Tři kamarádi

Tři kamarádi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351868/bmid_tri-kamaradi-d2f-351868.jpg 5 3190 3190

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli na život a na smrt během první světové války. Jako demobilizovaní vojáci neměli v poválečném rozvráceném a vyhladovělém Německu život o mnoho lehčí. Kamarádství jim však pomáhá obstát v boji o holé živobytí a dokážou se postarat i o dívku jednoho z nich, když ztratí zaměstnání a těžce onemocní. Kamarádství je to jediné, čemu dobrému je válka a bezvýchodnost po návratu z ní naučila, a právě kamarádství a láska muže k ženě, opravdová láska bez frází a patosu, obyčejná, silná, ohrožená nepřízní osudu je to, pro co stojí za to žít.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Drei Kameraden , 1937

Ivinho
31.05.2014 5 z 5

Měl to být referát ve druhém ročníku SŠ, knihu jsem začal číst a když jsem byl někde ve třetině učitelka mi řekla, že ten referát mít nebudu. Ale už jsem nemohl přestat číst a knihou jsem nadšeně dočetl. Teda, moje nadšení se měnilo ve smutek a melancholii a na závěr jsem byl dojat. Tolik smutku, tolik emocí. Byla to moje první kniha od EMR a stále je. Po dalších knihách od EMR jsem ještě nesáhl. Myslím že k tomu budu potřebovat více síly a odvahy.

BukaJ
30.05.2014 4 z 5

Ne vše končívá tak, jak bychom si přáli.

jaja1989
27.05.2014 5 z 5

nelibi se mi konec je smutny

dasi
24.05.2014 5 z 5

Tolik emocí a krásných myšlenek, tolik přátelství a lásky... Dojemný, nádherný příběh.

Erica
17.05.2014 5 z 5

Když uvažuji o rozdílnosti mužského a ženského přátelství, napadá mě jako ukázka toho mužského tenhle příběh. To bezpodmínečné přátelství mě fascinuje víc než láska mezi Robertem a Pat. Remarque navíc v této knize ukázal tolik ze svého humoru, poetického slovníku (Večer měl šeříkový nádech) a laskavosti. Nikdy mě neomrzí se k jeho knihám vracet.

domi88
09.04.2014 5 z 5

Tenhle příběh je nádherný. Úplně jako bych byla s nimi v jejich době. A ta láska, no krásné. Akorát ty poslední tři strany bych vynechala a domylsela,že zažili ještě jedno léto. A Gottfrieda je škoda.

domi88
09.04.2014 5 z 5

Dudu
29.03.2014 5 z 5

Člověk musí asi projít peklem, aby dokázal napsat něco tak krásného.

konvalinka2
13.03.2014 5 z 5

Četla jsem ji jako kdysi povinnou četbu, líbila se mi, ale víc nic. Pak jsem se k ní vrátila později a je prostě nádherná, je strašně upřímná a opravdová. Za mne rozhodně ji nečíst moc brzy.

Šošana
18.02.2014 5 z 5

Opravdu nádherná kniha, není co dodat.

jesuswlasac
17.02.2014 4 z 5

Knihu radsej hodnotit nebudem lebo ma nezaujala a nechcem znizovat kvalitu klasiky. Prilis depresivne a prilis smutne takto si knihu nepredstavujem. ale kto vie , snad casom dozrejem aj na tohto autora.

niknikita
06.02.2014 5 z 5

Všechny knihy od Remarqua jsou skvělé, čtou se "samy" a mají přehledný děj.Není těžké se ztotožnit s některou z jeho postav a proto nás autor často dojme, nebo dokonce rozpláče. Jak už tady řekli jiní, Tři kamarádi jsou od Remarqua naprosto nejlepší!!!!

Sliy
06.02.2014 4 z 5

Miluju Remarqua.. a Tři kamarádi jsou skvělí !
Zahnali nudu, první týden na intru.

OtaPlk
05.01.2014 5 z 5

Tři rány v Robertově srdci během krátkého období. Každá bolela jinak a přitom všechny stejně. Ať to byla ztráta kamaráda Gottfrieda, výměna Karla, toho spolehlivého pomocníka a vlastně čtvrtého kamaráda, za společné čekání v sanatoriu na konec, nebo smrt Pat, završující smutek příběhu. Ten poslední prázdný list knihy symbolicky zobrazuje Robbyho vyhlídky do budoucnosti.

Gwaihir
28.12.2013 5 z 5

Určitě jeden z nejzajímavějších románů, které si lze přečíst, popisuje život mladého muže, jenž je neustálým zápasem s beznadějí ve světě hluboké hospodářské krize, jehož tragická realita může být narušena jen srdečným vztahem ke dvěma skutečným přátelům a vroucími city ke křehké mladé ženě skrývající krutou pravdu. Odhalení jejího tajemství všechno mění a rozděluje celé vyprávění, v němž se dá nalézt i mnoho pozoruhodných myšlenek, na dvě části, které jsou zároveň protkány dalšími neveselými osudy rozličných postav žijících ze dne na den ve strachu z budoucnosti. Ty pak společně tvoří nádherně temné pozadí skvěle propracovaného příběhu o láskou prozářeném bytí, v němž je místo pouze pro přítomnost a nejniternější emoce. Poměrně typický je také výskyt velkého množství přemýšlivých pasáží, které mohou vést k nejrůznějším úvahám a jejichž obsah je platný takřka v jakékoli době. 100 %

antonio22
27.11.2013 5 z 5

Srdeční záležitost. Nej od Remarqua.

doriska
16.11.2013 5 z 5

Úžasná kniha, která ve mě zanechala plno dojmů. Krásy i starasti lásky a života... U konce nezůstane oko suché. Prostě kniha, ke které se ráda vracím a i přes to, že vím jak vše dopadne mám na konci hromadu posmrkaných kapesníku u postele. Jedním slovem: NÁDHERA! Od Remarquea je má nejoblíbenější!

DasaN
09.10.2013 5 z 5

Krásný a smutný příběh, který vás zaručeně osloví, jak dějem ,tak i stylem psaní :)

alexpo
23.09.2013 5 z 5

Ať si říká kdo chce, co chce, že jsou jeho knížky na jedno brdo, mně to tak nepříjde. A tuhle mám prostě nejraději. Kromě toho pravého mužského přátelství je tu i láska k nemocné Pat, úvahy nad válkou, jemný humor (hřbitov bifteků, Karel), a nádherný styl spisovatele, který mi prostě sedí.

Patapuf
17.09.2013 4 z 5

Po přečtení Noci v Lisabonu sem si řekl, že už nebudu číst žádnou jeho knihu a po přečtení této sem rád, že sem to nedodržel....... ale přesto i když příběh byl super a úplně sem před sebou viděl tu neutěšenou tehdejší dobu, tak ten konec i přes očekávání nebyl to co bych chtěl číst já... doufám, že aspoň Robby s Kösterem měli lepší konec.....