Temný vzorec

Temný vzorec https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460609/bmid_temny-vzorec-LfA-460609.jpg 4 593 159

Naturalista série

< 4. díl

Doktor Theo Cray je proslulý tím, že za použití matematických metod dokáže vypátrat sériové vrahy. Jenže pak je vystaven působení patogenu ovlivňujícímu mozkovou činnost a vědomí, že má v těle virus, který z něj samotného může udělat zabijáka, mu zničí pověst i vyšetřování a on začne pochybovat o vlastní příčetnosti. Aby zachránil nevinné životy i sám sebe, sleduje Cray každé nové vodítko v případu vyšinuté zdravotní sestry, přestože pomalu ztrácí kontakt s realitou. Pokud má však dopadnout chameleonskou vražedkyni, musí čelit vlastní temné stránce, protože pouze v nebezpečných stínech najde to, co se snaží ulovit. A pro Craye je výprava nezaložená na výpočtech, ale pouze na intuici, tím nejděsivějším podnikem v jeho životě…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Dark Pattern , 2019

FejKýý
12.07.2021 4 z 5

Tak tohle.. Jsem trošku ztratila slova. Jako ten konec? Pak chápu proč další kniha má i Jessicu ale teda.. S tou Jillian mě to mrzí, kdo jste četl tak víte o co přesně jde. Jinak potřebuji akutně další díl! Takový konec, si my čtenáři nezasloužíme! Rozhodně budu číst další knihy kde bude Theo. Tenhle byl že všech nejlepší! Šelma byla průměrná a bohužel Hračkář ani Teorie vraždy mi vůbec nesedli. Doufám že další díly budou stejně tak parádní jako Temný vzorec. A že v nich nebude chybět Jillian ani Hailey. A Theoo, trochu se vzpamatuj.

petrarka72
03.07.2021 3 z 5

Jedna z mála "maynovek", kterou si budu pamatovat - tentokrát je porce temnoty a deprese mnohonásobně vyšší, než bývá obvyklé - a Theo Cray se bratříčkuje s šïlenstvím při putování ze špitálu do špitálu ještě pokorněji než jindy . Najdi vzorec - najdeš pachatele. Ledaže by to tak nebylo...

Barakoudel
20.06.2021 4 z 5

Pro mě určitě poutavé. Zhltnuto za tři dny. Konec působí useknutě, ale myslím, že přesně tak to mělo být.

IHT
14.06.2021 5 z 5

Vyborna kniha. Thea Craye mam rad, zde se jeho postava hodne vyviji. Ve druhem a tretim dile mi trochu vadila Theova arogance a neomylnost, radeji jsem mel jeho pocatecni naivitu - dalsi vyvoj postavy jsem proto prijal s uspokojenim.
Zaver je hodne mrazivy a urcite me nepotesil.

Arsi007
03.06.2021 3 z 5

Přiznám se, že mi ze všech dílů trvalo nejdéle přečíst právě Temný vzorec. Začátek byl velmi slibný, do půlky autor stále udržoval napětí, ale poslední třetina byla na můj vkus zbytečně natahovaná a samotný závěr tak zcestný, že to vypadalo jako by autor nevěděl, jak vše zakončit, ale zároveň chtěl šokovat. Bohužel naprosto pohřbil dosavadní linii příběhu i veškerý vývoj postav.

Konec byl tak trochu otevřený a tuším, že málokdo ho pochopil a spojil si jméno, které tam padne s tím, čím měl. Pokud to chcete vědět, mrkněte, co v originále autor ještě napsal.

IG: @hanybooks

Anet2106
28.05.2021 4 z 5

Z téhle knihy mám rozporuplné pocity. Určitě se mi to dobře četlo a byla jsem vtažena do děje. Nicméně jsem se v několika místech pozastavovala nad velkými skoky v ději, kdy jsem vůbec nepochopila, jak k tomu doktor Cray vlastně přišel. Konec byl super rychlý a vůbec neměl nějakou kontinuitu. Předchozí díly se mi prostě zdály kvalitnější a lepší. Děsím se, jaký bude další díl...

alice528
28.05.2021 5 z 5

Zajímavé ,napínavé jako vždy.

pivatko
24.05.2021 5 z 5

Oproti předchozímu dílu pecka, líbilo se mi to

Hanaa
18.05.2021 5 z 5

Patřím mezi čtenáře, kterým se autorův styl psaní líbí. Zajímavé, napínavé a skvěle se čte.

