Temná krása

Temná krása https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480547/bmid_temna-krasa-9mp-480547.jpg 4 1178 246

Závěrečný díl úspěšné trilogie Falešný polibek. Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu. Musí se vypořádat se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Beauty of Darkness , 2016

lucie0134
15.05.2018 4 z 5

Upřímně myslím krásná trilogie, nejhezčí mi přišel první díl. Ale velmi mě bavilo sledovat tu Liinu podstatu jak se mění a vyvíjí. Ve dvojce jsem milovala Aster.( Málem slza ukápla)
Co se týče Kadena milovala jsem ho jak byl napsaný. Lia a Kadena by byli hezký pár ale s Pauline mu to sluší víc.“ Je mnoho způsobů jak se zamilovat "a tato kniha dokázala to ukázat.
Rafe je Rafe asi mi nikdy nepřiroste k srdci no. Ale jsem ráda že na konci knihy se přestal chovat jako majetnický blb :D
Podtrhnouto sečteno dávám 4 * čekala jsem tu bitvu víc morbidní. Těšila jsem se že Komisarovi usekne hlavu a ono nic :D Chápu ale že některým čtenářům co mají slabší povahu by se dělalo zle :D

LilianaFalcon
14.05.2018 3 z 5

Pro mě zklamání. 3/4 knihy se v podtatě nic nedělo, jen se řešily vztahy a intrikaření. Osobně tenhle díl považuji za nejslabší z celé série.
Na druhou stranu jsem furt byla zvědavá, jak se to celé bude vyvíjet a jak to autorka zakončí, takže jsem prostě četla dál :-D

stepka3765
11.05.2018 5 z 5

Nádhera. Skvělá série která stojí za přečtení. Všechny 3 díly se četly fakt rychle. V prvních 2 dílech jsem měla problémy s Rafem, nějak mi nepřirostl k srdci a přišel mi takový protivný, ale v tomhle posledním díle jsem si ho vážně oblíbila.

Žožik
10.05.2018 5 z 5

Nádherné zakončení této úžasné série. Podle mne asi nejlepší ze všech dílů. Snad nic, co bych mohla vytknout. Kniha se četla velmi dobře, postavy byly zpracované ještě lépe než v předchozích dílech. Možná bych ocenila trochu prodloužit (více pospat) poslední část knihy. Sice byla pro mne kniha velice předvídatelná, ale i tak byl příběh velice napínavý.

Shinstria
09.05.2018 5 z 5

Trochu mě tam rozčilovala ta část, kdy jsou v té pevnosti Marabella. To byla snad jediná část, která mi lezla na nervy. Naštěstí to zbytek knížky vynahradil několikanásobně. Úžasné počteníčko. Hehehe

betule3
09.05.2018 5 z 5

Tak a je konec. Konec téhle úžasné série, po které se mi bude hodně stýskat. Třetí díl mě naprosto odrovnal, líbil se mi asi nejvíc z celé série. Dokonce jsem si oblíbila i Kadena, který mi v předchozích dílech často lezl na nervy. :D Samozřejmě jsem postrádala více romantiky, ale když se na to dívám zpětně, tak se mi zdá, že přesně takhle to mělo být. Nemám co vytknout, takže určitě dávám 5* a doporučuji. :)

koala
09.05.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších sérií co znám. Smutné je, že už ji mám přečtenou a hrozně se mi po všech stýská :-(

zuzana5833
03.05.2018 5 z 5

Nejlepší tři knížky, ktere jsem kdy četl, vřele doporučuji všem. Příběh Lii a Rafe úplně úžasný. Celý příběh mi zůstal v hlavě, jen škoda že už nebude pokračovat, třeba svatbou těch dvou a Kadena s Pauline.

katerina5604
01.05.2018 4 z 5

Tento díl se mi líbil, ale první díl to prostě nepřekoná. Ano, romantiky sice v tomhle dílu bylo pomálu, ale to mi vynahradil konec knížky, kdy už jsem nedoufala ve šťastné shledání našich dvou hrdinů, ale ejhle! dopadlo to dobře. A také jsem měla neuvěřitelnou radost z Pauline a Kadena, že se dali dohromady. Prostě happily ever after, přesně tak jak to mám ráda.

kaca3606
25.04.2018 4 z 5

krásná kniha, série. moc se mi líbila

V.M
24.04.2018 5 z 5

Naprosto boží kniha.

Defiiiii
23.04.2018

anak.anisak
Heh, to ja doufala spis v opacny sparovani.

Evul15
23.04.2018

Velmi čtivá, trochu jsem byla zklamaná, že se musel Rafe zasnoubit s jinou, ale autorka to tak asi chtěla.
Jinak velice doporučuji. Nepřinutit se, tak bych ji četla místo spaní.

Kamik77
23.04.2018 5 z 5

Tak moc jsem se těšila na závěrečnou bitvu a ono ejhle, hups a během pár stránek bylo po všem, konec, no co to to to bylo... Tohle prosím nééé...
Ale jo, série byla super, určitě se k ní ještě za nějaký čas vrátím.
Musím pochválit obálky celé série, první díl jsem si koupila jenom kvůli knižní obálce, nádhera, tleskám.

Klarsik3
22.04.2018 4 z 5

Skvělá kniha, velmi čtivá. Jen mě mrzí ten konec, přišlo mi to jako hrc, frc a je hotovo...

Majinka2001
21.04.2018 5 z 5

Tento díl a celkově tato trilogie byla hodně povedená a hned jsem si ji zamilovala. A je opravdu škoda, že už je konec. Protože se s nima ještě nechci rozloučit. Konec byl snad nejlepší.

anak.anisek
21.04.2018 5 z 5

Tahle trilogie je neskutečná. Napínavá od začátku do konce.
Myslím, že tenhle díl byl nejlepší. Nejenom, že byl se svými 507 stránkami nejdelší (i to ale bylo málo), ale byl i nejnapínavější. Lepší sérii jsem snad ještě nečetla.
Líbilo se mi jak se jednotlivé postavy vyvíjejí a mění. Jediné co mi trochu vadilo bylo, že tam docela často byly fráze typu: a tak jsem jí/jemu vyprávěla, vysvětloval/a, vyprávěl/a mi o tom, apod.
Jinak ale opravdu velice dobrá kniha i trilogie. Přestože tam není až tolik romantiky, tak ji všem doporučuji.

!!!!!SPOILER!!!!!
Líbilo se mi, že se Kaden a Pauline dali na konci dohromady. Přála jsem jim to.
Rafe a Lia to stejný.
!!!!!KONEC SPOILERU!!!!!

BarkaS
20.04.2018 4 z 5

První dva díly mě bavily víc, ale i tak patří tahle série k tomu nejlepšímu, co jsem v poslední době četla. Hodně by mě bavilo, kdyby se jí ujal nějaký slušný režisér. (Hlavně zpracování úvodních pasáží princ/zabiják- “jakoženevímekdojekdo” by mohlo být pro filmaře oříšek, ale do kinematografie přinést nový vítr.)

Nelly
20.04.2018 4 z 5

Důstojné zakončení celé série, jen mi trošku připadalo, že občas autorka ztrácela dech. Ale i tak krásně spletený příběh, možná trochu složitější než kdejaká fantasy romanťárna, a kdo chce, koho osloví "hlas", najde tam zajímavý podtext a skryté poslání...

Safienka
18.04.2018 5 z 5

Líbilo se mi to, užila jsem si to... Ale té romantiky tam bylo na můj vkus pomálu... :) každopádně moc vydařená série!