Také nezvyčajné vianoce

Také nezvyčajné vianoce https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72555/take-nezvycajne-vianoce-72555.jpg 4 189 49

Presne tomu chcú Luther a Nora Krankovci zabrániť, keď sa nečakane rozhodnú, že aspoň jediný raz v živote zrušia vianočné sviatky. Na Hemlock Street bude ich dom jediný bez vianočného osvetlenia, nebude nijaká štedrovečerná hostina, dokonca si ani neozdobia stromček. Nebudú ho ani potrebovať, pretože 25. decembra sa vydajú na okružnú plavbu po Karibiku. No ako sa táto čudná dvojica dozvie, vynechať vianočné sviatky prináša nečakané dôsledky – a nie je to ani spolovice také jednoduché, ako si predstavovali. Táto klasická rozprávka určená pre moderné časy ponúka veselý a satirický pohľad na chaos a zmätky, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou našej vianočnej tradície.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Skipping Christmas , 2001

babyboar
03.01.2019 3 z 5

První kniha od Grishama, kterou jsem přečetla. Je mi jasné, že tematicky zcela vybočuje všem ostatním, ale každý rok se ráda naladím na vánoční atmosféru i skrze četbu. Myšlenka knihy se mi velmi líbí. Vánoce jsou čím dál tím více svátkem komerce a postrádají svůj původní význam. Autor v příběhu přehnal vše, co se dalo, jen aby to čtenáři vpálil mezi oči. Trochu mě děsí, zdali ta nadsázka přeci jen není ve skutečnosti o něco menší než se mi zdá, protože z pohledu Evropana jsou americké Vánoce jistě více komerční

vlkove
14.12.2018 4 z 5

Musím říct že kniha byla dobrá. Vánoční příběh průběhu amerických Vánoc. Film i kniha se povedli. Oboje dororučuji.
Nad příběhem jsem se v některých částech i pozastavila a jsem ráda že u nás probíhají vánoční svátky v klidu a bez zbytečného přehnaného schodu. :)

t-e-r-k-a
06.12.2018 5 z 5

Na filmové zpracování se dívám každé Vánoce (někdy i vícekrát), protože je to úžasně vánočně laděná oddychovka :) Letos jsem si konečně přečetla i knižní předlohu a musím říct, že se mi kniha opravdu líbila a až na některé detaily byla filmu dosti podobná. Určitě mohu doporučit pro čtení o vánočním čase :)

haWranka
02.12.2018 4 z 5

Neskutečně příjemná a hřejivá jednohubka, po které se na Vánoce těším ještě víc. Nejde o hlubokomyslný román, ale s tím záměrem psán nebyl. Vlezte si pod deku, čapněte hrnek něčeho horkého, biskupský chlebíček:) a užijte si ten milý příběh!

Market = )
29.11.2018 4 z 5

Za mě dobrý :-). Na Vánoce čtu vánoční knížky a jsem ráda, že tuhle jsem si vybrala jako první. Není to žádný slaďák, ale upřímně jsem se pobavila a místy i zamyslela. Předvídatelný dobrý konec mi nijak nevadil, se svou naivitou jsem přesvědčená, že takhle by to na Vánoce mělo být :-).

Analady
30.10.2018 1 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala kvůli Čtenářské výzvě, ale bohužel mě moc nebavila. Námět nebyl špatný, ale bylo mi neskutečně protivné číst neustále dokola, jak lidé Krankovým neustále vyčítají, že se rozhodli neúčastnit se davového šílenství kolem Vánoc. Při každé větě "Osvoboďte Mrazíka" už jsem dostávala osypky. Během čtení této knihy jsem si vzpomněla, že jsem kdysi dávno viděla film Vánoce naruby a musím říct, že se mi líbil mnohem víc než kniha.

perpe2a
14.10.2018 2 z 5

Bohužel tato kniha mě nijak nenadchla. Nepřišla mi ani vtipná, ani zajímavá námětem. Takže za mě nee.

p.pavlina
13.10.2018 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Skvělé jsem se pobavila a opravdu po dlouhé době jsem se u knihy smála nahlas. Doporučuji jako vtipnou oddechovou.

ChristineDaee
23.05.2018 2 z 5

Zo začiatku ako zvrátená verzia Vianočnej koledy. Oslavovať Vianoce nie je dobré, ale ZLÉ ! :D Potom sa všetko zvráti a čitateľ nevie, na čom je. Boli susedia zlí, či dobrí ? Mal pravdu manželskí pár alebo nie ? Dodám, že mnohí z nás majú radi vianočné nákupy... aspoň zozačiatku :) Čítala som len kvôli Výzve.

1amu
01.05.2018 3 z 5

Zřejmě Grishamova rychlovka. Měl smlouvu na x-knih ročně a ta poslední furt ne a ne ! Tak usedl a psal. Předpokládám, že mu to šlo fofrem od ruky. Nakladatel spokojen, koupěchtiví před vánočními svátky také. Bude to sranda ! Řekl bych, že jde o řemeslný výkon profíka. Nic víc - nic míň .

Boženka2
25.03.2018 3 z 5

Přečetla jsem jenom kvůli čtenářské výzvě, patří mezi knihy, které mě moc nebaví

rysavas
24.03.2018 3 z 5

Četlo se to celkem snadno, ale děj jednoduchý, předvídatelný ....a jak již bylo psáno....hodně americký.... ale jako taková rychlá oddychovka? Proč ne? :)

Zlatinka.Emilly
23.03.2018 2 z 5

Tato kniha byla zfilmována, ale název si již nepamatuji. Typická americká komedie. Jejich mentalitu ohledně vánoc ani chápat nechci. Možná bychom si ale měli vzít z určitých situací příklad, např. sousedská soudržnost, obdarování atd. Konec příběhu byl dost ujetý, hlavně co se týká toho, že policie jela na letiště vyzvednout Blair a Enriqua. Ale jo, taková oddychovka tři měsíce po vánocích :) Přečtena další kniha do Výzvy!

Květinka008
27.02.2018 3 z 5

Hříčka, novelka, ideální na čtení do MHD. Pro českou mentalitu nepochopitelný americký život plný konzumu a diktátu společnosti, ale současně i komunitní soudržnosti, kterou od nás neznáme. Je vtipné, že zároveň jsem četla motivační knihu Lykke, kde autor vyzývá ke spojování do komunity se sousedy v ulici např. založením společných tradic apod., zatímco hrdina knihy Luther se proti nim staví. Byl to vtipný protiklad :-) Obecně lze říct, že mě všechny postavy rozčilovaly, hlavně manželka ke konci, vlezlí policajti, přechytralí sousedé a rozmazlení spratci. A jestli to opravdu takto v Americe funguje, pak - jak se říká - potěš koště... A buďme rádi za naše Vánoce :-)

Tirisa
12.02.2018 2 z 5

Neurazí, nenadchne.

fruitbueno
05.02.2018 1 z 5

Shrnuto dvěma slovy: Americký kýč. Body za vykreslení atmosféry a spád děje.

Clea3112
17.01.2018 3 z 5

Odpočinkové, úsměvné čtení o jedné malé "vzpouře" proti konvencím se šťastným koncem :)

jluky
15.01.2018 4 z 5

Úsmevné a milé čítaníčko, fajný relax.

Endy17
13.01.2018 3 z 5

Zábavné a nenáročné čtení. Nečekejte moc a nebudete zklamáni.

MiHana
21.09.2017 4 z 5

Bezvadná knížka, četla se sama, lehce, vtipná. Téma stresových vánočních svátků mi bylo blízké:). Doporučuji.