Zločin na železnici

Zločin na železnici https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305848/zlocin-na-zeleznici-NMm-305848.jpeg 4 98 16

Tajná sedma série

Děje se něco podezřelého v opuštěném stavení, kterému se říká Tiggerova stodola? Petr tomu nevěří. Ale potom Honza tajně vyslechne podivný rozhovor. Dokáže se Sedma chytře schovat a usvědčit podezřelé pobudy ze zločinu? Chytí je policie při činu? Začtěte se do dalšího dobrodružství oblíbené party malých detektivů!

Dobrodružné Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Secret Seven on the Trail , 1952

Lovehorses365
04.03.2023 5 z 5

Jedna z knížek které se dají číst pořád dokola!!!!

poiu
03.03.2022 3 z 5

Tajná sedma narazí díky Honzově sestře Zuzce na nečekané dobrodružství, které si Zuzka vymyslela, když viděla, že Honza tajně poslouchá schůzku její party Správná pětka. Jenže jak se později ukáže, v opuštěné stodole se opravdu sejde podivná parta, která kuje nějaké pikle. Tajná sedma se do všeho vloží a to by v tom byl čert, aby na to nepřišli. ;-)

V tomto díle mi trochu vadil povýšenecký přístup Tajné sedmy k Zuzce a i ostatním členům její party - to by u Foglara rozhodně neprošlo. Tam se ostatní party spíše podporovalo, mno....

MaxíkD.
30.12.2021 5 z 5

Začal jsem to číst už dávno. Mamka mi to sice sebrala, že je to na mě těžké, potom jsem si to však o něco později opět půjčil.

pepa4081
14.08.2021 5 z 5

Tak jako u Správné pětky, budu Tajnou sedmu hodnotit všechny díly stejně. Tyhle knihy čtu až dnes, po padesátce. Přesto se u nich skvěle bavím a úžasně si odpočinu. Doporučuji všem malým i velkým klukům a holkám.
Nanejvýš uspokojivé.

Aninka36
10.06.2020 4 z 5

!!!SPOILER!!! Kniha se mi líbila. Spisovatelka si udělala reklamu na správnou pětku. Ale nechápu proč je Zuzka furt tak dotěrná a je furt za tu nejhorší...Taky bych nechtěla jít v noci do opuštěného statku nebo na železnici v mlze ,takže by mě tam nezatáhl ani můj nejmilejší spolek.

haki34
25.05.2020 4 z 5

(SPOILER) !!! SPOILERY !!!
tak jsme z knihovny omylem vzali Tajnou sedmu - její díly byly pomíchané se Správnou pětkou...a na rozdíl od Pětky byla pro mně Sedma novinka - v dětství jsem se s ní nepotkala...syn (8let) se začetl jako první a velmi si ji pochvaloval, prý lepší než Pětka...tak jsem se taky vrhla do čtení...
Ideální pro malého čtenáře, větší písmenka, čte se rychle. Mně to trvalo asi hodinku. Sice jsem nezačala od rvního dílu, ale s protagonisty se člověk rychle seznámí. Opět děti a pes. Akorát trochu nešťastně většina jmen počeštěná - takže moji dva rozumbradové se divili kombinaci Colin, Peter, Jiří, Honza, Žaneta, Pamela, Barbara. Ani mně to nesedělo, mohli nechat raději originál.
DObrodružství mi přišlo uvěřitelné (až na jednu věc - aby gauneři tak málo prověřili někoho s odkazem a tak květnatě předávali odkazy na lístečkách mezi sebou), příběh logicky napsaný, bez zbytečných odboček a rozpitvávaček. OPět byl kladen důraz na časné návraty dětí k jídlu - celkově u autorky hraje jídlo poměrně velkou roli - asi sama rada jedla ??
A opět byli malí detektivové chytřejší než policie..ale celkem uvěřitelným způsobem. Pobavila narážka autorky na svoji sérii s Pětkou - Honzova sestra Zuzka (mimochodem z nepochopitelných důvodů označována za nesnesitelnou - a jak jsem pochopila, tak jen proto, že chtěla také do jejich party, kam ji nechtěli přijmout...) si založila vlastní klub - Správnou pětku - dle své oblíbené knižní série.

Takže - nemám skoro žádných výhrad, líbila se mi, ráda si přečtu s dětmi další :) a naši dva 8 a 10let doporučují všemi pěti !

Čtenářka429
04.05.2019 3 z 5

Vcelku čtivá, zajímavý obsah.

Lucif
23.02.2019 5 z 5

Dalsi moc pekny pribeh. Skoda, ze je nemame vsechny, moc dobre se to cte

Liliana2006
12.07.2018 4 z 5

Zajímavá kniha ale opravdu po jedné cestě autem přečtena.

PetiJelinkova
06.03.2018 5 z 5

Oblíbená knižní série mého dětství :)

Szekynka
02.03.2018 5 z 5

Parádně popsané dobrodružství skupinky dětí. Úžasná série pro děti plná napětí, očekávání, zvratů a přátelství.

Elulilinka1
15.07.2017 5 z 5

Nej! Nej! Nej! Patří mezi mých top10 super knih :)
Jsem velice ráda, že jsem si ji přečetla!!!

Filatov
04.06.2014 4 z 5

Opět tajemno, které na mě jako na malé dítě z této knihy dýchlo. Bylo mi deset let, když jsem Tajnou sedmu četl poprvé. Pro děti ideální četba a vřele doporučím i svým dětem až budu mít :-)

Yakuza500
17.05.2014 5 z 5

super kniha

Dep8
03.01.2013 5 z 5

Tajná sedma! Má nejoblíbenější knižní série mého dětství!

andy.vindy
27.09.2011 4 z 5

Velice zajímavý příběh o dětské vynalézavosti