Rozhodnutí porodní báby

Rozhodnutí porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123197/bmid_tajemstvi-porodni-baby-rozhodnuti-p-bSS-123197.jpg 4 457 85

Tajemství porodní báby série

Magdeburg v roce 1179 Na dvorském sněmu císař Fridrich Barbarossa hodí rukavici Jindřichu Lvovi. To znamená válku a Christian s Martou každým dnem očekávají, že zasáhne i jejich vesnici. Nakonec markrabě míšeňský, Oto z Wettinu, vezme s sebou Christiana jako velitele svého vojska do boje a Marta musí čelit jiné obtížné výzvě. Oto po dobu válečného tažení předal velení nad christiansdorfským hradem nejstaršímu synu Albrechtovi posedlému mocí. Tomu je Marta se svými zvláštními schopnosti už dávno trnem v oku…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Entscheidung der Hebamme , 2008

luccil
25.11.2014 5 z 5

Líbil se mi moc. Už čtu čtvrtý a také na mě čeká doma pátý díl. Na konci knihy jsem brečela jak želva. Prostě jsem takový zvrat nečekala :-). moc pěkné.

tinka1974
04.11.2014 4 z 5

příběh se mi líbil, začínám číst čtvrtý díl a již doma čeká pátý. Jediné, co se mi úplně nelíbí, že se autorka stále vrací do minulých dílů. Na druhou stranu do dnešního dne se mi nepodařilo získat první díl a tím, že se v příběhu neustále rekapituluje, není problém číst i dásledující díly a víte, co tomu či onomu předcházelo

jindrusa
08.10.2014 5 z 5

Ani tento díl mne nezklamal. Napínavé, strhující.

Selinute
22.07.2014 4 z 5

Tento díl je o malinko slabší než předchozí dva. Přesto ani tento nepostrádá napětí a moc dobře se čte. Jsem zvědavá na pokračování, a tak ani překlepy, kterými se to v obou knihách hemží, mě neodradí od další četby.

VladkaBU
09.06.2014 5 z 5

... i třetí díl se mi líbil. Trochu mi vadí, že autorka v každém dílu opakuje předchozí děj. Myslím si, že když někdo přečte čtvrtý díl, že z toho nic moc nemá. Stejně pak vyhledá první díl. Konci knihy mi bylo smutno...

kaninaj
29.04.2014 5 z 5

Čtení jedním dechem.
trošku více se tu válčilo, ale na příběhu Marty a Christiana mi nic nechybělo. Láska, napětí, intriky, poměry mezi šlechtou a poměry mezi obyčejnými lidmi.....samozvaný Albrecht a jeho nenávist .... třetí díl ságy z období středověku.
Už teď se těším na poslední dva díly.

Mergirus
14.04.2014 3 z 5

Zajímavý díl, obzvláště Albrecht se vybarvil. Jen škoda, že tomu Ota nevěří a nechce se ho zbavit. Marta ho měla nechat užívat blín a nejlépe ho předávkovat.Christiana je mi moc líto, ale někdy už to přijít muselo, neustále smrti unikal.

miruska1
19.03.2014 5 z 5

Kniha sa mi pačila. I keď vo mne vyvolavala pocit zufalstva a bezmocnosti nad nepravim,zaver bol aspoň čiastočnym zadosťučinenim. Jedine čo mi vadilo bolo,že značna časť knihy bolo len politika a vojna. Som zvedava na ďalšie časti.

Martina139
26.01.2014 5 z 5

Knížka se četla dobře, děj plynule ubíhal a kupodivu mi nevadilo ani popisování různých válečných tažení. Závěr knihy to mnohonásobně vynahradil. Krásně a dojemně napsaný konec, taková pohádka i slza mi ukápla.

hanap
08.11.2013 4 z 5

Další osudy Marty jejiho manžela Christiana . V tomto díle se hodně válčí , autorka opět čtivým způsobem líčí, krutý život poddaných i šlechty . Mám ráda historické příběhy . Těším se na další díl.

vincek1
02.11.2013 3 z 5

Knihu jsem přečetl poměrně rychle a to díky pěkně sepsanému příběhu. Po nahlédnutí do ostatních komentářů bych pouze přidal, že mě udivilo kolikrát byla hlavní hrdinka znásilněna a následky, včetně psychických nebyly až tak zlé. Myslím si, že to zde autorka poněkud přehnala. Jinak jak na jedné besedě řekl můj oblíbený autor "Nebyla tv ani kino, číst uměli jen příslušníci církve, tak co dělat", tím ale nemyslím násilí. Nedovedu si představit, z tohoto pohledu o čem by tenkrát byla naše oblíbená databáze, nebo ano?

v.e.v.er.ka
29.09.2013 4 z 5

knížka je fajn ale vadí mi neustálé pripomínaní co která postava udelala :-(

dagusa
12.08.2013

Úžasná kniha,čte se jedním dechem a dlouho jsem nebyla tak dojatá.Už se těším až se začtu do čtverky!

petik1
07.08.2013 5 z 5

Super :-) a ať si každý píše jak chce a co chce, mě prostě tahle tetralogie baví a líbí se mi.... Výhrady mám pouze ke gramatickým chybám.

kkouzlo
25.06.2013 5 z 5

Pro mě nejslabší díl z prvních tří. Možná dáno tím, že příliš nemiluju válečnou literaturu a zde se velká část ve válce odehrávala. Ke čtvrtému dílu si cestu najdu, ale ne hned, chce to pauzu na vstřebání závěru. Opět mi vadily gramatické chyby.

Moňule13
06.06.2013

Třetí díl se mi líbil, ale možná o trošku míň než první dva. Na můj vkus v něm bylo moc války, utrpení a smutku. Ale stejně jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál.

luciye
04.05.2013 5 z 5

Nádhera. Co chybělo dvojce, to v trojce předčilo i jedničku. Kniha mě rozplakala, četla jsem jedním dechem a definitivně rozhodlo, že tento komplet 5 dílů mi nesmí doma v knihovně chybět.

renataab
20.04.2013 4 z 5

Příběh lásky Marty a Christiana vrcholí. Závěr knihy byl šokující, zdrcující. Těším se, jak bude vše pokračovat. Snad přibyde nový vítr a nebude se vše opakovat.

bookcase
09.04.2013 5 z 5

No teda...opět dočteno jedním dechem. Mám podezření, že autorka cestuje časem nebo je nesmrtelná. Takový živý popis středověku jsem už dlouho nečetla. Výborné.

jasnenka
08.04.2013 4 z 5

Pokračování porodní báby svým příběhem nezklamalo. Jediné, co mě mrzí, je to, že se v knize objevuje několik pravopisných chyb, resp. překlepů, myslím si, že takováto kniha by si zasloužila trochu více pozornosti ze strany překladatele - sráží to totiž na kvalitě - proto musím ubrat jednu hvězdičku.