Tři kamarádi

Tři kamarádi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351868/bmid_tri-kamaradi-d2f-351868.jpg 5 3188 357

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli na život a na smrt během první světové války. Jako demobilizovaní vojáci neměli v poválečném rozvráceném a vyhladovělém Německu život o mnoho lehčí. Kamarádství jim však pomáhá obstát v boji o holé živobytí a dokážou se postarat i o dívku jednoho z nich, když ztratí zaměstnání a těžce onemocní. Kamarádství je to jediné, čemu dobrému je válka a bezvýchodnost po návratu z ní naučila, a právě kamarádství a láska muže k ženě, opravdová láska bez frází a patosu, obyčejná, silná, ohrožená nepřízní osudu je to, pro co stojí za to žít.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Drei Kameraden , 1937

Vladix
08.11.2011 5 z 5

Pak přišlo jitro. A už to nebyla ona.
Nádherná kniha

jaster
31.10.2011

Vynikající dílo hodné mistra. Pro mě nejlepší spisovatel 20 století.

Hanka876
04.10.2011 5 z 5

Je to tak dávno,co jsem četla tuto knihu,ale dodnes si pamatuji své poicity po přečtení smutného příběhu.Remarque se stal mým oblíbeným autorem.

LilyFair
28.09.2011 5 z 5

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četla...

GliderMan
26.09.2011 4 z 5

Ze začátku mě to moc nechytlo a četl jsem to skoro rok, ale konec to vynahradil. Slzy mě stékaly po tváři.

Tripedalia
30.08.2011 5 z 5

Pro mě nejlepší Remarquevo dílo. Příběh o lásce a o přátelství! Nádherná kniha od skvělého spisovatele..

eliska18
20.08.2011 5 z 5

Překrásná kniha, od Remarqua má nejoblíbenější.

frederik
14.08.2011

Krásná a smutná kniha o přátelství a lásce..

nightlybird
30.07.2011 5 z 5

Tři kamarádi byla moje první Remarqueova kniha a i když od té doby uběhlo vlastně takřka půl století, dodnes si pamatuji pocity, které ve mně tenkrát vyvolala. Rozbalil jsem ji hned, jak jsem vyšel z krámu (v Brně na České) a začal číst v chůzi. Posadil jsem se na první lavičku, na kterou jsem narazil a četl, až dočetl. Dočítal jsem - podoben našemu prvnímu dělnickému prezidentu Gottwaldovi - při světle pouliční lampy (ten si údajně takto v mládí doplňoval vzdělání - aspoň nám to ve škole tvrdili). Odnesl jsem si z té četby do života poznání, že kamarádství je skvělá věc (když se povede), že velké lásky mívají často tragické konce (nejen v knihách, ale i v životě) a že krása a velikost nosí často ošumělý kabát ( a neplatí to jen o autech). Navíc jsem se naučil i pár nadávek pro život (uznejte, že takový "slabomyslný potrat" nebo "putující hřbitov bifteků" jsou skvělé. A i když jsem od té doby přečetl řadu jak jeho, tak i jiných knih, tahle patří stále mezi ty, které mi přirostly k srdci.

odejana
14.07.2011 5 z 5

Klasické dílo. Přátelství na mnoho způsobů - od drobných pozorností až k lásce a oběti nejvyšší, životu položenému za kamaráda, za lásku. Mnohem víc mě dojímaly velice živé historky přátel, vztahy, trávení společného času, nežli love story Robbyho a Pat - tak nějak je jasné, že jejich láska skončí špatně. Remarqueovy love story jsou takové ploché, mnohem jadrnější a živější a nadčasovější jsou právě příběhy přátel nebo náhodných známých, či přímo nesnášenlivost vůči nepřátelům. V tom je mistr nad mistry.

WEIL
03.07.2011 4 z 5

Když jsem dospíval, tak se mi tato kniha moc líbila. Až na ten závěr, ten byl přece jen trochu rozvleklý a ženská hrdinka přehnaně kladná.

Hellou
29.06.2011 5 z 5

Remarqua mám ráda, tuhle jeho snad nejvíc :)

Slečna L.
02.06.2011 5 z 5

Remarque píše své knihy velmi podobným stylem, který je poznat již po několika slovech. Ale právě jeho styl psaní miluji. Krásné, nadčasové citáty- co slovo, to perla. Dokonale se dokážu sžít se všemi hrdiny, v každém je něco. Další výborná kniha. Nejde hodnotit jinak než pěti hvězdičkami.

s.macuska
08.04.2011 5 z 5

Tohle je další z důkazů, že Remarque je výborný spisovatel. Trochu jinak laděný příběh než autorova ostatní díla.

Addie
27.03.2011 4 z 5

Tři kamarádi představují dílo hodné mistra.
Opět jsem se přesvědčila o tom, že zobrazovaná pravda je sice krutá, ale je upřímná. Zároveň je však pravdou, že u (po)válečných knih je nezbytná, takže žádné zjemnění se nekoná a ,,přehánět" naneštěstí není v čem, protože nelze více zavírat oči před skutečností...?

kusma
08.02.2011 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha od Remarqua. Kniha o lásce a o přátelství - co je víc? Krásná kniha, která mě přivedla k tomuto spisovateli a vlastně i k lásce ke knihám. Kdysi v anketě Kniha mého srdce byla tato pro mě jasnou volbou.

"Nikdy nezapomenu na tuto tvář - nikdy nezapomenu na to, jak se ke mně potom naklonila, jak změnila výraz, jak se tiše naplnila něžností a jemností, zářivým tichem, jako by rozkvetla - nikdy nezapomenu na to, jak mi její rty vyšly vstříc, jak se její oči přiblížily k mým, jak byly těsně přede mnou a dívaly se na mne, tázavě, vážně, veliké a lesknoucí se - jak se pak pomalu zavřely, jako by se vzdávaly."

cielle
30.11.-0001 5 z 5

Opět krásný a zároveň smutný příběh o lásce v kontrastu s válčením. Remarque dovede dokonale popsat tento protiklad. Určitě doporučuju.