Temný vzorec

Temný vzorec https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460609/bmid_temny-vzorec-LfA-460609.jpg 4 593 159

Naturalista série

< 4. díl

Doktor Theo Cray je proslulý tím, že za použití matematických metod dokáže vypátrat sériové vrahy. Jenže pak je vystaven působení patogenu ovlivňujícímu mozkovou činnost a vědomí, že má v těle virus, který z něj samotného může udělat zabijáka, mu zničí pověst i vyšetřování a on začne pochybovat o vlastní příčetnosti. Aby zachránil nevinné životy i sám sebe, sleduje Cray každé nové vodítko v případu vyšinuté zdravotní sestry, přestože pomalu ztrácí kontakt s realitou. Pokud má však dopadnout chameleonskou vražedkyni, musí čelit vlastní temné stránce, protože pouze v nebezpečných stínech najde to, co se snaží ulovit. A pro Craye je výprava nezaložená na výpočtech, ale pouze na intuici, tím nejděsivějším podnikem v jeho životě…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Dark Pattern , 2019

Kerberos
30.09.2021 3 z 5

Předchozí díly se mi líbily více. Konec je otevřený, takže nevíme jestli hl. hrdina skončí v blázinci nebo se z toho dostane.

pch1976
25.09.2021 5 z 5

Dobrá kniha. Jen ten konec nebyl úplně povedený.

Allla9
21.09.2021 5 z 5

Theo Cray tentokrát hledá sériového vraha z nemocnic. Jeho odhodlání a vytrvalost jsou neuvěřitelné. Opět zajímavé čtení.

evikt
18.09.2021 2 z 5

Dle nazvu knihy a predchozich knizek jsem netusila co mne ceka, ale trosku zklamani.
Cetla se celkem dobre, jen to pro mne bylo nemastne neslane tema ktera mne uplne nenadchlo ale docetla jsem.

lucakuca
12.09.2021 4 z 5

K tomuto dílu jsem přistupovala s vyhrnutými rukávy a proslovem: "Tak Theo, už není nic, čím překonáš 1. a 3.díl (dvojka mně splývá, tudíž nic moc)!"
A zase mu to vyšlo :-) prevítovi! Jsem se musela smát - cože Dvojka??
A pak mi spadla brada u excelentního výkonu právničky Donadové. A co ten konec? Barmakonec. Že by nekonec?

Mindy
11.09.2021 1 z 5

Vůbec mě to nebavilo. Vůbec. Celé to bylo až moc přemodernizované a přetechnizované. Vadily mi neustálé vzpomínky a odkazy na postavy a situace z autorových dřívějších knih (Šelma, Hračkář, Teorie vraždy), které jsem nečetla a ani nebudu. Kniha mě zklamala na celé čáře.

eva8941
09.09.2021 3 z 5

Posledni dil uz me moc nezaujal.

anishta
06.09.2021 5 z 5

No, tak jak mě nadchla Šelma, tak tohle se mi líbilo asi i více.. To vyvrcholení honu bylo geniální.. Skvělý příběh a těším se s čím přijde autor příště..

PetK
04.09.2021 4 z 5

U podobných sérií je těžké udržet kvalitu a především míru pravděpodobnosti, když už v prvním dílu nasadíte laťku hodně vysoko. :-) Pořád ještě mě to bavilo, ale překváko jako v prvním díle (zločin nahlížený z pohledu ne kriminalisty, ale biologa), už tady holt není.

rozina351
24.08.2021 3 z 5

Jako letní brak to nebylo úplně špatné, ale klišé bláznícího génia už je trochu otřepané.

Maki21
22.08.2021 5 z 5

Andrew Mayne je můj oblíbený autor, a i další knihou to dokázal. Opět geniální příběh, opět příběh který jen tak neomrzí a k tomu dokonalý hlavní hrdina. Po dočtení se vždy nemohu dočkat na další knihu tohoto autora. Nemám co vytknout.

kokosek
20.08.2021 3 z 5

Já vám nevím. Já měl Tea rád. Dokázal toho hodně. Jenže pak se takhle zblázní. To si chudák profesor nezasloužil.
Za mě už moc přehnaný a moc se tomu nechce věřit, že by tohle mohlo takhle nějak být. Prostě ne.
Uvidíme jestli se Teo ještě vrátí, ale ani se na to netěším.

Gooverka
16.08.2021 3 z 5

Jako vždy čtivé, místy hodně propracované a plné zvratů, až na to, že to za mě nedosahuje kvalit předchozích knih. S genialitou Šelmy i Hračkáře to nemá nic společného. Čtvrtý díl, ač čtivý, mě teda docela zklamal a nevím, zda budu v sérii dále pokračovat.

kačenka80
10.08.2021 2 z 5

Asi nejhorší z celé série. Velké zklamání.

Pavlnka
08.08.2021 4 z 5

Zajímavé, moc se mi líbí spojení matematiky a biologie při chytání sériových vrahů. Určitě si budu hlídat pokračování.

Belanna
01.08.2021 5 z 5

Kniha Temný vzorec mě zaujala nejen svou obálkou, ale především svým obsahem.
Pan Mayne zde opět uplatňuje svůj smysl pro detail a důmyslně rozvíjí charakter Thea.
I když se knížka bere trochu jiným směrem, než na jaký jsme zvyklá, je o to víc poutavější a napínavější.
Budu se těšit na další Mayneho knihy.

Hakate
25.07.2021 5 z 5

Co říct... Serii s Theem mám opravdu ráda, tento díl se mi líbil spolu se Šelmou nejvíce.
Pevně doufám, že další knihy budou přeloženy.

jefff
23.07.2021 3 z 5

Série s Theo Crayem se mi fakt líbí a Temný vzorec neztratil nic ze svého tempa a čtivosti, která převyšuje většinu současných krimi románů. Ale dějově mě čtvrtý případě zklamal. Nic moc nápaditého, příběh by mohl být zajímavý, kdyby ho autor více rozebral, myšleno více stran, hlubší pátrání. Mayne tu působil, že knihu sepsal v termínu, trochu narychlo. I tak se budu těšit na další díl.

Erlif
15.07.2021 3 z 5

Sérii s Theo Crayem mám ráda... Jak často lidé píši buď se vám líbí nebo ne...
Tenhle díl mi přišel nejslabší.. Nebylo tam nic, kdy by to gradovalo nebo z čeho bych si sedla na zadek.. Mělo to od začátku svou rovinu a ta zůstala.. Škoda..

katallinka
13.07.2021 4 z 5

Tak tohle bylo skvělé zakončení série. Kniha měla vše, co očekávám od dobré knihy - napětí a spád, chvilku jsem se bála a následně usilovně přemýšlela, co bude dál. Hodnotím 4,5*, protože se autor úplně nevyhnul dlouhým vědeckým popisům, které mě malinko nudí. Nicméně konec byl dokonalý a hooodně mě nalákal na další série od autora.