Třetí dívka

Třetí dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105999/bmid_treti-divka-B95-105999.jpeg 4 444 55

Hercule Poirot série

Hercula Poirota navštíví dívka, jež tvrdí, že možná spáchala vraždu. Než se však detektiv stihne vyptat na podrobnosti, mladá dáma si vše rozmyslí a odejde. Zmatený Poirot se vzápětí dozvídá, že slečnu Normu Restarickovou za ním poslala jeho přítelkyně, spisovatelka Ariadne Oliverová. Když se oba rozhodnou přijít záhadnému případu na kloub, zjistí, že Normu už delší dobu nikdo neviděl – a nikdo ji ani příliš nepostrádá. Dívku sice šťastnou náhodou vypátrají, ta však upadá do stále hlubších nejistot o tom, co se s ní a kolem ní děje…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Third Girl , 1966

iveta3689
27.11.2017 3 z 5

Líbila se, je dobrá, ale snadno zaměnitelná.

Eventful
03.09.2017 4 z 5

Moje první setkání s Agathou Christie. Pohodová starší detektivka. Líbí se mi, jak Agatha píše, její místy vtipný a ironický humor to hezky okořenil. Příjemné počtení :)

Fixa08
06.08.2017 4 z 5

Knihu jsem našla na chatě a protože jsem neměla už co číst, tak se do ní pustila. Musím říct, že mě vůbec nezklamala. Hercule Poirot byl výborný jako vždy, přesto dávám 4*, už jsem četla od Agathy určitě lepší detektivky.

Air15
27.06.2016 4 z 5

Zajímavá poirotovka. Líbil se mi motiv, kdy nebylo jasné, jestli Porot má vůbec co vyšetřovat a jestli k nějaké vraždě vůbec došlo, nebo se to vše odehrálo v hlavě pomateného člověka.

adelinka
25.02.2016 5 z 5

dobrý príbeh, kde Hercula Poirota prekvapí mladá žena so slovami, že asi niekoho zabila a odíde....Heculovi pri riešení prípadu pomáha priateľka - spisovateľka detektívnych románov....

Spýťa
05.12.2015 4 z 5

Méně záživnější kniha, děj je opravdu velmi zamotaný, ale jsem velkým příznivcem všech detektivek s Ariadnou Oliverovou, tak se mi kniha líbila :-)

Turmee
12.06.2015 5 z 5

Další skvělý příběh od Agathy. Poirota zbožňuju, ty jeho manýry a ten knír! Tahle knížka byla zajímavá svou psychologickou nejasností. Je ta holka blázen nebo ne? Komu se dá věřit? A proč si myslíš, že spáchala vraždu, když nikdo kolem neumřel?
Úžasná oddechovka na horké letní dny.

Warronika
03.07.2014 4 z 5

No, musím napsat, že kniha se mi četla maličko hůř než ostatní romány od A. Christie, které jsem zatím přečetla. Nápad se mi líbil a v závěru jsem byla i nadšená, ale musím souhlasit s Katy007, že ve mě příběh budil pocit nezrealizovatelnosti. I tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, a že jsem poznala slečnu Olivierovou.

Katy007
22.11.2013 4 z 5

Když přežijete zdlouhavý začátek, doprovázený Poirotovým naoko nicneděláním, a krapet otravnou paní Oliverovou, a prokoušete se do druhé poloviny knihy, máte vyhráno. Chytrý a nečekaný závěr, který ve mně však zanechal nepatrný pocit nezrealizovatelnosti, přesto potěšil a zvýšil mé mínění o knize. Opravdu, nejzábavnější pro mě bylo posledních třicet stran, kdy se konečně začalo něco dít.

fialka voňavá
08.06.2013 4 z 5

Hlavní hrdinka této knihy Norma žije v bytě v Anglii, příjde za Hercule Poirotem, že asi spáchala vraždu. Toto je začátek příběhu. Když bylo Normě 5 let, její otec odešel s mladou ženou do Afriky, její matka zemřela. příběh je zapleten a velmi napínavě vykreslen, tak asi jako každá detektivní kniha slavné autorky Agathy Christie. Doporučila bych jí milovníkům detektivek.

milunka4
11.04.2013 4 z 5

Poirot opět nezklamal, i když tentokráte jsme si na pořádnou zápletku počkali o něco déle.

Leenah
06.03.2013 4 z 5

Agathu Christie mám celkově ráda, v této knize mi ovšem přijde, že se až příliš dlouho čeká na pořádnou zápletku.

derminator
01.08.2012 4 z 5

Dost dobře napsaná detektivka až se dech tají ale uhodl jsem kdo je vrah dávám 65%.

sachista
07.07.2012 4 z 5

Po mnoha letech jsem se pustil do další lahůdky královny detektivek, kterou jsem dosud neochutnal. Tentokrát jsem byl překvapen, protože se mi nezdá, že jde o typickou "poirotovinu". Téměř celou knihu jako by neměl co vyšetřovat, až se mu celá skládačka spojí právě na konci. Nedá se říct, že bych byl tolik nadšen jako u jeho jiných případů, ale rozuzlení jsem tradičně neuhodnul.

regg23
15.01.2012

Jaká pak slečna Marplová? Četl to vůbec autor onoho "komentáře"? Tou Poirotovou dávnou přítelkyní je slečna Adriane Olivierová.