Tajemství porodní báby

Tajemství porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79852/bmid_tajemstvi-porodni-baby-tajemstvi-po-lCP-79852.jpg 4 844 231

Tajemství porodní báby série

První díl tetralogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele. V Christianově vesnici jsou navíc objevena bohatá naleziště stříbra…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Das Geheimnis der Hebamme , 2006

zuza.floderova
21.08.2013 5 z 5

Velice zajímavá kniha, čtu ji už po 10 a nemůžu se jí nabažit. Vůbec nechápu poznámky, že je moc jako z ,,červené knihovny,, není tak strašná. Ale další díly jsou naprosto strašné! Moc postav a intrik. Do dalších dílů se pouštět nebudu. Ale první díl vřele doporučuji.

LG73
11.08.2013 3 z 5

Kniha mě neoslovila tolik, jak jsem očekávala. Ze začátku jsem se do ní začetla, ale ke konci jsem dospěla k názoru, že kdyby měla asi o sto stran míň, tak by to bohatě stačilo. Proti samotnému příběhu nic nemám, objevují se zde sice prvky červené knihovny, ale autorka je dokázala vyvážit velice realistickým popisem středověkého života a především složitého postavení tehdejších žen. Dokonce oceňuji i snahu zapojit do fiktivního příběhu celou řadu historických reálií. Autorka však podle mě děj zbytečně natáhla a překombinovala a tím ubrala příběhu kouzlo. Ovšem zkusím se začít i do dalších dílu, aych si na tuto historickou sérii dokázala vytvořit ucelený obrázek.

Lucik666
01.08.2013 1 z 5

Tuhle knížku jsem si taky půjčila. Spousta pochvalných komentářů, dokonce i moje tchýně a její maminka to četly, říkaly, jak je to skvělé a jak mě to bude bavit, ale upřímně, musím se přiklonit k názoru Šárky D. Taky nechápu co na tom všichni vidíte. Je to místy hodně hloupé, ty slovní obraty, ten děj. Je to pitomé. Nechápu v čem tkví to kouzlo, že je to tak populární. A ty prvky červené knihovny tam taky moc nezapadají. Někdy jenom nechápavě kroutím hlavou. Druhý díl mám doma taky, ale ten vrátím zpátky do knihovny a nebudu se trápit.

hanap
22.07.2013 4 z 5

dobrá letní , odpočinková četba ,souhlasím , že místy až moc naivní ,ale přečtu si další díly

andream
15.07.2013 5 z 5

Kdo má rád historické romány, určitě doporučuji. Čte se jedním dechem...

Skawin
08.07.2013 4 z 5

Odpočinkové čtení - trochu červená knihovna, ale zajímavě čtivá.

Šárka_D
25.06.2013 1 z 5

Upřímně moc nechápu tolik pochvalných komentářů, mně to místy přišlo tak pitomý, že jsem se smála nahlas. A to hlavně u přehnaných romantických pasáží (hrdinka byla prostě tak úchvatná, že ji všichni milovali). Nicméně, dočetla jsem až do konce, což taky o něčem svědčí. Na další díly už se ale vrhat nebudu.

v.e.v.er.ka
16.06.2013 5 z 5

z a dva dny 550 stran :-) to mluvi za vše ;-)

dagusa
15.06.2013

Krásný starší román-rychle se čte.

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Děj se odehrává ve středověkém Německu, kde se to hemží čestnými a udatnými rytíři a panoši, chytrými a krásnými ženami, ale i darebáky a intrikami. Hlavní hrdinka je na začátku příběhu skoro ještě dítě, které se však až úchvatně vyzná v léčitelství. Musím říct, že pasáže, ve kterých spisovatelka popisovala léčitelské schopnosti a dovednosti Marty, byly velmi zajímavé a nikoliv nudné.
Příběh o porodní bábě Martě se mi velmi líbil, je opravdu hodně napínavý a dobře se čte. Na každé stránce se něco dělo, takže když se do knížky začtete, je velmi těžké ji odložit. :)

kkouzlo
06.06.2013 5 z 5

Příběhem jsem nadšená, pravopisnými chybami už méně :-( rozhodně se ale pustím i do dalších dílů

petik1
03.06.2013 5 z 5

Kdo má rád středověk, ten by tuhle tetralogii neměl minout. Za porodní bábou, která je hlavní hrdinkou, se totiž skrývá historie saského města Freiberg. Pro mě tohle nemělo chybu! Čtivé, psané svižnou formou, která vás vtáhne do děje od první stránky a pak už vás nepustí. Sabine Ebert stačilo málo a rázem se stala jednou z mých neoblíbenějších spisovatelek :-) Druhý díl už mám připraven a hořím nedočkavostí, co se bude dít dál :-)

Dymond
29.05.2013 5 z 5

Musím říct, že perfektní... četla se jedním dechem... musím si dokoupit další díly

liskabystrouska
07.05.2013 5 z 5

Čtivá kniha s historickým dějem a trochou romantiky, těším se na další díl ;)

luciye
04.05.2013 5 z 5

Perfektní, čtivé, opravdu působivé. Víc takovýchto autorů!

renataab
20.04.2013 5 z 5

Jedna z nej knh - u mě na prvních místech žebříčku. Když opomenu nádherný romantický příběh o lásce, tak mě zaujala autorka i popisem středověkého života, ceny života obyčejných lidí.

julie z moravy
14.04.2013 5 z 5

Pěkně napsáno. Jen jsem ráda za dnešní postavení žen i za větší hodnotu lidského života.

šmudlík
28.03.2013 5 z 5

Krásná knížka, četla jsem jí rychle a zaujatě. Za chvíli se pustím do dalšího dílu. Soucítila jsem s hrdinkou, i když jsem si myslela, že budou víc popsány její lékařské dovednosti. Jsem zvědavá co se stane dál, konec zatím dobrý. V některých částech jsem si říkala, že mám jediné štěstí, že nežiji v té době.

bookcase
20.03.2013 5 z 5

I když jsem čekala, že knížka bude trochu více zaměřená na léčitelství, nezklamala mě. V románu se mísí historie, láska i dobrodružství.

Maddison
27.02.2013 5 z 5

Nádherný romantický příběh odehrávající se ve středověku....nechybí ani bezkonkurenční léčitelství tehdejších žen - "bab kořenářek", které se lehce mění z obdivuhodného nadání na čarodějnictví (samozřejmě, jak se to kterému pánovi hodí) Román je velice zajímavý, čtivý, romantický, napínavý, částmi i drsný a nervy drásající...Samozřejmě rozhodně Všem vřele doporučuji, stejně tak jako ostatní díly této úžasné ságy....

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  87%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Tajemství porodní báby je v

Přečtených1 294x