Vlci z Cally

Rolain Deschain a jeho ka-tet pokračují na jihovýchod lesy Středosvěta a dostanou se ke Calla Bryn Sturgis, poklidné údolní komunitě farmářů a rančerů na hranicích Středosvěta. Za městem se zvedá skalnatá země až k mohutné temnotě Hřmění, zdroji děsivého utrpení, které pomalu uchvacuje jednotlivé členy komunity. Jedním z obyvatel města je i Pere Callahan, někdejší kněz, který stejně jako Susannah, Eddie a Jake, prošel jedním z portálů, které vedou do i z Rolandova světa.

Když otec Callahan vypráví ka-tet svůj úžasný příběh o tom, co se stalo po jeho hanebném odchodu z Maine v roce 1977, vyjasňuje se jeho spojení s Temnou věží, i nebezpečí číhající na růži na prázdné parcele u Second Avenue uprostřed Manhattanu. Na východ od Calla Bryn Sturgis se kupí nebezpečí jako bouřkové mraky. Přicházejí Vlci Hřmění a jejich nepopsatelné pustošení. Vzdorovat jim znamená riskovat vše, ale to je něco, na co jsou pistolníci zvyklí a tak dokáží lidem z Calla dát jak odvahu tak mazanost. Avšak, jenom pistole stačit nebudou. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/274/temna-vez-v-vlci-z-cally-274.jpg 4.6575

Temná Věž (5.)

Wolves of the Calla (2003)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Beta - Pavel Dobrovský

StephenKingje

Neuvěřitelná podoba s filmem sedm samurajů/sedm statečných.Což se mi líbí protože oba filmy miluji. Smutný konec to má a proto chci co nejrychleji sehnat zpěv Sussanah.

Torgal

Touto knihou sa meta pohrávanie posunulo na vyššiu úroveň. Máme tu zápletku kopírujúcu Sedem statočných odohrávajúcu sa v meste ktorého meno je zložené s mien herca a režiséra tohto filmu, zlosyni vyzerajúci ako marvelácky Dr. Doom hádžu „Zlé tonky“ - výbušné guličky, model Harry Potter - a významnú rolu hrá kniha Prekliatie Salemu od istého Stephena Kinga. Bolo to nepochybne cool, ale napriek všetkému to pôsobilo trochu lacným dojmom. Navyše nie som fanúšikom toho, keď sa v príbehu náhle objavia čisto nové prvky a tu ich pribudlo hneď niekoľko (číslo 19, upíri, Mia, Rolandove zdravotné problémy). Finálne zúčtovanie je tiež trochu krátke na to, aká dlhá príprava mu predchádzala. Navyše k Temnej veži sme sa touto knihou takmer vôbec nepriblížili – celé to pôsobilo ako nejaký side quest, nech už bol akokoľvek zaujímavý a dobre napísaný. I keď to vyzerá, že len kritizujem, je to tak kvôli tomu, že i keď je kniha veľmi dobrá, čakal som od nej predsa len viac. 8-/10

Darknessfriend

Prečteno opet vyborna kniha opet posun v serii blíž k Temné Věži. Těch 630 stran uteklo strašně rychle a konec byl vic nez strhujici. Kniha opet nabízí spoustu otázek co bude dal jelikoz Ka-tet nakonci neni úplné samozrejme proc a kdo odešel nebudu prozrazovat, jen sem moc zvedavy jak se osud Pistolnikovy druziny bude odvíjet dal a jak to dopadne nakonec s postavou ktera musela odejit a vykonat urcitou věc....mnoho otazek málo odpovědí davam plny počet 5z5. Sedm statečných, sedm samuraju podle S.Kinga nejde nez jit otevřít další uz šestou predposledni knihu v pořadí a ze je na co těšit je uz dávno jasne prituhuje a pistolnikovo Ka-tet se přibližuje k velkemu finále . Je to vášeň, je to posedlost, je to Ka.

alef

Tak už jsme zase zpátky na stezce Paprsku ... a najednou se zdá, že čas není vůbec důležitý, a taky že si dělá co chce :-), dny nejsou tak dlouhé jak bývaly, a taky cesta, najednou se zdá jednotvárná a bez zvláštních příhod ... jenže, nic není tak, jak vypadá :-) ... my (stejně jako naši poutníci) ještě nic nevíme o todesu a o tom, jak se bez svého přičinění ocitnout v jiném světě ... a pak ta růže ... není to jen tak ledajaká rostlinka rostoucí uprostřed prázdného pozemku, ale něco co má vliv ... na všechny, na celý svět, na všechna kdy a kde ...a ka si dál tahá za nitky osudu ... a cesta k Temné věži ještě zdaleka není u konce ...

