Příliš dlouhá swingers party

Příliš dlouhá swingers party https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227345/bmid_prilis-dlouha-swingers-party-L6J-227345.jpg 4 1272 227

Tomáš Kosek série

Tahle kniha není žádná selanka. Tahle kniha je literární swingers party plná démonů, prastaré magie, zombií, čarodějek, sukub, děsivých artefaktů, mocných sil z počátku věků a sexu. Spousty sexu. Ale taky akce a humoru. Jinak to František Kotleta ani neumí.

Frizer
17.04.2023 2 z 5

Taková snůška všeho. Knížku jsem prolétl, přečetl pár scén, ale nikdy jsem se neodhodlal do kontinuálního čtení stánku po stránce. Jako knižní "péčko" pro puberťáky může posloužit, ale to je trochu málo.

sgjoli
16.04.2023 3 z 5

Po nějaké době jsem chtěla vyzkoušet další dílo od Františka Kotlety a nakonec moje volba padla na Příliš dlouhou swingers party. Poslouchala jsem jako audioknihu, kterou namluvil Libor Terš - ten si s tímhle titulem poradil velmi dobře.
Tohle určitě nebude čtivo pro každého. Pokud vám v literatuře vadí velké množství sexu, místy dost explicitně popsaného, tak čtení této knihy vás bavit fakt nebude, protože zrovna sex tu zabírá dost značnou část prostoru. Autor se s tím teda dost nemaže a určitě v tomhle ohledu nechodí kolem horké kaše. Naše ústřední čtveřice, poněkud nesourodého složení, vyšetřuje dost neobvyklé případy, které zahrnují magii a nadpřirozené bytosti, spjaté se sexuální energií. Bytosti s nekalými úmysly, kterých je třeba se zbavit a zabránit jim ty nekalosti dělat. Na pořadu dne tu tak jsou zaříkadla, masakrování, doprovázené všelijakými divokými orgiemi a to vše je psané dost svižným jazykem, díky němuž to dost odsýpá. Pořád se tu něco děje, čtenář si nemá šanci oddechnout.
Nečekejte žádnou vysokou literaturu - kniha si na to ostatně ani nehraje. Nenajdete tu žádné komplikované zápletky, ani hutné psychologické ponory do nitra postav. Je to hlavně nenáročné a oddechové čtení, u kterého člověk prostě vypne. Nakonec 3 hvězdy z 5. Jsem ráda, že jsem tuhle audioknihu zkusila, bylo to zase něco trochu jiného, než běžně čtu/ poslouchám. Nejsem ale běžný konzument podobného druhu literatury, a tak se do dalších dílů z téhle série už pouštět nebudu.

Romanka89
08.04.2023 3 z 5

Moje první setkání s Kotletou. Obávala jsem se podobnosti s Kulhánkem, jehož Noční klub jsem na střední nebyla schopná dočíst. Tohle mě celkem mile překvapilo. Pro mě ideální četba na rodičovské dovolené, dá se číst kdykoliv, nemusím se na to soustředit, příběh odsýpá, zápletky jednoduché, žádné složitosti a nic k přemýšlení. Skalní fanoušek nebudu, ale sérii si přečtu celou. Oceňuji kapitoly jako jednotlivé případy, takže nevadí když si člověk na nějakou dobu dá pauzu a sáhne po něčem jiném a k tomuto se vrátí později.

MisakCZE
25.02.2023 2 z 5

Moje první setkání s Kotletou a mé pocity jsou dosti protichůdné.
Jako oddechovka dobrý, jako občasné odreagování od mnou preferovaných žánrů taky dobrý, ale podle renomé autora a komentářů jsem čekal mnohem víc, a to ve většině aspektů .. snad jen ten humor byl fajn.

EridanFresh
17.01.2023 4 z 5

Tahle kniha byla první věc, co jsem si od Františka Kotlety přečetl. Hodně mě to bavilo, možná protože nejsem zvyklý podobné knihy číst. Hlavní hrdina mi neskutečně sednul, z části určitě protože to je, stejně jako já, vystudovaný antropolog. Mix sexu, násilí, magie, humoru a občasné antropologie mě opravdu bavil a přestože ne všechny povídky byly na stejné úrovni, celkově jsem si knihu dost užil.

MajklN.
21.12.2022 4 z 5

Tento žánr a knihu od autora jsem četl prvně. Velmi mě překvapilo, že se mi líbila hustá magická atmosféra a zároveň i pobavila vkusnými vtipnými hlášky. Rád si přečtu české autory.
Děj knihy je moderní fantasy se špetkou humorných situací, ale i s pěkně děsivými momenty. Kniha se příjemně čte. Ovšem je tam erotika a kdo to moc nemusí nebo ještě nemá věk, tak pro ty to nedoporučuji.

lukaskmn1
25.10.2022 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. S autorem jsem se nedávno setkal na přednášce Ženy v literatuře a opravdu mne překvapil (myšleno v dobrém). Děj knihy je situovaný do volně navazujících povídek, kdy každá z nich osahuje přesně to, co jsem od nich očekával. Sice bych klidně vyjmul první povídku a místo ní dosadil na konec jinou, ale celkově vzato knize napomohla nepřeberná hromada naprosto geniálních hlášek.

