Rozhodnutí porodní báby

Rozhodnutí porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123197/bmid_tajemstvi-porodni-baby-rozhodnuti-p-bSS-123197.jpg 4 457 85

Tajemství porodní báby série

Magdeburg v roce 1179 Na dvorském sněmu císař Fridrich Barbarossa hodí rukavici Jindřichu Lvovi. To znamená válku a Christian s Martou každým dnem očekávají, že zasáhne i jejich vesnici. Nakonec markrabě míšeňský, Oto z Wettinu, vezme s sebou Christiana jako velitele svého vojska do boje a Marta musí čelit jiné obtížné výzvě. Oto po dobu válečného tažení předal velení nad christiansdorfským hradem nejstaršímu synu Albrechtovi posedlému mocí. Tomu je Marta se svými zvláštními schopnosti už dávno trnem v oku…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Entscheidung der Hebamme , 2008

Shardlake
14.06.2019 5 z 5

Příběh i v tomto díle neztrácí napětí a kouzlo. Tentokrát jsem uronila i slzičku za jednu z hlavních postav.

Prateri
23.05.2019 4 z 5

Zavítala jsem opět do Německa 12. století dalším dílem ze série o porodní bábě. Nic se nezměnilo. Padouchové jsou ale snad ještě víc padouchovatější, čestní lidé už víc čestní být nemohou. Za svou čest krutě platí a panská zlovůle čeká stále na své potrestání. Ještě mě čekají dva díly, tak doufám, že láska a spravedlnost se také prosadí.
Paní spisovatelka rozehrála příběh na skutečných událostech 12. století. Středověk byla zlá doba.

Viviana-Mori
28.04.2019 4 z 5

Tak konečně dočten další díl. Porodní bábu považuji za celkem dobrou sérii, nicméně není to nic, z čeho bych byla úplně paf a nemohla se odtrhnout, to ne. Nejsem historik a tak je občas pro mě těžké se orientovat, kdo kde vládl a kdo ke komu patřil. I tak je to ale pozoruhodný příběh z hodně kruté doby. Ačkoli mi předem bylo jasné, jak to dopadne a svým způsobem jsem to vítala, tak mi konec přišel o mnoho depresivnější, než bych si představovala. Konec byl opravdu hodně smutný a i slzička by málem ukápla, ale i tak považuji takový konec za správný. Určitě se prokoušu dalšími díly, ale chvíli potřebuji od těchto knih pauzu.

Babo
04.03.2019 4 z 5

Autorka se s tím vážně nepáře. Stále boj o život . Jen ke konci jsem zakolísala ,ale nakonec mě přesvědčila,že jinak to fakt nešlo a tak dávám 4 * . Děj i když se hodně opakuje , tak se přece jen posunuje a pořád mě to dost baví .
Tak jako u většiny současně vydávaných knih chválím obálky.
Tak a teď vyrážím na křižovou výpravu .

hapac
12.02.2019 4 z 5

Pěkná sága, která stojí za přečtení, zajímavé postavy, které prožívají v tak pro nás těžké době svoje životy - víc trápení a utrpení a občas trocha radosti a štěstí.

Mátová
10.02.2019 3 z 5

Opět stejné schéma, a opět mě to bavilo hlavně kvůli historickým reáliím v pozadí, nicméně zvrat na konci, který v dalších dílech stejné schéma vylučuje mě velmi mile překvapil. Zajímá mě jak to bude pokračovat dál (a doufám, že autorka už ke stejnému schématu nezabrousí).
SPOILER! Konečně ho autorka zabila... uf to se mi ulevilo :-D

Aymira
08.02.2019 4 z 5

Kniha měla pro mě naprosto nečekaný konec. Ale než se k němu dospělo, předcházel mu hezký příběh, sice průběhem děje podobný minulým dvěma dílům, ale posunutý opět o pár let kupředu a tím ozvláštněný. Protože jsem z různých důvodů tuto knihu četla poměrně dlouho, měla jsem problém pamatovat si velké množství postav a jejich jmen. Nicméně celá tetralogie stála určitě za přečtení a okamžitě beru do ruky další díl.