Katania
15.05.2021 3 z 5

Tento díl by celkem zvláštní. Překombinovaný, ale zároveň jednoduchý. Je vidět, že autor je iluzionista. Pro mě slabý díl, ale dam sérii ještě šanci.

dencazrnu
13.05.2021 3 z 5

Chtěla jsem dát 2,5 hvězdičky, ale zaokrouhlila jsem to na 3. Tak nějak nevím, co vlastně k tomu napsat. Já tohoto autora mám jak na horské dráze. Jeho nápad je geniální, Theo mě strašně baví, ale přijde mi, že to zpracování je kniha od knihy asi horší. Místy jsem si říkala, proč některé pasáže v knize jsou? A ten konec? Absolutně odfláknutý, useknutý a opět otevřený. Vždycky si říkám, že dám ještě autorovi šanci, ale mám takové tušení, že Theo už bohužel zůstane u ledu. Uvidíme, jak autor zpracuje knihu Dívka pod hladinou, ale po této knize se mi do ní opravdu moc nechce, škoda...

Venny345
06.05.2021 3 z 5

Tak slibně a perfektně tato série začala... Při čtení tohoto dílu jsem se však nestačila divit a jen těžko jsem potlačovala zklamání. Kam se podělo to napětí, to tajemno, to temno, ta gradace? Vždyť na počátku série jich bylo tolik!
Dala bych tak 2,5 hvězdičky, ale protože jsem hodná, dala jsem tři. Rozhodla jsem se dát autorovi poslední šanci, kterou podpořila touha v nějaký závěrečný zvrat. Vzhledem k otevřenému konci knihy se nic takového nekonalo.

AlexandraBane
02.05.2021 2 z 5

Co to jako bylo?! Půlka knihy pomalu o ničem, dokonce jsem zvažovala i její odložení. Pak se tam jako něco začalo dít. Jenom aby se neřeklo. A ten konec byl co? Asi jsem úplně nepochopila o co šlo.

Kamčučák
26.04.2021 3 z 5

Co napsat? Tato kniha o Theovi je, za mě, asi nejslabší. Musela jsem se přemáhat abych ji dočetla. První část knihy je moc do podrobna a závěr byl šíleně rychlý. Takže mé pocity z knihy jsou hodně smíšené a nehodnotím kladně.

Sumatrae
26.04.2021 2 z 5

Knizka se dobre cetla a hlavni zapletka mela opravdu skvely namet, ale jsem z te knihy nejako rozpacita, autor nevyuzil potencial tematu Tahnouci se dej, vse vysvetlovano dopodrobna, filozofovani s byvalou ucitelkou o minulosti, bylo rozsahahlejsi nez vysvetleni hlavni zapletky O byvalych pripadech jsem se dozvedela snad vice, nez o tom soucasnem, ktery se tu resi Samotny zaver schrnuty do 3 stranek a useknuty a najednou zacina novy pribeh...

AlbionFoxyFox
19.04.2021 4 z 5

Opět můj oblíbený Theo, opět svérázný humor a rostoucí napětí s každou další kapitolou. Jednu hvězdu ubírám kvůli zvláštnímu začátku, kdy jsem moc nevěděla, co od případu čekat a vše se rozjíždělo pomaleji a poté za konec, který mě hlavně co do vztahu s Jillian zklamal. Prostřední část neměla chybu a i díky ní jsem knihu za den a půl doslova zhltla :)

Dandulka
08.04.2021 5 z 5

Skvělé čtení! Moc se mi líbilo, co všechno je člověk ochoten udělat pro to, čemu věří. I za cenu velkých ztrát. Tak by mě moc zajímalo, jestli a jaký bude další díl.

Lethania
29.03.2021 2 z 5

Tak teda nevím, ale ten konec jsem moc nepochopila - nemůžu se rozhodnout, zda je to má vina nebo autorova - každopádně mě to dost zklamalo. Ono vlastně ani nebylo co zkazit. Vůbec se mi nedařilo se začíst a někdy v půlce jsem to už už chtěla vzdát, ale nakonec jsem se překonala. Byla to nuda od samého začátku až po úplný konec. Ještě si rozmyslím, zda si přečtu i další díl.

wendulka321
15.03.2021 3 z 5

Další dočtená! Teo to zas superhrdinsky vyřešil. Až teda na ten konec...

Kalina
13.03.2021 3 z 5

Téměř celá kniha byla výborná. Ovšem ke konci, jakoby to autor už chtěl mít ukončené, nebo si s ním nevěděl rady. A nebo já jsem ten rychlý konec nepochopila.