Temná krása

Temná krása https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480547/bmid_temna-krasa-9mp-480547.jpg 4 1178 246

Závěrečný díl úspěšné trilogie Falešný polibek. Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu. Musí se vypořádat se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Beauty of Darkness , 2016

Anne Leyyd
05.07.2018 5 z 5

Uff, to byla jízda. Poslední díl Letopisů předčil moje očekávání. Bylo to dlouhé, pořádně propracované, romantické, vtipné, silné, mělo to hloubku a především skvělé postavy, velmi dobrý příběh a NESKUTEČNĚ skvělou hrdinku. Nebýt toho, že byla taková, jaká byla, nebyla by tahle kniha tak skvělá, jak byla. A dokonce se to i rýmuje :D

Lia byla bezkonkurenční a Rafe s Kadenem super dvojice. Z jejich "spojenectví" vzešly velmi povedené scény a nejvíc mě dostalo: Kaden: "Myslíš, že jim máme pomoct?" Rafe: "Ne, děvčata to mají pod kontrolou." :D :D :D

Jediné, co musím vytknout, tak je závěrečná bitva. Byla epická, ale... přišlo mi to vážně rychlé a krátké a docela mě zklamala ona "hlavní část", kdy se do ní zapojila se svým darem Lia. Od tohoto jsem opravdu čekala MNOHEM víc.

Jinak se ale tato série rozhodně zařadila k jedněm z mých nejoblíbenějších ;-) Vřele doporučuji. Už jen kvůli hlavní hrdince stojí za to si ji přečíst ;-)

warca
02.07.2018 5 z 5

Celá série byla čtivá a překvapivě originální. Poslední díl rozhodně nezklamal a konec byl skvělý!
Vůbec to nebylo hloupé a nereálné čtení, jak YA knížky často bývají...

Abnička
01.07.2018 5 z 5

Já nemám slov.
Autorka napsala příběh tak, jak kdyby ona sama byla jednou z postav. Ty vlastnosti, schopnosti všech postav byly tak uvěřitelně napsané, jak kdyby to byla realita.
Nešlo jen o nějaké ohrané dohadování dětí, jak je zvykem v mnoho YA
knihách, ale o těžká a já si myslím že i správná rozhodování chováním téměř dospělých osob.
(může obsahovat spoliery)

Autorka skvěle zkloubila milostný příběh s fantasy a dobrodružstvím.
Ten milostný trojúhelník byl bomba,
Lila neskákala od jednoho kluka k druhému, ale zůstávala věrná jen tomu jednomu, ikdyž ten druhý měl taky její velkou přízeň. Asi jsem potvora, ale velmi jem si uživala soupeření Rafa a Kadena o Liu. Oba věděli na čem jsou a tak se mohli podle toho změnit. Ikdyž jsem doufala, v trochu jiný konec (holt mi byl sympatičtější druhý nápadník Lii) tenhle happy end má taky své velké kouzlo. A autorka asi nechtěla zranit fanklub “Kadanovců” tak i pro něj vybrala pěkný konec. Ikdyž nějaké pořádn ukončení to chtělo.

Strašně hezky byl popisován dar, proroctví Vendy i samotné příbězi o Předcích. Tím mě autorka okouzlila. Dokázala jsem se vžít do té doby a pochopit rozhodnutí postav.

Co jsem ale obrečela byla smrt mé velmi oblíbené postavy, Jeba. Ten kluk mi byl z celé party Rafových kamarádů nejsympatičtější..

Do téhle série jsem se pouštěla plná obav. Kamarádka mi jí moc vychválila a já když se na knížku moc těším, tak nestojí za nic. Tohle byla dokonalost sama. Já knihu opravdu doporučuji protože Vás nadchne!
(By the way.. Ta obálka byla kouzelná, tak jak i ty dvě předešlé.)

Ditules
28.06.2018 3 z 5

Proč to skončilo tak nějak neukončeně... Proč? :D
Na druhou stranu musím říct, že se celá série četla velmi dobře, děj byl svižný a naštěstí nebyl v knihách takový přehršel postav...

teri1003
25.06.2018 5 z 5

Poslední díl série mem bavil stejně jako předchozí. I přesto, že jsem si asi do 3/4 knížky přála jiný konec, jsem šťastnější, jak to dopadlo podle autorky. Všechny hlavní postavy jsem si oblíbila ale pro mě byl Kaden sympatičtější, než Rafe.
Kdo ještě tuhle sérii nečetl nebo tenhle díl, tak určitě se do toho puste.