Greene
13.08.2016

Série Temná Věž se knihu od knihy zlepšuje. Což znamená, že sai King nastaví vysokou hranici a pak jí ještě větším krokem překročí. Tohle umí málokdo. A mluví to za své.

povi
10.08.2016

Serii Temna vez jsem cetla poprve pred peti lety a je pravdou,ze jsem z ni moc nemela.docetla jsem jen proto,ze ji napsal King,a ten je na na nejvyssim stupinku meho osobniho zebricku "nej" spisovatelu.ted,kdyz ctu podruhe,jsem teprve schopna docenit veskere detaily a pochopit alternativy ruznych kde a kdy byti,verim,ze vse je mozne,a knihy ctu jednim dechem.rikam diky.vlci z Cally je hodne povedena kniha.stejne jako ty predchozi.konecne chapu vsechny svety a uzivam si kazdou cast pribehu.hodne jsem zvedava na Zpev Sussanah,protoze ten mi delal nejvetsi problemy.tak snad,stejne jako u ostatnich,i ted zjistim,ze jsem lety dostala jiny nahled na tento svet a budu schopna jej vstrebat.u Vlku z Cally nemuzu vytknout naprosto nic.rikam diky,sai.

Covenant
19.06.2016

Nemám rád námět sedmi statečných (dobrá, spíše samurajů), je to už hodně omleté a bál jsem se toho. Jenomže King dokáže z jakéhokoliv námětu, udělat úplně něco absolutně odlišného, co si jde svojí vlastní cestou a z každé maličkosti, dokáže udělat důležitou součást celku. Dokáže v pátém díle přivést novou postavu a vystavět jí příběh tak, že máte pocit, že tam byla celou dobu a nesnesli byste, kdyby tam chyběla. Pohrává si s realitou a zachází až tak daleko, že do knihy propašuje i sebe a své dílo. Dobrý tah Stephene, Prokletí Salemu už si budu muset po tomhle opravdu přečíst. Prostě celý tento svět a jeho příběh je tak neskutečný....nebo skutečný? Jsem jím naprosto pohlcen a v mém osobním žebříčku se tato série nachází právě teď někde, kde bych určitě dostal závrať. Ještě, že je tu Callahan. A já říkám díky a hopala na další díl!
PS: zabili Kennyho, parchanti!

Elkiss
01.03.2016

Vlci, Vlci, Vlci! Čím víc o nich slyšíte, tím víc chcete vědět jak vlastně vypadají...a hadej co, King to vyšponuje do nejvyšších otáček zvědavosti a pak to řekne jen tak mezi řečí jako chleba s máslem. Takže to jediné asi můžu knize vytknout když nepočítám klasický Kingovský zdlouhavý děj

freestyla
08.02.2016

"Ale požádají nás" řekl Jake. "Je to tak pane Callahane?"
"To nevím," odpověděl Callahan. "Museli byste je přesvědčit..."
Roland vrtěl hlavou. "Tak to nechodí," vysvětlil pistolník. "My nikoho nepřesvědčujeme, za nás mluví olovo.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Jo, a kdyby ryby jezdily na kole, každá zasraná řeka by pořádala Tour de France."
Eddie
"Zlost je nejméně užitečný cit," poučil Eddieho Henchick. "Ničí mysl a ubližuje srdci."

premacech
27.01.2016

Vlci z Cally jsou po jasné jedničce (Čaroděj a sklo) dalším skvělým dílem. Vynikající. Po slabším úvodu série se to dílem č.4 hezky rozjelo a postupně děj graduje. Opět plno překvapení, spousta odkazů v jiných knihách, Callahan se znenadání objevil (již jsem ho odepsal). Už jsem mu skoro prominul co udělal Suzanne v minulém díle, ale jenom skoro. Bez debat 100%. Temná věž se blíží...