jefff
17.10.2022 3 z 5

Mé první setkání s Františkem Kotletou dopadlo tak nějak napůl. Dlouho jsem se této "brakové" literatuře vyhýbal a nevěřil, že by se mi líbila. Příliš dlouhá swingers party se ke dostala spíš náhodou. Některé povídky jsou dobré a nápadité a s docela odvážným erotickým obsahem. Ale třeba Boží tango nebo Srdeční záležitost bylo boj dočíst. Občas mi přišlo, že se děj plácá odnikud nikam a autor nahrazuje příběh přestřelkami, bitkami, erotikou nebo vulgaritami. Někdy ale zase předloží opravdu napínavý děj, který právě tímto kontroverzním kořením nesmírně obohatí - Pražské kobky, Příliš dlouhá swingers party nebo do jisté míry i Artefakt. Asi to s Kotletou ještě někdy zkusím.

katallinka
13.08.2022 3 z 5

Moje první setkání s Kotletou a jsem poměrně spokojená. Dílo čtivé a hodně sprosté. Jediný problém jsem měla v povídkovém konceptu, když mě kniha začala bavit musela jsem se seznamovat s další postavou a orientovat se v ději. Rozhodně zkusím i nějakou další autorovu knihu.

DaNDee
29.03.2022 3 z 5

No tak pro mě to byla spíš "Příliš krátká swingers párty". Kniha je bohužel dělená na jednotlivé příběhy, což trochu ubírá plynulosti. Velká škoda! Čekal jsem od názvu spíše jeden prokreslený příběh/román. První kapitola je solidní, postupně s příběhy přicházíme na chuť ze začátku možná až moc suveréního quarteta hrdinů. Poté, co se překlopíme do druhé poloviny knihy, si čtenář zvykne, že se postavy zdají v progredujícím a nebezpečném světě nesmrtelné a ze všeho se vyhrabou, což ubírá na uvěřitelnosti. Trochu mi to holt připomíná superhrdiny (a na ty já mám alergii!).. blbý..
Hlavní tahák bych čekal poutavější, prokreslenější, delší a tajuplnější. Pravdou byla bohužel "rychlovka" (Thats what she said) na několik málo stran.
PS: Člověk si ale na hlavní hrdiny rychle zvykne, a proto bych nebyl proti pokračování.

andrea7191
18.03.2022 2 z 5

Uf. Vlastně nevím, jak bych tohle popsala. Vždycky, když řeknu, že se k podobnému typu knih už nevrátím, nějak se mi to zase dostane do ruky, no. Nejsem prostě cílovka a tak k tomu přistupuji....bez očekávání. Ale jako takhle, do šrotu to není, na druhé čtení také ne, ale nebudu to zatracovat jenom proto, že nejsem vyznavač.

muf-rodrigo
08.03.2022 3 z 5

Brakové literatuře jsem se vždy vyhýbal, ale poslední dobou je to samý Kotleta sem, Kotleta tam, tak jsem si pořídil audioverzi tohoto díla a jal se poslouchat. Hodně rychle jsem pochopil, o co půjde, lehký tón se podobal Harrymu Harrisonovi, mačistickými a drsnými hláškami se to hemžilo stejně často jako akcí, sexem, zbraněma a sprosťárnama, a celé to bylo prošpikované mystikou, démony a magií. Jenže Harrisona jsem četl v pubertě, od té doby jsem nějakých třicet let a životních zkušeností starší. První příběhy mi přišly propracovanější, ty ke konci trochu uspěchané. Jak ale hodnotit? Co si budeme říkat, je to hrozný brak, vlastně takový knižní odpad bez špetky přidané hodnoty nebo nějakého vyššího cíle, nicméně v rámci žánru a vzhledem k tomu, že jsem nic podobného ještě nečet, a taky těm nápadům a zpracování musím aspoň tři hvězdy dát, i když jsem si zcela jistý, že od Kotlety už nic dalšího číst nebudu.

Ryšava
18.02.2022 4 z 5

Po Kotletovy vždycky šáhnu, když si chci oddechnout a nikdy mě nezklamal. Nezklamal mě ani touhle knihou =) je pravda, že náboj knihy je sestupný a trochu se povídky opakujou, ale jeho humor prostě miluju. Podle obálky jsem čekala, že tam bude více sexu, ale byla jsem překvapená, že opak je pravdou. Kniha je pro všechny, kdo si chce odpočinout a moc neuvažovat =)

dr.romca
26.12.2021 4 z 5

Soubor 5 povídek. Moc by se mi líbila poslední povídka zfilmovaná.
P.S. Nezávidím Chlumské její práci

