Tajemství porodní báby

Tajemství porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79852/bmid_tajemstvi-porodni-baby-tajemstvi-po-lCP-79852.jpg 4 844 231

Tajemství porodní báby série

První díl tetralogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele. V Christianově vesnici jsou navíc objevena bohatá naleziště stříbra…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Das Geheimnis der Hebamme , 2006

jindrusa
10.08.2014 5 z 5

Poutavý příběh, kniha mne vtáhla tak silně do děje, že dokud jsem nedočetla, neměla jsem klid :-)

ritz
22.07.2014 5 z 5

Všechny díly této pentalogie se mi líbili, mám ráda historické romány a tady je velmi barvitě vykreslený život v době, ve které se odehrává.

Dandy1
21.07.2014 5 z 5

První a druhý díl ságy je dobré odpočinkové čtení. Další díly už mě tak nebavily, protože se více než osudům hrdinů, věnovaly historickým bitkám a bojům o ovládnutí území.

Selinute
04.07.2014 5 z 5

První knížka kvůli které jsem si vzala i dovolenou. Je prostě úžasná.

DasaN
30.05.2014 5 z 5

Tato kniha vystihuje období středověku nenáročný způsobem a čtenáře snadno vtáhne do děje. Moc se mi líbila.

Petruše90
18.05.2014 4 z 5

Mě se to tedy líbilo, asi nejsem žádný náročný čtenář :D Příběh to mělo určitě, dokonce ten krásný příběh lásky, co se vůbec nevidí :D Stavba se mi zdála být naprosto v pořádku a knihu bych doporučila na klidné večery :)

VladkaBU
15.05.2014 5 z 5

... začala jsem další pentalogii. Tuhle dobu mám ráda, má svoje kouzlo, i když byla zlá. Čtivý příběh, těším se už na další díl

celavie
14.05.2014 3 z 5

Ryze odpočinková četba :-), místy opravdu předvídatelná a jednoduše psaná, ale nyní se nacházím v takovém období života, že mi to úplně stačí a vyhovuje. Takže se s přivřením oka líbí!

1casper
04.05.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Téma středověku mě hodně moc zajímá. První dva díly jsem četla jedním dechem, třetí díl už byl nastavovaná kaše. Poslední dva díly už číst nebudu.

kaninaj
29.04.2014 5 z 5

opět středověk :) Knihu jsem dostala k Vánocům a váhala jsem s jejim čtením. Pak se to stalo - knížka chytí a nepustí, opravdu se mi četla velice dobře.
Mladá porodní bába, tehdy mladé děvče, skoro dítě, musí prchnout, aby nepřišla o život. Přidá se ke kolonistům, kteří míří do Saska. Středověk, rytíři, náboženství, léčitelství, křivdy, znásilňování, nenávist, láska, život obyčejných lidí .... poutavý příběh

Mergirus
07.04.2014 4 z 5

Celkem chytlavá a napínavá kniha. Jen se obávám, že celá ta série asi nebude mít šťastný konec.

Persefona
07.04.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila, dobrý námět. Středověk mám ráda, tedy ráda o něm čtu, žila bych tam opravdu nerada. Ráda zkusím i druhý díl.

miruska1
04.03.2014 5 z 5

Knihu by som nikdy nečitala ak by mi ju kamoška nepučila,a musim jej poďakovať. Podľa stručneho obsahu na prebale a niektorych komentarou som čakala priemerny pribeh. Ale už v prvej časti knihy mi bolo jasne že na tomto pribehu nieje nič priemerne,teda podľa mňa. Kniha sa mi veľmi pačila,miestamy to bolo docela huste a chviľami som chcela knihu odložiť,pretože som sa bala toho čo si ešte prečitam. Napadlo ma,že ďakujem za to,že som sa narodila v dnešnej dobe.Som zvedava na ďalšie časti.

hankapimi
19.02.2014 3 z 5

Děj příběhu je zasazen do středověkého saského Německa, poutavě vykreslen každodenní těžký život obyčejných lidí pod nadvládou pánů, markrabích i církve. Léčitelství a umění prostých bylinkářek a porodních bab, nelehké postavení tehdejších žen a dívek. Čestní rytířové, prolhaní bídáci a love story hlavních hrdinů v historickém kabátě, prostě čtivá oddechovka do postele s angínou, nic jiného v tom nehledejte..

Clara del Valle
04.02.2014 odpad!

Zklamání. Jednoduchý předvídatelný děj, povrchní popis historie na úrovni učiva základní školy, jednoduché věty. Pochvalné komentáře také nechápu. Nedočetla jsem, pro mne ztráta času.

modranka
07.01.2014 5 z 5

Ak by chcel niekto čítať historický román s romantickou zápletkou a happyendom, so stredovekým násilím: znásilňovanie dievčat a žien, nespravodlivosť pána, čestnosť rytiera, s trochou nemeckej histórie, ste na správnej adrese. Námet príbehu bol napínavý až do poslednej stránky, no neodporúčam čítať knihu pred spaním.
Literárny jazyk je tak jednoduchý, až bol skutočne miestami tak strohý, že to poškodilo ladnosť čítania. Ale možno je to chyba suchého prekladu. Ničmenej autorka sa hodne opierala o historickú dobu, čo príbeh iba okorenilo.
Ja čítam ďalej.

orinka3
08.12.2013 5 z 5

Pro toho, kdo má rád středověk, historii a barvité vyprávění s překvapivými momenty, je to četba jako stvořená. Přečetla jsem všecky díly a byla jsem skutečně nadšená. Není to červená knihovna, přesto je plná lásky a lidskosti.

Helenicka
26.11.2013 4 z 5

Všech pět dílů se dobře čte. Je to takové to ženské čtení na dlouhé zimní večery. Poučí, pobaví.

koplik
06.10.2013

Knížku jsem odložila asi po 50 stranách .

nemeckovatereza
10.09.2013 4 z 5

Hodně mi to připomíná Kočovnou nevěstku a ta se mi líbila. Hezky se to čte. Jen bych pro příště chtěla poprosit, zda by lidi nepsali co se stane v dalších dílech a nemyslím teď jen komentáře u této knížky, ale obecně.....=( teď už třeba vím o smrti Christiana a to jsem dnes teprve otevřela druhý díl...... =( děkuji

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  87%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Tajemství porodní báby je v

Přečtených1 294x