dadako
24.08.2015

Výborná série, která mně moc baví... ALE... Poslední tři knihy (Čaroděj a sklo, Závan klíčovou dírkou a Vlci z Cally) mi přijdou jako by sešli z cesty k Temné věži... Knihy to byly moc pěkné, ale u všech se vypráví příběh (často podobný), který zpomalil postup k věži samotné...
Z Vlků z Cally mám pocit jako by se opakoval Čaroděj a sklo jen s tím rozdílem, že příběh není tentokrát vyprávěn, ale prožíván celou ka-tet. Začínám mít pocit jako by byly krátké kousky příběhu vyplňovány velkou porcí omáčky. Sice výborné omáčky, ale stále je to omáčka a pořádný steak mi začíná chybět...

Kelderek
26.04.2015

Překvapivě je v této sáze velice pozitivně a sugestivně vykreslená postava kněze (marnotratného syna) otce Callahana - sympatický prototyp drsného starce, proroka...

Terva
21.04.2015

Vlci nejsou nejlepším dobrodružstvím, ale svým obsahem jsou skoro na nejvyšší příčce.

střapatá
28.08.2014

Pomalejší rozjezd, vzhledem k názvu jsem myslela, že hlavním tématem knihy budou vlci, což není tak úplně pravda, ale závěrečná bitva je skvělá. A mým nejoblíbenějším členem ka-tet je Ochu :)

FooD
24.07.2014

Zlá tonka od Harryho Pottera mě fakt dostala :D

geimz
06.07.2014

Nie je to tak celkom na 5 hviezd, ale ja som do celého vesmíru okolo Temnej veže tak zažratý, že sa nedá inak. Oproti Čarodejovmu sklu tých 650 strán neuveriteľne rýchlo zbehne, a každá kapitola je nabitá dejom (moja najobľúbenejšia je prvé stretnutie s Miou, kedy sa kŕmi pochúťkami z bažín). Postava Callahana v knihe veľmi prekvapila (rovnako ako aj "kniha v knihe" Prokletí Salemu na konci), no asi by som sa už mal naučiť nebyť zaskočený v tejto sérii naozaj ničím. Callahanov príbeh ale do knihy pasoval a jeho pasáže som čítal so zatajeným dychom. Možno som čakal od finálneho zúčtovania s vlkmi čosi viac, no cliffhanger s Miou mi to hneď vymazal z hlavy. Ľutujem len, že už mi ostávajú len posledné dve knihy. Tento ka-tet mi totiž nijaký iný už nenahradí.

Chipsonator
29.05.2014

Bacha na spoilery!
Tak to byl tanec! Poslouchejte mě vy mudlovští šmejdi! Říkám díky! Zpět je devatenácti ka-tet a dinh jejich Roland! Vypořádat s Vlky musí se protentokrát, s těmi jenž Cally sužují! Nechť mluví dál! Říkám díky! King Stephen opět show velikou rozjíždí, světy spojuje (u konce vy nadechnout pomalu nemóžeti, z toho jak oči valit budete!) a zamotává čím dál víc svůj příběh velkolepý u jehož konce řvat budete vy, a přát si, aby pokračoval příběh napínavý! Chcete slyšel svůj horoskop? Z Cally Vlci jsou TYP POSEL ŽÁDÁ ABYSTE ZADALI HESLO, Mia avšak hopala-prdele starosti velké způsobila a knihy další já se dočkat nemůžu. JE TO KANIBAL A JEJÍ KUNDU SEŽERE, TEN NECHCE PÍT MLÍKO Z KOZ, JAKMILE VYLEZE TAK JÍ SEŽERE! Hopala-jízda dozajista bude to! 95% STEPHEN KING? KDO TO JE? NEZAJÍMÁ MĚ KDO JE TO STEPHEN KING, ALE JÁ JSEM SKUTEČNÝ, NEJSEM VYMYŠLENÝ!

dearkiki
12.05.2014

Dočteno! Jsem čím dál tím víc napjatá, jak celá tahle skvělá sága skončí. Tenhle díl přinesl ještě více tajemství a objasnil jen málo. Zamotává se to, to tedy ano. :-)
Upíři, Vlci, lidé s červenýma očima, bludní mrtví... a navíc spousta dalších světů. Podivné náhody a stále se opakující znamení... Může to být ještě záhadnější?

