Také nezvyčajné vianoce

Také nezvyčajné vianoce https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72555/take-nezvycajne-vianoce-72555.jpg 4 189 49

Presne tomu chcú Luther a Nora Krankovci zabrániť, keď sa nečakane rozhodnú, že aspoň jediný raz v živote zrušia vianočné sviatky. Na Hemlock Street bude ich dom jediný bez vianočného osvetlenia, nebude nijaká štedrovečerná hostina, dokonca si ani neozdobia stromček. Nebudú ho ani potrebovať, pretože 25. decembra sa vydajú na okružnú plavbu po Karibiku. No ako sa táto čudná dvojica dozvie, vynechať vianočné sviatky prináša nečakané dôsledky – a nie je to ani spolovice také jednoduché, ako si predstavovali. Táto klasická rozprávka určená pre moderné časy ponúka veselý a satirický pohľad na chaos a zmätky, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou našej vianočnej tradície.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (SK)

Skipping Christmas , 2001

lulucinax
04.02.2024 5 z 5

Já jsem se bavila, od začátku až do konce. U knížky jsem se snad tak nikdy nenasmála. Grisham mě příjemně překvapil.

georginaa
03.02.2024 5 z 5

Nádherný den plný nečekaných událostí. Taková plavba na Karibiku má též něco do sebe, ale nechat si ten nejkrásnější den v roce ujít by byla velká škoda. Hlavně když máte tak skvělé sousedy, kteří když je problém, tak nejzjištně pomůžou a možná někdy na oplátku zase vy jim. To je celý příběh vánoční romance.

Česneksmedem
19.12.2023 4 z 5

Docela se divím nízkému hodnocení některých čtenářů. Asi to vzali moc vážně. Bavil jsem se, protože u nás doma bereme tyto svátky hodně vlažně a stromek máme pouze do Tří králů. Lutherovi jsem to teda vážně nezáviděl!
A ten konec? Ten je takový americký, i když si nejsem jistý tím, jak moc je reálný.

Filatov
13.12.2023 5 z 5

Kniha stejně dobrá jako film, který knihu skoro ve všem kopíruje. Kniha je trochu stručnější ale celkově vzato dobrá četba na Vánoce.

Luigi1
26.10.2023 5 z 5

Knihu jsem četl až po zlédnutí filmu dobře se četla

Paris2000
17.05.2023 2 z 5

Od tohoto autora znám tedy lepší knihy.

A popravdě: takové Vánoce jsou v poslední době asi všude. Stále se za něčím ženeme a mnohdy nám uniká to kouzlo...

koppy
17.12.2022 2 z 5

No, asi nejsem cílová skupina, ale já se k cíli dost protrápila. Hlavní hrdinka mi lezla šíleně na nervy a většinou jsem dost litovala jejího manžela. Asi to tak mělo být, aby se ukázala ještě víc celá ta absurdita amerických (ale dost často i našich) Vánoc. Doufala jsem, že to přeci jenom dopadne jinak, ale i toto vyvrcholení nebylo nepředvídatelné.

dr.horrible
10.11.2022 2 z 5

Slabučká storka na relax. Celý čas som si hovoril, že ako film by to bolo lepšie, až potom mi došlo, že som filmové spracovanie videl a nepáčilo sa mi.
V mojej hlave to ale aspoň malo lepší casting; Krankovcov by hrali Bonnie Bedelia, Bruce Willis a Mary-Liz Winstead - McClaneovci z Die Hard. :3

jituliste
08.11.2022 4 z 5

Příjemná oddychovka, pobavila a kniha po dočtení zanechala úsměv na rtech.

čef
11.04.2022 4 z 5

Opravdu překvapivá satira od tohoto spisovatele dramat ze soudní síně a předsíně. Rozsahem taková delší povídka nás seznamuje s rozežranými oslavami vánoc v USA, kde bombardování láskou dosahuje závratných výšin. Legrace tedy dost a dost, aby nás na chvilku pobavila.

Jessica007
23.03.2022 5 z 5

Knihu jsem četla nyní - začátkem jara. :) Jinak v této době mi kniha opravdu sedla, přivedla mě na jiné myšlenky, je taková veselá a závěr je moc pěkný. Už jsem viděla dřív film.

Hall3006
16.12.2021 5 z 5

Druhá kniha od autora a opět bravurní příběh, tentokrát o Vánocích "jinak". První polovinu jsem se často smál nahlas, pak si říkal jak je to stejné všude s tím shonem a bláznění kolem Vánoc takže krásné čtyři hvězdy ne? Ne ten konec to je na plný počet. Doporučuji

dagsvob
10.12.2021 4 z 5

Taková vánoční jednohubka.

jitrnic
28.04.2021 3 z 5

Vydatný mainstreamový (byť s prvky komunální satiry) vánoční žvanec, který zcela bezproblémově zaplácne jedno takové unuděné odpoledne... Nebudu se pouštět do žádných povýšených uměleckých kritik, ale přeci jen si neodpustím jednu výtku ke zlomové zápletce ve druhé polovině knihy – ta je mírně řečeno přitažená za pačes...

Leenki
21.02.2021 1 z 5

Pre mňa toto bolo trápenie čítať. Autora mám rada, ale toto mu nevyšlo. Dočítala som ju len preto, že nezvyknem knihy nechať nedočítané. Záver knihy to trochu napravil, ale nič moc.

vencamf
06.01.2021 4 z 5

Chudák Luther... První třetina super komedie, pak deprese a nakonec typicky americký konec, který zahraje na city. Fajn oddychovka. Film je věrnou adaptací.

kykiryki28
16.03.2020 3 z 5

Oddychový vánoční příběh. Film Vánoce naruby (anglicky Christmas with the Kranks) je ale za mě rozhodně lepší!

nik077
08.11.2019 5 z 5

Kniha mě pobavila...ale jsem ráda, že bydlím tady....ale na Vánoce se už moc těším.

JointlieKat94
23.06.2019 3 z 5

Původně jsem vůbec netušila, že je to zfilmované. Film možná i znám. :)

Kniha pro mne byla celkem depresivní, jelikož Vánoce miluju. Ale tak budiž, občas se i dají asi vynechat.

Zde mi to přišlo, jako lehce přitažené za vlasy i když v Americe třeba takhle Vánoce opravdu probíhají, to nevím. Všechen ten zmatek, chaos a nedostatek času na vše. No prostě mě to deprimovalo. U nás jsou Vánoce vždy klidné. Konec byl předvídatelný, to ano. :) kniha byla ke konci i hezká, sousedské vztahy a vazby k rodinám. Je to hezké prostě. Ale i tak musím hodnotit 3*. Toto byla má první od tohoto autora. :)

AnickaW
08.01.2019 4 z 5

První kniha od autora a spokojená. Konec se dal ale velice brzy odhadnout.