Temná krása

Temná krása https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480547/bmid_temna-krasa-9mp-480547.jpg 4 1178 246

Závěrečný díl úspěšné trilogie Falešný polibek. Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu. Musí se vypořádat se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Beauty of Darkness , 2016

polaris
02.01.2019 4 z 5

Finální díl série byl skvostný. Hned ze začátku se něco děje, žádné zdlouhavé popisy.
Moc se mi líbil popis autorčina světa. Konečně zde bylo také vyzobrazení království, jak Morrighanu tak i Dalbrecku.
Lia - skvělá hlavní hrdinka, po celou sérii se měnila v novou osobu, moudřejší, postupně objevovala svůj dar, svoje povinnosti a schopnosti. Líbila se mi ta změna, v tomhle díle je asi nejzřetelnější. Byly tu ale části, kdy jsem nad hlavní hrdinkou kroutila hlavou a říkala si proč to dělá.
Kaden - taky skvělá postava po celou dobu série. V tomhle díle je více popsáno o jeho rodinném životě a dětství.
Rafe - osobně moje nejoblíbenější postava, dělal rozumná rozhodnutí, která byla pro všechny rozhodující.
Všichni hlavní hrdinové nebyli stejní jako na začátku, proto jsem si je tak zamilovala.
Zjišťování zrádců a politický převrat byl zajímavý.
Finálový souboj, wau. Tolik akce a dění. Opravdu skvělý finálový konec.
Úplný závěr byl krásně pohádkově zakončený. Všechny věci byly dořešeny. Všichni hrdinové dostali svůj šťastný konec.
Celá série byla skvělá, autorčin svět mě velice bavil. Tento díl se mi líbil stejně jako první, druhý díl byl nejslabší. S touto sérii bude velice těžké se loučit.

amejzlík
29.12.2018 4 z 5

Konec další úžasné cesty na kterou jsem se vydala spolu s Liou. Knížku se mi až nechtělo dočíst protože, jsem se musela vzdát dalšího světa jež mne okouzlil.
Autorka geniálně vyřešila problém milostného trojúheníku. Jediná věc se kterou jsem nebyla až tak úplně spokojená byla válka. Popsat boj nebývá až tak jednoduché a já měla pocit že autorce se to až tak úpně nepovedlo. Střídání vyprávění jednotlivých postav v průběhu boje mi moc nevyhovovalo.

denniys
27.12.2018 4 z 5

Mě tahle série prostě zatraceně bavila..čím si mě tolik získala, to netuším..možná jsem měla zrovna náladu na trochu cukru..děkuji autorce za překrásný konec a lehkou dávku napětí

Niu
23.12.2018 5 z 5

Tak rychle jsem chtěla vědět, jak příběh dopadne, jak budou odhaleni zlotřilí a kdo s kým skončí, až se tak stalo a já si říkala - sakra, co budu číst dál :-) Tři knihy jsou dost na úzké sžití s hlavními postavami. Ono vlastně někdy stačí jen jedna kniha. Příběh se mi líbil, i když některé pasáže byla zdlouhavé ("řekl jsem, že nepůjdeš" - "a já tobě, že půjdu" - v tuhle chvíli jsem neměla ráda ani Liu ani Rafea). Pořád jsem čekala, že se také víc dozvím o minulosti všech království a že se to nějak završí. Kdo ví, třeba autorka neskončila. Bylo by to fajn. Ale celkově hodnotím všechny knihy trilogie velmi pozitivně a doporučuji.

Sam.Mischell
21.12.2018 5 z 5

Ani na chviličku jsem se nenudila. Konec mi přišel trochu uspěchaný ale dočkala jsem se happy endu ☺

mia.com
07.12.2018 4 z 5

Krásné "pohádkové" zakončení. Hlavně, že vše dobře dopadlo :) Ale souhlasím s ostatními, že ten konec mohl být rozsáhlejší.
SPOILER
A já věděla už od minulého dílu, že Kaden a Pauline skončí spolu, to bylo jasné, né že né :D

Kayla
01.12.2018 5 z 5

Páni. Wau. Nemám slov. Zpočátku když jsem věděla, jak to skončí ( můj zvyk,je ten, že koukám na konec knihy než ji začnu číst), jsem knihu neustále odkládala a nadávala na to jak to autorka ukončila. Ale teď když jsem knihu přečetla jako normální člověk co čte knihu postupně bez přeskakování mám na ten konec jiný názor. Wau. Úplně mě tímto dílem autorka odrovnala... Uff, já se nechci loučit s tak skvělými hrdiny jako je Lia, Rafe, Kaden a další. Série je úžasně ukončená i když něco bych určitě více rozepsala, ale to nevadí. Těch 507 stránek bylo prostě málo, i když zpočátku jsem si myslela pravý opak. Teď vůbec sama sebe nechápu, proč jsem knihu nečetla dřív a bála se do ní pustit. Možná jsem fakt měla strach, že to bude hrozný propadák, ale to se v žádném případě nestalo. A možná tam byl i strach, že se mi z těmi postavami bude hůř loučit, což se na druhou stranu opravdu stalo. Miluji Rafea, Liz, Kadena a další.

