Teď, nebo nikdy

Teď, nebo nikdy https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21505/bmid_ted-nebo-nikdy-OjM-21505.jpg 4 266 66

Detektivní román s psychologickou zápletkou vypráví příběh lékaře, který je za nejasných okolností postřelen, jeho žena zavražděna a malá dcerka unesena. Lékaři se po návratu z nemocnice ozvou únosci s žádostí o výkupné a on na radu svého přítele právníka uvědomí o únosu policii. Je ovládán jedinou myšlenkou, najít svou dcerku, ale akce skončí neúspěchem a hrdina se rozhodne pátrat po dítěti sám i přesto, že policie ho podezřívá z vraždy manželky. V pátrání mu pomáhá jeho bývalá přítelkyně, agentka FBI, a společně začnou rozmotávat klubko falešných stop a záhadných souvislostí až k nečekanému a dramatickému rozuzlení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No second chance , 2003

iška
01.04.2020 4 z 5

Harlan Coben patří k autorům, kteří si udržují určitou úroveň. Žádné velké propady. Prostě se při vybrání některého z jeho titulů čtenář nemusí bát. Tedy alespoň to co jsem zatím přečetla. Prostě opět dobré.

Luciga
19.03.2020 5 z 5

Napínavé. Až do konce. Po delší době kniha, kde - když už jsem si myslela, že vím - jsem stejně stále nevěděla, jak to dopadne :).
Čtivé. Styl psaní, kdy příběh mne pohltí a nechce pustit, mi opravdu vyhovuje. Autorův nadhled, ironie, přesnost, žádné zbytečné emoce... Hvězdami nešetřím, protože jsem si celou knihu užila od začátku až po poslední stranu.

ludek.n
09.12.2019 4 z 5

S Cobenovým detektivním thrillerem Teď nebo nikdy jsem měl jeden zásadní problém: už od úvodních kapitol mi styl psaní připadal neuvěřitelně profesorsky pedantský a až „nelítostně“ chladný. Přišlo mi, jakoby román nepsal beletrista, ale matematik s přesně propočítaným dopadem na čtenářovu mysl. Vždy v pravý okamžik se děje přesně to, co očekáváte, že by se dít mělo, dostanete ty správné informace v tu správnou chvíli, ne dříve ani ne později, na scéně se objeví klíčová postava právě tehdy, když si to daná situace doslova vyžaduje. Vše je prostě spočítáno s přesností na dvě desetinná místa, čtyři věty a jeden odstavec. Možná proto mě Marc Seidman nedokázal přesvědčit o tom, že by za dceru i dýchal, přestože o nic jiného se celou knihu nesnažil usilovněji a s větší razancí. Coben pustil emoce ze řetězu vlastně až v několika závěrečných kapitolách, za což si ode mě vysloužil čtvrtou hvězdu. Za to a za onen mistrně vystavěný a vygradovaný příběh si ji zaslouží.

Rozmarýna Rozm
06.12.2019 4 z 5

Dobře se četlo, bylo to napínavé zvlášť ke konci.

Evaho73
02.12.2019 4 z 5

Príbeh so špecifickou atmosférou a pernamentnou dávkou napätia od začiatku až do konca s nečakaným rozúzlením.
Páčil sa mi jednoduchý a nenáročný štýl, akým je kniha napísaná.
Niečo mi tam predsa chýbalo... možno vzťah hlavných hrdinov nebol opísaný podľa mojich predstáv, a preto dávam o bod menej.

