Rozhodnutí porodní báby

Rozhodnutí porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123197/bmid_tajemstvi-porodni-baby-rozhodnuti-p-bSS-123197.jpg 4 457 85

Tajemství porodní báby série

Magdeburg v roce 1179 Na dvorském sněmu císař Fridrich Barbarossa hodí rukavici Jindřichu Lvovi. To znamená válku a Christian s Martou každým dnem očekávají, že zasáhne i jejich vesnici. Nakonec markrabě míšeňský, Oto z Wettinu, vezme s sebou Christiana jako velitele svého vojska do boje a Marta musí čelit jiné obtížné výzvě. Oto po dobu válečného tažení předal velení nad christiansdorfským hradem nejstaršímu synu Albrechtovi posedlému mocí. Tomu je Marta se svými zvláštními schopnosti už dávno trnem v oku…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Entscheidung der Hebamme , 2008

ptavichripkaa
15.07.2017 5 z 5

SPOILER
Jsem smutná, že Christian už není. Zároveň mě těší, že Marta a Lukas skončili spolu.
Těším se na další díl. Líbí se mi, jak jsou příběhy napsané. Jak se člověk jednou začte nedá se od knihy odejít.

Jordyz
12.07.2017 4 z 5

Mám ráda ságy, ráda pozoruji celý život jedné osoby, nebo rodu, ale zároveň mám i obavy, aby mě to nezačalo nudit...Toto se u této ságy nestalo a naopak čtu čím dál s větším nadšením a obavou, že tato sága má JEN 5 dílů. Jdu na další :-)

Kerberos
18.06.2017 5 z 5

Opět velmi dobré jdu na další díl

bareva
16.03.2017 3 z 5

Při čtení prvních kapitol jsem byla ráda, že se můžu vrátit k příběhu Marty. Ale jak děj postupoval měla jsem pocit, že se události dost opakují a stávají se méně reálné. A konec? Ten mě zklamal...

Bára...
09.01.2017 4 z 5

Znovu jsem byla nadsena. Pro me to byla vzrusujici kniha. Nektere postavi jsem si zamilovala uz v prvnim dilu a jsem rada ze kniha ma pokracovani. Nicmene me trosku vadilo autorcino vraceni do minulych deju se a vysvetlovani postav, ktere se vyskytovaly v pre deslych knihach.

petrulkaa
13.06.2016 5 z 5

I tento díl se velmi dobře čte, zajímavé a napínavé čtení o životě ve středověku.

Vojslava
05.06.2016 3 z 5

Další díl mne příliš nezaujal; celý děj jako by nesměřoval téměř nikam a velmi pomalu se rozbíhal. Postavy si zachovaly sice rozumnou míru černobílosti, ale prokousávala jsem se dějem velmi zvolna. Ale opět nemohu knize upřít zajímavé zpracování některých epizod. Uvidíme, co další díly...

Acquenta
08.04.2016 5 z 5

Skvělá spisovatelka, která dokáže udržet čtenáře v každém díle . Obdivuji ji za neuvěřitelné popsání krutosti a hrůzy, která se odehrávala v minulých časech. Albrecht mi dokonce přišel ještě krutější než Randolf, některé pasáže číst, to byla hrůza..:-( ....moc bych si přála, aby všechny díly byly zfilmovány...no a co na závěr ? Asi napíšu to, že jsem strašně šťastná, že žiji v této době...

LéňaM
08.02.2016 5 z 5

Kniha se m velice líbila, pro mě asi nejreálnější příběh a asi zatím i nejlepší z těch tří, i když všechny byli úžasné. Jen mě opět rozčilovalo věčné připomínání předchozího děje, kdyby to tam nebylo kniha má o 200str míň. Obdivuji hlavní postavy pro to jak jsou silné osobnosti. Já bych se už dávno zhroutila. Doufám v pomstu v dalším dílu. Všem co mají rádi historické romány, tak doporučuji.

petunkav
06.11.2015 5 z 5

Jako první dva díly - pěkné čtení.

moudivlacek
26.10.2015 5 z 5

Tak jsem si myslela, že Christian s Martou už nebudou muset tolik řešit otázku života a smrti, smrt Christiana mě dost zasáhla, čekala jsem do poslední chvíle ve zvrat, ale nastala tvrdá realita. Obdivovala jsem Martu, že po tom všem ještě "žila". Byla to silná osobnost. Opravdové a bezpodmínečné přátelství Lukase jen dokazuje jeho dobrou a ušlechtilou duši. Už se moc těším na další díl. Jen doufám, že se někdy Marta dočká i spravedlivé pomsty.

