Tajemství porodní báby

Tajemství porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79852/bmid_tajemstvi-porodni-baby-tajemstvi-po-lCP-79852.jpg 4 843 231

Tajemství porodní báby série

První díl tetralogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele. V Christianově vesnici jsou navíc objevena bohatá naleziště stříbra…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Das Geheimnis der Hebamme , 2006

Silencia
13.04.2016 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. S ničím se nezdržuje, všechno se děje rychle. Je to správně drsné, přesně tak, jak to má být, žádné romantické ciráty a nevyhýbá se ani tomu, aby se hlavnímu hrdinovi stávaly zlé věci. Až se mi kolikrát nad tou nespravedlností chtělo s něčím třísknout, když je mi navíc jasné, že to tak skutečně bývalo. Líbí se mi, že si člověk udělá výlet do minulosti a představí si, jak se tehdy žilo. Naštěstí už to dnes není tak hrozné. Člověk si celý život říká, jaké by to bylo, žít v takové době, muselo to být něčím zajímavé a skvělé, ale je mnohem víc věcí, díky kterým je daleko lepší žít teď a tady. Jak už tady mnozí zmínili, ten konec by opravdu nemusel být až tak sladký, ale však ono jim to dlouho nevydrží, když to má další čtyři díly. :D 4,5*

petrulkaa
10.04.2016 5 z 5

Nádhera, vůbec se mi ji nechtělo odkládat, nejraději bych ji četla najednou. Napínavý a zajímavý děj od začátku, až do konce. Již čtu druhý děj a i ten mě zaujal od první stránky. Mohu jen doporučit.

Paja85
07.04.2016 3 z 5

Nebylo to zlé, ale nebyl to muj šálek čaje. Prvních 100 stran pro mě byla nuda, pak to tedy začalo být zajímavé, ale co vlastně to bylo než předem jasný děj, s kladnými i zápornými hrdiny, vlastně bylo i jasné, jak to celé skončí. Další 4 knihy na podobné brdo číst nebudu. Co jen musím říct, že se to četlo dobře a děj plynul rychle.

Eremites
07.03.2016 3 z 5

Kniha se mi dostala do rukou v podstatě náhodou - nebylo to špatné, jako letní oddychovka na pár dní zabavila. Nicméně není to přímo můj šálek (čaje).

Vojslava
06.03.2016 4 z 5

Docela příjemný a nenáročný "rytířský román", takový novodobý jednodušší Ivanhoe... Jasně narýsované dobro a zlo, zajímavě vybrané historické období a sympatické, byť trochu papírovější postavy, to je záruka dobré zábavy. Rozhodně se podívám i do dalších dílů.

Madi
28.02.2016 4 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek a nadšená jsem z ní nebyla. Pak jsem jí dala šanci a byla jsem mile překvapena jak moc mě děj chytnul. Pokud máte náladu na romantický příběh z 12. století s udatnými rytíři a zvrhlými zloduchy, porodní bába není špatná volba.

maxihrosik
21.02.2016 5 z 5

Z téhle pětidílné středověké série jsem zatím četla jen první díl, ale ty další si určitě nenechám ujít. Knížka se čte skvěle. Přes drobné romantické vsuvky, působí celý příběh hodně realisticky, ale přiznávám se, že nejsem dost vzdělaná, abych ohodnotila skutečnou historickou autentičnost. Je možné, že dějepisný nadšenec si bude vzteky rvát vlasy, ale já jsem spokojený laik, takže doporučuji.

Terry11
08.02.2016 3 z 5

Rozhodně je to velmi poutavě napsaná kniha, navíc se odehrávající nedaleko Čech, takže mě přitáhla i tímto způsobem. Našla jsem si, že se autorka držela i některých historických faktů a věrně nastudovala tehdejší způsob života a především práci těch, kteří zde začali těžit stříbro. Některé popisy jsou dost brutální, i když je jasné, že taková historie holt byla. Milostný prvek příběh příjemně dolaďuje, jen ten všeobjímající závěr mi k průběhu celého děje moc nesedl.

