Tři vyvolení

Jak už napovídá název, v tomto svazku plní Roland příkazy orákula z dílu prvního, vybírá si tři osoby, bez nichž by svůj úkol nikdy nesplnil. Při výběru se propadne do naší současnosti, dveřmi na mořském břehu vkročí do USA osmdesátých let a „prožívá“ jej očima feťáka Eddieho. Jake z Pistolníka, kterého si Roland zabitím teprve teď transformuje do svého světa, patří k tajemství knihy. Tři vyvolení jsou po Pistolníku druhou knihou z celkem sedmi knih, které tvoří dlouhý příběh nazvaný Temná věž. Děj celé série se odehrává v neobyčejném světě, zaplněném ohromujícími vizuálními obrazy a nezapomenutelnými postavami. Temná věž se nepodobá ničemu, co jste zatím četli. Do rukou se vám dostává vizionářský příběh Stephena Kinga, magická směs fantasie a hororu, který může být i jeho vrcholným dílem. Připojte se proto k výpravě za nedostižnou Temnou věží… Zdá se, že toto dílo je mou vlastní Věží. Víte, ti lidé mi nedají pokoj, hlavně Roland. Vím opravdu, co je ta Věž zač a co tam Rolanda očekává (pokud k ní dojde, a vy se musíte připravit na velmi reálnou možnost, že to nebude on, komu se to podaří)? Ano… a ne. Vím jenom to, že ten příběh mě volá zas a celých sedmnáct let. Tento delší druhý díl stále zanechává spoustu otázek bez odpovědi a vyvrcholení příběhu zůstává daleko v budoucnosti, ale já cítím, že tento díl je mnohem úplnější než ten první. A Věž je blíž....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/52_/52600/temna-vez-tri-vyvoleni-SMc-52600.jpg 4.51034

Temná Věž (2.)

The Drawing of the Three (1987)

Horory, Romány, Fantasy
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Karnager
21. listopadu

Tahle kniha nezačala zrovna nejlíp (pro Rolanda), ale já si to užil maximálně. Doslova se dá říct, že jsem tu knihu zhltnul.. myslím že by z toho byl skvělý film :) s vězněm jsme se hodně nasmál, třetí část byla dost napínavá, jen u druhé části jsem byl takový slabší, bylo to takové..

Martial
01. listopadu

Super kniha, hodně mě bavila i děsila a přišla mi zajímavější než Pistolník. Jsem zvědavý na pokračování....

soupik2012

Skutečně psal Pistolníka a knihu Tři vyvolení stejný autor? Ano, ale jak King sám v knize Pistolník zmiňuje, větší část této knihy psal, když se psaním teprve začínal. A je to znát. Ale kniha Tři vyvolení, tak to je parádní jízda. Od první stránky je to strhující příběh, který nám nedopřeje ani okamžik vydechnutí v podobě hluchých míst. S obrovským nadšením se vrhám do Pustin.

jaroiva

Ještě pořád nechápu, co na té Temné věži je. I když tohle je lepší než Pistolník, nejsem z knížky nějak zvlášť nadšená.
Trochu se mi začíná ujasňovat situace, ale zatím jen mlhavě.
Poslouchala jsem jako audio. Kdybych to měla číst, asi bych hodně přeskakovala a možná ji přeskočila skoro celou a dala si raději další díl.
Skoro se mi zdá, že bych o nic moc nepřišla, kdybych přeskočila celý díl a přečetla si jen anotaci.
Místy byly některé pasáže dost vtipné, např. celá (O)Detta, ale nezdálo se mi, že by se někam moc posunul děj.
Rozhodně ale zatím s Temnou věží nekončím a jsem plná očekávání, že se to nějak rozjede...

Alvari

Roland tedy našel své vyvolené i přes řadu peripetií a jejich hledání mě rozhodně bavilo. Kdybych měl jednotlivé části nějak hodnotit, tak mi asi nejméně zajímavá přišla část schizofrenická a naopak nejvíce zajímavá byla část šňupací. Nakonec ale knížku stejně hodnotím jako celek a ten si zasluhuje odměnu nejvyšší. Putování k Věži může začít.

mona7269

Jeden z nejlepších dílů ságy, až zde, jsem byla chycena za srdce a už mě to nikdy nepustí

Anushka1

Tři vyvolení už jsou trochu víc čtivější, než Pistolník. Seznámíte se s novým ka-tet. Nejlepší pasáže s Dettou.

verense

Druhý díl je oproti prvnímu skutečně o laťku výše, i když mi ze začátku opět pár kapitol trvalo, než jsem se s příběhem sžila. Ovšem pak už jsem četla ostošest, příběhy za dveřmi i před nimi mne pohltily a nemohla jsem se dočkat, jak to dopadne. King zde zapojil víc ze svého hororového repertoáru, zejména humroidi mě asi budou strašit do konce života... brrrr....

