Pistolník

Pistolník https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407594/bmid_pistolnik-e3q-407594.jpg 4 2194 334

V první knize ze skvělé série Temná věž představuje Stephen King čtenářům jednoho ze svých nejtajemnějších hrdinů, Rolanda z Gileadu, posledního pistolníka. Je to znepokojivý charakter, samotář putující po fascinující cestě dobra a zla. V pustém světě, který děsivě obráží náš vlastní svět, Roland pronásleduje muže v černém, setká se zde s přitažlivou ženou jménem Alice a spřátelí se s chlapcem ze Země, kterému se říká Jake. Pistolník uchvacuje svým realismem promíseným s přízračnou snovostí, takže čtenář dychtivě očekává každou další kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

The Gunslinger , 1982

SedllY
18.11.2016 5 z 5

Kniha, kterou jsem naplno ocenil až po dočtení kompletní Temné věže. Rád se k 1. dílu vracím. Vidím před sebou cestu dalekou a plnou dobrodružství.

Andynka
26.10.2016 3 z 5

Jsem zvědavá na pokračování, tohle byl pro me trošku oříšek , než jsem se dostala až do děje, ale možná mi nejvíc pomohl až souhrn události v dalším dílu. Každopádně na nadšení mi to neubralo. :-)

tlllk
19.10.2016 2 z 5

..fakt som sa snažil, autora mám celkom rád , ale táto kniha ma proste minula. Do poslednej strany som sa nevedel dostať do deja, zúfalo sa mi to podobalo na Murakamiho Hard-boiled Wonderland ale taký bez konca ...

deirdre
16.10.2016 5 z 5

Výborne napísaný príbeh, teda, jeho začiatok. Už teraz viem, že na Pištolníka a jeho svet nikdy nezabudnem. Teším sa na pokračovanie...

Klacekzlesa
30.08.2016 3 z 5

Trochu mi dělalo problém vžít se do Pistolníkova světa.. nakonec se mi to podařilo a jede se dááááál.

OciVelkeZelene
17.07.2016 3 z 5

Trosku mi dalo problem se zacist, ale nakonec to proslo bez vetsich bolesti. Nastesti to neni dlouhe.

Katrinity_97
09.06.2016 5 z 5

Skvělá kniha!!! Autor opět nezklamal a já už se s chutí pustila do dalšího dílu!

dutch
30.05.2016 2 z 5

Ani napodruhé nejsem schopen dočíst. Moc malý kus másla natřený na moc velký kus chleba. O tom, že Stephen umí psát není pochyb.

Pixx-73
18.04.2016 4 z 5

Do ságy Temná Věž jsem se pustil podruhé. A dost mě překvapilo, jak jsem si na rozdíl od prvního čtení, úvodní díl užíval. Tehdy převažoval spíš zmatek a místy i nuda. Teď už vše do sebe zapadalo a i když to asi není tak čtivé a napínavé jako další díly, má to zase nádhernou, melancholickou atmosféru. Ti, kdo čtou poprvé, nedejte se prvním dílem odradit, Temná Věž za to stojí.

salamandrina
17.04.2016 3 z 5

Nedočetla...

Slooki
14.04.2016 5 z 5

Myslím, že k tomuto dílu není moc co dodat. Snad jen to, že by jsem si toto ještě v budoucnu někdy rád znovu přečetl, jen nevím, zda jsem ještě ochoten věnovat tomu tak dlouhou dobu. Ještě stále mám v živé paměti, mou naprostou bezmoc, kdy jsem dočítal předposlední díl, a poslední ještě nebyl v prodeji. Moje bezmoc, kdy jsem nemohl skočit ihned na závěrečný kus přerůstala v paniku a stavy úzkosti, kdy jsem byl nucen oddalovat čtení knihy, na pouhých pár řádek denně, a to jen proto, aby byla mezi jednotlivými knihami pokud možno co nejmenší časová proluka. Mé čekání a plánování mi ale přineslo toužebné ovoce, a tak jsem se i já mohl posléze prolouskat posledním dílem až na konec strastiplné Rollandovi cesty. BRAVO Pane Kingu, BRAVO

tereza1198
06.04.2016

Upřímně nevím, jak hodnotit. Kniha mi přišla zvláštní a tísnivá. Celý svět beznadějný. Kdybych nevěděla, že jde o tolik opěvovanou sérii, nečetla bych dál. Nakonec mi konec dal smysl a vůli mrknout na další díly. Protože v téhle chvíli (když mám ostatní knihy před sebou) věřím, že to byl jen začátek neuvěřitelného příběhu

Angry
30.03.2016 5 z 5

Pistolnik a cela serie Temna vez je fantasticke dilo, bohuzel ne pro kazdeho. Cim min znate Kinga a jeho zivotni filozofii, tim vic budete pri cteni tapat a putovani pistolnika Rolanda a jeho druziny neocenite tak, jak si zaslouzi. Pokud ovsem nebudete mit zadne konkretni ocekavani ohledne pribehu (napr. tykajici se post-apo sveta), ceka vas unikatni Kingovska seance.

