Tichý muž

Tichý muž https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101301/bmid_tichy-muz-M97-101301.jpg 4 186 42

Komorní příběh se odehrává v jižním Texasu za hospodářské krize třicátých let. Ella vede malý penzion, stará se o autistického syna, čelí každodenním starostem a od života už nic neočekává. Vše se změní, když se do jejího penzionu přistěhuje nový nájemník. Cestu k sobě nacházejí pomalu a opatrně... I krátký vztah někdy může být osudový, když do hry vstoupí láska!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Rainwater , 2009

veronika4001
24.04.2023 5 z 5

Životní příběh. Když jsem si knihu půjčovala, připadala mi nenápadná, tenká s obálkou projíždějícího historického automobilu, za kterým se zvedá prach. Ella má profesionální chování upevněné návyky k nájemníkům, pan Rainwater to nabourává. Možná právě proto se Elle zajídá, je zvyklá na svůj režim a umírající obchodník s bavlnou a současně nájemník David Rainwater se svým zdvořilým až noblesním chováním se jí nepozdává; je příliš neuchopitelný a neproniknutelný. Zaběhaný pořádek - to bylo přesně to, co Ella nehodlala měnit. Je to oduševnělý a procítěný příběh, ale je to něco, na co nejsem zvyklá, pro povyražení, odtržení, něco, pro co nemáte žádná kritéria, je to lehké jako vánek, není to bouřlivé jako horor. Nadechnout se a přijmout to uvolněněji.

Arsi
19.08.2022 5 z 5

Krásný příběh plný lásky i nenávisti.

georginaa
07.11.2021 3 z 5

Málo stran na tak pěkný příběh, brala bych i víc. Sice to bylo v jiné době, ale i přesto velice poutavé. Sandra prostě umí kombinovat život matky s dítětem, co hledá aspoň trochu lásky s porozuměním.

raty
28.01.2021 5 z 5

Úplně jiná Brownová. Krásný a dojemný příběh.

kaja77
07.08.2020 5 z 5

Já jsem tuto knihu četla a současně jsem ji přímo "viděla" jako by ve filmové podobě. Je jasné, že motiv by šlo rozpracovat mnohem více ale i v té 200strankove verzi to bylo příjemné. Příběh odehrávající se ve 30.letech v menším americkém městě za doby krize je napsán naprosto uvěřitelně. Velmi na mně zapůsobila všechna zdvořilost, ohleduplnost, slušnost, laskavost hlavních hrdinů... příběh byl částečně velmi drsný (osudy farmářů, chudáků semletych krizi a černochů vydaných na milost či nemilost šerifa a jeho bandy) a zároveň neskutečně křehoučky (rodící se vztah Elly a Davida). Konec autorka moc rychle odbyla...trochu škoda, navíc jako realista si dovedu představit ty "opomenuté" Davidovy dědice...

akdar72
18.02.2020 5 z 5

Krásný příběh.

levap
17.02.2020 5 z 5

Pro mě moc smutný příběh ale hezké čtení

RendyaDav
13.01.2020 4 z 5

Velmi zajímavá emotivní knížka , ze smutným koncem...Stojí za přečtení.

jinbr
27.11.2019 4 z 5

Definitivně kniha, která se vymyká běžnému stylu Sandry Brown. Pro mě velmi smutná a emocionální, nikdo si neumí představit, jak hospodářská krize zasáhla ty nejobyčejnější lidi. Konec sice smutný, ale na druhou stranu mě nutí nad ní přemýšlet. A to se zase mnoha knihám nepovede. Jen ke konci to bylo trochu rozvláčnější.

regulax
24.09.2019 5 z 5

Krátký životní úryvek, který stál za to prožít...

comtesa0390
04.09.2019 5 z 5

Trochu jiné čtení než jsem od Sandry zvyklá. Místy surové, se zajímavým koncem.

Liduka
31.03.2019 4 z 5

Hezká kniha, která se četla jedním dechem. Moc mě zajímalo, jak ten konec bude vypadat, ale něco takového jsem skutečně nečekala. Každopádně klobouk dolů, před Davidem. No a ten záverečný epilog - nádhera.

moudivlacek
09.12.2018 5 z 5

Kdo umí číst i mezi řádky a pochopit hlubší smysl čteného, ten musí tuto knihu rozhodně obdivovat, určitě se mu musí vrýt hluboko do paměti i do srdce.
Příběh osamělé ženy se synem autistou a novým nájemníkem, který umírá a nemá moc času. Zdálo by se to sice smutné, ale obyčejné - pro někoho. Ale dotyčný muž David byl - alespoň pro mne - člověkem, ze kterého bychom si my ostatní rozhodně mohli brát příklad i dnes. Nesobeckost, čistá láska, vstřícnost a plno dalších vlastností mi dají na tohoto hrdinu jen tak nezapomenout. A i když jsem na konci příběhu plakala, jsem moc ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou.

deedulka
08.11.2018 2 z 5

S touto knihou se mi bohužel Sandra Brown příliš netrefila do noty. Ella mi přišla taková nemastná neslaná a příliš úzkoprsá. Ale to už asi bude i tou dobou, kdy se děj odehrává. Do čtení jsem se musela víceméně nutit.

ma35
25.09.2018 4 z 5

Krásná knížka se smutným koncem.

Lenoulinka
13.07.2018 3 z 5

Tato kniha od Sandry mě až tak nechytla... Chtěla jsem ji odložit, ale nakonec jsem ji dočetla. Ke konci knihy se vyvinul milostný vztah mezi Ellou a Davidem i přes to, že mu nezbývá moc času. Bohužel skončil brzy, když vzal na sebe čin, který nespáchal.

Ivetaa
11.06.2018 5 z 5

Smutný, ale hezký příběh.

konicekbily
16.04.2018 4 z 5

Zpočátku pomalý rozjezd, ale postupem času se příběh rozvíjí k nečekanému konci. Romantická četba.

shay
04.01.2018 5 z 5

Trochu jiná kniha, než jsem od autorky zvyklá. Je to krásná kniha, i když smutná a je jasné, že dobře dopadnout ani nemůže. Přesto byl konec nečekaný.

Evaho73
08.08.2017 5 z 5

Krásne smutný strhujúci román o láske, ktorá nemá budúcnosť, o obetavosti a schopnosti využiť nepriazeň osudu na zmenu zabehnutého stereotypu života. V románe ostal posledný odkaz Dávida pre Ellu utajený a to celému dielu pridalo na tajomnej dôvernosti.