Tanečník

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1330/tanecnik-1330.jpg 4.5947

Případy Lincolna Rhyma (2.)

The Coffin Dancer (1998)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Romžiry

Vynikající kniha, napínavá od začátku do konce. Pokud máte rádi detektivky s více jak jednou vraždou nebo záhadou, doporučuji.

SilvieSisinka

Super čtení.

konicekbily

Na kličkování v ději jsem si již přivykl u "Sběratele kostí" a tak jsem se rád nechal vodit za nos a obdivovat autorovu fantazii. Moc dobře promyšlená zápletka a ten závěr! Další díl série mne nemine!

stafbul

Z naprostého nadšení nad Deaverovým dílem, jsem se propadla do mírné znuděnosti. Není to tím, že by snad knihu od knihy klesala jejich kvalita, je to spíš jen tím, že je v každé jeho knize natolik cítit jeho autentický podpis a jeho osobitý styl, že už nedokáže člověka překvapit. Zkrátka se přeDeaverujete. Je to jako s alkoholem, dostanete se přes úžasně uvolněnou a povznesenou náladu až do stavu šílené opice. A nejhorší na tom je, že Vám pořád není ještě natolik blbě, abyste se znova nenapili. Takže mám v knihovně další dvě knížky tohoto autora (pomalu už je ze mne nechtěný sběratel), které určitě dříve a nebo později přečtu.

Lana33

Knížka, která umí vtáhnout do děje. Překvapivé rozuzlení a zajímavý příběh jen podtrhují celkový dojem z knihy, který je více než příjemný. Za osobnost vraha dávám 5 hvězd.

harena

Jeffery Deavera si ukládám do svých oblíbených spisovatelů. Po Sběrateli kostí jsem přečetla Tanečníka a sledovala fantastické pátrání kriminalisty kvadruplegika, jak za pomoci kolegyně a přítelkyně Amélie Sachsové dostanou vraha a v posledních vteřinách (!!!!!!!!!!) mu zabrání v dalších vraždách. Super čtení, už mám objednané další tři díly.

Vandiba

Mám pocit, že předchozí knihou autor nasadil laťku vysoko a druhým dílem (Tanečníkem) jsem bohužel skončila zklamaná. První dvě třetiny knihy jsem se nudila a říkala si, že tomu "něco" chybí a nemohla se stále začíst. Poslední třetina a vyvrcholení příběhu byl přesně ten Deaver, kterého jsem celou knihu hledala..

Atlantis

Z komentářů mám pocit, že se na Tanečníka spousta čtenářů dívá skrze růžové brýle, které si nasadili po přečtení Sběratele. Já osobně musím takřka zkopírovat svůj komentář, který jsem napsal i u Deaverovi předchozí knihy. Dokud sledujeme pachatele, děj skvěle ubíhá je relativně zajímavý a nebudu tvrdit, že jsem závěrečný zvrat očekával.
Jakmile se ale přesuneme k Lincolnovi, je zle. Rhyme je postava přitažená za vlasy, nesympatická, mnohdy až komicky přechytralá, kterou sužují záchvaty jako u malého dítěte. Prostě nejde o hlavního hrdinu, kterého byste chtěli sledovat. A dějová linka s leteckou společností? Jedna masivní a těžkopádná nuda.

Jessie26

Přečteno jedním dechem. Skvělé zápletky, jen ten rychlý konec mě překvapil.

Kubíííína

Autor mě opět nezklamal, drsné, strhující, s velice překvapivým rozuzlením. Pan Deaver thiller zkrátka napsat umí a já se už moc těším na další osudy Lincolna Rhyma a Amélie Sachsové v další knížce.

klokan.1905

Tanečník...
Trvale na lůžko upoutaný Lincoln Rhyme a policistka Amélie Sachsová se v druhém případu pokouší dopadnout profesionálního vraha - Tanečníka... Podaří se Tanečníkovi zlikvidovat nepohodlné svědky, nebo jej Lincoln Rhyme za pomoci Amélie Sachsové dříve dopadnou? Určitě si i tuto knížku přečtěte, stojí za to... V případě, že byste o Tanečníkovi uvažovali, tak doporučuji přečíst nejdříve Sběratele kostí... Stejně jako v prvním díle, tak i v tomto mě Jeffery Deaver na konci dostal... Více neprozradím... Snad jenom to, že Jeffery Deaver tímto putuje do mých oblíbených autorů... ;-)
Doporučuji, za mě 4,5*

aneta.giraffe

Pekna knizka,zajimavy prubeh vysetrovani a "pribeh vraha". Ale stale se snazim si jako Amelii nepredstavovat Angelinu J. ;-)

hana.hanigerova

A zase mě dostal! :-) Kniha se necelých 300 stran vlekla a měla jsem z ní rozporuplné pocity, ale přesto jsem musela pořád číst dál. 4* měla jisté. Po náhlém zvratu a akci na posledních 40 stranách má i hvězdičku pátou a všem knihu vřele doporučuji! A to nejsem žádný mega fanda detektivek, toto je všehovšudy asi čtvrtá detektivka, kterou jsem přečetla :-) Deaver prostě umí!

Jankulik
31.12.2016

Kniha se mi velmi pěkně četla :-). Napínavá a ten zvrat na konci knihy byl fajn. Boj mezi Lincolnem Rhymem a Tanečníkem byl pěkně napsaný. Zajímavá kniha :-) Doporučuji.

