Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2671 821

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

pakoshka
16.04.2021 1 z 5

To byl přetlesk...

etell
13.04.2021 5 z 5

Príbeh ma zaujal od prvej kapitoly. Postavy sú prepracované, prekvapila ma hlavne Emma (koľko takých ľudí behá okolo nás?). Životné príbehy jednotlivcov sú vskutku zaujímavé. Myšlienka takto prepracovaného domu u nás v rodine rozvírila debatu (a to by malo byť poslaním kníh). Na jednej strane sa mi to zdá ako skvelý nápad, niečo neživé, čo vás takto ovláda/motivuje, ale na strane druhej, keď takúto myšlienku niekto obráti a použije proti vám, tak to už je námet na napísanie psychologického thrilleru. Rozuzlenie ma prekvapilo, naozaj som to nečakala. Knihu odporúčam, ak radi riešite záhady so štipkou tajomna.

blackoutzuzi
13.04.2021 4 z 5

Psychologický thriller, který byl jedno velké překvapení!

Krátké kapitoly přispěly k tomu, že jsem tuhle knihu přečetla téměř na jeden zátah. Má skvělou temnou atmosféru, originální námět, který mě moc bavil, jen škoda, že některé scény na mě nepůsobily zrovna dvakrát reálně, ale čert to vem, já si to užívala :) Hledáte-li doopravdy originální psycho thriller, tak tohle je jasná volba.

carbici
09.04.2021 2 z 5

Bylo to čtivé. Ovšem je třeba u této knihy nemyslet - vůbec. Jinak budete nad nelogičnostmi a nesmysly jen nevěřícně mrkat. Ideální kniha na dlouhou cestu, kterou v cíli necháte pro někoho dalšího a už si na ni nikdy nevzpomenete (snad, doufám)

Jaruš7
08.04.2021 4 z 5

Bravurně sestavený příběh, touha žít v estetickém a přívětivém prostředí je základem pro rozvoj osobnosti a splněním snů nejen pro zájemce, ale i svérázného majitele.
Podmínky jsou zavazující a tajemnu z minulosti se nedá odolat. Proč?.....

Audiokniha - thriller, až strach poslouchat dál, co z nových, lékařských poznatků může těžce zkomplikovat život. (v době očekávání )
Superdílo.

Pralinka1910
07.04.2021 4 z 5

Přesně tak si představuji moderní psychothriller. Slovo “moderní” teď neuzivam v žádném hanlivém kontextu. Příběh rozhodne originální, tak na hranici uvěřitelnosti, dobře zpracován. Pachatele jsem neodhadla.
Ke konci už mi děj přišel trosku překombinovaný a tím nereálný.
Rozhodně stojí za přečtení.

SaraX
30.03.2021 4 z 5

Originální námět, povedený psychologický thriller, napínavý děj, zpočátku jsem se občas ztrácela v postavách Emmy a Janne, ale v poslední třetině už jsem pochopila, jak velký je mezi těmito hrdinkami rozdíl, to samé u mužů: Edward X Simon, tam už jsem tolik překvapená nebyla, i když autorka si se čtenářem dobře a dlouho pohrávala a sváděla nás špatným směrem, víc prozrazovat nechci.....opravdu povedené čtení, doporučuji.

NemcovaKN
08.03.2021 3 z 5

Pro mě kniha nemá takový wow efekt, ale musím uznat, že příběh je zajímavý. Děj měl poměrně rychlý spád a nebyly zde žádné nudné nebo zdlouhavé kapitoly. Příběh dvou žen, které si byly podobné a přitom tak odlišné... kdo je tady vlastně oběť?
Dávám hodnocení 3,5 hvězdičky :-))

Aleh
08.03.2021 5 z 5

Nejvíce oceňuji originalitu tohoto thrilleru. Asi není jednoduché čtenáře překvapovat stále něčím, co je nové, neznámé, neotřelé. V tomto případě se to autorovi podařilo. Některé thrillery se totiž sobě podobají jako vejce vejci. Zajímavé, tajemné a nepředvídatelné, to je to, co si čtenář přeje a v thrilleru Ta přede mnou se toho všeho čtenáři dostává vrchovatě.

mazlak
08.03.2021 5 z 5

Velice napínavý příběh. Kniha je velice dobře napsaná a ještě lépe se čte. Závěrečné rozuzlení je nečekané a nepředvídatelné. Kniha se prakticky nedá odložit. Mohu jen doporučit.

evilunicorn
05.03.2021 5 z 5

Originální thriller jak prostředím,tak zápletkou.Knihu jsem přečetl jedním dechem,nedalo se od ní odtrhnout.Podle mě by přesně takhle měl fungovat thriller, nepředvídatelný, temný s nádechem tajemna a s originálními zvraty.Zasloužený plný počet!