Awča
09.11.2019 5 z 5

Příběh byl velmi napínavý, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Postavy byly dobře a uvěřitelně vykresleny. Podezírala jsem kdekoho :-) Závěr s několika zvraty, které čtenář tak trochu očekává a přesto jej překvapí. Kniha se mi líbila, těším se na další kousky tohoto autora.

konicekbily
26.10.2019 4 z 5

Další velice dobrá kniha od mého oblíbeného autora. Kvalitní zápletka, děj s několika zvraty a pěkné závěrečné rozuzlení. Připadá mi, že to místy zbytečně natahoval, což toleruji.

vera4669
20.10.2019 4 z 5

Kniha se mi chvilkama četla nějak hůř, některé pasáže jsem trochu přeskakovala, občas to bylo takové povídání o ničem, ale závěr se mi líbil i když jsem ho tušila od začátku, příjemná detektivka na odreagování

jana1125
09.10.2019 4 z 5

Dobrý detektivní příběh, kniha má dobrou zápletku , děj má spád a plno zvratů co nutí čtenáře neodložit knihu , skvělé čtení

Pája699
16.08.2019 4 z 5

Skvělé a napínavé čtení. Za mě tedy takový průměr, znám lepší detektivky, ale určitě stojí za přečtení. Plno zvratů a napětí je v této knize dost a dost.

allyce
12.08.2019 4 z 5

Čtvrtou hvězdu dávám za závěr knihy a první tři za vše ostatní.

Angelicca
04.07.2019 5 z 5

Opět příběh za plný počet hvězd, hlavní hrdina se mi moc líbil a celkově příběh byl zajímavý. Moc se mi líbí, že i na napínavém krimi příběhu se odehrává milostný příběh dvou lidí, což Harlan do svých knih dost často zařazuje. Vřele doporučuji k přečtení.

šipek
04.07.2019 5 z 5

Tak super psychologický thriller, plný nečekaných zvratů. Kniha nemá hluché místo a moc dobře se čte. Konec knihy je super i když jsem něco podobného očekával. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru. Za mě krásných a poctivých pět hvězdiček.

Mandlevest
02.06.2019 5 z 5

Mistr Coben opět ve skvělé formě. Doporučuji.

DarekDevil
30.05.2019 5 z 5

Napínavá deketivka se spoustou nečekaných zvratů a odhalení. Kniha se čte velmi dobře a nemá žádné hluché místo. Hlavní postava (lékař) je sympatický vypravěč a parťáku mu dělá neméně sympatická a obětavá láska z mládí.

Janaves
22.05.2019 5 z 5

Harlan mi zase udělal radost skvěle napsanou knihou. Je pro mě jedním z nejlepších spisovatelů.Jeho knihy mají děj,jsou napínavé a závěry vždy překvapí.

happy-smile
09.05.2019 4 z 5

Od Cobena jsem zatím přečetla pár knih a i s touto jsem byla spokojená. Ty předchozí byly možná trochu víc zapeklité a překombinované, ale to není vždycky plus. Myslím, že fanoušky Cobena kniha nezklame.

Ajuszka
03.05.2019 5 z 5

Coben me nepřestává překvapovat.Co kniha,to totální nářez. U téhle tomu nebylo jinak.Ačkoliv téma obchodování s dětmi,nebo jak to nazvat,mi není příjemné,tady to autor zvládl bravurně a završil to krásným koncem.

Market116
24.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Velmi zajímavá a napínavá. Děj byl pěkně zapeklitý a zamotaný.
Neodhalila jsem úplně všechno do puntíku, ale byla jsem blízko.
S koncem jsem byla spokojená, dopadlo to naštěstí dobře.
Knihu určitě doporučuji. A rozhodně si přečtu další knihy od Cobena, opravdu za to stojí.

harena
12.03.2019 5 z 5

Můžeme si jenom myslet, že jednáme nesobecky, ale kdo posoudí, jestli je to tak skutečně dobře?
Další vynikající detektivní román od Harlana Cobena nemá chybu, skvělá zápletka a napínavé rozuzlení, které nečekáte. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru a za mě velké "ano".

americká literatura únosy dětí

Harlan Coben
americká, 1962
2016  80%Cizinec
2015  84%Chybíš mi
2008  87%Temné lesy
2014  78%Šest let
2017  86%Smrt v zádech

Kniha Teď, nebo nikdy je v