LéňaM
31.01.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla se sama, napětí nechybělo, jen konec byl "přeslazený" a možná taky by bylo fajn, kdyby všichni nemilovali Martu. Chápu že je to hlavní postava, ale zas je divné že jí milují úplně všichni od mladíků po starce. Ale příběh krásný a zhltla jsem ho za 3dny

chanahd
06.01.2016 4 z 5

Historický román pro ženy. Hodně násilí, pár historických faktů a hlavně láska. Osudová žena, kterou chce každý muž, mládeží počínaje, seniory konče. Pak nějaké ty úklady a klasický konec, jak to už v románech pro ženy bývá.
Jako oddechovka dobré, při dlouhých zimních večerech určitě potěší. Psáno je to dobře, čtivě.

vivalamuff
03.01.2016 5 z 5

Mně se to líbilo. Není to typická romantika. Rozhodně jsem ráda, že nežiju ve středověku. Někdy jsem chtěla řvát nad tou strašnou nespravedlností, která se Martě a Chtistianovi udála...

bareva
30.12.2015 3 z 5

Kniha mě bavila. Ale přišlo mi trochu přehnané, kolik se toho stihla prožít jedna mladá dívka během dvou let (přibližně).

Acquenta
01.12.2015 5 z 5

Úžasná knížka, četla se sama, ale souhlasím s Pavlou ( komentář níže ) , konec byl až moc sladký..ale těším se na druhý díl ..

šáteček
12.11.2015

nevím hodně jsem si tady přečetla že jste ji četli jedním dechem ,ale já si od ní slibovala víc bohužel ,ale SBĚRATELÉ OSTATKŮ od V . Vondrušky se my líbilo víc

pavla5869
08.10.2015 4 z 5

První díl se mi moc líbil, také jsem knihu nedokázala odložit. Bylo to napínavé a působilo reálně, bohužel ten konec to zazdil, na mě to byl moc sladký happyend.

LuckaH2
11.09.2015 5 z 5

Krasna pohadka pro dospele, ani bych dalsi dil nepotrebovala ale prectu si ho. Drsna doba to musela byt, a to ze je v knize napomahano aby to koncilo veskrze dobre jen vitam. Krasne popsan ustredni laska hrdinu, ktere romanticke srdce by si nepralo rytire na bilem koni-jak rikam pohadka:-) libi se mi ze zaklad vychazi z historickeho podkladu,clovek se i neco vzdela z obdobi 12.stoleti. Za me krasny odpocinkovy roman!

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Tuto knihu mi doporučila kamarádka a byla jsem ráda, že jsem si ji přečetla, těším se na další díly této ságy ze středověku.

cukrovka
13.08.2015 5 z 5

Zajímavá kniha z raného středověku. Byla to velmi krutá doba a kniha nám ji přibližuje.

pavlinkaa
20.06.2015 5 z 5

Tak já jsem z prvního dílu na rozpacích .... Představovala jsem si něco lepšího, když jsem téměř všude četla - přečteno jedním dechem. Ale určitě se mi příběh velice líbil, jen to pro mě nebyl až takový bum, jaký jsem si představovala. Přesto nemohu hodnotit jinak než plným počtem.
Moc se mi líbilo, že se tu Sabine s ničím nemazlí. Znásilňování, zabíjení, zrada, závist, nenávist, strach, láska, přátelství, intriky, .... Jen mě trochu zamrzel konec, vše až moc dobře, sladce dopadlo. Myslím si, že Marta povýšena být neměla .... No samozřejmě nevím co mě čeká v dalších dílech a těším se na pokračování, doufám, že u dalších dílů budu moct napsat - přečteno jedním dechem :)

goldiex
27.05.2015 5 z 5

Poddaní, šlechta, církev. Láska, přátelství, sex, nenávist, zrada, intriky. Vraždy, násilí, mučení, válečná tažení. Primitivní medicína, léčitelství, pověry a kletby. To vše je Evropa 12. století, kterou tak skvěle vylíčila Sabine Ebert ve své pentalogii o porodní bábě Martě a osudech jejích blízkých i nepřátel. Na své si určitě přijdou příznivci historie, dobrodružství i velkých milostných příběhů.

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  88%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Tajemství porodní báby je v

Přečtených1 291x