Tajemství porodní báby

Tajemství porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79852/bmid_tajemstvi-porodni-baby-tajemstvi-po-lCP-79852.jpg 4 843 231

Tajemství porodní báby série

První díl tetralogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele. V Christianově vesnici jsou navíc objevena bohatá naleziště stříbra…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Das Geheimnis der Hebamme , 2006

hackova31
23.02.2018 5 z 5

V knihovně mi o této knížce a celé sérii řekli že ženy které si ji půjčí přečtou 1.díl a vrátí celou sérii, nebo ani nedočtou 1. díl, že je to drsné vyprávění. To jsem musela mít doma řekla jsem si, mám ráda historii s kapkou romantiky. A já celou sérii přečetla jedním dechem, krásně napsané, pořád jsem četla a čekala co bude dál. Sice jsem čekala nějaké další historky o porodních bábách, nevěděla jsem že je to jen o jedné, ale je to super série. Už hledám jiné knihy s touto tematikou.

Mátová
05.02.2018 4 z 5

Velmi zdařilý román, i když pro mě spíš oddychovějšího rázu, přestože se autorka se svými postavami opravdu nemaže. Sice mi přijde, že má jistější ruku ve spřádání dvorských intrik, než v prožívání postav, kde se mi nedokázala dostat pod kůži. Nicméně i tak je kniha opravdu dobrá a napínavá, zhltla jsem ji jako malinu, i když té romantiky bych snesl i méně.
Co mě ale dost zamrzelo a rušilo byla ne zrovna dotažená redakce (stylistické chyby v textu) a chyby v překladu (nepředpokládám, že by autorka nevěděla, že fazole pochází z Ameriky, když má jinak reálie očividně v malíčku a řeknou se v němčině stejně jako boby atd.). Mám vydání z roku 2015 od Euromedie.

dzeta
03.02.2018 5 z 5

Vyborný historický román, takové mi sedí, už se těším na druhý díl.

Cher
03.02.2018 5 z 5

Trochu jsem se obávala, že se mi to nebude líbit, protože historické romány nemám ráda. Ale bylo to naprosto úžasné. Krásný příběh. Už se těším na další díl.

Lenka8418
29.01.2018

Ač nemám ráda historické příběhy, tento mě chytil hned na začátku a nemohu se od něj odtrhnout. Doporučuji

Ilirea25
17.01.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem zhltla velmi rychle. Něco nového, čtivé, záživné. Doporučuji všemi deseti. Některým postavám bych nejraději vyškrábala oči, ale tak uvidíme, co se s nimi postupem času stane. :)

Silmarien
01.01.2018 4 z 5

Mladučká Marta, ktorá sa učí za pôrodnú babicu a liečiteľku je povolaná svojím pánom na hrad, aby pomohla svojej panej pri pôrode. Ak sa však dieťaťu niečo stane, má ju stihnúť krutý trest. Keďže však miestna pani rodí o tri mesiace skôr, nádej je mizivá a po pôrode Marta uteká z rodnej dediny. Cestou sa pripojí ku kolonistom mieriacim na východ. Vedie ich rytier Christian a Marta môže byť skupine užitočná, keďže medzi nimi nie je nikto s liečiteľskými schopnosťami. Mladé dievča to však vo veľkom svete nikdy nemá ľahké a samotný Christian, hoci požíva priazeň markgrófa, pochádza zo skromných pomerov a v súboji o dôstojné miesto vo svete ma veľmi silného nepriateľa...

Veľké mínus je, že sa to celé točí okolo toho, ako to mali ženy tažké. Každý muž tam myslí len na to, ako uspokojiť vlastné chúťky a každá žena je neustále v nebezpečenstve.
Príbeh je inak zaujímavý, v doslove autorka aj píše, čo je založené na reálnych podkladoch a samotný opis kolonizácie a rôznych možností i nemožností a zúfalstva kolonistov sa čítal veľmi dobre. Nesmie chýbať ani lovestory, typická múdra, do svojej doby nehodiaca sa jednoduchá žena, typická múdra, do svojej doby nehodiaca sa šľachtičná, múdra stará mentorka, múdra vedľajšia šľachtická postava, verný služobník, chybujúci hlavný pán i nezmieriteľný nepriateľ s neochvejným postavením. Ale tak to má byť.
(čítané 12/2016)

raty
30.12.2017 5 z 5

Jeden z příběhů, které chytnou a nepustí do poslední strany. Trochu až pohádkový konec si hrdinové zasloužili a čtenář asi taky po tak živém vylíčení středověkých poměrů.