ZuK1
10.12.2016

Moje první knížka od Jeffery Deavera, mimo Sběratele kostí, kterého jsem kdysi dávno viděla v televizi. Musím říct, že se mi Tanečník opravdu líbil. Byl napínavý, dobře se četl a závěr jsem vůbec nečekala. Už se těším na další knihy.

jana1976
28.11.2016

Četla jsem se zatajeným dechem. Pro mě je to bomba čtení.

frkotik
24.11.2016

Parádička, po nemastných neslaných Sběratelech kostí, které jsem viděl v kině / televizi a teď i četl, mi tohle přišlo jako naprostá bomba... Ten konec teda byl! Lahůdka a hned skáču rovnýma nohama do dalšího Lincolna Červa :) Celkem mě překvapuje, že tohle ještě nikdo nezfilmoval nebo se pletu?

Schamila
19.11.2016

Bezva příběh - jedinečné střídání situací, téměř 3/4 knihy vše jasné a pak najednou bum, autor nám přiblížil - co znamená létat, další zajímavý postřeh z knih tohoto autora, vřele doporučuji.

Nuny
31.10.2016

Já opět smekám. Nechápu, že jsem s tím tak dlouho otálela. Něco tak důmyslně promyšleného jsem dlouho nečetla. Perfektní do posledního detailu.
Nejvíce mě dostal se svou znalostí letových údajů a strojů samotných.
Psát takovéhle detektivky musí být dobrodružství samo o sobě.

DatabazeKnih100
04.10.2016

Za mě tedy o něco slabší než první díl. Ale na druhou stranu o trochu reálnější. Lincoln Rhyme na mě tentokrát nepůsobil jako člověk s nadpřirozenými schopnostmi v komnatě nejvyšší potřeby, což oceňuji. Celkově to však nebyla ani zdaleka taková bomba jako Sběratel kostí. Uvidíme, co autor předvede v dalším díle..

Mikako
03.10.2016

Výborná kniha, musím říct, že jsem si Rhyma vážně zamilovala!
I když se snažím, opravdu nemůžu vymyslet nic, kvůli čemu bych neměla dát opět plný počet hvězd :-)
Prostě dokonale vymyšlené a napsané a nakonec vše skvěle zapadne jako dílky puzzle :-)

ivoiro
18.09.2016

Těžko něco dodávat - naprosto perfektní.

haWranka
05.09.2016

Slabší než první díl, ale na druhou stranu, závěr všechno bohatě vynahradí. No, kdo to prokouknul? Já tedy ne!

arthera
22.08.2016

Tenhle Deaver byl jako slabý čajíček...takový odvárek, když kuchařka zapomene sesbírat pěnu a ten se zakalí. Já chápu, že ne všechny baví v knize číst poetické popisky o západech slunce, včeličkách a vůni lesa...ale mě to trvalo, než jsem se prokousala "vycpávkami" o letadlech...vzlety, vztlaky, modely a já nevím co ještě. Vedlejší postavy byly napsané jak horkým perem. Kdo "sbírá" Deavery, je to nutnost číst, kdo by chtěl "dobrou detektivku" tak ať si najde něco lepšího...

jefff
14.08.2016

Skvěle napsané. Deaver umí a zná, to je vidět a díky tomu je příběh o hodně realističtější než u jiných amerických autorů. Pravda, trvalo mi než jsem se začetl, neboť zabiják mě až tak neoslovil, ale v pozdější fázi jsem se od knihu už odlepit prakticky nemohl. Silný nadprůměr.

dominika2585
07.08.2016

Opět skvěle promyšlený příběh, s geniálním rozuzlením. Jak už tu bylo řečeno, některé pasáže pro mě byly také méně čtivé, především ty popisové části o technice letadla, ale to ovšem Deaver vynahradil spoustou zvratů. Konec mě natolik ohromil, že jsem až zírala s otevřenou pusou.

wendulka0502
01.08.2016

Nemohla jsem se odtrhnout opět úžasný příběh.

Aymira
09.06.2016

Ne tolik temné jako Sběratel kostí, přesto stále stejně kvalitní. Přiznávám, že jsem se dokonale zamotala u toho obratu na konci knihy a posledních asi 30 stran jsem se musela pořádně soustředit, abych pochopila logiku toho, jak vše vlastně bylo. Jak tady již někdo napsal, některé pasáže nebyly tolik čtivé z důvodu přílišného popisu technických záležitostí, ale to je jen můj osobní problém. Pro někoho, kdo se zajímá o letectví a ví mnohé o technice, to může být naopak velmi vzrušující a poučné čtení.

Selinute
14.05.2016

Můj komentář, který je v pořadí stým k této knize, svědčí o velké oblibě autorových knih. Proto není snadné napsat nějaký superlativ, který tu ještě nebyl použit. Snad jenom, že to byla opět skvělá jízda... A závěr je pecka, která Vám vyrazí dech. Dokonale napínavá, příjemně vzrušující, no prostě jedna z nejlepších Deaverových knih!

Lu89
08.05.2016

Opět skvěle napsaná kniha, oproti Sběrateli trošičku horší, ale i tak velmi čtivá. Nejvíce mě ale dostal závěr, který byl naprosto dokonalý.