PetaZ
25.11.2018 5 z 5

Opet strhujici, casto odporne cteni, ale skvele.. Vzhledem k udalostem na konci knihy jsem jeste vic zvedava na pokracovani

mazda333
02.11.2018 5 z 5

Tak se nevyhnutelné přece jen uskutečnilo...opět brilantní nervy drásající příběh i když poněkud s trpkým koncem :(

suiteki
03.10.2018

Tento díl mě malinko zklamal, nemohla jsem se knihou vůbec prokousat,narozdíl od prvních dvou dílu. Kniha mě začala bavit asi až od 3/4.

kečup60
25.09.2018 5 z 5

Třetí díl a stále napínavé čtení

ferda16
20.09.2018 5 z 5

Opět skvělé pokračování osudů Marty. Knížka se nedá odložit. Líbí se mi, jak autorka líčí dobu i lidsky i historicky, zvlášť, když na konci rozepisuje, které informace jsou trochu smyšlené, upravené nebo pravdivé. Je to skvělá série, ale občas je člověk "unavený" tou dobou a lidskou zlobou.

tatafa
24.06.2018 4 z 5

Naprosto úžasná sága, která čtenáři přibližuje každodenní život ve středověku napříč společenskými vrstvami. Ač se celým příběhem výrazně prolíná milostný příběh porodní báby Marty, přesto si myslím, že knihy zaujmou nejen romantické duše, ale i poněkud tvrdší povahy. Řada situací je napsána poměrně drsným až naturalistických způsobem, ze kterého nejen mrazí, ale někdy přivádí až nevolnost. Prostě mistrovsky napsaná série, kterou mohu vřele doporučit každému čtenáři, kterého alespoň trochu zajímá historie.

Cher
20.04.2018 5 z 5

Napínavé, občas i drsné. A tento díl byl i velmi smutný.

EF1
20.03.2018 5 z 5

Opět výborně napsaná kniha a jako obě předchozí jsem ji přečetla jedním dechem. Sice jsem si na konci pobrečela a zařekla se, že už další díly číst nebudu, ale nevydržela jsem to ani den a už jsem se pustila do čtvrtého... :-)

hackova31
23.02.2018 5 z 5

V knihovně mi o této knížce a celé sérii řekli že ženy které si ji půjčí přečtou 1.díl a vrátí celou sérii, nebo ani nedočtou 1. díl, že je to drsné vyprávění. To jsem musela mít doma řekla jsem si, mám ráda historii s kapkou romantiky. A já celou sérii přečetla jedním dechem, krásně napsané, pořád jsem četla a čekala co bude dál. Sice jsem čekala nějaké další historky o porodních bábách, nevěděla jsem že je to jen o jedné, ale je to super série. Už hledám jiné knihy s touto tematikou.

Lenka8418
10.02.2018 3 z 5

Příběh se mi pořád líbí, má v sobě napětí, příběh jde stále dál, už se těším na další díl. Ale v té době bych opravdu žít nechtěla :o(

NymphMaeve
24.01.2018 5 z 5

Začetla jsem se hned a celý příběh si užívala, na konci jsem ale nevěděla, jestli budu vůbec schopná číst dál, po tom, co se stalo s Christianem, jsem prožívala smutek a beznaděj, jako by mě opustil někdo z přátel, dost mě to zasáhlo. Jsem sice ráda za to, jak to skončilo, ale nějak pořád nejsem schopná to vstřebat a i když už mám rozečtený 4. díl, nějak tomu pořád nemůžu uvěřit. Každopádně je to asi nejsilnější a nejoduševnělejší román, který mě dostal do kolen a přivedl k tak zoufalému pláči (i když jsem možná trochu cíťa). Těším se, jak to bude s Martou a jejími věrnými pokračovat, a doufám, že mě nečeká podobná situace i v dalších dílech.

Silmarien
01.01.2018 4 z 5

Pokračovanie príbehu pôrodnej baby a liečiteľky Marty, ktorá s manželom Christianom, pánom dediny Christiansdorf čelí ďalším problémom a nepriateľom. Pár sa ocitá vo víre dejinných udalostí, keď cisár bojuje so saským vojvodom Henrichom Levom a meissenská marka je v tomto spore zainteresovaná tak, že na povrch sa vyplavujú staré i nové nepriateľstvá.

Sabine Ebert si udržala štýl, ktorý je ľahko čitateľný, ale zároveň nijako nezjemňuje drsnosť doby a pocit bezmocnosti či nespravodlivosti, ktorý sa čitateľa drží (ako inak) až do konca. Lebo klasické "happily ever after" je v 12. storočí len vágny a romantikmi želaný pojem... a tak vám na konci môže ostať na jazyku sladko-trpký pocit.

renata0698
18.10.2017 5 z 5

Pěkné, ale moc zdlouhavé jsou křížové výpravy.