Monuli36
26.02.2021 5 z 5

Uf.Knížka ve mě zanechala zvláštní pocit :) Četla jsem ji 3 dny a dlouho na ni budu asi myslet.Velice zajímavý příběh a napínavý děj.Doporučuji

Stanas513
25.02.2021 5 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak to vzalo nějaký rychlý spád a včera večer v jedenáct jsem dočetla. Fakt se mi kniha moc líbila, vzrušující čtení, pořád jsem byla napnutá, jak se hrdinka vyrovná se svou složitou životní situací a rozmotá i záhadu okolo "Té před ní". Rozhodně doporučuji.

Lucie1010
01.02.2021 3 z 5

Když jsem si četla recenze na knihu, očekávala jsem větší „wow".
Já nevím..zprvu jsem s knihou zápasila (obzvlášť s kapitolami Emmy). Nakonec mě kniha vtáhla do děje a přečetla jsem ji za dva večery, díky krátkým kapitolám.
Přiznám se,že zjištění vraha mě opravdu překvapilo. Ale závěr příběhu byl strašně hrrr.
Já osobně bych nemohla v takovém bytě žít. S tolika pravidly,asi bych se z toho časem zbláznila.

ArwenAragorn
29.01.2021 4 z 5

75%
Když se ten večer sprchuju, najednou zhasnou světla a začne téct studená voda. Trvá to jen pár vteřin, ale je to dostatečně dlouho, abych dostala strach. Nejdřív si řeknu, že Vandrák v komoře uvolnil nějaký kabel, ale hned nato mě napadne, že to udělal samotný dům. Začíná se ke mně chovat nepřátelsky, aby mi dal najevo, že se na mě jeho pán zlobí.

Přečetla jsem si tento psychologický thriller znovu a nelituji. Originální příběh s nápaditou zápletkou a rozuzlením. Konec je nečekaný a rozhodnutí Jane jsem naprosto chápala.
Autor tady skvěle popisuje schopnost manipulace s druhou osobou a postavy má moc zdařile vyobrazeny.
Já bych v takovém baráku určitě žít nemohla, ale ono to nebylo jenom v domě, že?
Pro milovníky psychologických thrillerů doporučím.

alzbeta2843
27.01.2021 3 z 5

Od tejto knihy som mala celkom iné očakávanie. A ako to už býva, buď vás očakávanie predčí alebo sklame. Mňa bohužiaľ sklamalo. Asi, keby som túto knihu čítala pár rokov dozadu by sa mi zdala famózna. Teraz sa mi zdala nedotiahnutá. Myslím, že autor mohol využiť viac napätia a tajomna. Čo sa mi však páčilo, bolo štýl rozprávania (Tehdy Emma a Teď Jane). Autor tak ponúka len to, čo si myslia hlavné predstaviteľky a to mne sa veľmi páčilo.

skipiii
25.01.2021 5 z 5

Velice dobře napsáno, děj rychlě ubíhal, líbilo se mi střídání pohledů hlavních hrdinek.Řekla bych, že jako svižná jednohubka na víkend je to idelání čtení.

4.5*

lucie2371
24.01.2021 2 z 5

Od této knihy jsem očekávala daleko víc. Původně jsem si jí chtěla koupit ale jsem ráda, že jsem to nakonec neudělala.
Kniha je nezáživná. Není v ní žádná akce a celkově mi přijde, že je o ničem. Jak by řekl můj táta: „Neslaná, nemastná"
Dvě hvězdičky dávám za krásnou obálku...

annettka1098
15.01.2021 5 z 5

Kniha má krátké kapitoly a i díky střídání vyprávění Emmy a Jane je děj velmi svižný. Přečteno za dva večery. Během čtení se mé tipy na vývoj měnily a musím říct, že konec mě stejně překvapil. Z tohoto důvodu dávám i plné hodnocení. Myslela jsem si, jak to bude průhledné, ale opak byl pravdou, alespoň tedy pro mě.

janina66
12.01.2021 3 z 5

Po shlédnutí hodně kladných předešlých recenzí, jsem od knihy čekala víc. Na knihu jsem se těšila, ale nesdílím takové nadšení. Kdybych ji neposlouchala jako audioknihu, pravděpodobně bych ji ve čtené podobě odložila.
Obě hlavní hrdinky, Jane a Emma, byly psychologicky výborně vykresleny, ale pro mě byly postavy ploché a nesympatické. Příběh mě prostě nechytil.