Tajemství porodní báby

Tajemství porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79852/bmid_tajemstvi-porodni-baby-tajemstvi-po-lCP-79852.jpg 4 843 231

Tajemství porodní báby série

První díl tetralogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele. V Christianově vesnici jsou navíc objevena bohatá naleziště stříbra…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Das Geheimnis der Hebamme , 2006

lenka7348
21.07.2017 5 z 5

Od knihy jsem si mnoho neslibovala, ale byla jsem velmi mile překvapena. Příběh mě úplně pohltil, a věřím, že tak nějak to kdysi opravdu mohlo být. Určitě si přečtu další díl.

ptavichripkaa
07.07.2017 5 z 5

Hodně dobrá kniha. Těším se na další pokračování. Doba to nebyla lehká a ženy, navíc léčitelky neměly na růžích ustláno. Jsem zvědavá, co Martu a Christiana čeká dál.

ivana5490
02.07.2017 5 z 5

Kniha mě zaujala, ráda bych si přečetla i další díly

liskarysava
27.06.2017 2 z 5

Jeden díl a už mi to vraždění a znásilňování stačilo, další už číst nechci.

Jordyz
21.06.2017 4 z 5

Skvělá kniha, miluju historické romány - smyšlené příběhy na pozadí skutečných událostí. Tato se četla opravdu sama, příběh krásně plynul a dozvěděla jsem se spoustu věcí o životě, pravidlech, zvycích a postaveních v té době. Hlavně postavení (o právech se snad ani nedá mluvit) žen v té době je tam krásně vykresleno. Jdu na další díl :-)

Aimee1
05.06.2017 2 z 5

Nemohla jsem... fakt jsem se snažila, přečetla jsem 1/3 a zbytek jsem prolistovala, abych zjistila, že se jedná o hodně slabý harlequin z historie. Takže jsem knihu odložila. Přečetla jsem i Padesát odstínů, těm se dá vytknout leccos, ale aspoň byly čtivý. Tohle bylo hrbolaté, neučesané, psané horkou jehlou...

Puntíkatýhrnek
25.05.2017 3 z 5

Je to takový průměrný středověký příběh líznutý "Červenou knihovnou" (ovšem ve své nejplytčejší verzi)..zřejmě se něcozásadního ztratilo v překladu, jinak si neumím vysvětlit tak vysoké hodnocení...na mě působí příběh spíš jako informace o ději něco jako zprávy, také o stylu, kterým je psaný by se dalo říct ledacos, jen ne že by byl svižný a čtivý. Nejvíc mě dostávala slova typu lokátor, aliance, markrabě se musel poradit se svým právníkem...tak asi chápu snahu přiblížit se moderní generaci, ale vážně se takhle mluvilo ve středověku?! Nejsem úplný fanda pana Vondrušky, i když některé jeho knihy se mi moc líbily, některé byly slabší, ale i ty nejslabší byly napsány o dost čtivěji, byť jsou jednoduché a srozumitelné..a o lokátorech se vůbec nikdy nikde nezmínil...

NoelHudson
05.05.2017 5 z 5

Přesně kniha podle mého gusta. Historické, romantické, dobrodružné, plné intrik, zrad a chytrých plánů údajných rytířů. Těším se na další díly

konformita
03.04.2017 5 z 5

Máloco Vás donutí číst do tří do rána. Toto ano. Napínavé jak babské gatě. Vysoce nakažlivé.

hrosik3
18.02.2017 3 z 5

Rozvláčné, až moc různých příhod a dobrodružství.

Bára...
17.12.2016 5 z 5

Knížka byla moje volba naslepo v knihkupectví . Ale nelitovala jsem nezklamala v žádném ohledu .Skvělá kniha a já pokračuji v dalších dílech..

susu
22.11.2016 3 z 5

Nenáročné čtení, trochu těžkopádné se zbytečným vysvětlováním děje, prostě takové důkladně německé. Ale když přečtete první kapitolu, musíte pokračovat, abyste věděli, jak to dopadne :)

evca7271
21.10.2016 5 z 5

Za me super je to z tehdejsi doby coz nebyl jednoduchy zivot.Me se velice libilo jak to bylo popsane.

Ovecka_Saki
06.10.2016 4 z 5

Kdybych mohla, dám 4,5* Mělo to sice svých pár mušek, ale většina postav mi byla moc sympatická a tak si mě knížka nakonec získala. Ale říkám si, že bych nemusela číst pokračování.
Ale pro milovníky historických románů jako dělané. Doporučuji. :)

likaf
26.09.2016 5 z 5

Hodně rozvláčněně napsané. Nemá to moc tempo. Přečetla jsem první díl a do dalších asi hned nepůjdu. Třeba se k Martě časem vrátím.

Sonik1974
24.07.2016 2 z 5

Červená knihovna ve středověkých kulisách. Jednoduchý a předvídatelný děj, navíc špatně vystavěný (postavy se zjevují, aniž by bylo vysvětleno jak). Po jazykové a stylistické stránce slabé - chyba autorky, nebo překladatele? Zklamání.

Danka1975
25.06.2016 3 z 5

Četla jsem ji před nějakým rokem na základě toho, že sestra zdolala všech, tuším, že 5 dílů. . . za mě acylpyrin. . "neuškodí, nepomůže" :-), za mě oddychovka,. . .dala jsem v průběhu roku i druhý díl, ale ten mě stál trochu víc úsilí a byl konečnou stanicí. .:-). . co jsem ocenila bylo na začátku knihy popsání popsav, jejich jmen, které jsou reálné a které smyšlené. .

Andra
21.06.2016 4 z 5

Mám ráda historické romány a tento byl zajímavý. Ale do dalších dílů se asi nepustím.

Arsinoe_06
01.06.2016 3 z 5

no za me dost nuda, typicky naivni stredoveky roman, kde je absolutni zaporak a zaroven jako protiklad nejvetsi kladas ve stylu Mirka Dusina a nakonec samozrejme od zacatku predvidatelny happyend...jako kdyby v zivote bylo neco tak cernobile..vim ze je to roman, ale mam problem, kdyz to tem postavam neverim a jsou povahove nerealne...a ten sladkej zaver tomu taky moc nedodal...za me 2.5*

Leniiis
15.05.2016 3 z 5

Uf, přichází velký oddechnutí, že jsem se knížky konečně zbavila. Nebyla špatná, byli v ní místa, kdy jsem četla se zaujetím, ale stejně tak tam byli místa, kdy jsem se ukrutně nudila. Navíc ten název nemá absolutně nic společnýho s tím o čem knížka je, v knížce proběhli maximálně tři porody. Asi jsem čekala něco jinýho a nakonec to prostě bylo roztahaný a dlouhý. Další díly asi ani číst nebudu. Jinak konec byl jasnej a předvídatelenj už od začátku knížky.

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  88%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Tajemství porodní báby je v

Přečtených1 291x