte! Na ostrove Fennbirn sa každú generáciu narodia tri výnimočné deti – trojčatá. Tri kráľovné, tri právoplatné dedičky temného trónu. Každej koluje v žilách iná mágia. Mirabella je nebojácna elementalistka, ktorá lusknutím prstov vykreše nenásytné plamene či privolá hromy a blesky. Katharine je travička, ktorá namieša akýkoľvek jed. A naturalistka Arsinoe ovláda faunu a flóru – traduje sa, že pod jej rukami rozkvitne tá najčervenšia ruža a skrotne aj najzúrivejší lev. Ktorá zasadne na temný trón? V deň svojich šestnástych narodenín sa musia sestry podujať na sériu nebezpečných skúšok na život a na smrť. Korunu získa tá, ktorá ostane nažive. V hre je totiž viac než len starodávny trón.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Three Dark Crowns , 2016

Lena91
29.03.2019 5 z 5

Za mě neskutečně skvělý čtení. Padají tu negativa jako zdlouhavost, předvídatelnost, nenaplnění anotace.... Ale mě nic z toho teda při čtení nepotkalo...kniha je plná akce, zvratů, hlavně tedy konec se hodně povedl a už s nadšením očekávám další díl ❤️

Miss.hell
29.03.2019 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Už dlouho se mi nestalo, aby mě kniha takhle převezla, stále jsem se divila, jaké zvraty se dějí.. jo a mimochodem, nesnáším otevřené konce!

rajcatko
26.03.2019 4 z 5

Přečteno za jeden večer. Hezký příběh, skvělý nápad. Chyběla tomu propracovanost, ale když nad tím člověk nechce moc přemýšlet, jen číst, je to skvělá kniha.

kikibo
09.03.2019 5 z 5

MIluju knížky, které mě chytnou od začátku a hltám je až do konce a tohle je jedna z nich. Bomba !

alcerka
06.03.2019 3 z 5

Anotace spíš mluví o celkové sérii, nikoliv o prvním díle. Katarinu sice vychovávají traviči a snaží se v ní probudit její dar, ovšem nějak jí to nejde. Měla by zvládat bez mrknutí oka konzumovat jakékoliv jedy, většinou v ní však vyvolávají záchvaty zvracení. Naturalistka Arsinoe také neovládá zvěř ani rostliny. Jedinou dívkou, která objevila své schopnosti je Mirabella. Proto se zdá být jasné, komu tentokrát bude trůn náležet a kdo naopak zaplatí krví za své neumětelství... Vztahy mezi postavami jsou v knize hodně povrchově vykreslené, nikoho jsem si nijak zvlášť neoblíbila. Děj se zbytečně táhl a nepřinášel téměř žádné napětí. Vše se změnilo na posledních cca 150 stranách, které už dostali patřičné tempo a hltala jsem každou stránku - ale není to trochu málo u takto obsáhlého románu? ;-)

Klarsik3
01.03.2019 4 z 5

Tento díl je vlastně jeden dlouhý úvod a příprava na v anotaci zmíněné intriky... Každopádně se to čte dobře. Teď když už se to teda může pořádně rozjet jsem zvědavá na další díl..

Elea
27.02.2019 2 z 5

Zdá se, že jsem četla úplně jinou knihu než uvádí anotace. Celá kniha spíš popisuje - velmi podrobně a velmi rozvláčně - přípravu na nějaký skutečný boj. Trochu zajímavá je až poslední část knihy. Vypadá to, že autorka patří mezi spisovatele, kteří se rozhodli napsat celou sérii knih, bez ohledu na to, jestli vůbec mají o čem psát.

Damonka12
26.02.2019 5 z 5

Rozhodně doporučuji, těším se na další díl. Hlavní hrdinky jsou skvělé. A v knize je i něco málo z romantiky. A ten konec ty jo chci další díl.

Efeméra
17.02.2019 3 z 5

Po přečtení anotace jsem čekala svět přinejmenším tak krutý, jako jsem dostala od Holly Blackové v Krutém princi. Proto jsem byla velmi překvapená, když jsem se začetla a postupně začala zjišťovat, že anotace vůbec neodpovídá obsahu knihy. Od Tří temných korun nedostanete žádné zabíjení a nelítostné pokusy o vraždy. Vím, zní to trochu morbidně, ale celá kniha je pouze přípravou na toto zabíjení, kterého se zřejmě dočkáme až v dalších dílech. Tomu odpovídá i děj, který je pomalejší, místy dokonce zdlouhavý, a nebudu lhát, někdy jsem se při čtení poměrně nudila. Vlastně jsem si popravdě těsně před koncem říkala, že mě knížka ani moc nezaujala. Potom však přišly poslední kapitoly a já zůstala ohromeně hledět. V nic takového jsem ani nedoufala, ale o zvraty tu opravdu není nouze. Tím koncem autorka knihu hodně vytáhla. Moc se mi taky líbilo proplétání jednotlivých linek vyprávění a také to, jak výsadní postavení měly v autorčině světě ženy. Ačkoliv to anotace neslibuje, milovníci romantiky si taky přijdou na své, přestože mě v tomto podání zrovna neohromovala, spíše rozčilovala, až znechucovala. Když se tak zamyslím, byli to právě muži, kteří v knize vždycky všechno naprosto pokazili :D Za mě nakonec 3,5 hvězdičky.

anishta
27.11.2018 4 z 5

Knihu bych rozdělila do tří třetin.. Zavatek, první třetina, se mi líbil, bylo to pomalejší, ale ten svět a rozdělení daru mezi královny mě zaujalo... Další třetina mě moc nebavila něco tomu chybělo a táhlo se to.. Musela jsem se do čtení nutit... Ale konec, posledni třetina, ten to za mě zachránil a musím říct, že si určitě musím přečíst další díl... Doufám, že to bude ve stejném duchu jako poslední část knihy...

kukoviky
18.06.2018 5 z 5

Skveleeeeeee :-D Myslela som si, ze to bude nieco na antihrdinsky styl, ktory je teraz v kurze, ale autorka ma prekvapila. Knihu som citala a nikdy netusila co sa moze stat na druhej strane, lebo sa mohlo stat cokolvek. Teraz cakat na pokracovanie :-/