To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech)

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105733/to-by-se-zverolekari-stat-nemelo-1-dil-105733.jpg 5 529 91

Zvěrolékař série

Úsměvné příběhy yorkshirského veterináře, plné životní pohody elánu a optimismu. Obsahuje první díl série s názvem „Zvěrolékař na blatech“ (vyšlo také pod jménem „Kéž by uměli mluvit“).

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Knižní klub

If Only They Could Talk , 1970

bezzink
01.04.2016 5 z 5

S Jamesem Herriotem jsem se setkala poprve! A to diky ctenarske vyzve, je to moc dobra zalezitost, tahle vyzva, protoze bez ni, buhvi, zda bych na tohle krasne cteni nekdy narazila! :)
Moc se mi to libilo, bylo to primo relaxacni, mile, vtipne, no proste lovely :) Urcite se pustim do jeho dalsich del, a to hned jak dopisu tento komentar!
Doporuceni je na miste!

lizavett
18.02.2016

Ano, podle porovnání ukázek je ta samá kniha Zvěrolékař v chomoutu a Když se zvěrolékař ožení, Zvěrolékař jde do boje a Zvěrolékař mezi nebem a zemí, To by se zvěrolékaři stát nemělo a Zvěrolékař na blatech. Pouze jde o novější vydání, i překlad je stejný, takže žádný nový objev z pozůstalosti. Tak se nenechejte nachytat.:-) Ovšem nové obálky vypadají moc krásně. Takže pokud toužíte po nových obalech, směle nakupujte.:-)

Rodaw
19.12.2015 5 z 5

Nádhera ♥♥♥ Co dodat.. Pan Herriot je hrdina mého srdce, tahle kniha je MUST HAVE pro všechny milovníky zvířátek! :-) ♥♥♥

mika251
03.08.2015 5 z 5

James Herriot je súčasťou môjho života už takmer 20 rokov (spoznali sme sa, keď som mala 10) a patrí k mojim najlepším priateľom, s ktorým sa pravidelne stretávam niekoľko krát do roka - všetky knižky, v rôznom poradí, ale vždy s úsmevom, láskou k prírode a zvieratám, občas s dojatím i slzou v oku. Dívať sa na Yorkshire a ľudí v ňom jeho očami, drsný i krásny život veterinára v teréne - istá časť môjho ja vždy túžila prežiť jeho život, so všetkými radosťami i starosťami. Jeho knižky ma nikdy neomrzia.

hanajm
29.04.2014 5 z 5

Stručně řečeno - balzám pro duši..

Peršanka
06.01.2013 5 z 5

Ach ach, to je balzám, a ten nádherný překlad!

Argony
21.05.2012 5 z 5

Upozorňuji, aby nenaletěl někdo jako já, že Zvěrolékař na blatech je jen nové vydání první části staré klasiky To by se zvěrolékaři stát nemělo. Kniha již vyšla ve Svobodě i Knižním klubu jako To by se zvěrolékaři stát nemělo (tak Baronet nazval až druhou část tohoto vydání).

Jinak suprové odpočinkové čtení.

Skip
05.04.2012 4 z 5

Velmi lehké, až odpočinkové čtení, které mě přivedlo k příjemnému rozjímání, ale také mě i rozesmutnilo, ač je to psané spíš humorně. Tak nějak jsem si totiž zavzpomínal na studia, kdy jsem se připravoval na tohle nejskvělejší povolání na světě, ale osud chtěl jinak. Při popisu vyhřeznuté dělohy krávy jsem se přenesl o dvacet let zpět do jednoho kravína u Českých Budějovic, kde jsem při tom asistoval. Byl to přesný popis a kdo nezažil, neví, jaká je to dřina, dostat to všechno do krávy zpět. Hned, jak bude příležitost, přečtu i další Herriotovy knihy a budu si přijemně rozjímat i smutnit. Ale ne zas natolik, abych se tu utápěl v sebelítosti.

kroftik
24.10.2011 3 z 5

Musím být upřímná, trochu jsem od Jamese Herriota očekávala "Groganova Marleyho", což byla samozřejmě ta největší hloupost, protože mezi dějem odehrávajícím se v obou knížkách je zhruba 70 let rozdíl. Přesto je Herriot fajn. Je milý, čtivý a hlavně vtipný - tedy "jeho" postavy, které skutečně existovaly a příběhy které se skutečně staly. Nejspíš časem sáhnu i po dalších dílech. :-)

p.mihoc
09.03.2011 5 z 5

Člověk se dozví hodně o práci zvěrolékaře. Takový soubor povídek srovnaných do jednoho románu o tom, jak ve 30. letech minulého století lékaři mnohdy svéráznými způsoby zachraňovali zvířectvu životy. Proloženo mnoha humornými i smutnými situacemi a napsáno velmi květnatým a čtivým stylem.

Fiona
30.11.-0001 5 z 5

Prvotinka, která jakoby si předsevzala seznámit všechny s tím, že být veterinářem je adrenalinový životní úděl a studenti by toho měli rychle nechat a jít studovat něco perspektivnějšího, kazí to ovšem láska k přírodě, která z knihy čiší, a především neuvěřitelný optimismus a smysl pro humor, který nepostrádá snad jediná stránka :)

zvířata, fauna zvěrolékaři blata láska k přírodě Yorkshire zfilmováno – TV seriál láska ke zvířatům

James Herriot (p)
britská, 1916 - 1995
1981  94%Když se zvěrolékař ožení
1991  93%Zvěrolékař mezi nebem a zemí
1993  91%To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech)
1995  91%Zvěrolékař a psí historky
1995  93%Zvěrolékař a kočičí historky