Micheline
22.06.2018 4 z 5

Docela pěkná série. Zajímavé téma, spletitý děj, sympatičtí hrdinové a i konec byl dobrý :o)

BBQ
21.06.2018 5 z 5

dokonale čtivá trilogie. Ale musím souhlasit, že konec byl teda hodně zkrácený. Epilog bych uvítala, protože by mě zajímalo jak to nakonec Lia a Raf udělali aby byli spolu.

erulka
21.06.2018 5 z 5

Úžasný konec série. Celý příběh mě vtáhl a nedokázala jsem myslet na nic jiného, než jak to bude dál. Toto jediná série, kde nebyl až tak vyhrocený milostný trojúhelník. Líbilo se mi, že Lia měla jasno ve svých citech. I tak jsem si po jejím boku do půlky knihy uměla představit jak Kadena tak Rafea. SPOILER: Pak ovšem zvítězil Rafea, ovšem velmi mě potěšilo, že Kaden skončil s Pauline. Vůbec jsem tuto možnost nevzala v úvahu. Mrzí mě jen, že byl na konci epilog, ale možná je to tak lepší. Určitě celou sérii doporučuji a ráda se k ní vrátím.

Kaia
17.06.2018 5 z 5

Neskutečně čtivé,absolutně nikdy jsem nepřeskakovala, nechtěla jsem si prostě nechat nic ujít. SPOILERY: Strašně realisticky napsané,postavy uvěřitelné-(povahy jedinečné a přitom naprosto normální).
Moc se mi líbily doplňkové písně-zamlouval se mi ten pocit,že brali Předky(v podstatě nás) za bohy, kdy tatínek rozkázal a bylo světlo. Přitom se jednalo o naprousto 'primitivní' pro nás běžnou elektřinu. Nebo jak z písní vyplynulo, že svět byl zničen jadernou válkou=hvězdy co poslali bohové na Zemi. Zjednodušeně to, jak snadno se dá zapomenout a přestat chápat svou minulost. Jsem ale trochu zklamaná, že písně/poslední vůle/apod nakonec nám jakožto Předkům plně do hloubky nevysvětlily, jak to bylo vážně s Morrican,Vendou,Gaudrel a důvod proč se konala atomová válka.
Vůbec jsem se nemohla rozhodnout, jestli chci vidět Liu s Kadenem nebo s Rafem. Ač jsem se sebevíc snažila sama sebe přesvědčit,že prostě fandím Rafeovi, nebyla to pravda. Rafe mě štval s tím, že na první místo stavěl království, ale zase to pro mne bylo naprosto pochopitelné, protože jako král nemůže nechat svůj lid na druhém místě. Strašně mě rozzuřila jejich hádka, když ji nakonec nechal odejít. Tady jsem pochopila, že ho Lia doopravdy miluje, ale zas jsem začla pochybovat o něm. U Kadena mě štvalo, že do něj Lia nebyla vůbec zamilovaná, ale on jí byl naprosto oddaný, tak jsem ho brala jako takovou tu druhou možnost se kterou by skončila, kdyby se na ni Rafe vysr...
Na konci jsem strašně brečela a to z několika důvodů. Ty postavy se chovaly tak neskutečně realisticky, i jejich rozhovory dávaly smysl, takže jsem brečela, že je opouštím. Brečela jsem pro Liu za to, jak se musela trápit pro Morrighan a Rafea, pro Jeba a jeho zalíbení pro módu a jeho matku a sestry a jejich truchlení, pro Rafeův čin vyhození svatebních šatů, pro Vendu zhozenu manželem z římsy, kde po jejím vzoru zpívala Lia svým milovaným lidem, pro Morrighan, jež sebrali mrchožrouti a hlavně protože to celé skončilo. A i když to budu číst znovu a znovu, už nikdy se přitom nebudu cítit stejně. Bude mi chybět to napětí s kým Lia skončí, strach o jejich životy a mnoho dalšího.
Další zajímavostí je, že se mi šlo do této knihy velmi snadno vžít-tj. dokázala bych vám přesně popsat Kadenův pokoj ve Vendě, přesný popis hlavních postav-hlavně třeba Aster(u ostatních běžných knih mám tendenci vzhled měnit a prostředí vytvářt neutrální) a bylo to podle mě tím, že šlo v těchto knihách hlavně o ty lidi a doopravdy byli součástí příběhu a ne jen herci.
Trochu mě zklamal Liin dar, čekala jsem něco magického. Ale na druhou stranu bylo pěkné zjištění, že se nejedná jen o výsadu královského rodu a že dar žije v každém z nás. Doufala jsem, že si s ní třeba Venda nebo Morrican doopravdy promluví a budou jí vyprávět příběh minulosti. A také trochu přemýšlím, jak je o teda s tím obětováním Lii. Neznamená ta oběť to, že musí být povždy jen královnou a ne s tím,koho miluje?
Konec mi přišel trochu uspěchaný, protože strašně dlouho byli od sebe a najednou *bum*,objeví se Rafe s melouny a vrhnou se na sebe jako by na vše zapomněli. A mrzí mě, že nebyl žádný epilog, který by ukázal jak má Kaden s Pauline kupu dalších dětí a Kaden bude vládnout Vendě, aby se Lia mohla odstěhovat hezky za Rafem a mít další kupu dětí, kterým by vyprávěla příběhy.
Na závěr nezbývá říct nic jiného než
paviamma povždy

