Tiché roky

Tiché roky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6540 1580

Karolína18
26.03.2023 5 z 5

Mě tohle prostě baví, první co mě ale napadne je to, že kniha končí v příběhu zoufale brzy. Projdeme s hlavními hrdiny několik generací, ale stejně bych chtěla prostě vědět víc. Tyto postavy byly fakt opravdové se všemi kladnými i zápornými vlastnostmi a i s nepřátelským, zapšklým a namyšleným komunistou Svatoplukem prostě člověk musí někdy soucítit.

tess.de.veles
20.03.2023 1 z 5

První kniha od paní Morštajnové....byla jsem natěšená, každý o ní mluví, každý ji čte...tak to asi bude výjimečně talentovaná spisovatelka...vypravěčka...Ufff, ač jsem docela velká čtenářka, těch 295 stránek bylo náročných.... NE, NELÍBILO SE MI TO....Velmi slabý podprůměr...omlouvám se každému, kdo si toto čte a koho svým hodnocením naštvu....Ač je mi paní Alena moc sympatická, alespoň tedy na fotkách...její dílo (tedy konkrétně toto) nestojí za moc... Jak tu někdo už psal...je to MDLÉ A O NIČEM...... :-(
(...problém asi bude, že jsem asi tak o dvě dekády mladší, než autorka...a asi chápu, že na rozdíl ode mě spousta čtenářů zažila to, o čem píše, možná se s tím dokonce dokáží i ztotožnit....a tedy v tomto příběhu našli zalíbení...)
Co ALE VELMI OCEŇUJI, NEZAHLÉDLA JSEM V KNIZE JEDINOU HRUBKU..což se kór v dnešní době dost cení...nebo alespoň já to cením.....)

Aiden888
18.03.2023 5 z 5

Všichni mi říkali, že Hana je bezkonkurenční. Byla skvělá, tak jsem si po jejím přečtení chtěla půjčit Listopád, ale nebyl k dispozici, tudíž se mi dostala do ruky tato kniha. Díky Bohu za to, dlouho jsem při dočítání knížky neměla slzy v očích. Silná, dojemná... Asi o tomu není potřeba víc dodávat. Za dva dny přečteno.

MartiSim
10.03.2023 5 z 5

Další pěkná kniha od mé oblíbené autorky

MatBla
09.03.2023 5 z 5

Četla jsem se zatajeným dechem.
Tolik promarněných let, kdy k sobě otec s Bohdanou nemohli najít cestu. Bylo mi to líto.
Bylo mi líto Bohdany, nemohla tušit proč je otec takový.
Na otce jsem byla vysloveně naštvaná, on byl ten dospělý, na něm bylo, aby se postaral o své dítě.
Ale opravdu mě kniha vtáhla.
Je to už moje třetí setkání s Alenou Mornštajnovou, a potřetí tleskám.

AlexandraBane
07.03.2023 5 z 5

Naprosto úžasná a čtivá kniha. Jedna fatální událost zničí životy jedné rodiny, pokládám si otázku jak by to mohlo pokračovat.

Fun fact: Předevčírem mě někdo s komunikací přirovnal k Bohdaně. Ne opravdu nejsem Bohdana. Komunikuji a určitě jsem neměla podělanej život jako ona.

Lůca22
05.03.2023 3 z 5

Ta kniha byla skvělá, takový nijak nepřikrášlený tvrdý skok do životů rodin z minulého režimu. Jediné co, tak jsem asi neměla od spisovatelky první číst Hanu. Ta pro mě nastavila žebříček asi až moc vysoko

Arwen329
21.02.2023 4 z 5

Kniha velmi čtivá, ze začátku slabší potom se vše vyjasní, ale po celou dobu čtení této knihy mě provázela taková zlost na téměř všechny postavy až hrůza. Svatopluk jakožto otec dvou dcer je naprostý sobec který všem dává vše za vinu, první oprsklá dcera která si může vše dovolit téměř dost toho zavinila, Matka Eva přes svou nemoc vše vzdala a nejvíc mi bylo líto staré matky od Svatopluka protože i když byla tvrdá tak nebýt ji tak by druhá dcera Bohdana skončila kdo ví kde, potom samozřejmě ubohá a hodná paní učitelka Běla a dětství co měla malička Bohdana bylo hrozné. Tolik nenávisti, zášti jak se to jen v jednom člověku může usadit. Příběh byl velmi tvrdý a vím že znovu si ho už nepřečtu.