bibii3212
18.11.2018

Túto knihu som dočítala dnes večer, zatiaľ totiž vyšla iba v češtine. V celku musím uznať že v druhej polovici autorka konečne začala písať príbeh ktorý sa začal Falošným bozkom (1. časť). Prvých vyše 200 strán knihy nie je vôbec pútavých - takže odporúčam nezanevrieť a vydržať do tej druhej polovice. City hlavnej hrdinky sa konečne úplne vyjasnia a nebude už taká bezbranná ako doteraz. Záver ma sklamal-
čakala som od autorky prvých 2 dielov (ktoré boli super) o niečo viac. Výhliadky do budúcnosti nie sú práve najromantickejším záverom Liinho príbehu, ale kniha je už napísaná. Kaden je deň čo deň milší a ľudskejší ale Rafe prezmenu ukazuje svoje pravé stránky a svoj pohľad realistu. Ak ste si prečítali prvé 2 časti tak prajem príjemné čítanie tejto tretej... len žiadne veľké očakávania.

TaLu
14.11.2018 4 z 5

Finále této série se povedlo. A všechny tři díly patří rozhodně k tomu dobrému v rámci žánru. Postupné odhalení intrik, příprava na boj i závěrečná bitva zarámovaná popisem prostředí a podtržená vývojem všech vztahů.
Přátelství, lidský rozměr příběhu a vykřičník v podobě oběti v mnoha odstínech, propůjčuje knize další rozměr - ten do hloubky.
K zamyšlení mě přimělo i to, že společnost po apokalypse se vyvinula na úroveň středověku a pradávná minulost se změnila v legendy.
Skutečně naše společnost jejíž hlas je slyšet po celém světě ( telefon, Internet....) a jež létá ke hvězdám jako bohové, v sobě nenajde dostatek moudrosti a pokory k sebezáchově? Snad právě v těchto úvahách spočívá největší výzva knih, které se staly tolik oblíbenými mezi mladými lidmi.
Kéž mládí a jeho odvaha zachová při životě naše sny, touhy, naději a nasměrování.
Budiž to tak provždy.
Paviamma.

izfnp
10.11.2018 4 z 5

I poslednému dielu série k dokonalosti čo to chýba, avšak stále veľmi príjemne hreje moje srdce fanúšika nenáročnej fantasy. Páčila sa mi nekompromisnosť autorky v otázke romantickej linky i mystičnosť príbehu, ktorá sa tiahla v pozadí celou trilógiou. Autorka však na málo muziky spotrebovala vcelku dosť papiera, čo je škoda, najmä s ohľadom na takmer neexistujúcu gradáciu v druhej polovici knihy a na zrýchlené tempo záveru. Samotné posledné kapitoly však nehodnotím negatívne - dynamické striedanie pohľadov bolo na výsosť zaujímavé a vrcholu série dodalo na energii. Je fakt, že Letopisy nikdy neboli príliš akčné - ide skôr o hĺbavý príbeh, ktorý extrémne sympaticky pracuje s hlavnou hrdinkou a kultúrami, do ktorých sa dostáva. Pearsonovej sa podarilo vytvoriť krásny, fantaskný a epický svet, do ktorého som sa rada na tri diely ponorila.

zwingerovam
06.11.2018 3 z 5

Mrzelo mne jak se autorka vypořádala s koncem knihy. Je to dobře vymyšlený svět, hezký příběh, ale konec mi bohužel přišel strašně uspěchaný a zklamal mne.

Jostik_21
03.11.2018 5 z 5

Po druhém díle, který mě moc nebavil, ale byl super, mě tato kniha překvapila. Děj mě bavil, ale jediný, co bych udělala jinak, tak bych tam dala víc místo pro Liiny bratry. A vůbec, bych to trochu (ale jen trošku) ke konci víc rozepsala.

Lucik100
29.10.2018 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem na knihu neměla moc čas a svým zdlouhavým dějem mě ani nezatáhla do děje. Ale když se to rozjelo a začalo se tam něco opravdu dít, tak jsem knihu měla přečtenou za pár hodin.