Amitiel76
12.06.2018 5 z 5

Tak tahle trilogie byla skutečně nádherná. Dostala mě bez váhání na kolena....
A k tomu není co víc dodat. Tenhle příběh budu mít ještě dlouho před očima. A všechny v něm, hluboko v srdci. A ještě předlouhý čas ke mě budou ve větru promlouvat písně Vendy, ztracená slova Morrighan a příběhy Gaudrel, kterými sytila hladové.
Na takovýhle příběh, nelze zapomenout. Ani na prázdnotu a smutek který cítím, že je vyprávění už u konce.....Ale byl to dobrý konec.

Citát: "Klesla jsem na kolena a plakala pro ty ztracené.
Plakala pro ty, které už nikdy neuvidím.
Plakala nad krutostí
a z dálky ke mně doléhal šepot :
Jsi silná.
Silnější než tvá bolest.
Silnější než tvůj žal.
Silnější než oni.....
A já znovu vstala. "

Lorej
10.06.2018 4 z 5

Po konci minulého dílu jsem se málem zbláznila čekáním na pokračování. A když se mi konečně dostalo do rukou, vše ostatní šlo stranou, uvařila jsem si obří hrnek čaje a pustila se do čtení.
Ze začátku jsem se nedokázala od příběhu odtrhnout, až tak to napínavé bylo. Prostředek knihy se spíš zabýval vztahy a plánováním, občas se nějaká ta akcička taky objevila. No, a konec? To závěrečné vyvrcholení, ke kterému celé kniha spěla? Bohužel, konec mě trošku zklamal. Čekala jsem něco velkolepějšího, ne pár uspěchaných stran.
Pokud mám zhodnotit celou sérii, byla velmi čtivá, napínavá, tajuplná, hlavní postavy sympatické a dobře promyšlené a záporák nebyl přízemní usmrkanec, což je velké plus.

Beatnice
06.06.2018 5 z 5

Cela serie byla uzasna. Nemohla jsem se odtrhnout a s Liou prozivala vsechny utrapy I okamziky stesti. Jen jsem se porad nemohla rozhodnout, jestli bych ji radeji videla s Rafem nebo s Kadenem. Skvele popsane pronikani zeny do muzskeho sveta navzdory vsem pravidlum a zvyklostem ;-)

Amy27
26.05.2018 5 z 5

Nejprve jsem se bála, že 550 stran mě nebude bavit. Knihy jsem četla za sebou a příběh Lii mě provázel celý měsíc vkuse. Musím říct, že zápletka autorky je skutečně velmi promyšlená a hlavně poutavě napsaná. Mohla bych toho napsat spoustu, ale byl by to jeden spoiler za druhým, proto jen ... doporučuji! :) Skvělé zakončení této ságy..

Lucuschka
26.05.2018 5 z 5

Povedené zakončení. Celá série se četla rychle, protože byla plná napětí, akce a zvratů

kklepkaa
24.05.2018 3 z 5

Začátek byl super, pak jsem se nudila a pak to bylo zase super. Takle jednouduše by se dal zkrátit můj dojem z knihy. Rozhodně byl tenhle díl akčnější. Hlavně závěr. Rychlé střídání pohledů tomu konci vážně prospělo. Trochu zkalamal ten velevážený dar... asi to bylo na mě málo magické. A Lia mě často rozčilovala, ale co... nebyla úplně marná hlavní hrdinka. Konec mě úplně neuspokojil (díky za poslední odstavec), ale stejně mi budou všichni chybět.... hlavně Rafe ♥
Jinak, za mě, celá série je spíš takový lepší průměr.

