Tichý muž

Tichý muž https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101301/bmid_tichy-muz-M97-101301.jpg 4 186 42

Komorní příběh se odehrává v jižním Texasu za hospodářské krize třicátých let. Ella vede malý penzion, stará se o autistického syna, čelí každodenním starostem a od života už nic neočekává. Vše se změní, když se do jejího penzionu přistěhuje nový nájemník. Cestu k sobě nacházejí pomalu a opatrně... I krátký vztah někdy může být osudový, když do hry vstoupí láska!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Rainwater , 2009

Jessie26
26.06.2017 5 z 5

Jako obvykle jsem chtěla uniknout do romantického světa, ale s touto knižkou to bylo jiné, do poslední chvíle jsem věřila,že konec bude jiný, ukápla slza a se zamyšlením nad životem jsem usnula.

Babu23
18.04.2017 5 z 5

Nádherná kniha... Smutná, ale krásná..

Makaja
02.10.2016 4 z 5

Kniha je čtivá, děj ubíhá rychle, nicméně mi přijde, že na tuto autorku je až překvapivě snadno odhadnutelný konec dost dlouho dopředu. Popis autistického dítěte nebyl podán jako život s trochu nepraktickým géniem, ale trochu blíže nelehké skutečnosti, což je nutno ocenit.Určitě stojí za přečtení.

Tefnut
26.09.2016 4 z 5

Knížka byla zajímavě napsaná, byla čtená jako většina knížek od této autorky. Bohužel začátek byl trošku zmatený a nevěděla jsem, kdo vlastně příběh vypráví. Konec byl hodně useknutý a závěr příběhu docela překvapil. Pravdivý příběh.

Lena79
23.08.2016 4 z 5

Zpočátku- asi do poloviny knihy- jsem se nudila. Nějak jsem se nemohla začíst, ale pak se z toho vyklubal celkem pěkný příběh..

petrulkaa
16.03.2016 5 z 5

Příjemné, oddychové čtení, nerada jsem ji odkládala. Knihu mohu doporučit.

cherry_kiss
22.10.2015 5 z 5

Na začátku mi chvíli trvalo, než mě děj chytil. Pak jsem knížku dočetl téměř jedním dechem. Na to, že román jsem už hooodně dlouho neměla v ruce, tak jsem nadšená, a určitě si od spisovatelky přečtu i něco dalšího. Ke konci i slzička ukápla, i když jsem věděla, že to tak musí dopadnout.
Tuto knihu mohu jen doporučit :)

rajen
19.06.2015 5 z 5

Tato kniha mě hodně dostala. Vzbudila ve mě silné emoce a dohnala k slzám. Četla jsem jedním dechem. Přestože je to příběh svým způsobem smutný a od začátku je jasné, že nemůže dopadnout dobře, já si z něho odnáším touhu žít. Řadím mezi knihy, které si chci přečít ještě jednou.

muzka
31.01.2015 5 z 5

Nezvyklá od této spisovatelky, velmi procítěná a neřekla bych, že má smutný konec, smutná je spíš celá, ale konec je neočekávaný. A pěkný. Čte se moc dobře, vtáhne do děje. Doporučuji. :-)

modranka
23.09.2013 4 z 5

U S. Brownovej sme zvyknuté na romantiku. Táto kniha je viac o nádeji na život. Príbeh je zasadený do 40. rokov minulého storočia (prezident Roosvelt) do obdobia Veľkej hospodárskej krízy, kedy dobre myslené štátne projekty sú zvrátené chamtivosťou jednotlivcov a beznádejnou chudobou veľkej skupiny obyvateľov. Táto myšlienka je hlavnou líniou príbehu. Vedľajšou je vzťah Elly a Davida, ich láska k autistickému chlapcovi.

beruska77
20.09.2013 5 z 5

Nádherný příběh, ještě 3 dny se mi o této knize zdálo a také jsem si moc poplakala. Super, doporučuji!

haWranka
31.08.2013 3 z 5

Čtivé to bylo, ale na můj vkus moc depresivní.

Paksenarion
31.08.2013 5 z 5

Krásně jsem si poplakala.

monte
22.07.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je to opravdu dojímavý příběh se smutným koncem. Pořád jsem doufala, že se stane nějaký zázrak a vše dobře dopadne

Andulienka
19.05.2013 5 z 5

Pre mňa to bol príjemný, pekne napísaný smutnokrásny príbeh.....Na konci som sa neubránila slzám...Niečo iné, ako zvykne autorka písať, ale o to zujímavejšie....

Evaevelína
10.05.2013 5 z 5

kniha je pro mě srdcervoucí drama.Po 26 stránce jsem chtěla nakouknout dozadu,ale vydržela jsem a doufala v nějaký obrat.Je to fakt pěkně napsaný. Chvílemi jsem v tom viděla jinou autorku /L.V.Spencer/ ta má takový styl psaní. Ale pokud knihu máte možnost číst,jděte do toho.A přebal knihy se také moc povedl.

jluky
30.04.2013 5 z 5

DOJÍMAVÝ PRÍBEH LÁSKY.

jaja10
05.04.2013 4 z 5

Tak tato knížka se mi moc líbila. Byla to opravdu oddechová četba. Nechci tady prozrazovat nic z děje knihy, ale moc mi bylo líto obou hlavních postav knihy, ikdyž Ella na tom nakonec byla přeci jen o něco líp. Moc pěkná knížka.

hannah2000
18.08.2012 5 z 5

Musím říci, že popis z anotace - Komorní příběh - velmi vystihuje tuto knihu. Kniha je jiná než ostatní autorčiny romány. Jedná se o nádherný, poutavě napsaný příběh. Do knihy jsem se začetla tak, že jsem ji s pouze malými přestávkami odložila až po přečtení. Obdivuji, jak je kniha poutavě napsána, takže máte pocit, že jste také v penzionu a prožíváte vše s hlavní hrdinkou. Přestože jde v podstatě o milostný příběh, nechybí samozdřejmě i napětí a zcela nečekané zvraty. Také nechybí, kromě základního příběhu, i popis doby, ve které se příběh odehrává. Knihu doporučuji jako příjemné čtení na dobu volna. Hodnocení 100% dávám, protože po dočtení mi zůstal z knihy velmi příjemný pocit.

rose
31.07.2012 3 z 5

Takové oddechové čtení na dovolenou. Příběh lásky z amerického venkova třicátých let, tak trošku zavánějící červenou knihovnou. Karty postav rozdány hned na začátku, ten je dobrý, tenhle padouch, tenhle zemře, tamten přežije. Ale dýchá z toho horká letní atmosféra a o lásce se dá číst opakovaně.