Tiché roky

Tiché roky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6566 6566

Lienilda
18.02.2023 5 z 5

Konečně jsem si doplnila rest - přečíst tuto knihu, která už vyšla před více než 3 roky a jako jediná mi od autorky chyběla. A řadím ji jako nejoblíbenější hned po Haně - krásná kniha.

boxas
14.02.2023 4 z 5

Je to bezesporu dobrá kniha, ale upřímně řečeno v Haně dosáhla Alena Mornštajnová takového vrcholu, na který zatím čtenáři žádné jiné její knížky, včetně Tichých roků, ani nedohlédnou.
Aspoň já to tak vidím.

milito999
13.02.2023 5 z 5

Již druhá kniha od spisovatelky Aleny Mornštajnové, kterou jsem přečetla - Tiché roky.

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nestává se mi často, že bych se začetla tak, že zapomenu i na čas, kdy už bych měla jít spát a tato kniha na mě měla přesně tento efekt.

Po knize Listopád se jedná opět o velmi silný příběh. Kniha vypráví o životě zakřiknuté dívky Bohdany, která pátrá po tom, proč je její tatínek takový mrzout, proč se museli přestěhovat z Prahy a možná i po tom, proč je ona sama “jiná” a od dětství nemluví.

klara1550
11.02.2023 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Oceňuju velmi propracované a uvěřitelné postavy - chování lidí, které by člověk jednouše odsoudil, dávalo při odkrývání jejich životního přběhu smysl a vedlo mě k většímu pochopení. Mimochodem - v knize vůbec nebyla přímá řeč, a ani bych si toho nevšimla - tak dobře je to napsané. =)

Hobo
06.02.2023 5 z 5

Jak se mi nelíbil Listopád, tak se mi líbily Tiché roky!

jitka1585
03.02.2023 4 z 5

Moc dobrá kniha,četla jsem a četla,nešlo odložit knihu.Byls jsem moc zvědavá,jak příběh dopadne,ale konec mě trochu zklamal,...Pro mě byla "Hana"lepší kniha.

Veňa2
31.01.2023 5 z 5

Nejlepsi knizka od Mornstajnove. Wau, nemam slov, rozhodne stoji za precteni.

wiix
29.01.2023 5 z 5

Asi som do Mornštajnovej. Asi určite. Opäť raz sila. Naozaj si to chcete prečítať! Príbeh zasadený do prostredia rokov socialistických a československých, o tichých hrdinoch, sklamaných ideáloch a zarytých presvedčeniach.

Lucie21352
12.01.2023 5 z 5

Ani tato kniha od paní Mornštajnové mě nezklamala. Je to nádherně napsaný příběh, který mě donutil se zamyslet nad vlastní rodinou a vztahy mezi jednotlivými členy. Na konci jsem se neubránila dojetí. Doporučuji

Pogy
01.01.2023 5 z 5

Moje poslední knížka od paní Aleny a přečetla jsem ji jedním dechem.

Evkae36
30.12.2022 4 z 5

Jako vždycky, úplně obyčejný příběh úplně obyčejných lidí který vás ale strhne od první stránky a nepustí. Děj se dá úplně krásně předvídat ale stejně knihu potřebujete dočíst co nejrychleji. Tenhle styl psaní je tak zvláštní že z úplně prostého příběhu dokáže udělat strhující vyprávění.

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Moje třetí kniha od Mornštajnové, zatím se hned po Haně řadí na druhé místo. Tady ty rodinné, psychologické dramata mám moc ráda. Zdánlivě dva nesouvisející příběhy splynou v jeden a nabere obrátky.

JirkaBerna
23.12.2022 5 z 5

Příběh je opravdu čtivý, kniha je plná života. Skvěle zpracované a nebál bych se slova fascinující.

terimila
16.12.2022 5 z 5

Uf, tohle byl zážitek. K přečtení mě navedla Čtenářská výzva 22, neb paní autorka je přesně o 22 let starší než já. Ne že bych se k tomu jinak nedostala, on by ten čas přišel, ale výzva to urychlila.
Byla to možná nejrychleji přečtená knížka za tenhle rok - trvala mi asi 4 hodiny. Přispělo k tomu, že je krásně, čtivě a plynule psaná... a děj je nesmírně přirozenej. (V jedné chvíli jsem si řekla "počkat, to jako fakt?" a jala se listovat celou knihou nazpět - jen abych ověřila, že to tak fakt je. A ono jo. Něco tak divnýho a přitom podanýho tak nesmírně přirozeně, že si toho ani nevšimnete? To je hodně velkej autorskej kumšt.)
Co mě ale hlavně hnalo dál, byla nesmírná touha rozplést osudy té divné a smutné rodiny. Nebudu říkat, že mi to v něčem hrozně nepřipomínalo rodinu moji. Rezonovala tam témata, která mi jsou blízká - vztah otce a dcery, touha po klidu a tichu, otázky rodičovství, osamělosti, smutku, zatvrdlosti a odhánění od sebe. Mám nesmírně ráda knížky, v nichž postavy řeší to, co já, projdou si proměnou... a já tu proměnu jdu s nimi a vidím, že když to jde někomu jinému (byť třeba v knize), tak to možné je... a třeba to jednou čeká i na mě. Jen ta moje cesta bude jiná... ale to neznamená, že nemůže vést k něčemu podobnému.
Nádherná a přitom syrová a jaksi pravdivá knížka. Už dlouho se mi nestalo, aby se mi při čtení objevilo v očích něco jako zvlhnutí. Tady jo. Pět hvězdiček a seznam toho, co si chci koupit.

sweeney
13.11.2022 5 z 5

Přečteno doslova jedním dechem..ne že bych u paní Mornštajnové čekala něco jiného :) Velmi čtivý příběh o osudech jedné rodiny napříč časem. Skvěle vykreslené charaktery všech postav a za mě hlavně i krásný a dojemný konec. Nemůžu nic než doporučit všema deseti :)

Stromovous
11.11.2022 5 z 5

Skvělá kniha provázaná mlčenlivým dramatem rodiny Žákových. Příběh z více linek a pohledů dcery a otce je smutný, ale velice čtivý. Smekám a paní Mornštajnovou obdivuji. Četl jsem Hotýlek i Hanu, ale na knize Tiché roky mi něco učarovalo, asi ta pohnutelnost Bohdanky a Svatopluka, jejich osud a životní hledání cesty k sobě navzájem.

Radějka
08.11.2022 5 z 5

Další mnou přečtený počin od bravurní spisovatelky. Ty její romány se tak lehce a krásně čtou. A jsem moc ráda, že se autorka vydala i trochu jiným směrem a zaměřila se zde spíše na rodinné vztahy než historii. Bylo to příjemné osvěžení.

sara2965
06.11.2022 5 z 5

Pani Mornštajnovou mám moc rada. Kniha nezklamala. Ale z důvodu recenzí nebudu riskovat koupi knihy Listopad.

sicilia14
04.11.2022 5 z 5

Opat jeden dychberuci pribeh, majstrovsky napisany. Pohlad na tu istu situaciu ocami dvoch ludi, z jednej rodiny a predsa dvoch rozdielnych svetov. Traumy a neistoty detstva idu s nami cely zivot, niekto sa dokaze vzopriet a niekto trpi cely zivot - ticho, obrazne aj doslova. Skvela spisovatelka, hlboky obdiv.

lea25
02.11.2022 5 z 5

Myslím,že hodně dospělých se v této knize pozná,protože si nesou "jizvy"z dětství.Jen ten čas už se pak nedá vrátit.Nezbyva,než se smířit ,odpustit,poučit se a jít dál