xvasek

Naštěstí už druhý díl Temné věže je docela zajímavý. Sice mi to ještě přijde takové občas lámané přes koleno, ale akční pasáže mají švih a je jimi proložená celá knížka, takže poměrně poctivé čtyři hvězdy.

bukiet

Po prvním, poetickém a značně nedoceněném dílu cyklu Temná věž, přichází ryzí kingovské vyprávění, jež nám ukazuje zrod pistolníkova ka-tet. Přichází nové hlavní postavy a geograficky se projdeme po pobřeží oceánu. Mnoho otázek je nastoleno a málo zodpovězeno, takže nezbývá nic jiného než pokračovat v četbě dalších knih cyklu.
1. Temná věž I: Pistolník
2. Přemístění – povídka (Temné vize)
3. Dračí oči
4. Temná věž II: Tři vyvolení
5. Svědectví

milanseitler

Pochyby, které provázely první díl Temné Věže, jsou pryč. "Pistolník" splnil svou roli nutného zla a další pokračování série už je klasický King ve skvělé formě. Pryč jsou zmatené náznaky, pryč je nejasné prolínání míst a času, pryč jsou (téměř) všechny otázky, které kniha kladla, aniž by na ně dávala odpověď.

Z všech tří příběhů nových postav mě nejvíce bavil hned ten první, který postupně vygradoval v zajímavé vyvrcholení. Prostřední mne tolik nezaujal, poslední se zase trochu zvedl. Celkově povedená kniha, která se dobře čte, má spád a nedá člověku příliš vydechnout. Jdu okamžitě na další díl.

Mayaku

Tomu říkám po čertech dobrá charakterová studie! Po relativně lehkém pistolnickém úvodu je načase seznámit se s Rolandovými osudovými souputníky na cestě za Temnou věží. Poutníci jsou sice z různých dob a rozličnými způsoby tak trochu narušení, ale co už, to je zkrátka ka. Příběh je natolik rozsáhlý, že máte dostatek času se s postavami opravdu zevrubně seznámit a sledovat jejich vývoj, což hodně napomáhá sblížení s jednotlivými charaktery, a to se vyplácí i z dlouhodobého hlediska v dalších dílech. Chemie mezi jednotlivými postavami funguje na jedničku a sledovat jejich vzájemné interakce je naprostá lahůdka. Je fakt, že z hlediska putování k Temné věži se v tomto díle moc daleko neposuneme, ale za takto luxusní seznámení s hlavními aktéry to malé pozastaveníčko stojí.

martin3724

Po Pistolníkovi jsem váhal zda se sérií Temná věž pokračovat, ale jsem rád, že jsem to nevzdal. Druhým dílem nejasnosti prvního dílu začnou konečně trochu dávat smysl a příběh nabere větší spád. Těším se na další díl.

Thekingofdisco

O hvězdičku lepší, než Pistolník, ale pořád nevím... Temná věž je údajně Kingův magnus opus. Zatím ten pocit ale nemám. Problém může být v tom, že po fantasy eposech, kde je každá kniha přecpaná dějovými linkami X postav, mi zkrátka druhý díl v sérii, který se v podstatě odehrává jen na pláži, s občasnými výlety do New Yorku, přišel docela o ničem. V sérii však pokračuji dál a tak nějak doufám, že první dvě knihy sloužily jako takové představení hlavních aktérů.

Pralev

Mně se strašně líbil už Pistolník a tohle je ještě o třídu výš. V Pistolníkovi King brilantním způsobem vykreslil "cizí" svět (a nechal hodně na fantazii čtenáře domýšlet si, co je to za svět, co přesně se stalo a co k tomuto stavu vedlo). Ve Třech vyvolených je pak ústředním tématem střet a prolínání Pistolníkova světa s tím naším. A funguje to na výbornou. Kniha navíc není šablonovitá a o překvapení a zvraty není nouze, což je taky fascinující vzhledem k faktu, že ta "šablona" je vlastně už od prvního dílu jasně načrtnutá.

dalibor123

Naprosto výborný pokračování, pořád sem musel číst dál a dál a jedno z největších plusů jsou rozhodně Eddieho vtipný hlášky, kterýma je děj prokládanej :D nemá to chybu prostě a těším se, až se vydám do Pustin :)

Mergirus

Skvělé pokračování Pistolníka, těším se na další díly, snad někdy doputuju k Temné věži a bez lidských obětí. Nějak nemůžu na nikom z hrdinů vidět něco špatného, abych byla ochotná je obětovat.

kap66

Ve srovnání Pistolníka a Tří vyvolených se ztotožňuji s naprostou většinou zdejších komentářů.
Co dodat jiného: vyvolené přivedl Roland dveřmi z jiných světů a 2. díl Temné věže vešel dveřmi do mé hlavy i srdce. Motiv dveří jako předělu mezi světy byl můj oblíbený odmalička a byl součástí mého dětského snění, takže po desetiletích zase sním. Do Pustin jsem vplula okamžitě a naprosto přirozeně (a dveří si tam užívám ještě víc!), takže píšu tento komentář dodatečně a rovnou říkám: tento díl je perfektní, ale třetí je snad ještě lepší.

