Temná krása

Závěrečný díl úspěšné trilogie Falešný polibek. Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu. Musí se vypořádat se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480547/big_temna-krasa-9mp-480547.jpg 4.4974

Letopisy Pozůstalých / Kroniky pozostalých 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Beauty of Darkness, 2016

Kniha Temná krása

SimonaM86

(+ SPOILER) Bylo to krásné a mrzí mě, že už to mám přečtené!
Ano, jediné co souhlasím, že epická válka na kterou se připravovali tak dlouho, skončila během chvíle...A s Komizarem se zatočilo rychle až to bylo nečekané, ale nejvíc bolí zrada z vlastních řad a každý z nich měl svoje bolavé místo ať už to byl zaporák nebo kladný hrdina.
Mě se jen potvrdilo, že nejvíc jsem fandila Kadenovi.
A jak zde bylo psáno "Abychom neopakovali historii předávejme si příběhy od otce k synům, od matky k dceři, neboť stačí jediná generaci a dějiny i pravda budou navždy ztraceny" nebo zapomenuty a to platí i pro dnešní svět dvojnásob.

Kalokaghatia

(+ SPOILER) Celá série je krásná, napínavá, hezky napsaná, čtivá.
Ale!!! Celý třetí díl se připravujeme na strašlivou válku, která změní svět a pak je ta "válka" celá vyřešená během jedné bitvičky na asi 20 stranách?!? A Komizar? Tak úžasný to byl záporák, zasloužil by si víc prostoru a né ty dvě věty a trapnou smrt. Já osobně bych i uvítala trochu víc té romantické linky a pořádný epilog.
Ale i přesto můžu tuto knihu i celou sérii doporučit.

Shinju

Jsem z celé série zklamaná . Přečtení nelituji. Ale rozhodně z mé strany nelze dál doporučit.

Kwacenka123

Kdysi jsem četla první díl a byla z něj nadšená. Teď jsem se k sérii vrátila a znova přečetla vše, jelikož už jsem přesně nevěděla co a kdo. A já jsem nadšená. Četla jsem vše jedním dechem a teď mi budou všichni chybět.

majka45
24.12.2021

Zase jedna série, kterou jsem přečetla jedním dechem a musela jsem stále myslet na to , jak to celé dopadne. A to patřím spíše k té starší generaci, než pro kterou je série určena.

Audrina
31.10.2021

Pro mě se coby čtenářku, která podobný žánr vůbec nečte, jednalo o milé a pohodové čtení. Oceňuju, že se děj netočí čistě okolo vztahů a hrdinka řeší i jiné problémy, než k jakému mužskému hrdinovi m její srdce blíž.
Rozhodně se celá série četla dobře a hodí se i pro starší čtenáře

animovanej medv
11.10.2021

Skvělý závěr série.

Jako jasně, konec už je pozvolný, na druhou stranu já to mám ráda. Mám ráda, když ten konec není uprostřed bitvy a vy jen tak tak tušíte, jak to vlastně dopadlo, kdo s kým a tak.

Hvězdičku ubírám za pomalý začátek a za další pasáže, které se vlekly. Asi bych si to představovala více učesanější. Ale to jsou jen drobné vady na kráse.

"Vím ale, že některé pravdy nám byly skryté, Pauline. Musíme je hledat ve svých srdcích. Pravda je volná jako vzduch a všichni máme právo dýchat tak zhluboka, jak si přejeme. Nemůže si ji pro sebe uzurpovat jeden člověk."

Luigi1
03.10.2021

Lia s pomocí přátel utekla z vězení a teď by se měla pokusit zachránit všechna království od úpadku.Moc se mi všechny tři díly líbily a vřele doporučuji.