I kdyz davam plne hodnoceni, je treba zminit, ze ne vsechny knihy ze serie jsou stejne kvalitni a v nekerych se silne projevuje autorova nachylnost ke zbytecnemu natahovani.

vnimat_Krasu
28.03.2016 4 z 5

Stěží uchopitelné, střídavě boží, nakousnuté a nedojedené. Hodnotit Pistolníka jako samostatnou knížku je blbost. Je to dvě stě stran dlouhý prolog. Začátek něčeho. A silnou čtvrtou hvězdičku nepřidává Kingovi vesmírně netradiční závěr, nýbrž samotný dodatek autora. Dramatický, výpravný, famózně upřímný. A tak si druhou část Temné věže nekoupíte kvůli Rolandovi. Ale kvůli Stephenovi.

Nombeko
26.03.2016 3 z 5

Pistolník mě bohužel moc nenadchnul. Trochu mě to vyvedlo z míry, poněvadž u knih od Kinga se mi toto stalo poprvé, a že jsem jich už pár přečetla. Ale dám na zkušenost jiných a dám Temné věži šanci. Doufám, že mě Tři vyvolení namotivují k dalšímu čtení více.

povi
12.03.2016 5 z 5

Aby clovek Pistolnika pochopil,musi tu knihu cist vickrat.Snadno se stane,ze odradi od pokracovani v serii Temna vez a bohuzel,pokud clovek sahne po Pistolnikovi jako po uplne prvni knize S.Kinga,velmi casto ho od dalsich jeho del odradi.King je Kralem zanru,a Temna vez je veledilo,jemuz se priblizi snad jen Srdce v Atlantide.Aby clovek pochopil prvni dil Temne veze,cili Pistolnika,musi precist vsech osm knih(ok,Zavan klicovou dirkou je spis fairytale,ale pekne napsany,nema s dejem Temne veze nic moc spolecnyho).Proto je lepsi nenechat se odradit prvnim,temer "o nicem" dilem a pokracovat.Protoze pak vam vsechno dojde.A pokud se,tak jako ja,po letech rozhodnete znovu se s Rolandem setkat,zarucuju,ze si prvni knizku uzijete naplno.

Ikkju
29.02.2016

Temná jízda, místy jsem měl pocit že si autor sám při psaní topil v kamnech ďáblovou trávou (datura). Kniha spíš taková pocitovka, závěrečná jízda mě chvíli přiměla zatancovat si s ním pár kroků při svitu měsíce. Ale všichni víme o co mu jde... a rád bych vykřiknul že ani náhodou, ale fakt si nejsem jist...

MaxQ
15.02.2016 3 z 5

Tak nevím. Četlo se to dobře, bohužel, jak píše King v doslovu, je to něco nedokončeného, začátek něčeho velkého... do čehož se mi už nechce. A nedokážu přesně říct proč. Možná to ale později přece jen zkusím.

lilienn
03.02.2016 3 z 5

Nějak jsem se nechytla... přečetla jsem zejména kvůli dalším dílům, které jsou hodnoceny velmi dobře, ale nenašla jsem žádný úžas... nic ohromujícího, z čeho bych šla do kolen... Nesoudím zle, dávám tomu šanci, jestli budu mít jednou v životě náladu a čas na další díly, určitě se do nich pustím, ale teď bych od toho ráda nějaký čas odstup... a to jsem si myslela, že se mi budou vždy líbit všechny Kingovy knihy... Tohle období života (asi nejednoduché) mě má asi hodně co naučit - pořád zjišťuju, že ty moje 100% pravdy nejsou tak úplně dokonalé :)

premacech
27.01.2016 5 z 5

K Pistolníkovi jsem se dostal omylem a celou dobu jsem absolutně netušil, o co se jedná. Nebyl jsem schopen ho jakkoliv zařadit a po přečtení jsem pokračoval hned dalším dílem. Chytil mě do spárů. Od té doby je u mě Temná věž řazena jako jedno s nejúžasnějších vyprávění vůbec. Četl jsem již 2x a brzy přijde zase čas, kdy se otevřou dveře a temný muž zase bude utíkat s Pistolníkem v patách. Pistolník je výborný začátek, další 2 díly jsou slabší, aby série opět gradovala. 95%