Tommyknockeři

Tommyknockeři https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195684/bmid_tommyknockeri-mQJ-195684.jpg 4 711 108

Bobbi, spisovatelka žijící poklidným způsobem na své farmě, jednou v lese zakopla o kus kovu. Poháněna nevysvětlitelnou zvědavostí začala kopat a postupně za pomoci ostatních odhalovat zabořený vesmírný koráb. "Tommyknockeři" potřebují lidské bytosti pro výrobu energie. Mění fyzicky i psychicky Bobbi i ostatní obyvatele Havenu a nutí je pomocí hrůzných vynálezů ničit všechny, kteří jsou proti nim. Jen Gard a Davidův dědeček jsou chráněni kovovou destičkou v hlavě (následek po starém zranění), navíc jim pomáhá láska k Bobbi a malému vnukovi. Ubrání se lidé? Kolik životů bude obětováno, aby vetřelci mohli odletět?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Tommyknockers , 1987

Jiří.H
05.10.2016 4 z 5

Dlouho jsem se knížce vyhýbal.Podle zdejšího hodnocení se jedná o slabší kus. S tím vůbec nesouhlasím. Naopak se divím, jak třeba taková neslaná nemastná detektivka Pan Mercedes může mít hodnocení lepší. No nic, každý má jiný vkus.

PetiJelinkova
19.08.2016 2 z 5

Pro mě jedna z těch slabších knih .

marek6463
02.07.2016 4 z 5

Zaujatelné.

Fremr
17.06.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem si zkusil přečíst přibližně před pěti lety. Po sto stranách jsem ji odložil... Nechápal jsem to, první kniha od Stephena Kinga, která mě nevzala. Nedalo se to číst a děj mi byl absolutně ukradený. Jako by to nebyl King. Tenkrát byla doba, kdy jsem ještě neřešil, kdo konkrétní knihu překládal... To se časem změnilo. Proto když se objevilo nové vydání této knihy, v novém překladu Milana Žáčka, řekl jsem si, že to zkusím znovu. Byl to asi nejlepší čtenářský nápad roku! Rozdíl mezi prvním a druhým vydáním je až neuvěřitelný. Už chápu, proč mají Tommyknockeři tady na databázi tak mizerné hodnocení (na Kinga). Nové vydání je totiž úplně jiná kniha! Co jsou Tommyknockeři? 700 stránkový román o lidském bytí a umírání, fascinujících věcech, velikosti, ale i malosti a zbytečnostech. Dále o jednom neuvěřitelném páru, Bobbi a Jimovi. Bobbi - nezastavitelná kopáčka vesmírného korábu a spisovatelka westernů a na druhé straně Jim, básník, opilec a člověk, který se už chtěl zabít, kdyby si neřekl, že ještě jednou zajde za Bobbi, skočit z útesu může přece až pak (taky si říkám).
Dále sledujeme tradičně po Kingovsku osudy malého města Havenu, ve kterém žije Bobbi a později i Jim. Pokud Vás příhody místních obyvatel a hlavně Jima a Bobbi chytnou, o to velkolepější pro Vás bude finále. Kniha totiž bezvadně graduje, jak je u Kinga zvykem. V klidu se s každým seznámíte a když už se znáte a máte se rádi, King si vezme Vaše srdce. Závěr je perfektně vygradovaný a to jak Tommyknockeři dopadnou sedí jak prdel na hrnec.

Šárka345
23.02.2016 5 z 5

Napínavé čtení, příjemné prostředí, snadno vcítitelné postavy, strhující děj a samo překvapující závěr :0))

Fastard
30.01.2016 5 z 5

I přesto, že má tahle Kingova knížka pověst jedné z jeho méně povedených, hodnotím maximálním počtem hvězdiček. Měl jsem trochu problémy se začíst do prostřední části, kde děj odbočuje od Bobbi a Garda k příběhům obyvatel Havenu, je to místy docela chaos a některé postavy jsem si nemohl zapamatovat. V třetí části už zas vše funguje jak má a nabírá to parádní spád. Oceňuju povedený konec, což není u Kinga vždy pravidlem. Pro mě jsou Tommyknockeři hodně příjemné překvapení. Jedinou výtku mám k překladu prvního vydání od Bety z roku 1997, které má sice povedenou obálku, ale překlad dost pokulhává, třeba říkanky o Tommyknockerech mi přišly dost nešikovně přeložené.

ttpnkov
29.01.2016 3 z 5

Byl to boj, ale nakonec jsem se poprala i s tímto tlustším kousek vcelku úspěšně. Možná je to tím, že Čtyři roční doby nasadily laťku moc vysoko, ale trvalo mi hrozně dlouhou dobu, než mě kniha opravdu vtáhla do děje. A když už se jí to povedlo, po chvíli můj zájem opět klesl. A tak to bylo pořád dokola. Řekla bych, že i když všechno v průběhu dává smysl, stejně tam je přespříliš informací, které mě prostě nudily a dle mého názoru tam vůbec být nemusely. Přesvědčení o tom, že knihu můžu považovat za průměrné čtivo, pro mě bylo posledních 150 stran, které mě upřímně bavily, a závěr, který nemohl být lepší.

premacech
29.01.2016 5 z 5

Líbilo, hodně. Klidně by mohlo být i delší. 95%

Pixx-73
23.11.2015 3 z 5

Trochu slabší kingovka. Začátek a vykreslování postav se mi líbilo, ale poslední třetinou už jsem se vážně prokousával. A morbidně akční scény ke konci knihy mě nebavily vůbec.