E.lisabeth
21.05.2018 5 z 5

Jako mam velke nutkani dat jen 4 hvezdy, protoze proste s Kadenem to nedopadlo :-D...ale ne, pekny zaverecny dil, mozna mi jen prislo, ze byl konec nejak snadne rychly. Jinak skvela serie, jsem rada ze ji mam v knihovne:).

Terr_y
20.05.2018 5 z 5

Obsahuje SPOILERY

Rozhodně skvělé zakončení série Letopisy pozůstalých! Bylo mi velmi sympatické že se Lia knihu od knihy stávala větší bojovnicí a byla ochotná se kvůli většímu dobru vzdát své lásky. Bylo to pro mě sice srdce rvoucí, protože jsem si opravdu myslela, že spolu nebudou ale dopadlo to nakonec dobře. Radost jsem měla i z toho jak to dopadlo s Kadenem, protože co si budeme povídat ale byl to na začátku rozkošný záporák a ty máme všechny rády, že? :)
Za mě skvělé fantasy se vším co by podle mě mělo mít. Doporučuji!

Lokina
18.05.2018 5 z 5

Spoilery!
Poslední díl jsem si užívala, byl čtivý, strhující a emotivní. Hrozně se mi líbily útržky z jednotlivých Písní, které knize dodávaly tajemnou a jedinečnou atmosféru.
Liu jsem si od prvního dílu oblíbila a moje sympatie k její postavě zůstaly až do závěrečné stránky série. Prostě byla svá, svéhlavá a nenechala si nikým diktovat život. Za Kadena jsem moc ráda, jak to s ním dopadlo, protože po tolika strastích v životě si zasloužil štěstí, překvapilo mě, že on a Pauline nakonec zůstali spolu a že i ona našla štěstí a oporu právě u něho.
Co mě ale nepřekvapilo a jsem ale za to taky ráda, že Lia a Rafe zůstali spolu, i když ke konci knihy to tak nevypadalo, poslední stránka mi dala klid na duši :-)
Celkově jsem se sérií velmi spokojená a ještě dlouho na ni budu s radostí vzpomínat. A už teď se těším na autorčiny další knihy :-)

laura
17.05.2018 5 z 5

Úžasné zakončení skvělé série... Kniha mě pohltila a nepustila, prsty mě svrběly, jako už dlouho ne, abych otáčela stránky pořád dál, abych už "věděla"... Bylo tolik těch, o které se člověk bál - a o některé z nich oprávněně. Bylo tolik míst, kdy mě tiskla bolest u srdce a já si říkala: To ne... Nečitelný, tajemný Rafe, nepředvídatelný, jizvami poznamenaný Kaden, zraněná, opuštěná Pauline... A hlavně Lia. Lia, kterou jsem někdy nechápala a někdy zase chápala až moc. Pro kterou mě bolelo srdce a kvůli které se mi hrnuly slzy do očí. Každý z nich a všichni ostatní jako by měli ne jednu, ne dvě, ale hned několik tváří a někdy dalo dost zabrat poznat, kdo se za jakou tváří skrývá... Autorce se podařilo napsat strhující román o lidech, kteří nebyli tím, za jaké jsem je pokládala, o lidech, kteří mě překvapili, zaskočili svým chováním, které jsem tak docela nedokázala odhadnout - a to se mi moc nestává. Tahle kniha prostě neměla chybu a mě mrzí jediné: že příběh skončil. Ale možná že neskončil. Možná že na konci ještě stále čeká - naděje...

sun.from.ibiza
17.05.2018 5 z 5

Skvělá trilogie. Ale za mě tedy poslední díl nejhorší (stejně ale musím dát pět hvězdiček), přišlo mi to ... uspěchané. Bitva na konci příliš rychlá SPOILER a část s Komizarem jako by ani nebyla. Těšila jsem se na ten pocit radosti, až mu to Lia dá pěkně "sežrat", bohužel místo napětí najednou letěl dolů ze skály, hm hm a bylo po něm.
Co mě potěšilo, byl voják, kterého v prvním díle usadila v hospodě. Už jsem na něj zapomněla a jeho objevení mi udělalo radost.

Jinak druhý díl za mě bezkonkurenční.