JankaK
23.10.2015 5 z 5

Další výborná kniha ze skvělé série o životě v Míšeňské marce ve 12. století. Ke knize jsem se dostala náhodou, první díl jsem si koupila za opravdu směšnou částku a po přečtení jsem prostě musela v příběhu pokračovat dál. První díl mě nadchnul nejvíc. Tak trochu jsem doufala, že všechna Martina příkoří se už nebudou takovou měrou v dalších dílech opakovat, opak byl bohužel pravdou. Zatím všechny díly jsou velmi čtivé, člověk se s hlavními postavami okamžitě sžije, jako kdyby to byla jeho rodina. Velmi oceňuji historické reálie, se kterými příběh úzce souvisí. Navíc se mi líbí i to, že se čtenář úzce seznámí s běžným dnem člověka ve středověku (ať už bezvýznamné děvečky, svobodné šlechtičny, rytíře či markraběnky).
U některých pasáží, které byly opravdu moc kruté (opakované znásilňování Marty, mučení, zkoušky vodou atp.) mi tuhla krev v žilách. Nebudu zastírat, že při Christianově smrti jsem nebrečela jak želva, i když mi bylo jasné, jak to vše dopadne. Ale stejně jsem do poslední chvíle doufala, že vše dobře dopadne, dobro zvítězí a Marta s Christianem spolu budou žít šťastně až do smrti. Přeci jen, jsem "slabšího pohlaví" a nad šťastným koncem by zaplesalo mé romanticky založené já. Ale konec konců jsme ve středověku, kdy svůj osud měli ve svých rukou jen ti nejmocnější (a nikdy ani to ne).
Na závěr bych jen chtěla říct, kniha je opravdu skvělá. Místy mi páchané krutosti přišly až moc, ale velmi pozitivní dojem nad tím převážil.
A teď vzhůru na další dva díly ! :-)

ivusse
03.10.2015 4 z 5

Opět napínavé pokračování života Marty, Christiana a všech již známých postav. Je to čtivé, fajn.

cukrovka
06.09.2015 4 z 5

Hezké čtení. I u tohoto dílu mi hodně vadilo neustálé opakování děje z předchozích dílů. Napětí, dobrodružství, krutosti a romantiky je tam tak akorát. Na konci mi bylo smutno, ale rozhodně se pustím do dalšího dílu.

Leskodka
21.08.2015 5 z 5

Opět úžasné počtení, kniha nezklamala. Už se těším na další díl!!!

pavlinkaa
04.08.2015 5 z 5

Tak za sebe musím říct, že konečně třetí díl mě začal bavit. Překvapila mě Christianova smrt, ale na druhou stranu v předchozích dílech se dostal z každé šlamastiky, až to bylo moc. Takhle to byl ,,uspokojující´´ konec. A nyní můžu říct, že jsem zvědavá na další díl.

debe
15.07.2015 4 z 5

Fakt bych nečekala takový obrat, a další díl musím přečíst už jen proto, zda se zdaří nějaká spravedlivá pomsta... Knihu doporučuji jako pohodové čtení na dovolenou!

aktijnov
06.04.2015 3 z 5

Oproti prvním dílům trochu zdlouhavé - slabší, než předchozí... Pokračování si už asi odpustím.

blanickaa1
05.04.2015 4 z 5

I třetí díl stojí za přečtení. Líbil se mi víc než dvojka, ale ten konec :(. Teď přemýšlím, zda začít číst hned čtyřku nebo to proložit něčím nenáročným . Jedno vím, ale jistě, určitě bych nechtěla žít ve středověku.

Miruš
25.01.2015 5 z 5

Bezva kniha, hned si půjčím pokračování. Středověk je ale strašně krutý a chudák je bezmocný... to mě trochu ničí, ta nespravedlnost... ale takový je život.