Tommyknockeři

Tommyknockeři https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195684/bmid_tommyknockeri-mQJ-195684.jpg 4 711 108

Bobbi, spisovatelka žijící poklidným způsobem na své farmě, jednou v lese zakopla o kus kovu. Poháněna nevysvětlitelnou zvědavostí začala kopat a postupně za pomoci ostatních odhalovat zabořený vesmírný koráb. "Tommyknockeři" potřebují lidské bytosti pro výrobu energie. Mění fyzicky i psychicky Bobbi i ostatní obyvatele Havenu a nutí je pomocí hrůzných vynálezů ničit všechny, kteří jsou proti nim. Jen Gard a Davidův dědeček jsou chráněni kovovou destičkou v hlavě (následek po starém zranění), navíc jim pomáhá láska k Bobbi a malému vnukovi. Ubrání se lidé? Kolik životů bude obětováno, aby vetřelci mohli odletět?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Tommyknockers , 1987

mia.wise
07.11.2014 2 z 5

Pro mě jedna z těch slabších knih S.K.. Nedoporučovala bych ji někomu, kdo s Kingem terve začíná. Jen by si skazil "chuť" na další skvělé a nezapomenutelné Kingovky....

Eigis
15.08.2014 5 z 5

Tahle kniha má velice nezvyklou strukturu. V první části se omezuje pouze na dvě postavy. Ve druhé se od nich nečekaně odkloní a nahradí je celou řadou dalších a následně jsou postupně zařazeny zase zpět, ale v případě Bobbi se nejedná o přímý pohled, ale pouze o náhledy jiných osob. Dějové linie jednotlivých postav se navíc neodehrávají kontinuálně, ale děj s každou další kapitolou vrací zpět v čase. Musím říct, že mi to zpočátku činilo velké problémy. První část mi přišla vyloženě slabá, ale naštěstí zbytek knihy tento nedostatek dostatečně vyvažuje. Musím říct, že ačkoliv King nešetří hodně divokými, místy až úchylnými nápady, celý námět knihy, včetně konečného řešení, dává vcelku smysl a ukazuje, že to autor měl přeci jenom promyšlenější než by se místy mohlo zdát. Nebýt slabšího rozjezdu mohlo se jednat o jednu z jeho nejlepších knih.

Covenant
15.07.2014

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetl. Přesouvání se do minulosti a dál mimo hlavní děj mi přišlo, jako by si vypravěč na něco vzpomněl v půlce příběhu a začal vyprávět příběh zcela nový... Obdivuji všechny, kteří se přes to dokázali přenést

evickakyticka
07.07.2014 4 z 5

Při čtení této knihy jsem se přistihla, že jakýkoliv rušivý element, při kterém musím přestat číst, mi vadí.Trochu zdlouhavý začátek nahradil parádní "střed" děje. Při konci se mi jen tajil dech.

Sestra Bobbi, ta měla pěkně prořízlou pusu, neubránila jsem se smíchu!!

A nejděsivější ze všeho, byly ty ZUBY!!!

zuzanazuz
13.06.2014 2 z 5

První kniha od Kinga, která se mi nelíbila. Konec.

callahanh
15.05.2014 4 z 5

Ačkoli sci-fi linii Kingovy kariéry moc nemusím, Tommyknockeři patří k jeho velmi dobrým dílům. Začátek je strhující a typicky kingovský, kdy láká k dalšímu a dalšímu čtení. Nechybí tu tradiční atmosféra s předzvěstí něčeho zlého a nenápadné odkazy k tomu, co bude dál. Postava Bobbi a posléze i postava Garda jsou vykresleny jako již tradičně výtečně a čtenáři pak nezbývá než jim fandit. Knize ale bohužel škodí určitá snaha o "ságovitost", která na mě moc nefungovala. Historie městečka Havenu a osudy jeho nejvýznamnějších obyvatel jsou sice nápadité, ale ve výsledku vlastně úplně zbytečné a pouze natahují délku knihy, která opravdu mohla být o chlup kratší. Taktéž konec malinko vyšumí a celkové popisy kosmické lodi mě příliš nechytly. Naopak potěší některé humorné scény a odkazy na některá Kingova předchozí díla, které absolutně neruší. Kdybych si měl vybrat mezi Tommyknockery a Pavučinou snů, volil bych přece jen Tommyknockery, kteří jsou komplexnější a o trošku zajímavější. 70%

tesar_dali
05.05.2014 3 z 5

Mam toho od Kinga precitaneho naozaj vela a jeho styl mi sedi. Tato kniha mala ale pre mna dve slabe miesta. A to bol podla mna odflaknuty zaver a naopak prilis podrobny popis pribehov jednotilivych obyvatelov mesta. Keby autor venoval rovnaky priestor ukonceniu tak by som mu to aj odpustil. Je to skoda, lebo zaciatok pribehu a gradacia po pohrebe splnali najvyzsie kriteria.

Эva
21.04.2014 4 z 5

King mě baví. Baví mě narážka na klauna, který leze z kanálu cestou do Derry, baví mě poznámka o Jacku Nicholsonovi, jak hraje v Osvícení, King mě prostě baví. Na jeho sci-fi jsem byla hodně zvědavá a přečetla jsem knihu za víkend. Nejsem fanda sci-fi, ale kingovská sci-fi - to je něco jiného! Typické znaky Kinga - výborná psychologie postavy, drobné lidské příběhy, strach, který se pomalu vkrádá k vám do pokoje - plus létající talíř a mimozemšťané... Já se bavila!