Etiopanka
22.04.2014

Někteří lidé považují tento díl za "nejnudnější". Je pravda, že určité části vyprávění nejsou tak poutavé jako v předchozích dílech, rozhodně je však nepovažuji za nudné. Konec mě lehce překvapil :)

Jamal
23.01.2014

Ke konci kniha vyvolává ještě více otázek než na začátků.Další úžasná kniha z této série.

papuja
14.11.2013

Tak další putování našich hrdinů za temnou věží je za mnou. V tomto díle se nám děj zastaví ve městečku Calla Bryn Sturgis, kde naše čtveřice má úkol ochránit vesničany. Rolandovo ka-tet má před sebou pořádnou zkoušku věrnosti. Vše se odehrává pouze na jednom místě a působí to jakoby zpomalením děje. Několik pasáží bylo pro mě trochu nudnějších a zdálo se mi to jako předešlý díl, trochu celé natažené. Ale autor nám zase naservíruje několik překvapení a zvratů. Nehledě na to, že konec knihy je na vypoulené oči, až se jeden bojí že mu to už zůstane. Pistolník se pomalu a jistě stává mojí srdcovou záležitostí.

Niraj
24.09.2013

Nechce se mi neustále opakovat, že tato série je naprosto skvělá a jsem z ní nadšenej. Příběh se stále vyvíjí, postupně se šlověk dozvídá více a více z pozadí příběhu a o smyslu celého tohoto puvování. Tento díl pojednává o zastávce Rolandovi skupiny v jednom městečku sužovaném tajemnými nájezdníky. Takže nakonec je to pěkná svižná kovbojka ála Sedm statečných. Teď už mám rozečtený další díl.

viwalda
23.09.2013

Nářez a nelítostná řěžba proti \"terminátorům\",podobný pocit ze skvěle odvedené bitvy jsem měl při tomto závěrečném boji stejný, jako ve výpravném boji Rolanda s Cuthbertem a Alainem...skvělé

see_sawandrew
22.08.2013

Postavy už stačily čtenáři přirůst k srdci, tuto zkoušku však už nemusejí ustát. King bezostyšně, ale naprosto funkčně variuje Sedm statečných a rozehrává tragédii vesnice Calla, terorizované neznámým nebezpečím. Vlci z Cally jsou velmi slušným pokračováním ságy, které však - stejně jako předešlá část - trpí nevyvážeností tempa a nedostatečně silným klimaxem. Narozdíl od uspokojivě emočního Čaroděje a skla tu k plnému hodnocení něco chybí, přestože je sága díl od dílu více zneklidňující 80%

Neobee
01.07.2013

Skvěle napsáno, napínavý příběh. Přečteno od začátku do konce jedním dechem...

kilometr
11.06.2013

Tohle si mi líbilo velmi,teď se to opravdu hnulo a četlo se to skvěle.nej díl série(zatím).Překvapením je postva Callahana.100%.

Jajulle
22.05.2013

5. díl Temné věže se mi líbil zatím nejvíc, uvidíme jak to půjde dál u dalších dílů, ale je to čím dál tím lepší :-)

Jančislava
16.04.2013

Tento díl z celé serie se mi líbil nejvíc

rokofak
27.03.2013

Serie Temná věž jsou moje první čtené knihy od Kinga a musím se přiznat že s první knihou (Pistolník) jsem ze začátku měl trochu problem,ale pak mě příběh uchvátil a každá další kniha je lepší a lepší!!

paloma
11.03.2013

str.184 - Uviděl v hořících záhybech růže samotnou věž a na okamžik pochopil její smysl: rozděluje své provazce moci do všech světů, co jich jen je, a pevně je drží ve veliké spirále času. Pro každou cihlu, která přistála na zemi a ne na hlavě nějakého děcka, pro každé tornádo, které minulo parkoviště přívěsů, pro každou kulku, která neletěla, pro každou ruku, která se zdržela násilí, je zde věž.