NymphMaeve
19.12.2017 5 z 5

Kniha si mě získala během asi 50 stran a propadla jsem zcela její moci. Přečteno za pár dnů a už jsem za půlkou druhého dílu. Marta mě získala svou čistotou, nevinností a snahou pomoci úplně každému, tahle mladá dívenka je prostě úžasná a rytíř Christian je zase opakem všech, kteří se pohybují kolem. Jeho smysl pro čest, zodpovědnost, statečnost a chování k ženám je v té době tak moc odlišné od chování ostatních. Za mě jedna z nejlepších a nejpovedenějších sérií, kterou jsem kdy četla a kdybych mohla, dám klidně 10 bodů :)

Marika Vanova
20.11.2017 5 z 5

Příběh o mladinké porodní bábě Martě, která se ale nevěnovala jen porodům, nýbrž byla léčitelkou všech neduhů, která v těch dobách léčit šla, je velmi čtivý. Historii o osídlování oblastí v okolí Míšně v Německu pro mě byla novinkou a ráda si přečtu i další pokračování příběhu, kde je spousta historických skutečností i nějaké té fikce pro dokreslení a spád děje. Červenou knihovnu v tom nevidím. Za mě 90%.

martina4041
18.11.2017 3 z 5

Co od knihy čekat? Historická romance s nádechem, války, intrik a boje o vládu nad osadníky, či rivalem, a samozřejmě i toho nemravného sexu či nasily si zde užijete. Jako oddechové čtení výborná volba .)

KikiZ
16.11.2017 4 z 5

Trochu brutální, nicméně středověk zcela jistě nebyl žádná selanka a zhltla jsem to docela rychle a teď jsem se s chutí pustila do dalšího dílu. Christian je správný klaďas, Marta taková odvážná středověká Angelika a mě se ze všech postav líbil věrný panoš Lukas - inu, od dob Vondruškova panoše Oty mám pro mladé, hezké, statečné panoše aso nějakou slabost či co.

v.kalabova
13.11.2017 5 z 5

Ehm... která z nás by nechtěla mít takového Christiana pro sebe? Mě kniha zaujala především tím, že jde autorka hned na věc, žádná okecávačka a natahování děje. Ještě více se mi líbilo, že jsem u Goslaru trávila týden se školou a v jednom takovém stříbrném dole jsme byli na exkurzi. Celá ta oblast tam je magická a člověk si tak dokáže lépe představovat, jak to tam asi tak mohlo vypadat.

evickakyticka
23.10.2017 4 z 5

Docela jsem si oblíbila tyto historické romány, kde se navíc spojuje i léčitelství. Příjemné čtení, i když drobnosti, které se mi nelíbily, tam nějaké byly. Nejsem nijak moc do romantiky, která proplouvala celým příběhem. I když bylo od začátku jasné, kdo s kým skončí, cesta byla občas trnitější než obvykle. Ale líbily se mi popisy prostředí, atmosféra a drobet násilnější scény se daly vydržet. Aspoň my ženy vidíme, kam se hranice chování od té doby posunuly, že si můžem v klidu vyjít samy ven - aniž by na nás hned za rohem někdo skočil a "bral si, co mu náleží".

renata0698
18.10.2017 5 z 5

Nádherné a čtivé hned se vrhám na další díly a ani ty nepřekvapily. Člověk se ocitne v jiné době a žije s nimi svůj život. Film natočený v Německu byl také pěkný škoda,že jen na první díl a je dabován pouze do Slovenštiny

Markéta137
03.10.2017 3 z 5

Čekala jsem více reálií a méně romantiky, ale dobře a rychle se to četlo. Další díly už ale vynechám.

IYv
11.09.2017 3 z 5

pro mladičké dívky a ženy, které moc nevnímají realitu. další díly nebudu číst.
tři hvězdičky za to, jak kniha a další díly upoutaly moji šestnáctiletou neteř. konečně taky něco přečetla.

Hannelle
10.09.2017 5 z 5

Knihu mi doporučila naše p. knohovnice - příběh z raného středověku? Vybavila jsem si našeho skvělého p. Vondrušku a začalo mě zajímat, zda i jiní mohou dosáhnout takových kvalit. A musím říct, že mě kniha rozhodně nezklamala. Pan Vondruška to sice není, je to jen lehčí "odvar", ale není to špatné. Ano, příběh je místy tak trošku z červené knihovny, ale proč ne? Lidský život neznamenal v této době nic a ženy to měly opravdu těžké. Knížka se mi četla velice dobře a za dva večery nebylo co řešit.

Toffee
20.08.2017 2 z 5

Červená knihovna tvářící se jako historický román. Další díly rozhodně číst nebudu.

canis
02.08.2017 2 z 5

Celkem pěkná kniha - odpočinková.

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  88%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Tajemství porodní báby je v

Přečtených1 291x