Lienilda
18.02.2023 5 z 5

Konečně jsem si doplnila rest - přečíst tuto knihu, která už vyšla před více než 3 roky a jako jediná mi od autorky chyběla. A řadím ji jako nejoblíbenější hned po Haně - krásná kniha.

boxas
14.02.2023 4 z 5

Je to bezesporu dobrá kniha, ale upřímně řečeno v Haně dosáhla Alena Mornštajnová takového vrcholu, na který zatím čtenáři žádné jiné její knížky, včetně Tichých roků, ani nedohlédnou.
Aspoň já to tak vidím.

milito999
13.02.2023 5 z 5

Již druhá kniha od spisovatelky Aleny Mornštajnové, kterou jsem přečetla - Tiché roky.

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nestává se mi často, že bych se začetla tak, že zapomenu i na čas, kdy už bych měla jít spát a tato kniha na mě měla přesně tento efekt.

Po knize Listopád se jedná opět o velmi silný příběh. Kniha vypráví o životě zakřiknuté dívky Bohdany, která pátrá po tom, proč je její tatínek takový mrzout, proč se museli přestěhovat z Prahy a možná i po tom, proč je ona sama “jiná” a od dětství nemluví.

klara1550
11.02.2023 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Oceňuju velmi propracované a uvěřitelné postavy - chování lidí, které by člověk jednouše odsoudil, dávalo při odkrývání jejich životního přběhu smysl a vedlo mě k většímu pochopení. Mimochodem - v knize vůbec nebyla přímá řeč, a ani bych si toho nevšimla - tak dobře je to napsané. =)

Hobo
06.02.2023 5 z 5

Jak se mi nelíbil Listopád, tak se mi líbily Tiché roky!

jitka1585
03.02.2023 4 z 5

Moc dobrá kniha,četla jsem a četla,nešlo odložit knihu.Byls jsem moc zvědavá,jak příběh dopadne,ale konec mě trochu zklamal,...Pro mě byla "Hana"lepší kniha.

Veňa2
31.01.2023 5 z 5

Nejlepsi knizka od Mornstajnove. Wau, nemam slov, rozhodne stoji za precteni.

wiix
29.01.2023 5 z 5

Asi som do Mornštajnovej. Asi určite. Opäť raz sila. Naozaj si to chcete prečítať! Príbeh zasadený do prostredia rokov socialistických a československých, o tichých hrdinoch, sklamaných ideáloch a zarytých presvedčeniach.

Lucie21352
12.01.2023 5 z 5

Ani tato kniha od paní Mornštajnové mě nezklamala. Je to nádherně napsaný příběh, který mě donutil se zamyslet nad vlastní rodinou a vztahy mezi jednotlivými členy. Na konci jsem se neubránila dojetí. Doporučuji

Pogy
01.01.2023 5 z 5

Moje poslední knížka od paní Aleny a přečetla jsem ji jedním dechem.

Evkae36
30.12.2022 4 z 5

Jako vždycky, úplně obyčejný příběh úplně obyčejných lidí který vás ale strhne od první stránky a nepustí. Děj se dá úplně krásně předvídat ale stejně knihu potřebujete dočíst co nejrychleji. Tenhle styl psaní je tak zvláštní že z úplně prostého příběhu dokáže udělat strhující vyprávění.

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Moje třetí kniha od Mornštajnové, zatím se hned po Haně řadí na druhé místo. Tady ty rodinné, psychologické dramata mám moc ráda. Zdánlivě dva nesouvisející příběhy splynou v jeden a nabere obrátky.