Nunee

Mistrovské dílo, napětí k prasknutí, vše do sebe krásně zapadá a já jsem opět nadšená. Nikdy nebudu litovat, že jsem tuto sérii začala číst podruhé a věřím, že si ji dám za čas potřetí, počtvrté....

lucina6497

tak nevím.. Ten heroin na pláži leží do teď , ne? :) Pokud si humroidi nedali..

nik077

Těším se na další pokračování....

petrarka72

Jako když člověk slyší od starého kamaráda novou historku...

boxas

Pro mne nejlepší z celé série.

risha03

Po přečtení prvního dílu, jsem měl plno pocitů.
"Bylo to zajímavé, čtivé, jiné než čtu obvykle, jiné než jsem čekal. Drsné, nemilosrdné, atmosférické... ale zároveň jsem chtěl znát odpovědi na otázky. Těch tu bylo mnoho a odpověď žádná. Byl to... prolog. Dvousetstránkovej dlouhej prolog."

Takže sem chtěl pokračovat a hned sem se vrhl na druhý díl. Ten sem přečetl jedním dechem. Příběh v této knize mě pohltil... Takto začten do nějaké série jsem nebyl roky.... stalo se to v dětství u Harryho Pottera, mnohem později tu byl Zaklínač..... Ještě je brzo... teprve druhý díl za mnou. Ale myslím že tu mám další sérii, kterou budu milovat...

slawa.cap
17.12.2017

Poslouchal jsem jako audioknihu. Podle mě lepší než první díl. Moc se mi líbila Eddiho gangsterská část a schizofrenie Odetty mi přišla místy až nemístně vtipná.

SeanFifield
30.11.2017

Tedy, nečekal jsem, že druhá kniha bude lepší než ta první, ale jsem mile překvapen. Pan King přidal nové aspekty, nové postavy, nová fakta a trochu jiný druh cestování časem. Docela jsem to hltal. Nevím, jak to dokázal, ale už teď jsem si oblíbil všechny postavy a netuším, které fandit více. Obávám se, že asi nedopadnou dobře, ale kdo a jak? To je ve hvězdách, nebo spíš v Ka-tet.
Jest-li filmaři poserou i druhou knihu, přestřihnu Hollywoodu jejich strunu. Myslím, že mají pod sebou Nosorožce. Tak pomáhej jim Bůh.

doktorking
27.11.2017

A je tu druhy dil.Po velmi pomalem rozjezdu jak uz sem psal pro nektere i dojezdu prvniho dilu i kdyz je to velka skoda se mistr vraci po letech ve forme.Obrovska mysteriozni jizda.Prolinani naseho svetu s tim Rolandovym povazuji za to nejlepsi v tomto dile.Z novych spoluhracu mi sedel Eddie zkrachovala existence na drogach ktera se postupem serie paradne vypracuje ale o tom jindy.Susanah mi moc nesedela ale dejte ji taky vic casu a uvidite.Akcni ,,dvojka”uz je napsana tak ze se vlastne chytnete a jedete a najednou zjistite ze otvirate treti dil.Proste King ve forme tady uz narozdil oproti prvnimu dilu neni co vytknout.

Predator666
27.11.2017

Příběh se začíná formovat. Roland už na to není sám,. Temná věž se chvěje v základech, ale zdaleka není nic rozhodnuto. Sice se to plazí jako želva, ale nové poznatky a nové osoby přinesou do příběhu další oživení - nebo smrt? Ka-tet se zceluje, ale stačí jeden krok vedle a vše by se mohlo zhroutit. Neomezený čas, možná rozhřešení a nová přátelství. Mistr King opět boduje.

TERRORDROME
12.11.2017

Druhý diel je jednoznačne lepší a prináša bizarnú psychedelickú jazdu okorenenú čiernym humorom. Roland na svojej ceste k temnej veži zháňa parťákov a cez kúzelné dvere vstupuje do ich hláv v našom svete. Gangsterský masaker s feťákom Eddiem, trampoty so schizofrenickou beznohou ženskou Dettou/Odettou a aj samovražedné rošambo s Jackom Mortom, to všetko bavilo, plus "sranda" s krabími potvorami na pláži. Miestami vystrkuje rožky tá úmorne Kingovská popisnosť, ale zatiaľ nekazí dojem. Takže tentoraz jednoznačne palec hore.

martinstefko
07.11.2017

Když jsem knihu četl poprvé, nemohl jsem se do ní dostat. Ale podruhé už jsem byl s postavami natolik splynutý, že jsem si ji mohl naplno užít. Ještě se úplně neponoříme do Pistolníkova světa, ale za to poznáme skvělé postavy.