Oroslav
02.04.2014 5 z 5

Chcem to skratit...Cim hlbsie sa dostavate do knihy, tym je sialenejsia, no napriek tomu to Stephenovi zerem a dobre som si pribeh uziival. Asi nikdy nezabudnem na smrtiacu lietajucu chladnicku:)

Hany2211
26.02.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Kinga. Čtení, které vtáhne do děje. Z prvních cca 100 stránek se zdá, že děj bude nezajímavý, ale tento fakt plně vykompenzuje zbytek knihy.

icone
27.01.2014 5 z 5

Musím sa priznať, že toto je podľa mňa najšialenejšia kniha, akú som kedy od Kinga čítala, a to som ich čítala už mnoho. Ešte niekoľko minút po prečítaní, som sa nevedela rozhodnúť, či sa mi to páčilo alebo nie a teda či ju ohodnotím kladne alebo záporne. Nuž, ako vidíte, dospela som ku kladnému hodnoteniu, aj napriek tomu, že príbeh sa mi zdal už od polovice knihy neuveriteľne "pritiahnutý za vlasy". A to sa to potom ešte stupňovalo... Ale aj keď to bolo šialenstvo, bolo to tak dokonale premyslené a napísané šialenstvo, až začalo zrazu celkom dávať zmysel :o)

Patw
22.01.2014 3 z 5

Pravdou je, že jsem měl opravdu problém knihu dočíst. Kniha v ději několikrát odbočí, občas až nesympaticky.. a to to tak dobře začalo. Pak jsem se do toho znovu dostal avšak to není zrovna něco co by mě oslovilo. Kdo ví, třeba se k té knize za pár let vrátím a znovu přečtu, teď ale ne.

MM_Master
03.12.2013 5 z 5

Nad ránem a o noc dřív, tommyknockeři, tommyknockeři, zaťukali u dveří...

Alix
17.11.2013 5 z 5

Poprvé jsem to četla snad před pěti, šesti lety. Dala jsem si to tady do přečtených, ale když jsem to před týdnem dostala jako dárek, zjistila jsem, kolik jsem toho zapomněla. Změnila jsem hodnocení a musím říct, že jsem z té knihy úplně mimo. Přesně, jak píše Thanyss, King to zase vzal po svém a vzal to zase jako kouzelník, který dokáže tvořit a bourat neznámé světy, dokáže se vcítit do jakékoliv bytosti a dokáže mne přesvědčit, že to, co píše, je pravda. Jde mi mráz po zádech a bojím se obrátit stránku, protože netuším, co si zase na mne vymyslí. A já mu za to děkuji.....

Betty11
09.10.2013 5 z 5

Toto byla moje provotina od Kinga, naprosto mně pohltila. A dodnes ji mám od něj nejraději. Stojí za to si ji přečíst, nenudila jsem se ani na okamžik.

Ivan F
31.08.2013 4 z 5

"Aj King sa sem tam utne. Presne tak je to aj v prípade tejto knihy, jedna z jeho najslabších." Presne toto som napísal v roku 2013, kedy som si na knihu matne spomínal. Avšak s odstupom času a po prečítaní si Kingovho životopisu, svoj názor poopravujem. Vôbec nie najslabších, no aboslútny top to nie je, pretože postáv je v knihe ako zrniek maku v makovici, no v konečnom dôsledku mi bolo šum a fuk, čo sa im stane, s výnimkou Bobbi a Garda. Kniha má svoje kúzlo, len ho treba v správny čas a chvíľu objaviť a to napriek faktu, že je aj na Stephena nekonečne natiahnutá. Budovanie atmosféry je skvelé a finále kataklizmatické.

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Věděla jsem předem, že je knížka o mimozemšťanech, tak jsem se ní těšila o něco méně než na ostatní kingovky. Nicméně... Žádní zelení mužíčci se nekonali - díky bohu. King to prostě zase vzal po svém a naservíroval nám knížku plnou tajemna a děsivé atmosféry. Myšlenka, že mimozemšťany se postupně stávají obyčejní obyvatelé Havenu mě potěšila. Dobré čtení.

doktorking
12.01.2013 5 z 5

Škoda že tak málo lidí dokáže tuhle knihu ocenit,je pravda že je určena hlavně skalním fanouškum,spojení hlavního hrdiny Garda(dokonale popsané stavy deprese a alkoholového opojení,tok myšlenek)s Kingem je v době kdy byla napsana tato kniha více než zřejmé,je to takové Kingovo vtělení,celá knížka se nese v duchu jednoho velkého drogového snu,knížku jsem schválně nečetl střízlivý a o to víc mě bavila,TOMMYKNOCKEŘI PROSTĚ MAJÍ SVOJI ATMOSFÉRU,tohle dílo vás prostě bud chytne a nebo ne a pokud se vám líbí tak už vás pravděpodobně od Kinga nezaskočí nic a MĚ SE ROZHODNĚ LÍBÍ.

Jack Bauer
11.11.2012 odpad!

SK se musel zbláznit, jeho knihy až na některé výjimky se nedají číst. Nejčtenější autor? Kdo ty jeho nesmysly čte? První kniha se kope a kope, do toho plno odboček a blábolů, druhá kniha kněz a samé náboženské bláboly a to už jsem přestal číst.

Faustka
11.10.2012 5 z 5

Číst to, když má holka "svoje dny", je ta nejideálnější varianta. Neznám učinnější analgetikum. Vcítit se do komplikovanosti ženského těla i duše dokáže pouze King. A vy ostatní chlapci nezoufejte, jsou i jiná... mnohem záludnější tajemství.