Karnager
21.09.2015 3 z 5

Pro mě zajímavý začátek, zajímavý konec, ale mezitím velmi natažené klubko. Zjistil jsem spoustu informací typu kde, kdy, kdo, proč a s kým, ale nevytvořilo se u mě takové to napětí, které mám u Kinga rád :) trochu jako u knihy Dallas 63..tak snad třeba zase příště :) dnes tři a půl hvězdy

dominik123
08.07.2015 3 z 5

Je to asi prvýkrát čo ma King mierne sklamal. Kniha nie je zlá, ale rozhodne by potrebovala skrátiť. Príbeh sa totiž miestami až príliš pomaly rozvíja a tempo je veľmi pomalé. Jednotlivé postavy sú nevýrazné a dosť jednotvárne. Niekedy som mal problém prečítať viac ako 15 strán. Možno som až príliš kritický, ale keď čítam knihu od Kinga tak očakávam veľké veci. Niektoré prvky v knihe sú dobré, hlavne záver má konečne nejaké, rýchlejšie tempo. Aj napriek množstvu kritiky je King nesmierne talentovaný spisovateľ a preto sa kniha dá prečítať a má aj svoje lepšie pasáže, ale tentokrát to proste na viac ako na priemer nestačí.

Obuvník
23.06.2015 4 z 5

Dlouho předlouho jsem knihu odkládal až na dno seznamu děl, která si chci od krále přečíst. A pak přišly Vánoce a ejhle!
Inu, dal jsem se do čtení. V knize je až překvapivě málo přímých vět. Celé se to táhne v nitru jednotlivých postav. Koneckonců, ke konci knihy už nikdo mluvit nepotřebuje :-)
Urvat hlavní postavy, schovat je na pár set stran do šuplíku, a pak je zase vytáhnout na světlo Boží (v tomto případě zelené), to chce odvahu a basu piv k tomu.
Sám autor pravil, že se knihou spíše protrápil, než propsal. No a čtenář? Ten se spíše pročte, než protrápí. Takže za mě v pořádku.

teepek
22.06.2015 5 z 5

Nářez. Klasika co nezklame

zylla
10.05.2015 4 z 5

Super čtení, není to sice úplně obvyklá Kingovka, ale i tak se mi líbila, především konec byl strhující. Rozhodně jsem se u ní nenudila přestože to nebylo typické "nemůžuseodtohotrhnout" jen se mi úplně nelíbí, že stejně jako u Pavučiny snů vypadávají lidem zuby, nemusel by se takhle opakovat.

Terva
28.04.2015 5 z 5

Stephen King ve svých románech upřednostňuje lidskou psychologii a krutost, někdy přidá zvíře, upíra, mrtvolu nebo věc, ale málo kdy ve své ranní době napsal román o mimozemšťanech. Tommyknockeři jsou prvním takovým dílem. Věřte a zjistěte si, že další mimozemšťané přijdou až po jeho nehodě z roku 1999. Jsou to příběhy Pavučina snů, Mlha a Pod kopulí. Před tím ani ťuk. CITÁT - Kolik životů bude obětováno, aby vetřelci mohli odletět?

Nunee
21.02.2015 4 z 5

Moc se mi líbil příběh, postavy, prostředí, prostě všechno. Bylo to napínavé čtení, ne moc děsivé, ale napínavé k prasknutí :-)

Taťka Hraboš
21.02.2015 4 z 5

Tahle knížka sice určitě napatří k tomu nejlepšímu, co King napsal, ale stejně jsem měl problém se od ní odpoutat.

ChristineP
31.01.2015 2 z 5

Tato kniha od mého velmi oblíbeného spisovatele mě bohužel nenadchla. Nejedná se o špatné dílo, ale já zkrátka nemám ráda příběhy týkající se mimozemského života. Nic mi to neříká a knihu jsem četla a dočetla jen kvůli tomu, že jsem ji dostala k Vánocům.
Pokud Vás ale mimozemšťané baví, tak proč ne? Jděte do toho!

lazarus
06.01.2015 3 z 5

Slabší sci-fi od mistra hororu ve kterém bych řekl, že trošku plaval. Do zhruba poloviny mě knížka bavila docela dost. Finále bylo docela nekingovské - chaotické, zmatené a lehce nepřehledné.

Chipsonator
08.11.2014 4 z 5

Garde Gárdíííčku! Zelené světlo vše zaplaví a Tommyknockeři klepou u dveří. Zelená zář line se ze stodoly, Tommyknockeři do dveří vstupují. Zelené slunce pálí, zuby vypadávají a Tommyknockeři plány spřádají. Nakonec zelená vše pohltí a Tommyknockeři se probudí! 85%