Kasandra109
29.10.2018 2 z 5

Za mě je tato kniha velkým zklamáním. Přijde mi, že postavy se najednou začali chovat úplně jinak než na začátku. A k tomu všemu byla kniha opravdu velmi předvídatelná a ani tam nebyli žádné zvraty. Prostě jen přípravy na bitvu, která nakonec taky za nic nestála. Ty 2* dávám za pěkný konec a za Kadena;)

Horselen
24.10.2018 4 z 5

Oproti předchozím dílům je tento slabší. Chvílemi už na mě důmyslné plánování bylo příliš zdlouhavé.
Konec bych také označila za horší, člověk by řekl, že války trvají měsíce a ne jediný den. Na můj vkus byl uspěchaný.

Spoiler
Celou knihu jsem doufala, že Lia nakonec skončí s Kadenem, takže jsem byla celkem zklamaná. Obzvlášť proto, že Rafea jsem měla občas plné zuby.

Emičkazknihy
22.10.2018 5 z 5

Temná kráse je velice výstižný název této knihy. Kniha naplnila a možná i předčila má očekávání a já jsem myslela na blažené chvíle, kdy jsem čekala na pokračování děje. Jednou jsem slyšela kamarádku říct: Lepší kniha nežli film. Neznám knihu, ke které by se to hodilo více. Pocity a mličkosti utvářeli příběh stejně jako vše ostatní. Miluji pohled na obálku, protože vidím to čím bych chtěla být. NĚKÝM KDO UMÍ BOJOVAT ZA SEBE, ZÁROVEŇ VŠAK ZŮSTÁVÁ SÁM SEBOU.

Black-stars
29.09.2018 3 z 5

Nějak sem se nedokázala srovnat s nenadálým dospěním hlavní hrdinky. Děj mi přišel až příliš předvídatelný a chvílemi působil až příliš utopisticky a hrál na sladkou až nereálnou notu. Reálná hrozba tu byla jakoby v pozadí. No a závěr zazdil celé finále. A není to jen proto že nemám ráda melouny. Byť knihy pro teenagery mám ráda - tato série je skutečně spíše myšlena pro menší děti.

Fizulka71
23.09.2018 5 z 5

Právě jsem dočetla třetí díl. Mno... Young adult, říkáte. Podle mě je to hodně adult. Mary se v téhle sérii podařilo vytvořit neobvyklý, fascinující svět, jehož příběh nepodléhá zubu času ani momentální módě. Vykreslila nám boj za hodnoty, za které je vždycky nutno bojovat. Ať už máte k dispozici pero, meč nebo atomovou bombu. Během jednoho týdne jsem urazila všechny tři díly a byl to nezapomenutelný týden, takový, který vám může dát jen opravdu dobrá kniha. Zkuste jí. Uvidíte, že její hrdinové s vámi dlouho zůstanou. Možná povždy. Paviamma, milovníci dobrých příběhů!

TerryDee
20.09.2018 5 z 5

Názor na knihu obsahuje spoiler.
Závěrečný díl z trilogie Kroniky pozůstalých Temná krása úspěšně za mnou.
Co jsem v tomto díle moc nezvládala, byla hlavní hrdinka Lia a její chování. Ta holka mi občas, přesněji značnou část knihy, pila krev. A už se mi nezamlouvalo, že byl upozadněn Rafe, jako kdyby něco udělal špatně. Což neudělal! Zajímalo by mě, zda by Lia udělala to samé, kdyby byli v opačných situacích. Ale to jsou co by kdyby.
Myšlenka dát Kadena a Pauline dohromady se mi velice zamlouvala. Škoda, že tam nebylo víc jejich společných scén. A jméno Rgys, jako vážně? Úžasný výběr!
Jednu výtku bych k tomu měla, a to uspěchaný konec jak závěrečné bitvy, tak následného života po bitvě. Ale jinak spokojenost. Především jsem vděčná za happyend Lii a Rafe. Konečně spolu, konečně šťastni.
Celkově tuhle sérii hodnotím velmi pozitivně. Autorce se podařilo skvěle vykreslit její svět, že mě zcela okouzlil. Ještě teď po přečtení myslím na naše hrdinky a jejich svět.

Veronika95
16.09.2018 5 z 5

Úžasný závěr celé trilogie!
Kniha mě neuvěřitelně bavila, všechny postavy mě bavily, zkrátka všechno mě bavilo! :D :)
Moc se mi líbil vztah mezi Liou a Rafem, byl skutečný opravdový a i když mi Rafe přišel chvílemi jako hroznej blb, uvědomila jsem si, že já bych se v jeho situaci chovala úplně stejně, protože pokud má člověk druhého člověka opravdu rád a záleží mu na něm, bude se o něj vždycky bát a bude chtít, aby ten druhý byl v co největším bezpečí.
Co bych jen trochu vytkla, byl závěr knihy, který mi přišel trošku urychlený. Někteří i nadávají na to, že je konec neúplný, že by to chtělo ještě kapitolu nebo dvě. Já osobně bych řekla, že ty další kapitoly by to akorát pokazily. Mně osobně naprosto vyhovuje, jak celá trilogie dopadla :)