Maud22
10.12.2021 5 z 5

S lehkostí autorovi vlastní napsané povídky spojené hlavními postavami řešící případy, které odkazují na zneužití magie. Kousky začínají krátkou pasáží z akce někde uprostřed příběhu, což patřičně navnadí, a pak se to celé rozběhne od začátku. První povídka Boží tango je v podtextu pěkně mrazivá, jako všechno, co vychází ze skutečnosti, co si lidé navzájem dokážou dělat. Povídky kromě dobrodružství skrývají i lechtivý náboj a o humorné hlášky a situace není nouze. Člověk by nevěřil, jak náročná a vyčerpávající je práce při vyšetřování zmizení prostitutek, kdy doktor Kosek, antropolog religionista, shání informace přímo v "terénu". Výslech luxusní prostitutky nemá chybu: "A mám být přitom svlečená nebo oblečená?" "Svlečená," zaúpěly prosebně hormony...":-)))

Johny_H.
10.11.2021 4 z 5

Tak takové horší 4/5 je to sranda, ale i na Kotletu je to místi až moc jednoduché a třetí povídka je prakticky nečitelná.

Maki21
20.09.2021 3 z 5

Kniha mi byla doporučena jako jedna z nejlepších co poslední dobou vyšla. S tímto očekáváním jsem k té knize přistupovala. Já osobně bych tuto knihu zařadila do kategorie "čtení na dovolenou." Kniha není nijak náročná, je s nádechem tajemna ale jinak se téma povídek víceméně opakuje stále dokola a mě to nebavilo. Ze začátku je to fascinující protože to je něco co na českém trhu chybělo ale s přibývajícími stránkami se to už omrzí. A kniha mě nepřesvědčila o svojí jedinečnosti.

azzies
17.09.2021 5 z 5

Přispěju svou troskou do mlýna rozporuplnych komentaru - čekal jsem bizarni, beckovou knihu, ktera uz svoji obalkou odradi vetsinu dospelych ctenaru,kteri se boji,ze je nekdo z okoli uvidi,ze prave tuto knihu berou do ruky.
Jake bylo moje prekvapeni, na konci prvniho pribehu, kdyz jsem konstatoval,ze se jedna o dost povedene vystaveny pribeh, s originalni zapletkou, neprehnanym stylem vyprávění a vcelku uveritelnym systemem magie. Ano, kniha obsahuje nekolik 18+ pasazi, ale v ramci pribehu a stylu vypraveni neni prumerny ctenar vystaven nicemu, co by ho v 21 stoleti mohlo a melo sokovat.
Zasazeni do nam znamych pražských kulis me nemuze nebavit a navrch je pridano par velmii slusnych vtipu a narazek, ktere sice casem ubyvaji, ale kniha jako celek je velmi zabavne cteni.

iskovsky
01.09.2021 1 z 5

Jednu hviezdičku dávam za obálku, ktorá je asi to najlepšie z celej knihy... do prečítania poslednej poviedky som sa už prinútiť nedokázal a tak ak sa náhodou jedná o nejaký literárny skvost, tak sa s tým budem musieť naučiť žiť...

knihomolkajanca
18.08.2021 3 z 5

Tak jsem konečně dohnala jeden velký rest a přečetla si Kotletu.
Už dlouho se mi nestalo, že by na mě autor udělal dojem hned první větou. Ale tady se to povedlo. Ze srdce jsem se zasmála, přečetla ji nahlas přítelovi, a v tu ránu jsem měla pocit, že mi tento styl asi bude sedět. Nebudu vám nic nalhávat - je to docela bizárek, není to pro každého, ale já nejsem holka z cukru a nějaké to sprosté slovíčko a nahotinky mě jen tak nerozhází.

Při koupi knihy jsem si tak trochu nevšimla, že se jedná o povídky, které zrovna dvakrát nemusím. Vzhledem k tomu, že děj se v nich odehrával chronologicky za sebou a měly stejné hlavní postavy, mi to vlastně ani nevadilo. Celou knihu sledujeme docela divoké příhody Tomáše Kosky, vysokoškolského profesora a odborníka na magické rituály. Když ho ale osloví vláda, aby jim pomohl s jedním případem, jeho život se rázem mění a sám nakonec používá magii, ve kterou ještě před nedávnem nevěřil. Najednou je to démon sem, prostitutka tam a k tomu mu pomáhají dva svalouši Gibson a Horth.

Sexu je v knize opravdu dost, většinou hraje v případech docela zásadní roli a není to zrovna žádná romantika. Občas to byl trochu gore, ale pořád se to pohybovalo na pro mě snesitelné úrovni. Do toho nějaký ten vtípek a vulgaritka. Děj odsýpal, akce bylo dost (a teď nemyslím jen akce jako sexu) a mě to bavilo. Je to prostě oddechovka, která si na nic nehraje a má za úkol čtenáře hlavně pobavit, což se povedlo. Další kousky od Kotlety tedy určitě zkusím, jen možná sáhnu po nějaké jiné sérii, abych viděla, co mi sedne nejvíce.

Hodnocení: 70%

sex Praha prostituce česká fantasy démoni česká fantastika

Část díla

František Kotleta (p)
česká, 1979
2016  83%Spad
2014  78%Příliš dlouhá swingers party
2010  84%Hustej nářez
2017  87%Poločas rozpadu
2020  85%Operace Thümmel

Kniha Příliš dlouhá swingers party je v

Přečtených1 925x